تب اتاق: همه گیری اجتماعی و فاصله در “خانه متروک” و “جین ایر”

برای شخصیت های دیکنز و برونته, رمان اجتماعی, فاصله بود بلانت ابزار برای جلوگیری از گسترش بیماری در غیاب دیگر علمی کلاهبرداری.هنر کار از Alamy

در فصل 31 از چارلز دیکنز “تلخ خانه” استر Summerson متوجه می شود که دختر جوان که با چارلی بسیار بیمار است. استر می داند که هر دو او و چارلی که با این نسخهها کار در خانواده شده بود در این شرکت از یک پسر که تا به حال در کلمات دیگر شخصیت “بسیار بد نوع تب را در مورد او.” و فقط به عنوان چارلی می گوید: “من فکر می کنم من بیمار” استر می شنود صدای ایدا کلر زن جوان دیگر از خانه نزدیک است. استر می کند دریغ نکنید: “من با عجله به درب ارتباطی بین اتاق من و ما خیلی اتاق نشسته و قفل آن است. فقط در زمان برای او شنود گذاشته در آن را در حالی که دست من بود و در عین حال بر روی کلید.”

استر Summerson یکی از بزرگ قهرمانان از ادبیات در بخشی به دلیل او را درک اهمیت حیاتی اجتماعی فاصله انزوا و حتی زمانی که آن سخت است. دیکنز نیست نام این بیماری اما بر اساس توضیحات خود را چارلی و به زودی استر به نظر می رسد که قرارداد آبله. قبل از استر ورقه به هذیان او باعث چارلی که او را nursed و که در آن بهبود به اندازه کافی به او قول می دهم که اجازه دهید هر کسی در خصوص نه ادا. “هنگامی که او می داند که بیمار شوم او سعی خواهد کرد تا راه خود را به اتاق” استر می گوید. “نگه داشتن او از, چارلی, اگر شما را دوست دارم من واقعا به گذشته!” چارلی با وجود جوانان خود کار کند که وحشتناک یک:

من تا به حال شنیده ام من ادا گریه در درب روز و شب من شنیده بود تماس خود را به من که من بی رحمانه بود و نه او را دوست دارم; من تا به حال شنیده ام او دعا و التماس به من اجازه دهید در به پرستار و آسایش من و به ترک بالین من نه بیشتر. . . . چارلی شده بود به من درست است که در زمان نیاز و با کمی دست و قلب بزرگ نگه داشته بود درب سریع.

Ada سالم باقی می ماند.

“خانه متروک” منتشر شد در سریال اقساط در 1852-53 قبل از لویی پاستور و کخ رابرت در حال توسعه مدرن جوانه تئوری بیماری است. اجتماعی فاصله بود و بلانت ابزار برای جلوگیری از گسترش بیماری در غیاب دیگر علمی کلاهبرداری—وجود دارد و کمبود آن برای COVID-19. این بیماری ناشی از یک رمان coronavirus که جمعیت جهان ندارد مصونیت از قرار گرفتن در معرض قبلی. یکی از آن موذی کیفیت نسبی آن است ملایمت در اکثر اگر نه همه افرادی که جوان و سالم به این معنی که آنها می توانید آن را به افراد مسن و کسانی که شرایط دیگر مانند بیماری های قلبی و بیماری های تنفسی و یا سرکوب سیستم ایمنی بدن از, برای مثال, درمان سرطان. گسترش این بیماری می تواند کشتن آنها را در اعداد متناوب. یک مدل توسعه یافته در امپریال کالج لندن نشان می دهد بیش از دو میلیون آمریکایی در حال مرگ اگر هیچ چیز انجام شده است—اما چیزهایی وجود دارد که می تواند انجام شود, شروع, فوری, با, اجتماعی فاصله و انزوا. هیچ مجامع عمومی; بستن مدارس و تغییر به آموزش از راه دور; آیا همه شما احتمالا می تواند به جلوگیری از سفر و گردهمایی از ده نفر یا بیشتر; سعی کنید به ماندن شش فوت دور از مردم در خارج از خانواده خود را—و آن چیزهایی که حتی اگر شما هنوز نمی دانند که هر کسی در جامعه خود را با COVID-19. شانس هستند شما به زودی خواهد شد. “صاف منحنی”—اندازه گیری که چگونه به سرعت موارد شمع تا به نگه داشتن بیمارستان از غرق. (خواندن بنیامین والاس-چاه های بیشتری در آن وجود دارد به سادگی به اندازه کافی هواکش در امریکا در حال حاضر.) دولت در تمام سطوح می تواند انجام بسیاری—راه اندازی بیمارستان های سطح شیب دار بالا اضطراری تولید هواکش و آزمایش مردم در مقیاس انبوه یک تاکتیک است که به نظر می رسد به بررسی این بیماری همه گیر در کره جنوبی—اما تا می توانید همه. این آسان نیست; تنهایی افتضاح است. این هم نا امید کننده نیست. اما این درخواست از اپيدميولوژيستها است که اجتماعی فاصله باید زود انجام می شود بیشتر موثر است. به عنوان با استر ما دست جمعی است و در عین حال بر روی کلید.

