Coronavirus افشای وال استریت را بی پروا قمار در بدهی های بد

A bomb dropping on a stack of bills that resembles a corporate building.
تصویر سازی توسط تیم Lahan

در ژانویه 2019 مارک کارنی رئیس بانک مرکزی انگلیس به نظر می رسد قبل از مجلس عوام کمیته به بحث در مورد تهدیدات جهانی به ثبات مالی. در آن زمان نرخ بیکاری در ایالات متحده شد و به زیر چهار درصد تولید ناخالص داخلی بود در حال رشد به طور پیوسته و دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن مشغول مباهات در مورد “بزرگترین اقتصاد همیشه.” اما با وجود این مطلوب آمار کارکنان در بانک را شناسایی کرده اند یک برنامه به طور بالقوه مشکل جدی در افق: یک تجمع سریع بدهی های شرکت های بزرگ که در ارتباط با یک برنامه به طور بالقوه نگران کننده کاهش در اعطای وام های استاندارد. کارنی در مقایسه با آنچه اتفاق می افتد در شرکت های بزرگ-بازار بدهی به subprime وام مسکن رونق به اوج خود رسید که در بحران مالی سال 2008 و 2009. با استناد به ظهور “میثاق مطلب” وام قرار داده شده است که تعداد بسیار کمی از محدودیت های شرکت های بزرگ وام کارنی گفت: “subprime قیاس کامل نیست, اما آن را در جاده ها به هیچ doc’ اختصاصی که اتفاق افتاده یازده سال پیش.”

کارنی هشدار را ندارد چلپ چلوپ بزرگ در این کشور است. در وال استریت آن را به طور گسترده ای اذعان کرد که وجود داشته است برخی از افراط در شرکت های بزرگ-بازار بدهی و اعتباری استانداردهای تضعیف شده بود. دهه پیش blue-chip شرکت حسد محافظت خود را از درجه اعتبار: آنها با احتیاط از صدور بیش از حد بدهی. اما در عصر جدید از تامین مالی مبتنی بر سرمایه داری شرکت های خطوط هوایی آمریکا هرتز و کالاهای اساسی قرض گرفته شده به شدت برای تامین مالی خرید سهام buybacks و در برخی موارد اهرم buyouts اسپانسر شده از طرف خصوصی-حقوق صاحبان سهام شرکت است. بین سه ماهه چهارم سال 2009 و سه ماهه چهارم سال 2019 در مجموع بدهی غیر مالی شرکت های رز از $6.1 تریلیون دلار 10.1 تریلیون با توجه به آمار منتشر شده از سوی فدرال رزرو هیئت مدیره.

بسیاری از این وام جدید آمد در قالب صدور اوراق قرضه اما اشکال جدیدتر از اعتبار نیز نشو و نما. بین سال های 2007 تا 2019 ارزش برجسته “اهرمی وام” که همزمان تمدید وام به شرکت هایی که در سازمان های اعتباری زیر نرخ سرمایه گذاری درجه افزایش از $554 میلیارد به 1.2 تریلیون دلار با توجه به S & P جهانی. در بسیاری از این قوی تر وام مورد استفاده قرار گرفت برای ایجاد وثیقه تعهدات وام یا C. L. O. s. این پیچیده و مبهم محصولات پسرعموهای نزدیک C. D. O. s—وثیقه بدهی—که نقش بزرگ در بیپشتوانه رونق و رکود. در ایجاد هر دو C. D. O. s و C. L. O. s مالی کیمیاگران در وال استریت در زمان یک استخر از sub-سرمایه گذاری-درجه وام و قطعه قطعه و تکه آنها را به انواع مختلف “تراشه ها جای دادند,”, که برخی از آنها با توجه به سه گانه-A رتبه بندی و به بازار عرضه شده به سرمایه گذاران به عنوان یک منبع امن و منظم بازده. تا پایان 2019 وجود دارد حدود هفت صد میلیارد دلار’ ارزش C. L. O. s در وجود با توجه به صنعت تخمین می زند.

بسیاری از این C. L. O. s به طور مستقیم در ارتباط با خصوصی-حقوق صاحبان سهام مشارکت که سود در حداقل دو راه از رشد خود را. شرکت های اسپانسر شده از طرف خصوصی-حقوق صاحبان سهام شرکت ها اغلب با استفاده از اهرم وام برای تامین مالی buyouts از سهامداران خود را با قیمت های بسیار بالا تقسیم عددی بر مضرب از سود و جریان نقدی. برخی از پیشرو خصوصی-حقوق صاحبان سهام شرکت نیز درگیر در کسب و کار سازماندهی و مدیریت C. L. O. s که در آن بسیاری از اهرمی وام به پایان رسید. با توجه به CreditFlux اخبار خدمات را پوشش می دهد که C. L. O. s و اعتباری و صندوق های گروه کارلایل و GSO سرمایه شرکای یک شرکت تابعه از استون گروهی, دو تا از سه تا از بزرگترین C. L. O. مدیران. آپولو Kohlberg Kravis Roberts و CVC همکاران نیز برجسته بازیکنان. با توجه مالکیت خود را از بسیاری از بسیار قوی شرکت و نقش محوری در C. L. O. صنعت خصوصی-حقوق صاحبان سهام شرکت بدیهی است که یک خطر مالی در جلوگیری از بدهی blowup.

تا زمانی که اقتصاد به خوبی انجام شد بحث در مورد خطرات بالقوه بیش از حد بدهی شرکت های بزرگ باقی مانده نظری. با نرخ بهره در سطوح پایین اکثر شرکت های بزرگ وام دهندگان حتی بسیار قوی تر از آنهایی که زیادی ندارد مشکل جلسه علاقه خود را پرداخت و یا نورد بیش از بدهی های خود را. نرخ های پیش فرض در سطح پایین باقی مانده و برخی از سیاستگذاران خود مطمئن است که حتی اگر آنها گل رز, سیستم مالی قوی بود به اندازه کافی برای حفظ هر گونه ضرر و زیان بالقوه. “بدهی های کسب و کار به روشنی رسیده است که باید به کسب و کار و سرمایه گذاران به دلیل سرطان” جروم پاول رئیس فدرال رزرو گفت: در یک سخنرانی در ماه مه گذشته. “این تشابه به رونق وام مسکن که منجر به بحران مالی جهانی به طور کامل قانع کننده باشد. از همه مهمتر سیستم مالی امروز به نظر می رسد به اندازه کافی قوی برای رسیدگی به پتانسیل کسب و کار-بخش ضرر و زیان بود که آشکارا نه مورد از یک دهه پیش با subprime وام مسکن.”

در نیمه دوم سال گذشته و دو ماه اول این سال ها رونق اعتباری خود ادامه داد. در ماه فوریه به تنهایی سی میلیارد دلار در C. L. O. s صادر شد. اما به عنوان coronavirus گسترش و گسترده در آتن شروع شد و ناگهان همه چیز تغییر. به عنوان بسیاری از شرکت ها مواجه چشم انداز یک سقوط بزرگ در درآمد خود را وام دهندگان و سرمایه گذاران در بدهی محصولات مجددا احتمال این که این شرکت خواهد بود قادر به پاسخگویی به تعهدات مالی خود را. اسپرد اعتباری که در بازار اندازه گیری خطر گسترده تر به طور چشمگیری و نظری قطعات از شرکت های بزرگ-بازار بدهی عملا تصرف کردن. صدور اهرمی وام و C. L. O. s بشدت کاهش یافت. جایی که قبلا بسیار مدیون شرکت تا به حال شده است قادر به جمع آوری عملا هر مقدار از پول در برابر عملا هر گونه وثیقه آنها به طور ناگهانی به حال مشکل بالا بردن هر گونه.

“به اهرمی-بازار وام جیغ بود-در ماه های ژانویه و فوریه و سپس به طور ناگهانی در این دوره از چند هفته همه چیز مسدود کردن” خواهد Caiger-اسمیت که مسئول نظارت بر پوشش قوی تر سرمایه گذاری در Debtwire مالی-اخبار و اطلاعات و خدمات به من گفت. در ماه فوریه حدود سی میلیارد دلار’ ارزش C. L. O. s صادر شد. در ماه مارس این رقم کاهش یافت و به سه میلیارد دلار است. (در آوریل آن چهار میلیارد دلار است.) “اساسا” Caiger-اسمیت گفت: “این بیماری همه گیر قرار است معافیت های جدید صدور.”

