Coronavirus دیدار استبداد در ترکیه

A worker in a protective suit sprays disinfectant at Grand Bazaar.
“سونامی در حال آمدن است به شهرهای ما” Emrah Altindis می گوید: در مورد گسترش coronavirus در ترکیه است.منبع عکس توسط Umit بکتاش / ایسنا

در یک آدرس عمومی در روز دوشنبه شب رئیس جمهور ترکیه, رجب طیب اردوغان اظهار داشت: “ترکیه کشوری است که در آن تولید باید ادامه و دندان باید نگه دارید, تبدیل, تحت هر شرایط و در هر شرایط است.” ترکیه که در آن بیش از دویست نفر کشته شده اند از جدید coronavirus یکی از جهان سریع ترین رشد شیوع اما اردوغان تا در برابر اقدام فوری تماس تنها برای یک “داوطلبانه قرنطینه” برای بسیاری از کشور است. سیاستمداران مخالف را خواستار اقدامات شدیدتر علیه coronavirus از جمله انواع مستندات که رفته اند به اثر در سراسر جهان شده است اما به طور فزاینده ای در محاصره و به حاشیه رانده شده در سال های اخیر به عنوان کشورهای توسعه یافته قدرت و پرتاب رقبای خود در زندان است. هفته گذشته در ترکیه بازداشت صدها نفر از مردم برای “تحریک آمیز” نوشته های در مورد شیوع بیماری در رسانه های اجتماعی. متخصصان پزشکی که خواست اقدامات شدیدتر صادر کرده اند عذر خواهی پس از دستگیر شدن.

من به تازگی صحبت با تلفن با Emrah Altindis یک استاد زیست شناسی در کالج بوستون که در حال مطالعه این بیماری همه گیر در ترکیه که در آن او است. او همچنین یکی از ویراستاران کتاب “استبداد و مقاومت در ترکیه: مکالمات دموکراتیک و اجتماعی و چالش است.” در طول مکالمه ما که ویرایش شده برای طول و وضوح ما مورد بحث چگونه اردوغان خصوصی از سیستم پزشکی را تحت تاثیر قرار coronavirus تهیه, چگونه به سوریه پناهنده بحران اتحادش را تغییر جامعه ترکیه و خطرات ناشی از شیوع در کشور ترکیه که در زندان است.

شما می توانید خود را با ما مرور کلی از coronavirus در ترکیه در حال حاضر ؟

بیایید شروع با اعداد. مورد اول در ترکیه شناسایی شد در مارس 11th. این بود که بعد از در بسیاری از کشورها. و مرگ اتفاق افتاده در مارس 17. و از امروز, مارس 31st, ما از دست داده اند دو صد و چهارده نفر است. و تعدادی از موارد است که در حال تایید است 13,531. اگر شما مقایسه این اعداد به کشورهای دیگر پس از آنها تا به حال یک صد موارد تشخیص ترکیه بزرگترین میزان افزایش در تعداد موارد در جهان در حال حاضر. پس از آن بدان معنی است که آن است که واقعا بسیار جدی است.

ما امیدواریم که با مرگ و میر. همانطور که می دانید آن است که بسیار بالا در اسپانیا و ایتالیا است. اما در ترکیه این آمار رسمی است—و برخی از مردم سوال آنها را به دلیل عدم شفافیت وجود دارد—اما اگر این اعداد درست هستند و پس از آن نرخ کمتر از در ایتالیا یا اسپانیا است.

است وجود دارد یک نظریه در مورد اینکه چرا این ویروس گسترش به سرعت در ترکیه حتی اگر به شما می گویند اولین مورد نسبتا دیر ؟

من فکر می کنم که در جهان وجود دارد دو راه متفاوت برای مهار این بیماری همه گیر در حال حاضر. دو مدل های موفق. یکی در کره جنوبی است که آیا توده تست. و آنها قادر به انجام بیست هزار آزمون در روز است. از مارس 20th, کره جنوبی را بیش از سه صد و پنجاه هزار آزمون. اما در ترکیه تعدادی از تست های که ما امروز فقط نود و دو هزار نفر و جمعیت ترکیه است که هشتاد میلیون نفر است. این یکی از دلایل است.

