رویای تبدیل تگزاس آبی بستگی به رای دهندگان لاتین

Pens and stickers on a table.
Latinos آماده برای تبدیل شدن به اکثریت در تگزاس در یک ماده از سال است. خواهد آنها را به قدرت خود را به خرس در سال 2020 انتخابات ؟ عکس توسط بیل مک کالو برای نیویورکر

آخر هفته قبل سه شنبه مانوئل اورتیز یک دانشجو در دانشگاه تگزاس در Austin, سوار به Montopolis اکثریت-Latino محله در این شهرستان در جنوب شرقی لبه. او با چهار نفر دیگر از دانشجویان تمام canvassers برای تگزاس جوانان قدرت داد, ابتکار است که با هدف به ثبت نام سه صد هزار رای دهندگان جدید قبل از ماه نوامبر است. پیچک, گروه, زمینه, سازمان پارک شده او aqua هوندا در مقابل Nuestra Señora de los Dolores یک ماموریت به سبک کلیسای کاتولیک ساخته شده در دهه پنجاه. تن او اندازه و صحبت به دیگران در نمیآورد فرمانده تن. “جلوگیری از سگ,” او گفت:. “نمی از طریق ‘هیچ خاطی’ نشانه های دردار مناطق و یا آنهایی که مثل یک تفنگ نشانه است.” سایه انتخابات 2016 زمانی که تگزاس قرمز قابل اعتماد ثبت شده در میان پایین ترین رای دهندگان سوئیچ از هر دولت loomed بیش از canvassers تلاش. اورتیز بود که لباس پوشیدن و در نور-شستن ژاکت جین آراسته با پین—از سلنا مطرح مشت و یک گلابی خاردار—احساس بی قرار اما مشتاق. به عنوان یک canvasser او را توسعه داده است یک نوع آماده صبر و آموخته به گوش دادن بدون فشار دادن. او cacti-الگو کیف پر شده بود با ده ها تن از رای گیری راهنماهای en español.

Latinos که نزدیک به چهل درصد از دولت بیست و نه میلیون نفر به مدت طولانی به حال کمترین میزان مشارکت هر جمعیتی در تگزاس است. در درون خود, خانواده, ارتیز به من گفت که او اختصاص داده شده ترین رای دهندگان. خواهر بزرگتر خود را به نام بود روز قبل از به می گویند که او تا به حال بازیگران انتخابات در مقدماتی حزب دموکرات اما او تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است پدر و مادر خود را متقاعد به انجام این کار. “مادر من رو واقعا ناراحت کننده در آخرین انتخابات سنا” او گفت:. “او احساس ضعف سیستم کسانی که عجیب و غریب ماشین های رای گیری—آنها می توانند مردم را بترساند.” پدر و مادر خود را در حال از San Luis Potosí یک دولت مرکزی مکزیک شناخته شده برای آن صنعت و معدن. حل و فصل آنها در جنوب کالیفرنیا در دهه هشتاد شد و واجد شرایط عفو و تحت یک جارو مهاجرت اصلاحات, لایحه امضا شده توسط رونالد ریگان در سال 1986. قبل از اورتیز به دنیا آمد خانواده اش نقل مکان کرد به Eula حل و فصل در شمال تگزاس که در آن ساکن بوده اند رای گیری جمهوری خواه از اواخر دهه شصت و Latinos باقی می ماند یک اقلیت. نتیجه 2016 انتخابات اورتیز برای اولین بار به عنوان یک رای دهنده “آسیب زیادی به دیدن” او به من گفت. “تمام کسانی که از مردم شنیده بود خود را”—دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن—”نفرت و بلاغت و آنها O. K. با آن است. اما آن را نیز ساخته شده من می خواهم به مبارزه با عقب.” در اوایل این سال او تا به حال از طریق پست غایب رای بازگشت به خانه. “من می خواهم مردم را از منطقه است که به طور کلی خیلی بیشتر محافظه کار به می دانم که وجود دارد این است که برخی از دموکرات حضور وجود دارد,” او گفت:.

“اگر شما به طور مداوم در حال به حاشیه رانده شده” مانوئل اورتیز می گوید: “این احساس می کند مانند کسی است که مبارزه برای شما.”

