در اوایل این ماه, اخبار سازمان های سراسر جهان از جمله باربی سی و لوموندشروع به انتشار داستان در مورد فساد مربوط به ایزابل دوس سانتوس, آفریقا, ثروتمندترین زن است. دوس سانتوس همواره حفظ شده است که او خود ساخته میلیاردر اما پدرش خوزه ادواردو بود رئیس جمهور آنگولا بین 1979 تا سال 2017 و بخش عمده ای از دوس سانتوس, ثروت ناشی از مخاطرات در آنگولا بانک ها, الماس, شرکت مخابراتی, شرکت سیمان کسب و کار. از سال 2016 تا 2017, dos Santos بود صندلی Sonangol آنگولا دولتی شرکت نفت.

وحی در این ماه شناخته شده به عنوان “لوآندا نشت” بنیادی از یک کش بیش از هفت صد هزار اسناد و مدارک از جمله ایمیل و صفحات گسترده نقل و انتقالات بانکی و سازمانی نمودار. این کنسرسیوم بین المللی روزنامه نگاران تحقیقی (I. C. I. J.) که به کار گرفته شده داده ها توصیف آن به عنوان “یک داستان از خودی برخورد در مقیاس حماسی.” دادستان باید به سرعت واکنش نشان داد. این آنگولا مقامات متهم دوس سانتوس و همسرش, اختلاس بیش از یک میلیارد دلار از دولت از جمله سی و هشت میلیون دلار در هزینه های که او مجاز در طول نهایی ساعت در شارژ از Sonangol. هفته گذشته این کشور دادستان کل هلدر Pitta Groz در سفر به پرتغال جایی که دوس سانتوس انجام بسیاری از کسب و کار به کشف تصرف دارایی های خود را. یک بانکدار در لیسبون که از نزدیک با دوس سانتوس خودکشی کرده.

روز دوشنبه وکلای Rui پینتو یک سی و یک ساله پرتغالی هکر نشان داد که او منبع لوآندا نشت. تا به حال پینتو شناخته شده بود تنها به عنوان مرد پشت, فوتبال, نشت, به یاد ماندنی مجموعه داده های برداشت در این دوره بیش از سه سال—توصیف ناشناخته در سمت مالی از فوتبال اروپا. من در مورد نوشت: پینتو و فوتبال نشت برای نیویورکر در سال گذشته است. من صرف زمان با پینتو در بوداپست که در آن او بر اساس برای چندین سال. پینتو مخالف تعریف متعارف از یک فعال یک whistle-blower یا جنایی سایبری. او به عنوان فروشنده اشیاء عتیقه است. فوتبال باشگاه های وکلا و عوامل که پینتو هدفمند در فوتبال نشت تصویر او را به عنوان ویروس هکر است که با استفاده از پیشرفته فیشینگ تکنیک های ترفند و راه خود را به سرور های خود را و دانلود اطلاعات محرمانه است. از سوی دیگر داده است که او به کشف منجر شده است به ده ها تن از پیگرد قانونی برای فرار از پرداخت مالیات و تحقیقات توسط یوفابه برخی از اروپا پیشرو باشگاه است. تنها بخش کوچکی از پینتو داده ذخیره کردن—چهار از بیست و نه ترابایت—تا کنون به طور سیستماتیک پردازش برای فوتبال نشت. او به من زده به عنوان باهوش و هرج و مرج با مطلق اخلاقی میلی برای تخلف در دنیای واقعی اما نه چندان زحمت در مورد نفوذ به حساب Gmail خود را.

لوآندا نشت ظاهر شده اند به یک پروژه جانبی. در طول تعطیلات آخر هفته صحبت کردم که ویلیام Bourdon چيتي سرب وکیل. Bourdon نشان داده شده است ادوارد اسنودن و مبارزات برای whistle-blowers و شفافیت در سراسر جهان است. در سال 2017 Bourdon کمک به پیدا پلت فرم برای محافظت از خبرچین در آفریقا (PPLAAF) یک N. G. O. مستقر در پاریس کمک کرد که پایین آوردن جاکوب زوما سابق جمهوری آفریقای. در تابستان 2018 زمانی که پینتو خواسته Bourdon به وکیل خود Bourdon به او گفت در مورد PPLAAF. “او می دانست آنچه که من با من جدید N. G. O. و او می تواند دیدن او می تواند مفید باشد برای PPLAAF به دریافت این” Bourdon گفت: از لوآندا نشت.