از مدل های دیگر که کار کرده است در ووهان در چین و در حال حاضر در کالیفرنیا و فرانسه و همچنین در بوستون که مستلزم توقف غیر ضروری کسب و کار. اما ترکیه را متوقف کرده است. آنها بسته رستوران ها و مدارس و اما طبقه کارگر و مردم باید برای رفتن به کار هر روز. [بیش از چهل و روستاهای کوچک و شهرهای ترکیه تحت قرنطینه اما همانطور که پنج شنبه بود که درست نیست از هر شهر از جمله استانبول که تا به حال بیشترین تعداد COVID-19 موارد است.] این افراد حامل ویروس به افرادی که در گروههای در معرض خطر و به عنوان طبقه کارگر و مردم در ترکیه رفتن به محل کار هر روز آنها را ویروس بازگشت به خانه به پدر و مادر و افراد مبتلا به بیماری های مزمن مانند دیابت و فشار خون بالا و بیماری مزمن ریه یا بیماری کلیوی. و بنابراین ما نمی خواهد بود قادر به متوقف کردن این انتقال است.

یک چیز بیشتر: از امروز ما بیش از سیزده هزار نفر از, اما این است که واقعا نوک کوه یخ است چرا که این سیزده هزار نفر تا حد زیادی آلوده دو سه هفته پیش. گذشت زمان برای این ویروس به نشان دادن علائم حدود شش روز. آنها نشان دادند که علائم و پس از آن به بیمارستان رفت اما در ضمن این ویروس انتقال ادامه داد و این افراد آلوده به بسیاری از بسیاری از مردم است. آن را بدتر خواهد شد در دو هفته آینده.

آیا شما یک حس چرا اردوغان دولت نه توده تست و نه جهانی پناهگاه در محل اقدامات و چرا رئیس جمهور به نظر می رسد بیشتر علاقه مند به صحبت در مورد اقتصاد از جدی اجتماعی-دورى و پناهگاه در محل اقدامات?

آره وجود دارد دو تئوری های مختلف. یکی از اولین این است که او می گوید که اقتصاد ترکیه نمی تواند مدیریت یک مستند. این یک تئوری است که آنها قادر به انجام آن است. دیگر نظریه است در مورد گله ایمنی. آنها در حال حاضر گفت: مردم بیش از شصت و پنج یا با بیماری های مزمن است که آنها در معرض خطر هستند. و آنها هرگز در این مورد صحبت, اما وجود دارد می تواند یک گله-ایمنی در دستور کار وجود دارد. این است که یک رژیم در حال حاضر. او تصمیم می گیرد.

در فوریه 24th, ترکیه سفر وزیر بهداشت Fahrettin Koca که یک پزشک به یک مصاحبه به یکی از معروف ترین روزنامه نگاران در ترکیه Ahmet Hakan و او گفت که ووهان و ایتالیا انجام یک کار بزرگ با قفل کردن. و او گفت که زمانی که یک مورد وجود دارد در قم در ایران, به نام او که وزیر بهداشت ایران گفت: زمان آن را به یک مستند اما پس از آن ایران اعتراف کرد به او که نبود آنها قفل کردن شهرستان و به همین دلیل آن را گسترش. بنابراین او از این واقعیت آگاه است که قفل پایین خیابان است یک راه برای جلوگیری از عفونت. متاسفانه یک مرد تصمیم می گیرد و به نوعی آنها نمی تواند او را متقاعد به قفل کردن شهرستانها. امروز Ekrem ایممگلو شهردار استانبول است که یک شهر بزرگ; جمعیت استانبول شانزده میلیون—

او یک سیاستمدار مخالف ،

بله در ترکیه, ما امروز سه شهرستانها: آنکارا پایتخت; ازمیر و استانبول. و این سه شهر همه شهرداران از مخالفان. و یک سوم از جمعیت ترکیه زندگی می کند در این سه شهر. اما ما لازم نیست که یک سیستم مانند شما باید در ایالات متحده است. بنابراین در حال حاضر فرماندار کالیفرنیا می توانید تصمیم به قفل کردن کل دولت است. اما در ترکیه این است که چنین نیست و شهردار استانبول در تلاش بود. او می دانست که ما نیاز به قفل کردن شهر قادر به کنترل عفونت.

