مرگ آنتونیو بولیوار یک بومی سالمند در جنگل های بارانی آمازون

آنتونیو بولیوار که به نظر می رسد در یک تحسین کلمبیا فیلم “یکی از آخرین اصلی Ocaina,” او گفت:.عکس توسط Mauricio Duenas کاستاندا / ZUMA

در آخرین یکشنبه آوریل در شهر کوچک لتیسیا کلمبیا یک سی و هشت ساله گارد امنیتی به نام Cristian بولیوار در کار بود که او موفق به دریافت یک تماس تلفنی از همسرش که تا به حال برخی از اخبار بد. “پدر شما است که هنوز هم بسیار بد” او گفت:. آنتونیو بولیوار در هفتاد و پنج بود محترم بومی سالمند و برای سه روز او مبتلا بوده اند لرز و تب بالا که خانواده تا به حال شده است در تلاش برای پایین با مایعات تسکین دهنده حمام و استامینوفن. که بعد از ظهر یکشنبه, او نیز مشکل تنفس. “من سمت چپ پست من حق دور” Cristian به من گفت. او سوار موتور سیکلت خود را به پدرش خانه های چوبی کوچک. آنتونیو متوسط رسیده بود یک صد و چهار درجه به طوری Cristian به نام یک آمبولانس که او گفت: در زمان سه ساعت می رسند. آنتونیو تبدیل به Cerina شریک زندگی خود را از بیست و هشت سال و گفت: “یار من فقط رفتن به دکتر برای دریافت برخی از آنتی بیوتیک ها. من پشت راست.”

Leticia واقع شده است در جنگل های بارانی آمازون در نوک جنوبی کلمبیا در مرز برزیل و پرو دو کشور با بیشترین تعداد COVID-19 موارد در آمریکای لاتین است. تعداد موارد گزارش شده در آمازون شده بود افزایش از اواسط ماه مارس به ویژه در مانائوس, برزیل و Iquitos, پرو. در مانائوس یک شهر بیش از دو میلیون که ضبط شده است به یک صد و سی و مرگ و میر در روز (تا از آن عادی تلفات از بیست تا سی و پنج) مرده هستند که دفن شده در گورهای دسته جمعی. در ایقویتس که دارای جمعیت نیم میلیون نفر در بیمارستان ها به اندازه کافی نیست تخت. این سه کشور تقسیم شده توسط آمازون, اما رودخانه شهرهای نزدیک و متصل به یکدیگر است. “قند خریداری شده از پرو و برنج می خوریم که از برزیل و” یک پزشک در کلمبیا طرف به من گفت.

دولت های این سه کشور اعلام کرده اند برنامه ای برای محافظت از کسانی که زندگی در آمازون اما تا کنون چند اقدامات اجرا شده اند. (رئیس جمهور Jair Bolsonaro را بی پروا پاسخ در برزیل است که ساخت مراحل سخت تر برای کشورهای دیگر است.) برای اولین بار تایید کرد بیمار در لتیسیا گزارش شد فقط یک هفته قبل از آنتونیو بولیوار مریض شدم. ظرف یک ماه وجود دارد بیش از یک هزار مورد تأیید. این شهر با جمعیت حدود پنجاه هزار نفر تنها یک کلینیک خصوصی و عمومی تاسیسات بیمارستان سن رافائل; بین آنها وجود دارد به سختی بیش از یک صد تخت و یازده هواکش. هیچ I. C. U. در لتیسیا و پزشکان مجبور به ارسال نمونه های بیمار تمام راه را به بوگوتا, آزمایش COVID-19.

آنتونیو بولیوار بستری شد به سان رافائل که یکشنبه شب. Cristian و Cerina به بیمارستان رفت هر روز اما مجاز به دیدن او. “آنها به من گفتند که او انجام شده بود خوب خوب خوردن و شوخی با کارکنان” Cristian گفت. اما در شب آوریل 30th, همسایه به خانه آمد و به او گفت پدر در گذشت.” او تا به حال دیده می شود این خبر در رسانه های اجتماعی.

بولیوار شده تست شده برای COVID-19 اما با توجه به علائم و پزشکان بر این باور بودند که او آلوده شده است توسط coronavirus. آنها گفت: Cristian که آنتونیو رفته بود به cardiorespiratory بازداشت و آنها نمی تواند او را دوباره زنده. صبح روز بعد یک نعش کش خود را گرفت تابوت به گورستان شهر که شهردار دستور داده است که ساختمان بیشتر در خزانه. Cristian سوار بر روی موتور سیکلت خود را برای ورود به گورستان و تماشا به عنوان یک تیم پزشکی قانونی به خاک سپرده شد پدرش. این جوامع بومی در لتیسیا و مناطق اطراف آن تحت قرنطینه بنابراین هیچ دیگر عزاداران حضور داشتند. “که در غم انگیزترین بخش” Cerina به من گفت. “من استفاده می شود به او بگویید که او هنوز زنده بود که اگر او گذشت من پرتاب او را در یک مراسم تشییع جنازه مانند او سزاوار.”