آن را نیز تحت فشار قرار دادند و بسیاری از بسیار مدیون شرکت نسبت به عجز از پرداخت دیون. در حال حاضر برخی از فروشندگان به خوبی شناخته شده از جمله J. Crew و Neiman مارکوس را در پرونده فصل 11 ورشکستگی حفاظت از طلبکاران خود. (هر دو شرکت تا به حال لود ترازنامه خود را با بدهی های خصوصی-حقوق صاحبان سهام می پردازد.) این بسیار شایع براده فقط قابل رویت ترین نشانه ای از گسترده پریشانی در بیشتر در بازار مسکن مناطق بازارهای اعتباری. در ماه آوریل وجود دارد یازده اهرمی-وام به طور پیش فرض است که “ترین تا کنون در طول یک ماه بیش از رکورد قبلی از 10 در ماه اکتبر سال 2009” گزارش های اخیر از S & P جهانی اشاره کرد. با “تیره و تار به جلو شاخص به لطف Covid-19 گیر بازار منابع بیشتر انتظار پیش فرض های پیش رو” در این گزارش در رفت. اعتبار-اعتبار آژانس پیش بینی کرده است که اهرمی-پیش فرض وام می تواند آمار ده درصد در پایان این سال است.

تا کنون حداقل وجود دارد نبوده است blowup در C. L. O. بازار برای مطابقت با آنچه اتفاق افتاده است به C. D. O. بازار در سال 2007 و 2008. اما به عنوان شماره پیش فرض افزایش می یابد و رتبه بندی سازمان های مسئله تنزل رتبه برای تعداد زیادی از اهرمی وام های که رو قطعه قطعه و تکه برای رفتن به C. L. O. s و فشار در این مات وسایل نقلیه در حال رشد هستند. در مصاحبه اخیر خود با رادیو فردامتی Mish اعتباری و تحلیلگر UBS گفت: “CLOs و وام زیر بنای آنها صفر در نظر آسیب پذیری از این بحران است.”

اگر شما مالی اخیر خواندن است محدود شده است به گزارش در مورد بازار سهام, شما نمی خواهد که شنیده زیادی در مورد بدهی های شرکت های بزرگ. تا کنون از مارس 23rd, زمانی که فدرال ریزرو اعلام کرد که استفاده از آن “طیف گسترده ای از مقامات” برای حفظ “جریان اعتبار به خانواده های آمریکایی و کسب و کار” بسیاری از سرمایه گذاران شده است با فرض این که تهدید جدی بحران بدهی است که پشت سر ما. و تا آنجا که برخی از قطعات از بازارهای اعتباری بروید که ممکن است درست باشد.

در اواخر ماه مارس و اوایل ماه آوریل تغذیه گفت: این امر با استفاده از آن چاپ دیجیتال را فشار دهید برای شروع خرید اوراق قرضه شرکت های بزرگ و همچنین تیم با وزارت خزانه داری به من قرض بدهید به طور مستقیم به شرکت های بزرگ است که با داشتن مشکل جمع آوری پول. این اولین بار از زمان بحران بزرگ مالی در سال 2008 است که بانک مرکزی تا به حال به استناد آن اورژانس قدرت به قرض دادن به شرکت های غیر بانکی. پس از فدرال ریزرو اطلاعیه سرمایه گذاری-کلاس بازار اوراق قرضه و بالا می رسد از آشغال-بازار اوراق قرضه هر دو صحنه قابل توجه بهبود. به عنوان اسپرد اعتباری تنگ شده حتی برخی بسیار قوی شرکت های بودند که ضربه سخت خاموش شدن ناگهانی از جمله بوئینگ, Carnival Cruise Lines, و Delta Air Lines قادر به جای بزرگ اوراق قرضه. پول این شرکت ها مطرح شده—بیست و پنج میلیارد دلار در بوئینگ است—تا حد زیادی بهبود شانس خود را از بازمانده بیماری همه گیر.

اطمینان سرمایه گذاران به بازگشت قیمت اهرمی وام نیز تا حدی بازگشت. اما این به این معنا نیست که همه بسیار مدیون شرکت های امن هستند. فدرال رزرو افزایش یافته تاسیسات به سرمایه گذاری درجه شرکت های بزرگ و شرکت هایی مانند فورد که سرمایه گذاری درجه قبل از همه گیر برتر ایالات متحده و پس دیده می شود بدهی خود را کاهش داد. اما آن برگزار شد از ارائه کمک های مستقیم به خطرناک ترین و بسیار قوی شرکت های بسیاری از آن تکیه بر اهرم مالی وام و C. L. O. بازار که مبنای آن است. این شرکت بودند از چپ به دفع کردن برای خود و جذب سرمایه از منابع خصوصی به عنوان بهترین آنها می توانند. “با حمایت از بازار وام و اعتبار گسترده بانک مرکزی سود اهرمی-بازار وام غیر مستقیم” Caiger-اسمیت از Debtwire اشاره کرد. “آن نیست اما حل C. L. O. مشکل است.”