عواقب ناشی از استر و چارلی بیماری ها در “خانه متروک,” عمدتا شخصی است. هنگامی که استر هم بهبود بانو Dedlock بازدیدکننده داشته است خود را و نشان می دهد که نادانسته به هر کس دیگری او مادر او (طولانی Dickensian داستان). استر است و خوشحالم که این زخم به صورت مبهم خود شباهت حفاظت از بانوی Dedlock راز. در مقابل شارلوت برونته “جین ایر” چاپ شده در شش سال قبل از دیکنز رمان دارای درس نه تنها برای کاهش COVID-19 بحران اما برای آنچه که می تواند در آینده می آیند. هنگامی که جین ده یا یازده تیفوس اجرا می شود شایع در Lowood موسسه خیریه مدرسه که به او شده است پروری توسط عمه اش که او بیزار. Lowood یک خانه متروک; به عنوان جین توصیف آن “نیمه گرسنگی و غفلت سرماخوردگی تا به حال مستعد بسیاری از دانش آموزان برای دریافت عفونت; چهل و پنج هشتاد و دختران وضع بیمار در یک زمان.” (شرح زندگی در Lowood پژواک تجربه ای که Brontë و خواهر او در روحانیت دختران ” مدرسه در Cowan Bridge.) برخی از دختران “دوستان و روابط قادر و مایل به حذف آنها را از روی صندلی سرایت”; برخی از رفتن به خانه تنها به مرگ بعد از مرگ و به خاک سپرده شد به سرعت “ماهیت بیماری منع تاخیر بیاندازد.” کسانی که آسیب پذیر هستند تبدیل به یک اپیدمی بیشتر آسیب پذیر است.

و برای کسانی که مانند جین که باقی می ماند خوب “کلاس شکسته شد تا قوانین آرام است. چند که در ادامه نیز اجازه داده شد تقریبا نامحدود گواهینامه.” برخی از خاطره انگیز ترین معابر از کتاب توصیف یک کودک جادویی حس ناگهان از چپ به دستگاه های خود مشاهده جهان است. کسانی که در حال اجرا در این مدرسه مشغول به mete را به شدت محدود وعده های غذایی: گاهی اوقات جین است که فقط در دست “یک تکه بزرگ از سرد ، آن چه او خوب است. پدر و مادر که نگران هستند در این زمان از مدارس بسته با حفظ آموزشی عادی ممکن است پیدا کردن چیزی برای منعکس در آن صفحات. شیوع یک زمان خارج از زمان و شاید کمتر از یک لحظه به نگرانی در مورد زمان روی صفحه نمایش. بسیاری از خانواده ها البته بیشتر وجودی نگرانی.

کسانی که به خواندن “جین ایر” زمانی که آنها جوان بودند ممکن است به یاد داشته باشید که هلن برنز جین را دوست می میرد در این دوره که جین sneaks را به اتاق خود در اواخر شب برای خداحافظی; هلن در آغوش او می میرد. آنچه خوانندگان ممکن است به خاطر این است که هلن است که یکی از بیماران مبتلا به تیفوس—او به مدت طولانی رنج می برد از مصرف یا سل است و در واقع جدا شده از دختران دیگر. در واقع برونته به نظر می رسد در درد به تایید هر گونه نقض عمدی در اجتماعی فاصله داشتن بالغ جین که روایت را از کتاب به یاد داشته باشید که “با مصرف من در جهل درک چیزی خفیف که زمان و مراقبت خواهد بود مطمئن برای کاهش.” هنگامی که جین کودک می رود از طریق تاریک مدرسه به جایی که هلن است هدایت مهتاب که از پنجره وجود دارد جایی که او می داند نه برای ورود به, پر, آن را به عنوان با همکلاسی ها که باید شکست به این بیماری همه گیر: یک “بوی کافور و سوخته سرکه به من هشدار داد زمانی که من آمد در نزدیکی تب اتاق: و من درب آن به سرعت.”