و مشکل دیگری وجود دارد. وزیر بهداشت گفت: چند روز پیش زمانی که پس از آن تعدادی از موارد فقط شش هزار نفر است که شصت و سه درصد از ما فشرده-واحد مراقبت کامل هستند. در حال حاضر ما بیش از سیزده هزار نفر از, و او می گوید که ما فقط در مورد پر کردن تمام ظرفیت ما و خروش آمدن.

وجود دارد بسیاری از بخش های ترکیه از جمله روزنامه نگاری دانشگاه و سیاست که گود افتاده و در آن مردم بودند به زندان فرستاده می شود پس از شکست کودتا علیه اردوغان. چقدر در این مورد در علمی و پزشکی در زمینه ؟

پس اول از همه, ما می توانیم مقایسه ترکیه به اتحادیه اروپا و O. E. C. D. کشور است. ایتالیا 2.5 برابر بیشتر پزشکان و پرستاران در هر هزار نفر نسبت به ترکیه است. و یا زمانی که شما مقایسه ترکیه با هر گونه O. E. C. D. کشور آن را کمتر پزشکی پزشکان و پرستاران در هر فرد. پس از این کودتا بسیاری از مردم شغل خود را از دست در بسیاری از بخش ها. و این همچنین شامل بسیاری از پزشکان و پرستاران و بسیاری از دانشگاهیان به عنوان به خوبی. و علاوه بر این به عنوان مثال بسیاری از دانشگاهیان و من یکی از آنها را—امضا طومار در سال 2016 به درخواست برای صلح در كردستان. چند تن از اساتید در دانشکده های پزشکی نیز شغل خود را از دست از آن است. این اثر همچنین در پاسخ ما, اما نیز وجود دارد که مشکلات ساختاری.

همچنین گزارش شده است که پزشکان که صحبت کردن در مورد تهدید از coronavirus در چند هفته گذشته دستگیر شده بود و پس از آن در برخی موارد recanted اظهارات خود تحت فشار است. این است که چیزی که شنیده اید در مورد ؟

آره. ترکیه دارای سابقه خوبی از پزشکان سازمان. ترکیه انجمن پزشکی نشان دهنده هشتاد و چهار درصد از پزشکان. و از روز اول آنها درخواست شده است به یکی از شرکت کنندگان از روند مبارزه با این بیماری همه گیر. و متاسفانه دولت ترکیه نمی coöperate با آنها. آنها تا به حال شده است درخواست برای شفافیت در این روند و عدم شفافیت وجود دارد. و از روز اول آنها در تلاش بوده اند به اندازه کافی P. P. E. در بيمارستان. با توجه به انجمن پزشکی ما صد متخصصان پزشکی هستند که در استانبول و هفتاد و پنج متخصصان پزشکی در ازمیر که در حال حاضر آلوده. اما این تنها مشکل نیست.

وجود دارد یک عفونی-بیماری دکتر و او با دادن یک سمینار داخلی برای دیگر متخصصان پزشکی در آنکارا بیمارستان دانشگاه. و او گفت: این موارد بودند که underreported و ما باید واقعا مراقب باشید و ما برای محافظت از خودمان است. و کسی که آن را ضبط. یک پزشک در تلاش بود تا آموزش دیگر پزشکان و پرستاران به آنها بگویید که این جدی است اما پس از آن او به پایان رسید تا نیاز به عذر خواهی به مردم است. و این اتفاق دوباره دو روز پیش. یک استاد است که رئیس یک دانشگاه در ازمیر گفت که این موارد در حال افزایش است و این وضعیت جدی تر از در ایتالیا. و دوباره او نیاز به عذرخواهی می کنیم. پس 2013, ظلم و ستم در ترکیه است و متاسفانه تبدیل به عادی ما شرایط زندگی.

ترکیه شده است یک محل که در آن بسیاری از پناهندگان که از شمال آفریقا و از جاهای دیگر است اما به ویژه از سوریه پس از جنگ داخلی که آواره میلیون ها نفر از مردم است. چقدر است که تیره و تار ترکیه سیستم پزشکی در چند سال گذشته?