آنتونیو بولیوار بوده است مشهور در آمازون پس از سال 2016 زمانی که او به نظر می رسد در “آغوش مار” یک فیلم توسط کلمبیا مدیر چیرو Guerra. (می توان آن را جریان بر روی پلت فرم که در منطقه نام: Amazon Prime.) در اوایل قرن بیستم این فیلم به تصویر می کشد برداری از گروه های بومی توسط شرکت لاستیک و جامه باشلق دار زنانه مبلغان. بولیوار بازی Karamakate عضو یک داستانی به نام Cohiuano که شده بود تقریبا به طور کامل از بین برود. این بار در’ نقد و بررسی اشاره کرد که “او هیچ گناه,,,,, نجیب, وحشی اما عصبانی اخلاقی پیچیده فردی با یک قلب پر از غم و اندوه است.”

در اولین صحنه Karamakate است رسم آنچه به نظر می رسد مانند یک جگوار در یک سنگ بزرگ توسط یک رودخانه پوشیدن loincloth و یک گردنبند ساخته شده از دندان های تمساح. آرامش خود را بیان تغییرات زمانی که اوان (Brionne Davis) یک گیاه شناس می رسد در یک قایق رانی. (این فیلم با الهام از سفر خاطرات آمریکایی شناس ریچارد ایوانز شالتس و مردم نگار آلمانی تئودور کخ-Grunberg.) اوان می خواهد Karamakate برای کمک به او پیدا کردن یک نادر دارویی گیاه yakruna. “شما اختصاص زندگی خود را به گیاهان؟” Karamakate از او می پرسد. “که مناسب ترین چیزی که من شنیده ام سفید می گویند.”

Karamakate موافقت می کند برای کمک به اوان در ازای برخی از برگ کوکا به طبخ به mambeکه برخی از گروه های بومی جویدن معنوی و دارویی ، “من را فراموش کرده mambe وجود داشته است. در حال حاضر من نمی دانم که چگونه به آن را” او اذعان می کند. Karamakate معلوم است در تلاش: او فقط فراموش کرده چگونه به mambe; او از دست داده است ارتباط معنوی با طبیعت است. “این سنگ استفاده می شود به صحبت کردن با من,” او می گوید. “آنها در جواب سوالات من. خط شکسته است. خاطرات من از بین رفته اند. سنگ ها و درختان و حیوانات و همه آنها رفت و سکوت. . . . در حال حاضر من خالی است.”

این فیلم موفقیت بین المللی. این برنده جایزه در جشنواره کن و ساندنس شد و اولین کلمبیا فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار است. (بولیوار با حضور در این مراسم در لس آنجلس و فیلم او را نشان می دهد بر روی فرش قرمز پوشیدن ظریف دست کت و شلوار سیاه یک گردنبند و یک ارایش مو ساخته شده از پر و بال رنگارنگ.) اما شاید آنچه بیشتر قابل توجه در مورد این فیلم چقدر Karamakate زندگی شبیه بولیوار است. “هنگامی که ما متوجه است که او قرار بود به عمل با ما به شکل شخصیت برای او به تجربه خود به خود دانش” Guerra به من گفت که به تازگی.

آنچه که شاید قابل توجه ترین مورد فیلم “آغوش مار” است که چقدر زندگی این شخصیت با بازی آنتونیو بولیوار شبیه خودش بود.عکس از Alamy

بولیوار “یکی از آخرین اصلی Ocaina,” Cristian توضیح داد. در اواخر قرن نوزدهم Ocaina شد گروه های بومی در غرب آمازون منطقه Putumayo. محققان تخمین می زنند که تا 1909 وجود دارد حداقل دو هزار نفر که به عنوان Ocainas. در حال حاضر وجود دارد تنها دو صد و تنها پنجاه که صحبت Ocaina زبان. این Ocaina همراه با شش نفر دیگر گروه های بومی خود را “مردم از مرکز” و آنها را به اشتراک سابقه غم انگیز است. در پایان قرن نوزدهم و آغاز قرن بیستم بریتانیا شرکت لاستیک بردگی شکنجه و کشته شدن بسیاری از آنها. “آن را باید همیشه در نظر داشت که هند هیچ طرف قرارداد” راجر آلومینیومی یک ایرلندی دیپلمات مشغول به کار در یک گزارش ویژه به دولت بریتانیا نوشت: در سال 1910. “او مجبور است با وحشیانه و کاملا غیر قابل کنترل نیروی حال شکار و توسط ضربه شلاق با زنجیرهای تا با دوره های طولانی زندان و گرسنگی به توافق به کار’ برای شرکت می باشد.”