برای اورتیز در حال حرکت به آستین برای کالج در سال 2017, یک تجربه رهایی. در Eula او گفت: او تا به حال شده است ثبت شده در زبان انگلیسی-as-a-دوم-کلاس های زبان در مدرسه ابتدایی هر چند او تا به حال رشد دو زبانه در آستین او در رشته انسان شناسی و مطالعات پایداری. وجود دارد بیشتر تحریک مکالمات به شرکت در, و بیشتر کنسرت های زنده را انتخاب کنید. هیچ کدام از همکلاسی های خود پرسش در مورد وضعیت حقوقی پدر و مادر خود و یا قضاوت او برای صحبت کردن به آنها در اسپانیایی. او می تواند در نهایت در آغوش که شده بود یک منبع shame بدون تعجب که آیا او به لاتین یا آمریکا به اندازه کافی. و با این احساس در آمد تحقق است که او متعلق به یک گروه از مردم که در یک ماده از سال را تبدیل به اکثریت در تگزاس است. او می خواست مانند دیگران او را به می دانم که آنها به تنهایی نیست—که از طریق رای خود را, آنها می توانند و باید صدایشان شنیده شود. “اگر شما به طور مداوم در حال به حاشیه رانده شده در آن احساس می کند مانند کسی است که مبارزه برای شما” اورتیز گفت. “آنچه مهم است گرفتن آن در مدارس و مشغول صحبت کردن به آنها. شاید آنها می توانید متوجه این افراد در واقع واقعا علاقه مند به شنیدن آنچه که من باید بگویم.”

تگزاس شده است رای گیری جمهوری خواه برای چهار دهه; با این وجود, جدید, روایت, به تازگی به ظاهر در مورد دولت—که آن را بسیار قرمز آن را به عنوان است بدون حق رأي. در سال 2018 زمانی که بتو o’rourke دقت از دست مجلس سنا به چالش تد کروز به او کمک درایو مشارکت بالا و تاریخی برنده برای حزب دموکرات در سراسر تگزاس از جمله چهارده کرسی در مجلس قانونگذاری ایالتی و دو کرسی در مجلس نمایندگان. در شهرستانهای بزرگ لاتین جمعیت مشارکت افزایش تقریبا سه صد درصد پس از سال 2014 دورۀ انتخابات. دموکراتیک اهدا کنندگان صورت گرفت توجه به افزایش رقابت در تگزاس و برخی تغییر تمرکز خود را به سمت دولت است. حزب محافظه Gavito سر از راه های برنده شدن یک میلیون دلاری مترقی-دهنده شبکه به من گفت: “مقیاس تگزاس است که هر دو برکت و لعنت. این یک چالش و البته به دلیل آن نیاز به منابع عظیم.” ستاره تنها دولت دارای بیست و یک رسانه بازار و چندین مناطق شهری Gavito توضیح داد و آن را فوق العاده دشوار است برای مبارزات برای نفوذ کند. “در سمت تلنگر, مقیاس است هیچ چیز اما فرصت” او گفت:. “در حالی که در یک دولت مانند کارولینای شمالی که در آن حاشیه بسیار باریک و تغییرات جمعیتی هستند که تلفظ شما باید همه چیز را به حق به نفع کسانی که انتخابات ایالتی.”

دموکرات شده اند قادر به گسترش پایگاه خود را در تگزاس تا حدودی به دلیل جمعیت این ایالت در حال رشد است سریع بلکه به دلیل آن است که تبدیل شدن به طور فزاینده ای متنوع و جوان و شهری است. و تا حد زیادی Latinos در حال رانندگی است که جمعیتی رشد. نزدیک به نیمی از تمام تگزاسی زیر هجده سال هستند لاتین و دو صد هزار از آنها تبدیل خواهد شد واجد شرایط برای رای دادن در دهه آینده. کلید برای دموکرات ها است به مطمئن شوید که تبدیل شدن آنها به درگیر در روند سیاسی است. در پاییز 2018, Ortiz شد یک داوطلب با سازمان های مترقی به نام تکان خوردن که سازماندهی جوان Latinos و شروع canvassing در محله مانند Montopolis که اغلب نادیده گرفته شده توسط مبارزات سیاسی. “این زمانی است که من برای اولین بار به واقعا درک که نه همه مردم که همان دسترسی به اطلاعات در مورد رای گیری” اورتیز گفت. “من با افرادی که به من گفت که آنها نمی دانند که خود را به رای گیری در محل و یا حتی در مورد رای گیری اولیه.”