به تیفوس اجرا می شود در آن دوره و از بین می رود “اما نه تا آن حدت و تعداد قربانیان آن تا به حال کشیده شده توجه عمومی در مدرسه. پرس و جو ساخته شده بود به منشاء این معضل و با درجه های مختلف حقایق آمد که هیجان خشم عمومی در درجه بالایی.” وجود یک ساختمان جدید جدید, قوانین و مقررات, بهتر است غذا بهتر سیستم. “مدرسه در نتیجه بهبود یافته شد در زمان واقعا مفید و شریف نهاد.” اجازه دهید همان بود گفت: بسیاری از نهادهای ما هنگامی که ما از طریق این. در واقع می توان فراموش کرد که جین به پایان می رسد تا با محبت Lowood: “در زمان من گل رز برای اولین بار دختر از کلاس اول; بعد من سرمایه گذاری با دفتر معلم است.” و سپس او طول می کشد یک کار به عنوان یک حاکم در خانه مرموز آقای روچستر و رمان حاصل به مقدار درام, تعجب ارث و ازدواج. هلن برنز در ضمن به خاک سپرده شده است در یک نقطه است که راوی یادداشت “برای پانزده سال پس از مرگ او . . . تنها پوشش گیاهی تپه; اما در حال حاضر خاکستری سنگ مرمر, قرص, نشانه, نقطه, محاط با نام و کلمه “Resurgam’ “—”من دوباره طلوع خواهد کرد.” این یکی از چند نشانه در این رمان از چه جین می کند با نهایی امنیت مالی. او به یاد می آورد و بهبود می بخشد و آنچه را پشت سر گذاشته بود.

در برخی از راه با COVID-19 ما به عنوان آسیب پذیر به عنوان ویکتوریایی بودند—با توجه به تازگی از ویروس ما عدم ایمنی نابرابری که خود را از غارتگری بدتر است. ما همه مانند یک کودک در یک راهرو تاریک. اما در بسیاری از جهات دیگر البته ما خوش شانس: COVID-19 است و ثابت نشده به عنوان کشنده به عنوان آبله (که ریشه کن شده است) و یا تیفوس. ما می دانیم که چگونه بیماری گسترش یافته است. پزشکان در سراسر جهان در حال کار بر روی واکسن و درمان و وجود ایمان است که آنها را آنها را پیدا کنید. تا آن زمان ما می تواند انجام آنچه ما به مدت طولانی شناخته شده است که چگونه به انجام. نگه داشتن در طرف های مختلف از درب عدس و Esthers در میان ما می توانید FaceTime و یا زوم—و همه چیز را مثل انسان ممکن است به روشن کردن بار در بیمارستان ها و پزشکی حرفه ای. به یاد داشته باشید که بسیاری از ما می تواند راه رفتن در گذشته تب ، آنها را به داخل بروید.


راهنمای Coronavirus

  • چگونه برای عمل اجتماعی فاصله از پاسخ به یک بیمار همخانه به جوانب مثبت و منفی از سفارش غذا.

  • چگونه مردم را به مقابله و ایجاد گمرک در میان یک بیماری همه گیر.

  • آنچه در آن به معنی برای مهار و کاهش شیوع کروناویروس.

  • چقدر از جهان است که به احتمال زیاد به قرنطینه?

  • دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در زمان coronavirus.

  • Coronavirus است به احتمال زیاد به گسترش بیش از یک سال قبل از واکسن می تواند به طور گسترده ای در دسترس است.

  • ما همه وحشت غیر منطقی خریداران.

  • عجیب و غریب ترور از تماشای coronavirus را رم.

  • چگونه بیماری های همه گیر تاریخ را تغییر دهید.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>