“تنها چند Ocainas باقی ماند و پس از این که” انسان شناس ژوئن آلوارو Echeverri به من گفت. اگر چه بسیاری از بازماندگان زنده در پرو در حال حاضر چند باقی می ماند در آمازون کلمبیا. آنتونیو بولیوار یتیم در سن بسیار جوان و زندگی در لتیسیا با Witoto گروهی دیگر متعلق به مردم در این مرکز است. اما او به عنوان یک Ocaina با وجود این واقعیت است که مانند Karamakate او فراموش کردن ریشه های خود را. “او تا به حال هیچ کس به صحبت می کنند زبان خود را با” Echeverri که می دانستند بولیوار به من گفت. او به یاد می آورد که یکی از معدود زنانی که هنوز هم صحبت در این Ocaina زبان روان در لتیسیا گاهی اوقات سعی کنید به صحبت می کنند با بولیوار اما همه او می تواند می گویند به او بود: “من نمی توانند درک کنند.” بولیوار دانش گیاه شناسی سنت, اما, دست نخورده بود. Cristian به یاد می آورد که تنها در زمان پدرش مبتنی او بود که او قطع تمام برگهای یکی از گیاهان دارویی است. لوئیس ارنستو گونزالس از بولیوار را به خاطر صحبت کردن با او در مورد یک روش ماهیگیری است که شاغل barbasco, یک گیاه سمی.

دوستان و همکاران توصیف بولیوار به عنوان داشتن یک رابطه خاص به جنگل است. “من درخواست جهانی برای توقف حفاری نفت در آمازون,” او گفت: “در یک سخنرانی در جشنواره کن. سال گذشته او به نظر می رسد در Netflix سریال “سبز مرزی” که تواریخ مبارزات بومی برای حفاظت از فرهنگ خود. او بازیگری خود را مربی آنا ایزابل Velásquez به “احترام به طبیعت” قبل از هر صحنه. “ما می خواهیم بحث را به رودخانه یا درختان به آنها بگویند:” من در آینده است. من قول می دهم من خواهد بود محترمانه,’ ” او به من گفت هفته گذشته است. “این چیزی بود کوتاه اما ما نیاز به درخواست مجوز به برخی از حفاظت.” او خواهد آن را انجام دهد ذهنی و او آن را انجام دهید گاهی اوقات جویدن mambe. “ما نیاز به این برای صحنه کامل شود” او به او گفت.

Nelly Kuiru یک چهل و سه ساله Witoto زن افتتاح یک مدرسه فیلم در لتیسیا و او به من گفت که بولیوار یکی از اولین داوطلب برای کمک به پروژه خود را. “او وجود دارد به راهنمای ما,” او گفت:. “بزرگان مانند او هستند که به ما گفتن داستان است که ما بنویسید. آنها راهنمای ما در آنچه که ما باید گفت که چگونه ما باید به آن می گویند.” در آخرین مکالمات او گفت: “او خواهد گفت” ما باید به مبارزه برای از دست دادن نیست هویت ما به عنوان یک مردم به ناپدید می شوند نیست مثل خود من مردم بود.’ “

خوان پابلو Chiquiza بیست و پنج ساله بومی Leticia که به تازگی فارغ التحصیل شده از دانشکده پزشکی در بوگوتا. با پزشکان دیگر او مسئول رسیدگی به تقریبا ده هزار نفر که بسیاری از آنها متعلق به بیست و دو جوامع بومی در کلمبیا جنگل آمازون. Chiquiza است که در روستای Puerto Nariño دو ساعت قایق سواری upriver از Leticia. “اولین بار که من در اینجا کردم من فکر کردم این شبیه یک زندان” او به من گفت در مورد این روستا تنها بیمارستان. عمومی مرکز آن است و نه تخت برای بیماران چهار برای کودکان شش مخازن اکسیژن. قالب رشد می کند بر روی دیوار و سقف در حال سقوط است در بعضی از نقاط. هنگامی که ما صحبت در دو COVID-19 موارد تاييد شده بود در Puerto Nariño; یکی از افرادی که آزمایش مثبت بود یک بومی در دهه هشتاد. Chiquiza قادر به ارسال او را با قایق به سن رافائل بیمارستان در لتیسیا اما مرد جان به زودی پس از او وارد شدند. “ما گمان بسیاری از بیشتر در اینجا باید این ویروس” Chiquiza گفت. (یک هفته بعد او به من گفت که حداقل بیست و شش مورد جدید گزارش شده بود.)