Bourdon مشخص نیست چگونه و یا زمانی که پینتو در سراسر دوس سانتوس اسناد تنها که او آنها را در بر داشت در طول پیشتاز به پرتغالی فوتبال است. “آن بود هدف خود را; آن بود هدف خود را” Bourdon گفت. “این اتفاق افتاده است بیشتر یا کمتر تصادفی به دلیل مشترک جامعه بین آنگولا محافل و پرتغالی فوتبال صنعت. مردم همان بانک ها همان, همان وکلا.” در هر دو اواخر سال 2018 یا اوایل سال 2019 چيتي دست Bourdon یک هارد دیسک. “او نمی دانست دقیقا همان چیزی بود که در دیسک. او می دانست که آن را با جهان جنایی,” Bourdon گفت. PPLAAF پس از آن به اشتراک گذاشته شده داده ها با I. C. I. J.

پینتو در حال حاضر در زندان در لیسبون انتظار محاکمه نود و سه اتهام از جمله جرایم اینترنتی و اخاذی برای جرائم که گفته شده است در مجموعه ای از فوتبال نشت اطلاعات. او چهره یک جمله حداکثر بیست و پنج سال. پرتغال برخی از اروپا ضعیف ترین حمایت برای whistle-blowers و پینتو حامیان این باور است که او تحت پیگرد قانونی قرار بنابراین به شدت در بخشی از آنجا که او در معرض بالقوه فساد در بنفیکا کشور بزرگترین باشگاه های فوتبال. Bourdon به من گفت که او امیدوار است این لوآندا نشت کمک خواهد کرد که برای تغییر درک از پینتو در کشور خود که در آن او یک نام خانگی. “این روشن است که از آن خواهد شد بیشتر و بیشتر افکار عمومی نبرد” Bourdon گفت. “من امیدوارم که آن را کارت را.” پینتو را به پرتغالی, وکیل فرانسیسکو Teixeira da متاع خواهد شد که نمایندگی او را زمانی که او می رود در دادگاه این بهار گفت که لوآندا نشت تقویت خواهد پینتو را ادعا می شود اقدام گسترده تر منافع عمومی. “روشن است که او کسی است که به دنبال سود خود را از اطلاعات” دا متاع به من گفت. “و روشن است که اطلاعات خود را به بزرگ ارزش های مدنی راه افشای غیر قانونی و بسیار چیزهای جدی در برابر مردم از آنگولا و پرتغال است.”

زمانی که من در گزارش فوتبال نشت Bourdon به من گفت که همه شهروندان باید حق افشاگر حمایت اگر آنها دست آوردن مدارک و شواهد غیر قانونی رفتار در هر زمینه. “من درک می کنم آن است که یک منبع اضطراب از مشکلات و بازجویی” او گفت:. او پیش بینی کرد که نسل بعدی whistle-blowers خواهد نه لزوما هر گونه روابط به صنعت و یا سیاسی دولت است که آنها به دنبال افشای—فقط دیجیتال زرنگ و دانا به باز کردن اسرار خود را. “این نوع از افشاگر این هستند که به عنوان بدترین دشمنان اولیگارشی” Bourdon گفت. “آنها خطرناک ترین, چرا که آنها می آیند از هیچ جا.” در طول تعطیلات آخر هفته از بازگشت او به موضوع است. “پینتو است اسنودن بین المللی فساد در حال حاضر” Bourdon گفت. “این جوان مرد هوشمند او این مهارت است. و او در زندان است در یک کشور دموکراتیک است.”

tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyhec.su

نرم افزار گرامرلی