برای کریستینا Tzintzún رامیرز که تاسیس تکان خوردن پس از سال 2016 انتخابات o’rourke انتخاباتی که برای او گردد لاتین-طرح توسعه مجموعه تاریخی سابقه. این کمپین تا به حال موفق به شرکت Latinos در انواع مسائل فراتر از مهاجرت از جمله مراقبت های بهداشتی و آموزش و پرورش. آن را به رسمیت شناخته شده است که رای دهندگان در ریو گراند دره تا به حال نگرانی های مختلف از کسانی که در دالاس و یک پتو پیام نمی خواهد کافی است. این کمپین همچنین میزبانی تظاهرات با نوازندگان مانند Los Tigres del Norte, برتر, مکزیک norteño گروه و قابل درک است که موفق توسعه لاتین شامل بیش از داشتن کمپین مواد ترجمه شده به زبان اسپانیایی است. “بتو نمی فرار از تگزاس غنی تنوع—او را در آغوش آن” Tzintzún رامیرز به من گفت. “هر زمان بیش از بیست سال گذشته است که ما اجرا جمهوریخواه-نور متوسط دموکرات ها که می تواند نوسان جمهوری خواه رای دهندگان و لزوما صحبت می کنند به تنوع و دولت ما بدست دورتر و دورتر از در واقع کوه در می رم از دولت است.”

چالش اصلی برای چنین تئوری تغییر است که نیاز به بی سابقه مردم در انتخابات سطح—که به معنی غلبه بر, در یک لحظه دهه ارعاب و سرکوب رای دهندگان. “این است که تا همین چندی پیش که Latinos شد و در واقع بدون محاکمه اعدام زمانی که آنها سعی رای” Gavito گفت. در سالهای منتهی به جنگ جهانی اول تگزاس رنجرز شرکت در اعدام Latinos در سراسر کشور از طریق فشار خشونت و اوباش لینچ. برآورد تعداد کل Latinos کشته در مرز در اوایل قرن بیستم متفاوت است از صدها نفر به هزاران نفر; Sonia هرناندز استادیار تاریخ در تگزاس A. & M. و موسس غیر انتفاعی امتناع فراموش کرده و گفت که این تعداد می تواند به عنوان بالا به عنوان پنج هزار نفر است. “تگزاس است که در جنوب با غرب” Gavito رفت. “ما یک میراث برده داری در دولت است. ما یک میراث از سرقت اراضی و کشتار مکزیکی مالکان که در اینجا زندگی می کردند از قبل از دولت به بخشی از ایالات متحده آمریکا.”

بسیاری از Latinos در تگزاس نیست بازیگران اولین رای تا اواسط دهه هفتاد زمانی که کنگره با تصویب یک متمم به قانون حق رای سال 1965 که مورد نیاز متحده به ارائه اسپانیایی-زبان برگه های رای; تا آن زمان به زبان انگلیسی-تنها برگه های رای تا به حال به طور موثر در خدمت به عنوان سواد آزمایش برای بسیاری از رای دهندگان لاتین. در اطراف این زمان Willie C. Velasquez مکزیکی-آمریکایی فعال, تاسیس, جنوب غرب ثبت نام رای دهندگان پروژه آموزش در سن آنتونیو. پس از تاسیس آن, S. V. R. E. P., که دفتر مرکزی اش در یک خانه بی ادعا جنوب غربی این شهرستان ثبت شده نزدیک به سه میلیون رای دهنده. “ویلی به نام کنگره [جان] Lewis—بود که یک عضو کنگره در این زمان اما یک عضو مدنی-جنبش حقوق—و آنها به ما آموزش” لیدیا کاماریلو رئيس جمهور فعلی از S. V. R. E. P. گفت. “او آغاز شده و با یک صندلی تاشو, تاشو, میز دوار تلفن و دفترچه تلفن. ویلی خواهد شد و در آغاز و نه در صبح هر روز. او در تماس خواهد بود تا مردم و بگو: “آیا شما ثبت نام برای رای دادن؟’ “