پس این یک قاعده کلی است که بیماری های عفونی همیشه بر ضعیف ترین ها در جامعه—مردم فقیر طبقه کارگر و مردم پناهنده مردم در زندان است. بنابراین در ترکیه, ما حدود چهار میلیون پناهنده. ترکیه و E. U. تا به حال یک توافق چند سال پیش و این افراد در ترکیه مانده. اما در سه هفته گذشته حتی در رسانه های ترکیه, من چیزی ندیدم در مورد پناهندگان است. و البته این گروه خواهد بود ضربه بسیار سخت با این بیماری همه گیر.

جمعیت ترکیه در حال حاضر هشتاد میلیون. بنابراین شما در حال اضافه کردن چهار میلیون نفر و به این معنی صدها نفر از هزاران نفر از بیماران بالقوه به سیستم شما. پزشکی سیستم یکی از بهترین سیستم های پزشکی در خاورمیانه—من نمی گویم که این یک بد سیستم پزشکی. آنچه من گفته است که آن را به عنوان قوی به عنوان کسانی که در E. U. یا در دیگر O. E. C. D. کشور, اما علاوه بر این, شده است وجود دارد خصوصی سازی بیمارستان ها. به اردوغان دولت ساخته شده است که تغییرات چندین و خصوصی سازی که منجر به تضعیف سیستم نیز هست.

آنها چه بودند و چرا به آنها رخ می دهد ؟

این یک مدل است که در حال آمدن است از ایالات متحده, در واقع, که صادرات آن به کشورهای دیگر است. ما نمی باید بیمه خصوصی در ترکیه بلکه در ده سال گذشته مردم شروع به بیمه های خصوصی. ما تا به حال تعداد بسیار کمی از بیمارستان های خصوصی در ترکیه است. در حال حاضر ما بسیاری از بیمارستان های خصوصی و متاسفانه ترکیه وزیر بهداشت است C. E. O. یکی از اصلی بیمارستان خصوصی زنجیره ای در ترکیه است. به طوری که آنها شروع به دیدن سلامت به عنوان یک کالا به پول. بهداشت شد خدمات ما در اینجا در ایالات متحده است. این استفاده نمی شود به صورت. سلامت یک حق در ترکیه—برای همه. و هر کس پوشیده شده بود. در حال حاضر آن است که هنوز هم بسیار بهتر از امریکا و از نظر پوشش. اما هنوز هم کافی نیست. و از آن ضعیف تر است.

آنچه را که دوستان خود را که پزشکان در ترکیه شده است گفت: به شما به تازگی?

من به صحبت بسیاری از پزشکان. اول از همه آنها شکایت شده است در مورد تجهیزات P. P. E., و در مورد عدم شفافیت است. برای مثال آنها امروز آزمون و نتایج حاصل آمده در چهار روز, اما آنها می خواهند برای به دست آوردن نتایج را در همان روز آنها بسیار نگران خشونت که خواهد آمد از بستگان بیماران. فقط قبل از همه گیر ترکیه انجمن پزشکی شد برنامه ریزی برای سازماندهی یک جلسه در آنکارا در اعتراض به خشونت علیه متخصصان پزشکی. و در حال حاضر آنها نگران است که به عنوان ویژه-مراقبت های ويژه خواهد بود به زودی و مردم خواهد بود بنابراین تاکید کرد وجود خواهد داشت بسیاری از مرگ و میر بیشتر است که ممکن است منجر به افزایش خشونت است.

اما نگرانی اصلی این است که P. P. E. و شرایط کار. و ترکیه انجمن پزشکی دغدغه اصلی این است که شفافیت و چگونه دولت ترکیه است که مدیریت فرایند.

آیا شما یک حس چرا اردوغان واکنش نشان داد راه او ، برخی از رهبران از خانواده او گرفته اند, این, به طور جدی, اما دیگران مانند نارندرا مودی یا خی Jinping, باید, هر آنچه که شما از آنها فکر می کنم و یا روش خود را.

