در رابرت Kornberg مستند “آخرین مکالمه” یک پسر هایش با چگونه به صحبت کردن با مادرش در مورد مرگ شوهرش.

مراقبین افراد مبتلا به زوال عقل را یک انتخاب دشوار را. به عنوان بیماران تبدیل شدن به طور فزاینده طلاق از واقعیت است که آن را بهتر به یاد آنها را از حقایق است که نگه داشتن آنها را افسار به وجود دارد ؟ و یا آن را بیشتر مهربان به اجازه عزیزان عقب نشینی به خاطرات خود به دور از جزئیات زندگی خود را ؟

این سوال این است که مواجه رابرت Kornberg پس از پدرش Isidore گذشت. در آخرین قسط از نیویورکر مجموعه مستند رابرت بررسی پدر و مادر خود مشارکت از طریق لنز از پایان آن. مادرش سارا تشخیص داده شد با آلزایمر چند سال قبل از Isidore درگذشت. ایزیدور مراقبت برای او تا زمانی که سلامتی خود را رو به وخامت گذاشته به اوج خود رسید در دو حمله قلبی در عرض سه ماه. او که از اول و نه دوم.

این فیلم که متحرک زندگی زن و شوهر را از طریق بی شماری آرشیوی عکس و فیلم crescendoes به لحظه ای که رابرت بازديد سارا به ارائه اخبار از Isidore مرگ است. در ابتدا سارا misunderstands تفکر است که پیام خود را نسبت به پدرش به جای او ، رابرت تکرار اخبار, به آرامی, اما سارا همچنان اشتباه است. او تلاش می کند دوباره enunciating پدرش نام و نام خانوادگی. او در نهایت فکر می کند او می داند. “اوه” به او پاسخ “او بسیار خوب است.”

خارج از kilterness از سارا نظر و ناتوانی در درک واقعیت بيوه است یک شوک است. رابرت قصد انتقال این اخبار مهم—چگونه می تواند او اجازه می دهد او را به باقی می ماند نادان?—همچنان به تلاش های آن است. هنگامی که این سد در نهایت می شکند او blindsided با از دست دادن او, بلکه, کاملا, با به رسمیت شناختن خود را کاهش روانی.

قوانین حاکم بر حقیقت گویی در طب هرگز ثابت شده است. برای بسیاری از قرن گذشته یک روش درمانی به نام حقیقت جهت گیری هدف آن است که به بیماران مبتلا به زوال عقل حقایق وجود خود را به منظور کاهش سردرگمی خود را تحت عمل مراقبت. بیش از چند دهه گذشته این درست است trended دور از صداقت است. در یک قطعه برای این مجله منتشر شده در 2018, لاریسا MacFarquhar گزارش در مورد نحوه پرستاری از خانه های ساخته شده به تقلید از محیط است که بیماران ممکن است شناخته شده اند در دوران کودکی با استفاده از جزئیات تاریخی و آثار. این مظاهر او می نویسد: “انتقال به مردم در مراحل بعدی این بیماری این تصور که زندگی هنوز هم آن را به عنوان یک بار بود.”

تاکتیک غرقه شدن بيماران فراموشی و منسوخ دانش از طریق صحنه تنظیم و همچنین در گفتگو محبوب است امروز در بخشی به دلیل آن می تواند بسیار دشوار برای گفتن بيماران حقایق سخت. کسی که یادآوری هر زمان او می پرسد برای شوهرش که او مرده است برای مثال ممکن است تجربه های مکرر و بی درد. یکی می توانید ببینید بشریت گفت: به جای آن که او رفته به فروشگاه مواد غذایی. (یک فرد مبتلا به زوال عقل در نهایت فراموش نکنید که او خواسته سوال, بعد از همه.)

به برخی از جمله سفید-دروغ رویکرد توجیه است و مهربان انحراف; به دیگران آن است که به سادگی دروغ گفتن و بنابراین یک dereliction اعتماد. این سوال طبیعی است که آیا برخی از وسط زمین با رویکرد امکان پذیر است. MacFarquhar توصیف یک درمان مدل که توسط مراقبان بیان نه طاقت فرسا اطلاعات و نه از نظر اخلاقی مشکوک و اطلاعات غلط. در عوض در یک چنین طرح آنها اجازه می دهد تا بیماران را به زندگی می کنند تا حد زیادی در خاطرات خود و آنها به دنبال اعتبار احساسات به طور مستقیم و بدون تناقض زندگی واقعی است.

رابرت در فکر کردن در مورد چگونه به صحبت می کنند به مادرش تصویب چنین فلسفه سازش. به زودی پس از سارا ناگهانی و لحظه ای از درک این واقعیت از مرگ شوهرش او دوباره فراموش می کند. رابرت تصمیم می گیرد دوباره به تحت تاثیر قرار دادن این واقعیت از Isidore مرگ بر سارا اما نه نشانی از او را تشکیل می دهند یک توضیح برای پدرش نبود. با یک لرزش در صدای او برطرف, “اجازه دهید او را به یاد داشته باشید آنچه که او به یاد می آورد.”

وجود دارد یک قطعه اخریک اهنگ. چند روز پس از Isidore تشییع جنازه رابرت به ما می گوید که او متوجه یک نور چشمک زن بر پدر و مادر خود ماشین. این یک مکالمه سهوا ثبت بین پدر و مادر خود را—گذشته خود را قبل از Isidore درگذشت. در لحظه ای که مادر خود را در حافظه خود او بود و پژمرده و یا توسط برخی از معیارهای بین میره اینجا متبلور شد اثبات زندگی خود را با هم. مکالمه که شما می توانید در این ویدئو فوق, فوق العاده نیست; در واقع, آن را نه دنیوی. در آن Isidore می گوید سارا او را دوست دارد و او می گوید او را دوست دارد بیش از حد. او می پرسد او را به صبر در حالی که بهبود او از حمله قلبی خود را و می گوید که آنها پیوست شود به زودی.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی