در معرض خطر کار کشتی کروز عضو خدمه تحت Coronavirus قرنطینه

A crew member wearing a face mask walks along the side of a cruise ship.
روی الماس شاهزاده خانم از دست زدن به شیوع قرار داده و به مسافران و خدمه به طور یکسان در معرض خطر ابتلا به ویروس.عکس توسط فیلیپ Fong / خبرگزاری فرانسه / گتی

شیوع کروناویروس جدید در دو شاهزاده Cruises, کشتی, کردن سواحل ژاپن و ایالات متحده باید متمرکز توجه عمومی بر خطرات مواجه کشتی حدود پنج هزار مسافر است. گسترش این ویروس در هر دو عروق نیز در معرض بیش از دو هزار خدمه به بالقوه عفونت است. هزار و نهصد و بیست و یک نفر که آزمایش مثبت برای این ویروس در شاهزاده بزرگ کشتی کروز که لنگر انداخت در اوکلند در دوشنبه هستند خدمه. و خدمه نیز حساب برای حداقل هشتاد و پنج از هفت صد و پنج نفر که تست مثبت از الماس شاهزاده خانم است که نشسته در یوکوهاما خلیج از آغاز ماه فوریه زمانی که دولت ژاپن قرار داده و آن را تحت قرنطینه.

چگونه شیوع بیماری در میان Grand شاهزاده خانم خدمه شناخته نشده است و مقامات ایالات متحده هستند که نیاز به همه مسافران و خدمه از کشتی به زندگی در خارج از سایت قرنطینه امکانات در نقاط مختلف کشور است. این می آید پس از دولت ژاپن متهم شده است سهل انگاری در اجرای اقدامات ایمنی در الماس شاهزاده خانم. ماه گذشته گزارش های خبری نگرانی در مورد اخلاق در دولت نگه داشتن مسافر و خدمه در هیئت مدیره به عنوان تعداد موارد تایید شده به طور پیوسته افزایش یافته است. منتقدان سوال که آیا اعضای خدمه دریافت آموزش های کافی و تجهیزات ایمنی. مقامات در ژاپن و در حال حاضر در ایالات متحده را در دفاع از خود اداره مربوطه شیوع است.

یک الماس شاهزاده عضو خدمه صحبت در مورد تجارب خود را به شرط ناشناس ماندن گفت که او می ترسید تلافی از شرکت کروز برای توصیف حوادث در کشتی. در فاز اول این مستند خدمه دستور داده شد برای کمک به به طور بالقوه آلوده مسافران و همچنین اعمال محدودیت بر روی آنها. (یک سخنگوی شاهزاده Cruises گفت که این شرکت به دنبال دستور مقامات دولتی است که توسط قانون مورد نیاز در یک قرنطینه وضعیت.)

بیش از چند مکالمات تلفنی و ایمیل های اعضای خدمه که در حال حاضر در خارج از سایت قرنطینه مرکز توضیح داد که چگونه او و دیگر کارکنان در عمل به عنوان ناظران خدمت وعده های غذایی تحویل تجهیزات و ارائه ترجمه برای پزشکان و مقامات. زمانی که دولت و مقامات نظامی سوار کشتی برای کمک به خدمه پزشکی کمبود و فقدان اطلاعات باعث شد نا امیدی و اضطراب در میان مسافران. این حساب که ترجمه شده بود و ویرایش برای ظهر و وضوح.

“در فوریه 5, این شرکت اعلام کرد یک قرنطینه به همه مسافران است. پس از آن برخی از مردم کار شد یک نوع از یک گارد امنیتی است که باعث می شود مطمئن شوید که مسافران نمی ترک اتاق خود را. دیگران مانند کسانی که مورد استفاده برای کار در رستوران شروع به ارائه وعده های غذایی برای تمام اتاق. در ابتدا آنها تا به حال چنین یک زمان سخت و وعده های غذایی به طور منظم به تعویق افتاد.

“هر روز من رو مسافران است. سه روز اول مسافران شد عصبی و گیج و پس نا امید بودن محدود به اتاق. در روزهای بعد آنها شروع به درک این وضعیت است که آنها در. آنها آرام و بسیار coöperative. اما من شنیده ام صدای سرفه غالبا از بسیاری از اتاق. و برخی از آنها ذهنی ناپایدار است.

“همه خدمه داده شد و دماسنج. اگر درجه حرارت بدن شما بیش از 37.5 درجه سانتیگراد [99.5 درجه فارنهایت] شما تا به حال به تماس شماره های خاص که توسط شرکت ارائه و سپس رفتن به دکتر مراجعه کنید و پس از آن شما خواهد بود در قرنطینه قرار داده شده. اما در ابتدا تیم پزشکی بسیار پر مشغله بود با مسافران است. بنابراین خدمه رو قرار داده و حتی برخی از آنها احساس بیمار. خدمه بنابراین مضطرب بود در آن زمان. [یک سخنگوی شرکت گفت: مسافران و خدمه برابر دریافت درمان های پزشکی.]

“بسیاری از پزشکان ژاپنی اعزام شدند در هیئت مدیره, اما آن را مانند به نظر می رسید که آنها نمی باید از این قدرت برای تصمیم گیری چگونه آلوده بیماران باید درمان شود. آنها به من گفتند که آنها بر این باور بودند که بسیاری از مردم پردازنده در حال حاضر آلوده شده است اما اگر شما جوان بودند و یا تا به حال قوی, ایمنی, علائم فقط می تواند شبیه به آنفلوانزای معمولی. بنابراین از آنجا که من به عنوان ترس از coronavirus به عنوان افراد دیگر.

“ما ساخته شده خاص محدود مسیر برای زمانی که ما حمل و نقل آلوده مسافران به آمبولانس اما حتی وجود دارد و ما تا به حال بسیاری از افراد به صورت تصادفی. و گاهی اوقات وجود تقاضای بسیار زیاد است که آمبولانس ها نمی تواند انتخاب کنید تا بیماران در زمان. خدمه می تواند در هر نقطه بر روی کشتی در واقع هیچ محدودیت و من مطمئن نیستم که در آن امن بود برای رفتن.

“گاهی اوقات مقامات خواسته خدمه برای کمک به ترجمه اسپانیایی, چینی, انگلیسی و…. به ژاپنی. همچنین آنها گاهی اوقات نیاز جهت چون کشتی بزرگ است. من هدایت پزشکان و آمریکا و کانادا و هنگ کنگ مقامات دولتی به کابین و زدم روی درب آنها با پوشیدن یک ماسک و دستکش.

“به ما گفته بودند برای حفظ حداقل یک متر فاصله با مردم اما در طول کار غیر ممکن بود. من ماندم با آلوده مسافران را به آنها توضیح آنچه که قرار بود به اتفاق می افتد همراهی آنها را از کابین خود به درمانگاه تحویل دارو و لوازم.

“در ابتدا تعداد کمی از اعضای خدمه بودند در برابر سفارش و یا تمایلی به انجام شغل است که این شرکت به ما داد. اما در پایان روز ما به کمک هر یک از دیگر. با این حال, این شغل شدند و با خطر بالا مانند حمل و نقل افراد آلوده.

“وقتی که من رفتم به مسافران برای ارائه منابع من دیدم که بسیاری قرار داده بود کارت با پیام های خود را در درب و تشکر ما برای ما کار می کنند. برخی از آنها به زیبایی تزئین شده است. ما همچنین بسیاری دریافت کرد با تشکر از شما نامه که انگیزه ما است.

“وجود دارد بسیاری از افراد آلوده بدون علائم پردازنده. آنها حتی تعجب خود را. به عنوان مثال وجود دارد همسران خود—شوهر تا به حال یک آزمون با توجه به داشتن علائم آنفولانزا در حالی که, که ندارد هیچ نشانه ای هم از این آزمون فقط به خاطر او بود که در همان اتاق با او—او منفی بود اما او مثبت بود. ما باید انجام PCR [polymerase chain reaction] آزمون در ابتدا.

“وقتی که می آید به خدمه وضعیت بدتر شد تا حدی به این دلیل که مسافران اکثرا افراد مسن و خدمه جوان هستند بنابراین اولویت رفت و به در معرض خطر افراد مسن. برخی از اعضای خدمه به حال تب از 37.5 درجه سانتیگراد کردم و تست شده است. برخی از آنان در تب سی و هشت و سی و نه درجه و هنوز هم قادر به گرفتن تست شده است. بسیاری از آنها غفلت چپ در کابین خود.

“اما من فکر نمی کنم من می خواهم به تغییر زندگی حرفه ای من. من می خواهم به بازگشت به کشتی کروز. من واقعا دوست دارم کار من; من می تواند به معنای واقعی کلمه در سراسر جهان انجام آنچه من می خواهم به انجام. آن را قطعا یک تجربه وحشتناک اما بودن در هیئت مدیره کشتی کروز, من آگاه هستم که خطرات وجود دارد مانند غرق شدن. آن است که بسیار مایه تاسف است که مردم در حال حاضر بسیار افکار منفی در مورد کشتی های کروز.

“مطمئن شوید که وجود دارد بسیاری از سختی چیزهایی که ما تا به حال برای دریافت از طریق. من فکر می کنم ما فقط به حال به آن را انجام دهد—ما تا به حال کار بر روی وظایف است که این شرکت به ما داد. آن است که آنچه در آن است. من فکر نمی کنم این شرکت گسل; من احساس می کنم بیشتر شبیه به این دولت تقصیر از آنجا که این شرکت تحت کنترل دولت.”

ماساکی Tanisawa کمک گزارش به این داستان.


راهنمای Coronavirus

آنچه در آن به معنی برای مهار و کاهش شیوع کروناویروس.

چقدر از جهان است که به احتمال زیاد به قرنطینه?

دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در زمان coronavirus.

Coronavirus است به احتمال زیاد به گسترش بیش از یک سال قبل از واکسن می تواند به طور گسترده ای در دسترس است.

ما همه وحشت غیر منطقی خریداران.

عجیب و غریب ترور از تماشای coronavirus را رم.

چگونه بیماری های همه گیر تاریخ را تغییر دهید.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>