من امیدوار بودم که بعد از من تو را دیدم این مصاحبه با وزیر بهداشت که آنها را به طور جدی. آنها شده اند پس آنچه در جریان است در جهان و من امیدوار بودم برای دیدن برخی از مستندات آلوده شهرستانها. آنها تعطیل, مدارس و دانشگاه های, اما وجود دارد نه یک شهر در ترکیه است که قفل شده است و یا قرنطینه نشده است. و نکته دوم این است که تعدادی از این آزمونها بسیار پایین است. ما واقعا آماده نیست برای این بیماری همه گیر. و اگر ما نمی توانیم به حفظ سلامت ما حرفه ای از این ویروس در دو هفته ما را از دست کسانی که در حال مبارزه با این ویروس. من امیدوار بودم به ادامه مطلب مراجعه کنید چرا که ما تا به حال برخی از زمان و ترکیه و ایالات متحده اما متاسفانه دولت نمی بینم سونامی آینده به ما. یک سونامی در راه است به شهرستانها ما.

وجود دارد بسیاری از شباهت های بین مغلوب ساختن پیشی جستن, اردوغان, Bolsonaro. و متاسفانه آنها نیز نقش دارند. این یک لحظه تاریخی و در آینده مورخان به نوشتن در مورد این و من فکر می کنم که این می تواند یکی از عوامل: وجود یک رهبر اقتدارگرا در کشور یا نه ؟

از شما بسیار سپاسگزارم برای صحبت کردن است.

می توانید من را به یک نقطه ؟ در ترکیه ما حدود سه صد هزار نفر در زندان است. از این افراد که بسیاری از آنها بیش از شصت و بسیاری از آنها شرایط مزمن. علاوه بر این ترکیه یکی از کشورهایی است که زندانی کردن روزنامه نگاران و سیاستمداران و دانشجویان و وکلا. بنابراین در حال حاضر بسیار شلوغ زندانها وجود یک خطر بزرگ است که ما ممکن است عفونت های, و آن را ممکن است کشتن بسیاری از مردم است. و شما در اخبار دیدم در نیویورک است که سه نفر در هر هزار نفر آلوده. در Rikers وجود دارد که بیست و هفت نفر در یک هزار نفر است که آلوده می شوند. این می تواند باعث گسترده مرگ و میر در زندان, بنابراین ما باید به فکر می کنم در مورد این افراد در زندان ، ما نیاز به اصلاحات است. و در ترکیه شده اند صحبت کردن در مورد این, اما آنها به استثنای همه زندانیان سیاسی.

آیا منظور شما “به استثنای همه زندانیان سیاسی”?

دولت شده است صحبت کردن در مورد اصلاحات در سیستم زندان به دلیل بیماری همه گیر. به طوری که آنها در حال صحبت کردن در مورد آزادی مردم است. برخی از افرادی که به سرقت برده پول و یا فروش برخی از داروها را می توان رایگان به زودی. اما نه خبرنگاران و نه اعضای مجلس نمی شهرداران و نه وکلا که در زندان هستند به دلیل سیاست است. با توجه به دولت ترکیه آنها تروریست ها.

این مورد بحث شده است چرا که در ایران به آنها ساخته شده اصلاحات و آزاد و هشتاد و پنج هزار نفر پس از آنها شروع به دیدن چگونه بسیاری از مردم در زندان درگذشت. و زندان های شناخته شده بسیار شلوغ شود و شرایط بهداشتی هستند واقعا بد است. این همان در ایالات متحده است. بنابراین در ایالات متحده و در ترکیه و در هر کشور است که بسیاری از مردم در زندان وجود دارد یک خطر بسیار جدی است که این افراد خواهد مرد.


راهنمای Coronavirus

  • چگونه برای عمل اجتماعی فاصله از پاسخ به یک بیمار همخانه به جوانب مثبت و منفی از سفارش غذا.
  • چگونه مردم را به مقابله و ایجاد گمرک در میان یک بیماری همه گیر.
  • آنچه در آن به معنی برای مهار و کاهش شیوع کروناویروس.
  • چقدر از جهان است که به احتمال زیاد به قرنطینه?
  • دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در زمان coronavirus.
  • Coronavirus است به احتمال زیاد به گسترش بیش از یک سال قبل از واکسن می تواند به طور گسترده ای در دسترس است.
  • ما همه وحشت غیر منطقی خریداران.
  • عجیب و غریب ترور از تماشای coronavirus را رم.
  • چگونه بیماری های همه گیر تاریخ را تغییر دهید.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>