Chiquiza نمی دانم بولیوار اما پس از بولیوار مرگ سبز “مرز” تیم تولید در تماس با او. آنها می خواستند برای کمک به مردم از آمازون که تا به حال مشغول به کار در این مجموعه و خواسته Chiquiza آنچه که او مورد نیاز است. “به صداقت آنچه ما نیاز داریم یک بیمارستان جدید” او به من گفت. اما این تیم فرستاده N95 ماسک و لوازم اساسی مانند صابون و مواد ضد عفونی کننده. با کسانی که لوازم و دیگران فرستاده شده توسط دوستان و صاحبان کسب و کار کوچک, بیمارستان شده است قادر به دریافت کنید. “هشتاد درصد از آنچه که ما در حال حاضر می آید از کمک های مالی” Chiquiza به من گفت. (او پس از دریافت تجهیزات حفاظتی برای پزشکان و دو برانکارد از دولت در بخش بهداشت و درمان.) یکی از نگرانی های اصلی است که چگونه به جداسازی بیماران به خصوص که بسیاری از افراد در این جوامع زندگی می کنند در خانه با دیوارهای داخلی. “ما برای منزوی کردن کل خانواده است و ما باید فرض کنیم که هر کس یک مورد مثبت.”

مرد دیگری در این روستا شده است تلاش برای کشف کردن استراتژی برای حفاظت از آمازون جوامع است. Rosendo Ahué است Tikuna و یک رهبر ملی بومی سازمان of colombia در کلمبیا است که در تلاش برای پیگیری چگونه این ویروس موثر بر هر یک از بیش از یک صد مختلف گروه های بومی در کشور است. (Ahué خود را به تازگی آزمایش مثبت برای COVID-19 شده است و جداسازی با همسر خود در Puerto Nariño.) تا کنون این سازمان شناسایی کرده است بیش از پنج صد تایید COVID-19 موارد در دو ده جوامع; در حدود هفتاد و هشت درصد از آنها در آمازون است. برای جلوگیری از گسترش این ویروس, این سازمان آغاز شده و خواستار در جوامع به ماندن در خاک خود کنترل جریان از مردم در داخل و خارج و منزوی بزرگان زمانی که ممکن است. “ما شده اند با در نظر گرفتن توصیه از علم غربی و استفاده از آن با ما, دانش بومی,” Ahué به من گفت. (آنها شده است خرید استامينوفن و زنجبیل نوشیدنی لیمو و چای می باشد.) “ما همچنین خواسته مردم به بازدید از مکان های مقدس در حال حاضر,” او گفت:. “و ما اصلا نام این بیماری است. من بگو: وجود یک بیماری همه گیر “و یا” آن را یک بیماری است.’ اما من اصلا نام آن بزرگان به ما گفت نه به آن تماس بگیرید. این امر می تواند یک راه برای آن به اینجا می آیند ،

Nelly Kuiru نیز در تلاش برای پیدا کردن راه هایی برای کمک به. او به تازگی شروع یک کمپین crowdfunding برای تامین مواد غذایی و پزشکی به طور خاص برای بزرگان. “هنگامی که سالمند می گذرد دور تمام جهان از دانش از بین می رود و سیاره ما رشد می کند فقیر” کمپین وب سایت می خواند. ترس از دست دادن یک سالمند در آمازون است و نه فقط ترس از دست دادن یک دوست; این ترس از دست دادن فرهنگ و هویت به عنوان یک گروه و یک راه نگاه کردن به جهان است. زبان شناس دوریس Fagua که برای سال کار کرده با مردم از مرکز دیده است فرهنگ ناپدید می شوند زمانی که یک فرهنگ غالب تحمیل خود یا تغییر زمانی که مردم بومی ازدواج خارج از گروه خود را. “همیشه وجود دارد شده است برخی از مخلوط و از وجود فرهنگ های جدید بوجود می آیند,” او به من گفت. “اما آنچه که ما شاهد در حال حاضر شتاب از دست دادن.”

بولیوار مرگ برای اولین بار اعلام کرد در کلمبیا رادیو توسط Camilo سوارز یک بومی دولت قانونگذار شناخته شده به عنوان “معاون جنگل است.” فقط یک هفته بعد سوارز خود گذشت و پس از برگزاری نمایشگاه چه به نظر می رسید به علائم COVID-19. در پنج دقیقه او ثبت شده روز قبل از مرگ در یک گوشه خیابان در لتیسیا او خواسته رئیس جمهور کلمبیا به اذعان اضطراری در آمازون. “ما نمی باید زیرساخت و یا تجهیزات برای درمان موارد” او گفت:. دولت شروع به ارسال تجهیزات حفاظتی بیشتر پزشکان و متخصصان برای اجرای یک آزمایشگاه برای COVID-19 آزمون. اما اگر موارد حفظ و افزایش آن ممکن است به اندازه کافی. نسبت به پایان این ویدئو سوارز می گوید: “اگر شما نمی توجه در اینجا من فکر می کنم ما می تواند ناپدید می شوند.”

tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>