صبح روز سه شنبه, Julián Castro سابق مسکن و توسعه شهری وزیر و نامزد ریاست جمهوری متوقف الیزابت وارن کمپین رویداد در سن آنتونیو. کاسترو که در خدمت به عنوان شهردار این شهرستان از سال 2009 تا 2014 reminisced در مورد روز هنگامی که مادرش روزی یک Chicano-فعال حقوق مبارزه سخت برای جامعه است. “زمانی که من بود جوان موانع است که قرار شد تا خیلی سفت و سخت تر و بیشتر از حد صریح” کاسترو به من گفت. “این به این نسل که در حال آمدن است تا در حال حاضر به نگاهی که باتوم و رفتن به مرحله بعدی است.” او گفت: “نگرش بهبود یافته در جامعه ما است. قوانین هستند که به صراحت نژادپرستانه به عنوان آنها استفاده می شود—آنها ارائه فرصت های بیشتر برای مردم ثبت نام و یا دریافت آنها درگیر—اما آنها هنوز هم نمی تشویق مشارکت.” در سال 2013 دیوان عالی کشور صادر شده Shelby County v. دارنده یک تصمیم گیری است که اجازه تگزاس به تصویب انتخابات جدید-و-قوانین رای دادن بدون فدرال موشکافی. در عرض بیست و چهار ساعت در این دولت اجرا شده یکی از دقیقترین رای دهندگان-شناسایی قوانین در کشور که تحت آن پنهان-handgun, مجوز, اما یک دانش آموز I. D. کارت در نظر گرفته شده است شکل معتبر از شناسایی عکس. در سال گذشته دولت ممنوع موقت رای گیری مکان و مستقیم بلیط رای گیری. صدها نفر از رای گیری مراکز تعطیل شده اند, به طور نامتناسبی شهرستان که در آن جمعیت اقلیت هستند و پررونق است.

داوطلبان آماده به کرباس برای الیزابت وارن در Austin, تگزاس, پیش از تگزاس اولیه در سه شنبه.
جولین کاسترو صحبت می کند به طرفداران الیزابت وارن در وارن دفتر مبارزات انتخاباتی در, سن آنتونیو, تگزاس, در روز سه شنبه.

رای دهندگان ثبت نام تلاش های هر چند گران قیمت می تواند کمک به غلبه بر این موانع و بنابراین می تواند متنوع تر از نامزدها. “یکی از چیزهایی که ما نیاز به منظور ایجاد انگیزه در جامعه لاتین به حاشیه و به غرفه رای گیری این است که ما نیاز به افراد با استعداد از آن جوامع در اینجا در تگزاس” کاسترو به من گفت. او در طول مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری کاسترو قرار داده و دیگر نامزدها به آزمون خود را مترقی مهاجرت-سیاست های پیشنهادی مانند decriminalizing گذرگاه های مرزی. او رتبه پایین در ملی و اوایل-رای گیری-دولت بررسی و هنگامی که او تصمیم گرفت برای پایان دادن به ریاست جمهوری پیشنهاد در ماه ژانویه خود را پیام روشن بود: “به این سادگی نیست زمان ما است.” برای بسیاری از جوان تگزاسی از جمله اورتیز کاسترو خروج از مسابقه احساس شخصی شکست. “هنگامی که او در حال اجرا بود من علاقه مند بود که چرا من, مانند, آه, کسی که به نظر می رسد مثل من!” اورتیز گفت. “به آرامی دیدن نامزدها فقط به نوبه خود به افرادی که اصلا شبیه من بود و نوع غم انگیز و ناامید کننده است. من نمی دانم که چگونه آنها را به منافع جامعه.” بعد از تردید اورتیز به پایان رسید تا رای گیری برای ساندرز در بخشی به دلیل مهاجرت خود را برنامه ریزی است که او به تصویب رسید از کاسترو. آن ایالت که از ورود به کشور بدون مجوز باید مدنی است نه کیفری جرم.