اعتبار-رتبه بندی سازمان های مانند مودی و S & P در ضمن در ادامه به جمع و جور کردن بسیاری از وام های که زیر بنای C. L. O. s. این برنامه به طور بالقوه باعث ایجاد یک وضعیت خطرناک است. بسیاری از C. L. O. s قرار است برای حفظ یک درصد معینی بالاتر-دارای وام. اگر آنها نمی تواند انجام این کار, شرکت های بیمه و دیگر دارندگان برخی C. L. O. تراشه ها جای دادند ممکن است مجبور به فروش است که می تواند ایجاد بی ثباتی است. در نهایت برخی از C. L. O. s می تواند شروع به باز کردن بسیار شبیه بیپشتوانه C. D. O. s هم پاشید در سال 2008. “اگر ما حق ما تنها در چهارمین دور از تنزل رتبه,” UBS مت Mish به من گفت: “وجود دارد و در حال رفتن به بیشتر فشار رو به پایین.”

Mish اضافه شده است که قوی تر وام و C. L. O. s نه تنها انواع اعتبار محصول که دچار مشکل هستند. وی با اشاره به اصطلاح میانه بازار وام که اعتبارات است که صندوق های سرمایه گذاری و تخصص شرکت های مالی به گسترش متوسط شرکت ها اغلب در ارتباط با قوی تر خریداری کنند. بیش از دهه گذشته این buyouts را تبدیل به چنان محبوب است که وجود دارد در حال حاضر حدود یک هزار میلیارد دلار’ ارزش از میانه بازار وام برجسته است. “این بازار است که به شدت در ارتباط با اهرمی-وام بازار” Mish گفت. “وجود دارد نگرانی در مورد استانداردهای وام. بسیاری از وثیقه زیر بنای این وام بسیار پایین و با کیفیت بسیار بسیار قوی تر است.” یکی دیگر از ویژگی که در میانه بازار وام های به اشتراک گذاری با اهرمی وام است که فدرال رزرو و وزارت خزانه داری نیست و هدف آنها را برای پشتیبانی کاملا احتمالا به دلیل ارتباط آنها با خصوصی-حقوق صاحبان سهام میباشد. “اکثر مردم در کاپیتول هیل نمی خواهید به حمایت از سهام خصوصی” Mish گفت. “این شرکت شده اند برخی از تهاجمی ترین اساسا قرار دادن خود در موقعیت بسیار آسیب پذیر.”

از من خواسته Mish چرا سهام-بازار سرمایه گذاران نادیده گرفتن خطرات. به حدی است که سرمایه گذاران تمرکز بر کیفیت پایین-اهرم شرکت های مانند تکنولوژی غول گفت: خوشبینی خود معقول و منطقی بود. خطر او اضافه شده بود که سرمایه گذاران ممکن است گرفتن بیش از حد از خود راضی در مورد افزایش تعداد اعتبار تنزل رتبه اعتباری و پیش فرض است که می تواند یک مدت زمان قابل توجهی را به بازی. “در طول چند ماه آینده مردم شروع به درک که کاهش رتبه اعتباری همچنان ادامه دارد و در نهایت برخی از محرک اقتصادی را پوشیدن,” او گفت:. “شما همچنین می خواهید یک ضربه بزرگ به درآمد شرکت ها که بیشتر خواهد شد افزایش نسبت اهرم. که هنگامی که ما فکر می کنم وجود خواهد داشت یکی دیگر از موج از پیش فرض ها به عنوان مردم فعلی ساختار سرمایه پایدار نیست.” در نهایت چغامیش گفت: “در نتیجه می تواند یک بحران اعتباری در بازار وام را تهدید می کند که برخی از هسته های لوله کشی از سیستم وام.”

پس از بحران مالی سال 2008 بن برنانکه رئیس بانک فدرال معروف منسوب سقوط به مشکلات با “فایننشال لوله کشی.” مقایسه باید با دقت ساخته شده ، در سال 2007 و 2008 چه چیزی تبدیل C. D. O. s و دیگر انواع وامهای بیپشتوانه اوراق بهادار مالی به سلاح های کشتار جمعی بود این واقعیت است که بسیاری از بانک ها که آنها را تبدیل به بزرگ قرار گرفتن در معرض خود را به سمی کاردست. هنگامی که سرمایه گذاران به رسمیت شناخته شده این مواجهه آنها شروع به برداشت پول خود را از بسیاری از بازارهای مختلف و سیستم مالی عملا تصرف کردن.

