ویلیام فاکس با همسر و دخترش,عکس از Bettmann / گتی

دیزنی داشتن فرا گرفته فیلم بخش از روباه است و تغییر نام آن کسب: 20th Century Fox در حال حاضر خواهد شد به نام قرن 20 Studios. آن را سخت به سرزنش دیزنی مدیران برای قطع استودیو productions از مرداک-اجرای شرکت که چرخید و آن را خاموش اگر آن را مایه تاسف است که این حرکت شامل از بین بردن اشاره به ویلیام فاکس هنگامی که آن را دقیقا به عنوان بنیانگذار یک استودیو بزرگ که او وارد تاریخ است. (از آن خواهد بود به خصوص هولناک اگر دیزنی بازنویسی تاریخ و جایگزین عنوان کارت از Fox movies که آن را به دست آورد.)

ویلیام فاکس داستان فوق العاده ای است که کمتر از فهرستی از فیلم هایی که او تولید می شود. کار خود را کوتاه بود—او آغاز شده به عنوان یک فیلم-تئاتر مالک در سال 1904 شروع به تولید فیلم حدود سال 1915 و در سمت چپ این صنعت در سال 1930. در آن پانزده سال او پرورش مشاغل از چند بزرگ مدیران مانند جان فورد (که ده ها تن از فیلمهای صامت تحت فاکس aegis در نوزده-و بیست سالگی مانند “فقط بگیرید و یاد دهید” “اسب آهن” و “چهار پسر” را به عنوان به خوبی به عنوان دسته ای از تصاویر است در این رسانه را در اوایل روز) و Frank Borzage (مانند فیلم به عنوان “Lazy Bones” و “آسمان هفتم”). فاکس راه اندازی مشاغل از هوارد هاکس (با چنین فیلمهای صامت به عنوان “برگ انجیر” و “یک دختر در هر پورت”) و جان وین (به رائول والش “The Big Trail”); او تولید ازلی نیویورک گانگستر ویژگی والش “بازسازی” از سال 1915 او به ارمغان آورد و الهامی کارگردان آلمانی F. W. مورنوام به هالیوود برای یک سری از فیلم ها که شامل “طلوع آفتاب” که به ناچار رتبه بالا در critics’ لیست (از جمله خود من) از بهترین فیلم تا کنون ساخته شده است. اما در سال 1930 فاکس سرنگون شد از این شرکت است که خود را با مته سوراخ به نام چند سال بعد تحت مدیریت جدید آن ادغام شد با قرن بیستم, تصاویر, و آن را همچنان به ساختن فیلم بدون او بوده است. او در گمنامی در سال 1952.

فاکس ظهور و سقوط مربوط است در روشن کردن جزئیات در یک تحقیق مقاله توسط وندا Krefft “مرد ساخته شده است که فیلم” از 2017. اما کتاب دیگری است که می گوید داستان خود را—یک کتاب از سال 1933—که گفت: این برای اولین بار است که این کار را در یک منحصر به فرد کاملا مدرن است. آن نوشته شده بود توسط یکی از معروف ترین و سیاسی مقابله رمان نویسان از زمان آپتون سینکلر—بهترین و شناخته شده برای “جنگل” یک داستان تخیلی معرض از گه و استثماری شرایط شیکاگو دامداری ها. کتاب “آپتون سینکلر ارائه ویلیام فاکس” سه-صد-و-هفتاد و هفت-صفحه جلد بر اساس اصولا در سی و شش روز از مصاحبه که سینکلر را با روباه ثبت شده توسط دو stenographers و بازده—به عنوان نویسنده می گوید: در مقدمه و هفت صد و پنجاه و هشت صفحه از typescript. (این کتاب به راحتی در دسترس آنلاین.)

“آپتون سینکلر ارائه ویلیام فاکس” است که یک نوع از فیلم مستند در قالب کتاب و نویسنده آن آن را می دانستند و ساخته شده است که ایده را به خود متن. او در زیرنویس کتاب “یک ویژگی عکس از وال استریت و مالی بالا در بیست و نه قرقره با مقدمه و خاتمه” و آن فهرست مطالب تماس کتاب فصل “قرقره.” (کتاب تداعی قالب مستند است که, عجیب, وجود نداشت در زمان مصاحبه-فیلم: هیچ استودیو در سال های اولیه از صحبت کردن تصاویر و فیلم های ساخته شده در مرکز روزنامه نگاری مصاحبه در آن انجام می شود soundstages.) این یک وضوح عجیب و غریب کتاب یکی است که محدوده از عاشقانه جذاب به پاتولوژی وسواسی. بخش هایی از آن من خواهد سرپیچی از هر کسی اما یک مورخ به خواندن در همه یا هر کسی اما نسبی فاکس را به خواندن با لذت.

