اتحادیه اروپا ساعت به عنوان مجارستان کشته شدن دموکراسی

Sean گالوپ / گتی ایماژ

Coronavirus ثابت شده است یک مزیت بزرگ برای جهان authoritarians. از تحمیل مرز تعطیلی به استفاده از توده نظارت دیجیتال حرکت می کند که ممکن است یک بار طبقه بندی شده به عنوان خطرناک بسط قدرت دولت در حال حاضر زمان به عنوان گام های لازم در این تلاش جهانی برای مهار یک بیماری همه گیر. زمان فوق العاده ای است و در مجموع توافق تماس برای اقدامات فوق العاده.

اما وجود دارد یک خط در میان با استفاده از اورژانس قدرت و آشکار استبداد—که مجارستان بدون شک عبور. با این هفته تصویب قانون به طور موثر از بین بردن هر گونه نظارت و خاموش کردن هر گونه انتقاد از دولت مجارستان, نخست وزیر ویکتور وزیر می تواند در حال حاضر قانون توسط فرمان برای یک دوره نامحدود از زمان. که چنین فرسایش دموکراسی می تواند اتفاق می افتد آشکارا در قلب اروپا موجب شده است تا داد و بیداد, با بسیاری از سوال چه چیزی اتحادیه اروپا می توانید انجام دهید برای جلوگیری از یکی از خود را از تضعیف ارزش است که زیر بنای بلوک.

تا کنون پاسخ شده است هیچ چیز. در حالی که اتحادیه اروپا شده است در نظر گرفته (به خصوص توسط مخالفان آن) به عنوان یک نهاد تبدیل شده است که همه بیش از حد قدرتمند قادر به مجموعه ای از قوانین است که پارلمان ملی باید قبول اجرای بلوک گسترده ای استاندارد است که باید رعایت شود—این بیماری همه گیر است که اثبات دقیق مخالف: که در این صورت یک بحران جهانی است که در آن دولت-ملت منجر پاسخ یک نیروی چند ملیتی از جمله اتحادیه اروپا تا حد زیادی ناتوان است. به عنوان هنجارهای باید لغو شده است که شامل coronavirus اتحادیه اروپا که ساخته شده است و دستاوردهای مقاومت از ترویج و رعایت قوانین بر اساس سفارش نشان داده است خود را ناتوان از حفظ کنند.

مجارستان بود به سختی چراغ دموکراسی قبل از این بیماری همه گیر آغاز شده است. پس از از سرگیری نخست وزیری یک دهه پیش (اول محدود شد و از سال 1998 تا 2002), وزیر اتحاد نظارت مداوم برچیدن این کشور و نهادهای دموکراتیک فرسایش آن آزادی مطبوعات تضعیف نظام آموزش و پرورش آن و محدود کردن قدرت آن قضائیه. به عنوان یک باز حمایت از “دمکراسی غیر لیبرال”—کشور اولین و تنها کشور عضو اتحادیه اروپا در نظر گرفته شود فقط “تا حدی آزاد” توسط فکر می کنم تانک خانه آزادی—وزیر هرگز سعی sugarcoat خود را استبدادی هدف و توجیه آنها با استناد به حاکمیت ملی و امنیت ملی است.

در شیوع کروناویروس و بیماری های آن, اسپرد COVID-19—نیز آلوده کرده است که بیش از 950,000 نفر در سراسر جهان از جمله حداقل 585 نفر در مجارستان—وزیر پیدا کرده است ایده آل بهانه ای برای آخرین قدرت گرفتن. تحت قوانین اضطراری خود را راست حزب فیدز به طور موثر می تواند حاکم بلامنازع دور زدن هر دو مجلس و قوانین موجود. آن را نیز اجازه می دهد دولت به دست حبس برای کسانی که تلقی به پخش اطلاعات غلط. هر چند کشورهای دیگر تحمیل کرده اند خود اقدامات اضطراری برای مبارزه با بحران اقتصادی در حال رسیدن به دور—و دائمی است. هر چند دولت اصرار دارد که این اقدامات در گذشته تنها به عنوان طولانی به عنوان بحران می کند و در این مدت کاملا به وزیر. پس از همه, اورژانس قدرت می تواند برداشته شود تنها با حمایت از دو سوم مجلس (اکثریت که وزیر نگه می دارد).

مجارستانی بحران احتمالا می تواند در یک زمان سخت تر برای اتحادیه اروپا که در علاوه بر این به بزرگ مواجه عمومی-بهداشت و درمان فاجعه باید در حال حاضر باید با یکی از اعضای آن با بهره گیری از این بیماری همه گیر. تا کنون اتحادیه اروپا پاسخ شده است نسبتا خاموش. رئیس کمیسیون اروپا Ursula von der Leyen ابراز نگرانی در مورد وضعیت در مجارستان گفتن خبرنگاران امروز که اقدامات اضطراری باید متناسب با این بیماری همه گیر و به موشکافی (قابل توجه گام از اولیه بیانیه بر این موضوع که در آن او نیست اشاره ای مجارستان توسط نام و نام خانوادگی). یک بیانیه 13 کشورهای اتحادیه اروپا—و نه حتی اکثریت بلوک کشورهای عضو هشدار داد که چنین اقداماتی را در معرض خطر تضعیف حاکمیت قانون و دموکراسی و حقوق اساسی (هر چند این بیانیه همچنین موفق به ذکر مجارستان به طور خاص).

بخشی از اتحادیه اروپا تردید به سرکوب مجارستان سیاسی است. وزیر عصاره یک معامله بزرگ از بلوک—از جمله پول (بسیار است که siphoned خاموش را به دوستان خود). اما او نیز از فیدز عضویت در حزب مردم اروپا (EPP) یک مرکز-راست گروه در پارلمان اروپا که همچنین شامل آنگلا مرکل صدراعظم آلمان ایرلندی نخست وزیر لئو Varadkar و هر دو فعلی و رئیس جمهور سابق کمیسیون اروپا. EPP کرده نسبتا ساکت به مجازات فیدز و یا وزیر نگران است که جدا کردن او از لحاظ سیاسی و یا اجبار او را به عنوان نامیده می شد برای این هفته توسط دونالد تاسک EPP رهبر سابق و رئیس شورای اروپا می تواند خطر صدمه زدن به این گروه را به طور کلی تحت تاثیر قرار. “در خانواده سیاسی در EPP وجود دارد که وزیر ارائه تعداد زیادی از آرا” مجتبی رحمان مدیر عامل برای اروپا در گروه اوراسیا یک شرکت پژوهش و مشاوره به من گفت. جداسازی توسط وزیر لغو عضویت خود از EPP برای مثال نیز در برابر اجماع است که حکومت چگونه اتحادیه اروپا در پاسخ به مجارستان دموکراتیک پسرفت تا به حال: به عبارت ساده “را به نگه داشتن دشمنان خود را نزدیک” رحمان گفت. “آلمانی موقعیت شده است که ما باید به عنوان یک واحد. لهستان شده است دست خوش پیشامد میشه مجارستان شده است دست خوش پیشامد میشه اما در نهایت آنها دوباره به اروپا برابر شده است.”

دیگر, شاید, بیشتر, دلیل, برای اتحادیه اروپا انفعال است که آن را ندارد بسیاری از انتخاب است. بر خلاف باور برخی از سیاستمداران اروپایی بلوک نمی تواند به طور یک جانبه اخراج یک عضو دولت است. آن را می تواند به حالت تعلیق برخی حقوق از یک کشور تحت ماده 7 معاهده لیسبون اگر وجود دارد “یک خطر روشن” که یک دولت عضو است که نقض اتحادیه اروپا ارزش های اساسی از جمله آزادی و دموکراسی و برابری و حکومت قانون است. در این مورد, اما این روش تا حد زیادی بی دندان: ماده 7 موثر است تنها اگر تمام دیگر اعضای اتحادیه اروپا موافقت خود را برای تصویب آن نیاز اتفاق باعث می شود آن را آسان برای تضعیف کند. “مجارستان و لهستان را پشت هر یک از دیگر تا” Garvan Walshe مدیر اجرایی TRD سیاست به من گفت. هر دو کشور داشته اند ماده 7 دادرسی باعث شده علیه آنها در گذشته به اثر کمی دارد.