Tzintzún رامیرز که تا به حال مشغول به کار به عنوان یک سازمان برای تقریبا دو دهه به یاد می آورد پرسیدن از افراد جوان به نام یکی لاتینی است که می تواند صحبت می کنند برای جامعه خود در تگزاس است. “هر کس که معمولا رسم خالی,” او گفت:. “در نهایت همه می گویند سلنا درست است ؟ و من همیشه پاسخ, ‘سلنا شگفت انگیز بود. او تا به حال صدای باور نکردنی اما او نبوده است قادر به صحبت می کنند برای ما در بیش از دو دهه است.’ و ما را تا چهل درصد از دولت و مردم.” امروز نسل جدیدی از لاتین رهبران سیاسی در حال رشد است در تگزاس از جمله Tzintzún رامیرز که به تازگی زد برای سنا و لینا Hidalgo, اولین بار, لاتینا, قاضی در شهرستان هریس. در میان جوانترین جسیکا کیسنرس بیست و شش ساله وکیل مهاجرت که نصب شده یک چالش اصلی برای هنری Cuellar یک محافظه کار دموکرات که نماینده تگزاس در بیست و هشتمین کنگره منطقه از سال 2005. کیسنرس که زد یک کمپین با تنها نه پرداخت تمام وقت کارکنان با این وجود موفق به جمع آوری بیش از دو میلیون دلار با متوسط کمپین اهدای بیست و شش دلار—را به پایان برساند و تقریبا سه درصد پشت Cuellar. مبارزات انتخاباتی او مطمئنا دیگر الهام بخش لاتین, زنان به دنبال او منجر شود فقط به عنوان کیسنرس به دنبال آن است که از نماینده اسکندریه Ocasio-کورتز. “دانستن است که او قادر به در یک وقت و برنده است که ارزشمند ترین درس” کیسنرس گفت. “که با وجود شانس همه چیز غیر ممکن است تا زمانی که آن را انجام داده است.”

جسیکا Cisneros, وکیل مهاجرت, نصب نیرومند اولیه چالش به وقت محافظه کار دموکرات کنگره هنری Cuellar.

در انتخابات شب Ortiz رهبری به تکان خوردن مقر برای “تاکو فوق العاده روز سه شنبه.” او با چند تن دیگر از داوطلبان که شلوغ دفتر کوچک با صندلی تاشو و sipped Topo چیکو به عنوان نتیجه شروع به در آمده است. دیوارهای اطراف آنها پوشش داده شده با قاب آثار قهوه ای جوانان معترض فارغ التحصیل از دانشگاه یا دست نگه جوانه با گل. یکی از خاطره انگیز ترین برجسته هشت فرزند از اقوام مختلف ایستاده در مقابل از مرز دیوار با سلاح های خود را قفل شده است و ضرب المثل معروف برگرفته از شاعر یونانی به Dinos Christianopoulos “آنها سعی در پنهان ما. آنها نمی دانستند که ما دانه بودند.” مانند Ortiz بسیاری از داوطلبان برای تشویق Sanders. سه جوان نشسته در کنار او رد و بدل افکار در o’rourke, حمایت جو بایدن شب گذشته در دالاس. آنها بی درنگ به یک اجماع: این وحشتناک ناامیدی. “او قرار بود به یک پیشرو!” یکی گفت. چند پا در پشت آنها روی ایوان دو ساندرز رای دهندگان مشغول شد در یک بحث گرم بیش از آنچه که به انجام اگر بایدن به پایان رسید تا حمل نامزدی. “موضع من این است که نه چهار سال بیشتر از نفرت” یکی گفت: دفاع از طرح خود را به رای بایدن. دیگر این بود که بیشتر شک و تردید. “خانواده می گویند که اگر من رای بایدن من رای گیری برای مغلوب ساختن پیشی جستن” او اظهار داشت: ruefully.

زمانی که Ortiz آن را به نام یک شب ساندرز تا به حال منجر تقریبا دو نقطه در تگزاس است. هر چند او در نهایت از دست داد به بایدن در تگزاس توسط چهار و نیم درصد ساندرز در زمان خانه چهل و پنج درصد از رای لاتین و شصت و شش درصد در میان رای دهندگان بین سنین هجده و بیست و نه. صبح روز بعد وقتی مشخص شد که بایدن به حال برنده Ortiz من ارسال یک پیام به صورت متن.”نتایج چپ من مضطرب برای بقیه این اولیه فصل,” او نوشت. او نا امید شده بود که نامزد برنده را تایید نکرده و برخی از سیاست هایی که اهمیت بسیاری برای او مانند مدیکر برای همه, اما او همچنان خوش بینانه است. “آن را خیلی نزدیک تر از آن بود در سال 2016 که باعث می شود من امیدوار برای انتخابات آینده چون من احساس تگزاس در حال تبدیل شدن بیشتر مترقی” او گفت:. اورتیز انتظار حمایت بایدن اما ناآرامی درباره احتمال دارد نامزد حزب دموکرات صحبت می کند که بسیاری از جوانان دیگر حامیان Sanders. در ساندرز وعده دولت-اجرای سیستم مراقبت های بهداشتی مناسب و معقول حداقل دستمزد و کمک درسی-آموزش رایگان آنها را مدتها در انتظار فرصت است. و اگر چه آنها ممکن است خوش آمدید بایدن در تماس برای وحدت آنها نیز آرزوی آینده ای رایگان از بدهی و لادن با امکان.

حامیان برنی ساندرز حضور اولیه-نتایج سازمان دیده بان حزب در مرکزی ماشین کار می کند در Austin, تگزاس, در روز سه شنبه.

در سازمان دیده بان حزب سازماندهی شده توسط ساندرز مبارزات انتخاباتی بسیاری از حامیان تکرار Ortiz احساسات. این رویداد برگزار شد در یک سالن آبجو متعلق به یک پرو-آمریکا بازرگان فقط دو درب را از تکان خوردن ، جمعیت جوان بیشتر مردم در دهه بیست یا سی سالگی و نگاه خود را همه در یک لوله پروژکتور صفحه نمایش MSNBC. در حالی که ساندرز بود پیشرو در تگزاس جمعیت roared و نگهداری نوشیدنی جریان به عنوان مبارزات انتخاباتی داوطلبان در میکروفون. حدود نیمه شب زمانی که بایدن رسیده بود قابل توجه سرب وجود دارد به سختی هر کسی که در سمت چپ سالن ،

در راه خود را از مشعر گارسیا و نیل هرناندز ارائه ارزیابی خود را از این مسابقه است. گارسیا اولین فارغ التحصیل شدن از کالج در خانواده اش صحبت در مورد چقدر سخت بود برای بحث در مورد سیاست در خانه قبل از آخرین انتخابات عمومی. “مغلوب ساختن پیشی جستن ساخته شده است آن را بسیار آسان تر برای ما به برقراری ارتباط است.” “این نوع از انگیزه پدر و مادر ما را می خواهید به یادگیری بیشتر” هرناندز شروع به پریدن کرد. “نشان دادن آنها را که در یک طرف آنها به معنای واقعی کلمه اسامی نوزادان تقسیم خانواده ها است. آنها اهمیتی نمی دهند در مورد حقوق کارگران آنها اهمیتی نمی دهند در مورد فقرا, حق? که مخالف کامل از آنچه که ما ایمان است که تصور می شود.” آنها هر دو توافق کردند که مشارکت جوانان در حال تغییر به طور چشمگیری از سال 2016. “من شروع به دیدن همه از من Latino دوستان که به آن سرعت کامل در تلاش برای ایجاد یک تفاوت” گارسیا گفت. “اما مردم واقعا خسته شده اند از این نسیم ایده هایی که پایان ندارد تا تأثیر مردم به خصوص در اینجا در تگزاس است. مانند مراقبت مقرون به صرفه عمل می کنند ؟ هیچ کس رو بیمه در اینجا!” هرناندز در زمان بیشتر لحن آشتی جویانه. “هر کس به پایان می رسد تا برنده نامزدی, اگر آن را جو بایدن و تیم خود من به معنای واقعی کلمه دعا می کنم که آنها فقط به آمار نگاه کنید. نگاهی به لاتینی, میزان مشارکت در همه این جوامع کمتر,” او گفت:. “این چیزی است که ما نیاز به ضرب و شتم دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن—آنها که نگاه که متنوع ائتلاف و گسترش یک شاخه زیتون را در این افراد است. از آنجا که ما نمی توانیم به یک تکرار. ما فقط می توانیم از تکرار 2016.”

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>