سینکلر البته یکی از اصلی muckraking نویسندگان و او با افتخار ادعا می گذارد که انگیزه در خود مقدمه: همانطور که او تا به حال نشان کوچک از کسب و کار بسته بندی گوشت می آمد در “جنگل” او به دنبال کمک از فاکس به فاش کردن کثیف فساد آمریکا در امور مالی و سیاست به عنوان دیده می شود در کسب و کار و حذف از فاکس شرکت. سینکلر شد سوسیالیستی (که می خواهم اجرا برای فرماندار کالیفرنیا که بلیط در سال 1926 و 1930) و او bares انگیزه های خود را در سراسر کتاب. بیشتر چه, او خیلی با انگیزه به فاش کردن داستان است که او را در خود سکه انتشارات کتاب و تعهد به قیف هر گونه سود به ارائه کتابخانه با مجموعه ای از آثار خود را.

روباه به دنبال این رمان به داستان خود را; سینکلر تا به حال هیچ وجه قصد fictionalizing اما تصمیم به نوشتن یک “واقعیت داستانی” خواهد بود که بر اساس فاکس روایت و همچنین همراه با اسناد و مدارک — در اثر ادبی مستند تحت سلطه آن موضوع را از اول شخص به طور مستقیم به نقل از صدای صحبت کردن. طنز این است که قضیه ریشه در علت فاکس مشکل که سینکلر نقل از جلو: بزرگ shakeup در صنعت فیلم که ناشی از انتقال از سکوت به صحبت کردن تصاویر و مالی عمده عواقب ناشی از آن فن آوری پیشرفته.

این کتاب بیست و نه “صریح” اجرا از فاکس تولد در مجارستان در سال 1879 از طریق دوران کودکی خود را به عنوان یک hustling بچه یهودی در حال رشد در اتاق های اجاره ای در پایین سمت شرق منهتن که در آن او وارد در کودکی با پدر و مادر خود را. کارآفرینی خود را بيشتر نشان داد زمانی که در سن ده او استخدام یک گروه از کودکان به فروش آب نبات در کمیسیون در پارک مرکزی. او از مدرسه کاهش یافته است در یازده و مشغول به کار به عنوان یک پارچه برش بود کوتاه و حرفه ای به عنوان یک بازیگر طنز و خود را باز کرد پارچه های کسب و کار. (سینکلر ارضا شدن جزئیات عملی و حکایات عجیب و غریب در حال ظهور از این حرفه های مختلف.) در اطراف نوبه خود از قرن بیستم او را دیدم یک Automat—بازی های آنلاین, شامل سکه سرگرمی—و در سال 1903 باز یکی از خود در بروکلین و به زودی پس از آن تبدیل به طبقه بالا اتاق را به یک تئاتر فیلم. او سپس باز بیشتر از تئاتر و در سال 1915 او شروع به تولید فیلم است که او نشان داد و خود را در زنجیره ای از تئاتر. توسط نوزده-بیست فاکس تمدید کرده اند خود را در تئاتر زنجیره ای در سراسر کشور و توزیع فیلم های خود را در سطح بین المللی بیش از حد.

فن آوری است که در داستان های مرکز: در اوایل زندگی حرفه ای او با موفقیت به چالش کشیده بر ضد تراست زمینه فیلم-تجهیزات ثبت اختراع دارندگان بودند که خفقان فیلم نمایشگاه و تولید خواستار عظیم هزینه; رقابت رو از رادیو شروع و در سال 1921 روباه “شروع به آزمایش بودن سعی کردم با صحبت کردن تصاویر” و سرمایه گذاری به شدت در حال توسعه قالب جدید است. در سال 1928 او پیش بینی ظهور تلویزیون و پاسخ با ساخت تئاتر با نود-پا-صفحه نمایش گسترده (در اثر IMAX) و تولید فیلم در 70 میلی متر است. فرمت بودند که به معنای نشان داده شده در این مقیاس (مانند “The Big Trail”).

اما در آن زمان او در حال حاضر مهر و موم سرنوشت خود را. اول ظهور صحبت کردن تصاویر مورد نیاز سرمایه گذاری در تجهیز نشدن استودیو برای تولید و در نصب و راه اندازی تجهیزات جدید برای تئاتر. دوم, Fox احساس کرد که بازار بین المللی خواهد بود تا حد زیادی کاهش یافته با صحبت کردن تصاویر (او نبود پیش بینی دوبله) و برای جبران این پیش بینی از دست دادن او برنامه ریزی شده برای خرید از خوابگاه loews فیلم-تئاتر شرکت نیز متعلق به M-G-M. او می خواست برای کاهش تکراری کارکنان و امکانات خود را افزایش تولید و سود. برای انجام این کار او نیاز به قرض گرفتن پنجاه میلیون دلار از یک بانک سرمایه گذاری.

در همین حال فاکس تا به حال به مقابله پاک توسط دولت فدرال بر ضد تراست زمینه است که چگونه هربرت هوور به تصویر می آید. روباه یک جمهوری خواه بود (در انتخابات ملی گفت: حزب دموکرات محلی در نیویورک) بوده و بسیار مهم برای مهندسی هوور را نامزدی در سال 1928. طنز از ironies فاکس می گوید که او گفت: یک بانکدار و هوور حامی به اطلاع نامزد

tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.ly

نرم افزار گرامرلی