گزینه های دیگر در اتحادیه اروپا را در اختیار مشابه مملو. هر چند بلوک می تواند محدود کردن میزان بودجه اختصاص داده شده به مجارستان بعدی آن در دراز مدت بودجه است که در حال حاضر در حال مذاکره است که خیلی ساده نیست. برای یک “کمیسیون اروپا ندارد مربوط به قدرت” را به خودداری از کمک های مالی به طور یک جانبه Walshe گفت. این امر نیاز به حمایت از سران اتحادیه اروپا از دولت و پارلمان اروپا که به ارمغان می آورد با آن را بیشتر به چالش. “اگر به شما معرفی یک مکانیسم است که می تواند کمک های مالی محدود به مجارستان و یا منحرف کردن بودجه دور از مجارستان و دیگر کشورها دنبال خواهد شد و در آن و درخواست ‘به خوبی می تواند که برای من اتفاق می افتد در برخی از نقطه در آینده است؟” رحمان گفت. “و این که در آن تمایل می آید.”

نهایی جایگزین برای اتحادیه اروپا خواهد بود شروع به تخلف رسیدگی مقابل مجارستان—به عبارت دیگر به مجارستان به دادگاه. کمیسیون اروپا می تواند اشاره به موضوع را به دادگاه عدالت اروپا بلوک بالاترین حقوقی بدن که می تواند در نوبه خود تحمیل مجازات های مالی. (قبلی جریمه بالغ بر اند تا 100,000 یورو یا در حدود $110,000 یک روز است.) مشکل با این روش این است که زمان آن طول می کشد که در آن نقطه عمل ممکن است کمی بیش از حد, بیش از حد دیر است. “زمان در کنار استبدادی دولت” پترا Bárd یک قانون استاد و محقق در دانشگاه اروپای مرکزی است که در گذشته هدف حمله وزیر به من گفت. “هنگامی که قانون اساسی جذب اتفاق می افتد, آن را بسیار دشوار است برای خنثیسازی آن است.”

اروپا شده است در مرکز این بحران بهداشتی با کشورهایی مانند فرانسه و ایتالیا و اسپانیا در تلاش برای مقابله. در عین حال از آن است که بدون شک نیز یک بحران وجودی برای اتحادیه اروپا. آن را به چالش کشیدن بعد از همه به موعظه ارزش های دموکراسی و حاکمیت قانون زمانی که یکی از خود را آشکارا نقض آنها. وجود دارد هیچ چیز برای جلوگیری از سیاستمداران دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا مانند ایتالیا ماتئو Salvini—در حال حاضر در مخالفت, اما یک بار در کشور و معاون نخست وزیر و در حال حاضر به دنبال وزیری—از تفکر است که آنها ممکن است یک روز قادر به انجام همان. شاید سوال بهتر از آنچه که اتحادیه اروپا باید انجام شود برای جلوگیری از مجارستان تضعیف دموکراسی این است که آیا بلوک است و حتی قادر به انجام این کار است.

“اتحادیه اروپا به نظر می رسد به یک ببر کاغذی,” Bárd گفت. “آنچه که ما دیده ایم در 10 سال گذشته در مجارستان است که شده است وجود دارد کاهش مداوم … من فکر می کنم اتحادیه اروپا در حال حاضر با توجه به بالا در مجارستان یک مدت زمان طولانی در پیش است.”

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>