بسیاری از مردم در وال استریت اصرار دارند احتمال کمی وجود دارد که از یک تکرار. ذخایر سرمایه در صنعت مالی بزرگتر از آنها در سال 2009 و بانک ها تمایل به فروش اهرمی وام موضوع آنها در بازار ثانویه به جای نگه داشتن آنها را در کتاب های خود را. همان درست است از C. L. O. s. با توجه به آمار و ارقام از S & P, جهانی, بانک های خود را کمتر از پانزده درصد از تمام C. L. O. s; بزرگترین سرمایه گذاران در این securitizations شرکت های بیمه و دارایی و مدیران. علاوه بر این تغذیه سریع اقدامات باید اطمینان بسیاری از سرمایه گذاران که آن را انجام خواهد داد هر آنچه لازم است برای جلوگیری از یک blowup.

زن گفت که او فکر نمی کنم وجود خواهد داشت 2008-سبک بحران سیستمیک است که در آن وام زیان تهدید برای پایین آوردن سیستم بانکی. او توافق با پاول که بانک های بزرگ احتمالا باید سرمایه کافی برای مقاومت در برابر هر گونه درد آنها رنج می برند. اما او همچنین گفت که بعضی از موسسات مالی می تواند به صورت قابل توجهی زیان.که خود ممکن است انجام برخی از عواقب جدی است. اگر سرمایه گذاران گمان می برند که برخی از بانک های بزرگ تر هستند به شدت در معرض مشکل وام از آنچه قبلا تصور آن می تواند در بدترین سناریو ایجاد یک خود انجام وحشت. به عنوان در سال 2008 آن را به طور کامل روشن چقدر بیش از همه در معرض قرار گرفتن بانک های بزرگ را به خطرناکترین اشکال بدهی مانند اهرمی وام و C. L. O. s.

در ماه دسامبر 2019, هیئت ثبات مالی یک گروه بین المللی از بانک مرکزی و بانک رگولاتور گفت که مواجهه “متمرکز هستند در میان تعداد محدودی از بانکهای بزرگ جهانی و قابل توجهی داشته مرزی ابعاد.” در پایان 2019 با توجه به S & P, جهانی سه تا از بزرگترین بانک دارندگان C. L. O. s بودند ولز فارگو, جی پی مورگان چیس و سیتی گروپ که با هم برگزار می شود در حدود یک صد میلیارد دلار’ ارزش آنها. و فقط به دنبال در آمار و ارقام مانند این نمی دهد یک تصویر کامل از خطرات برخی از بانک ها صورت می شود. “خود مواجهه می تواند به افزایش بیشتر در استرس به عنوان یک نتیجه از گردان تسهیلات اعتباری کشیده پایین اهرمی وام و بانک ها قادر به سندیکای وام آنها در نظر گرفته شده برای توزیع که می تواند تاثیر منفی بانک سرمایه و نقدینگی” در این گزارش از هیئت ثبات مالی گفت. “بانک ها نیز در معرض از طریق تامین مالی غیر بانکی سرمایه گذاران در قوی تر وام و C. L. O. s.”

پس از coronavirus خاموش شدن ناگهانی شروع بسیاری از بسیار مدیون شرکت به منظور جلب کردن خود گردان خطوط اعتباری فقط به عنوان پیش بینی کرد. هنوز هم بزرگ ایالات متحده آمریکا بانک ها اصرار دارند که آنها از لحاظ مالی قوی—بسیار قوی و در واقع آنها هستند که در ادامه به موضوع سود سهام به سهامداران خود را. اگر اقتصاد به سرعت در حال پرتاب ریباند و شرکت درآمد ارتجاعی با آن, خطرات ناشی از بدهی blowup می تواند عقب رفتن. اما اگر رکود است توسعه یافته با سرعت از ورشکستگی شرکت ها تسریع خواهد شد و بازار به خوبی می تواند شروع به توجه بیشتر. شرکت های بزرگ-مشکل بدهی است که نمی دور. روز جمعه هرتز شد آخرین به شدت مدیون شرکت به فایل برای ورشکستگی حفاظت از طلبکاران خود را. Fitch اعتباری-اعتبار آژانس پیش بینی است که نرخ به طور پیش فرض برای اهرم وام بالاتر خواهد بود در سال 2021 از سال 2020 است.

اگر اسپرد اعتباری فراموش گسترش دوباره بازار سهام طول می کشد یکی دیگر از شیرجه, فدرال رزرو و وزارت خزانه داری ممکن است احساس اجبار به گسترش حمایت های مالی و حتی غیر مسئولانه و بسیار مدیون شرکت های بزرگ خطر از جمله کسانی که اسپانسر شده از طرف خصوصی-حقوق صاحبان سهام شرکت است. به عنوان پاول با اشاره به در “60 دقیقه” در هفته گذشته “واقعا وجود دارد هیچ محدودیتی” به آنچه که بانک مرکزی می تواند با اعطای وام اضطراری برنامه های آن را معرفی کرده است.

تا کنون خصوصی-حقوق صاحبان سهام در صنعت تلاش برای مهندس نجات از خطرناکترین نوع اعتباری تا حد زیادی شکست خورده است. فدرال رزرو را اجازه یکی از آن امکانات اضطراری به خرید ارز داد و ستد وجوه است که خود اوراق قرضه صادر شده توسط شرکت هایی که سرمایه گذاری درجه قبل از coronavirus رسید. یکی دیگر از برنامه تغذیه اصطلاح دارایی بهادار با پشتوانه تسهیلات وام (TALF) به زودی شروع به ارائه وثیقه وام به خریداران از سه گانه-A-دارای تراشه ها جای دادند از یک نوع خاص از C. L. O. شناخته شده به عنوان یک شخص C. L. O. هر دو این اقدامات نسبتا محدود و هدفمند ، این TALF است که تنها هدف در جدید C. L. O. s. نه فدرال رزرو و خزانه داری اعلام کرده است یک بسته نجات برای اکثریت بزرگ موجود C. L. O. s و اهرمی وام.

این است که نمی خواهید از تهاجمی لابی در بخش خصوصی-حقوق صاحبان سهام شرکت که نزدیک به مغلوب ساختن پیشی جستن دولت. استفان Schwarzman از بنیانگذاران و رئیس استون, بزرگترین خصوصی-حقوق صاحبان سهام شرکت در جهان است که یک حامی و محرم از رئیس جمهور. “هیچ چیز وجود دارد آنها تلاش کرده اند اما تا کنون آنها شده اند تا حد زیادی ناموفق” دنیس كويين رئیس جمهور بهتر بازار, یک سازمان غیر انتفاعی است که تاسیس شد پس از آخرین بحران مالی به ترویج منافع عمومی را به من گفت. اما این وضعیت هنوز هم در حال تحول کلر اشاره کرد; خصوصی-حقوق صاحبان سهام لابی بی امان هستند و مشکل بدهی است مقاوم به درمان یکی است. “شاخص های اندازه کافی در مورد شرکت ها-حباب بدهی که ساختمان بیش از دهه گذشته” کلر گفت. “بنابراین در اینجا ما در بیش از حد قوی تر سیستم می شود که در برخورد با یک بیماری همه گیر. آن سخت است برای دیدن چگونه تغذیه یا کشور می تواند استخراج خود را از که در هر چارچوب زمانی معقول.”


راهنمای Coronavirus

  • بیست و چهار ساعت در مرکز همه گیر: نزدیک به پنجاه نیویورکر نویسندگان و عکاسان دامن زد به سند زندگی در شهر نیویورک در آوریل 15.
  • سیاتل رهبران اجازه دانشمندان را با سرب در پاسخ به کوروناویروس. نیویورک رهبران نیست.
  • می تواند به بازماندگان کمک به درمان این بیماری و نجات اقتصاد ؟
  • چه coronavirus نشان داده است در مورد آمریکا پزشکی است.
  • می تواند ما را در ردیابی گسترش COVID-19 و محافظت از حریم خصوصی در همان زمان ؟
  • Coronavirus است به احتمال زیاد به گسترش بیش از یک سال قبل از واکسن است که به طور گسترده ای در دسترس است.
  • چگونه برای عمل اجتماعی فاصله از پاسخ به یک بیمار همخانه به جوانب مثبت و منفی از سفارش غذا.
  • طولانی جنگهای صلیبی از Dr. Anthony Fauci عفونی-بیماری کارشناس دوخته بین دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و مردم آمریکا است.
  • آنچه به عنوان خوانده شده, تماشای طبخ و گوش دادن به تحت قرنطینه.

tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme