پایدار تاثیر مکزیک بزرگ نقاشان دیواری

Image may contain Art Painting Mural Clothing and Apparel
خوزه کلمنته Orozco را “Zapatistas” از سال 1931 lyricizes این نیروی انقلابی.حسن نیت ارائه میدهد MOMA / © ARS نیویورک

عنوان thumpingly نمایش بزرگ در Whitney “Vida Americana: نقاشان دیواری مکزیک بازسازی آمریکایی هنر 1925-1945,” میدارد گذشته هنر-مبارزه تاریخی. داستان معمول از هنر آمریکایی در این دو دهه حول محور جوان اغلب مهاجر آمریکایی aesthetes تلاش برای جذب اروپایی مدرنیسم است. یک triumphalist داستان تشکیل شده عقب مانده از اوج خود—که پس از جنگ موفقیت اکسپرسیونیسم انتزاعی—آن برس کنار شیوع افسردگی در سی سالگی از لحاظ سیاسی با مضمون مجازی هنر: رئالیسم اجتماعی بیشتر یا کمتر که شد ایدئولوژیک سمی با شروع جنگ سرد ، چه چیزی برای انجام با این میراث از زمان را سه بزرگ, مکزیکی, نقاشان, Diego Rivera, خوزه کلمنته Orozco و دیوید آلفارو Siqueiros? به عنوان کوچک که ممکن است به نظر می رسید این قانون با وجود منی تاثیر Orozco و Siqueiros جوان جکسون پولاک. مسلم وجود دارد مشکل از قدردانی از نقاشان دیواری در غیاب خود نقاشی های دیواری. (یک نقاشی دیواری است که یک تصویر است که مشابه با یک دیوار و یک دیوار متعلق به یک ساختمان که علاوه بر ندارد و قابل حمل بودن دارای معانی خاص خود را دارد.) اما با دو صد کار می کند با شصت و هنرمندان فراوان و مستند به مواد ویتنی متصدی باربارا Haskell reweaves حس و احساس از یک دوران را به آن زنده است.

“The Driller (نقاشی دیواری Rikers Island, New York)” توسط هارولد لیمن از سال 1937.حسن نیت ارائه میدهد هنر آمریکایی اسمیتسونیان موزه / © املاک و هارولد لیمن

شروع داستان با امیلینو زاپاتا دهقان رهبر از یک روستا در بخش مرکزی ایالت مورلوس بود که فریب خورده را به یک نظامی کمین و شهادت در سال 1919. این بود که یک سال قبل از دهه های طولانی staggeringly خونین انقلاب که آغاز شده بود با تلاش برای سرنگونی دیکتاتوری و سالارانه جمهور پرفیریو دیاز در نهایت به اوج خود رسید در انتخابات از آلوارو ابرگن. (حداقل یک میلیون نفر از این کشور به پانزده میلیون نفر از شهروندان جان خود را از دست.) کشاورزی شورشی زاپاتا شد یک شکل نمادین برای یک نظم جدید که ادغام اجتماعی اصلاحات با جشن folkways و سنت—قابل توجه در مقایسه با شهری-صنعتی شخصیت از انقلاب روسیه. (تغییر انداز از اتحاد جماهیر شوروی به طور منظم roiled مکزیکی روشنفکران بسیاری از آنها استقبال تبعید تروتسکی به پایتخت در سال 1937 قبل از برخی از به طور موثر به چشم پوشی از قتل او توسط استالین عامل در سال 1940.) تقریبا هر هنرمند تا به حال در اعتلای زاپاتا برای عمیق ریشه در بومی خاک نیز برای او بی باک militance. Orozco را “Zapatistas” (1931) lyricizes روستایی نیروی. یک “Zapatistas” ساخته شده و سال بعد توسط آلفردو راموس مارتینز منتقل زیادی با شوخ اقتصاد: بسته بندی شده در ترکیب با هم تداخل دارند sombreros تهیه ناقص یک نگاه اجمالی از دهقان چهره و تفنگ بشکه. این تابش یک نوع نشئه تهدید.

راموس مارتینز که مهاجرت به لس آنجلس در سال 1930 یکی از تعدادی از کمتر شناخته شده هنرمندانی که تحت تاثیر قرار دادن در نمایش افتتاحیه بخش است. ایتالیایی-متولد عکاس تینا Modotti که سفر مخالف را از لس آنجلس به مکزیک, در سال 1923 است که نشان داده شده با تصاویر واضح از جمله هنوز هم-زندگی یک داس لود bandolier و گوش ذرت. اما مراکز نمایشگاه در سه رهبران جنبش نقاشی دیواری و گالوانيزه اثرات شمالی از مرز. ستاره البته ریورا که نمایی در حماسه سبک پیچیده پوپولیسم برنده او شهرت جهانی. در سال 1931 او با توجه به تازه تاسیس موزه هنر مدرن دوم تک نگاشت نشان می دهد (برای اولین بار اختصاص داده شده بود به Matisse) و ایجاد یک قابل توجه مجموعه از نقاشی های دیواری قابل حمل. در میان آنها یک تصویر با شکوه از زاپاتا اختصاص اسب سفید یک کشته دشمن و “قیام” که در آن یک زن با یک کودک در دفاع از یک کارگر از یک شمشیر-wielding سرباز. من یک بار دستکمگرفتهشده که کار می کنند اما این زمان آن را تحت تاثیر قرار من با سینمایی خود را مستقیم و بی واسطه. ریورا نگه می دارد بهتر است نگاهی به گذشته و پس از یک دوره طولانی که در آن جایگاه خود را کاهش یافته است در حالی که از فریدا کالو, افزایش یافت. من ترجیح می دهم کالو خودم هر چند توسط یک حاشیه باریک در حال حاضر. نشان می دهد شامل تنها دو کار می کند ، یک تکان. خود پرتره “من و طوطی” (1941) ارتباط برقرار نیروی تشخص فراتر از آن است که از هر یک از صدها نفر از چهره های دیگر در اینجا مشاهده.

“مانع شدن” توسط خوزه کلمنته Orozco از سال 1931.حسن نیت ارائه میدهد MOMA / © ARS نیویورک

ریورا به شدت مسحور آمریکا سرمایه داران و صنعتگران درگیر شدن در پیچ و گیج کننده رقص co-optation که تمدید چاپلوسانه رفتار, پوشش در فوربس به اوج خود رسید و با شاهکار های نقاشی های دیواری, تکمیل در سال 1933 در Detroit Institute of Arts, از کارخانه فورد در full-شیب عملیات. این افراد مشهور, ثابت, روی حیله و تزویر برای او در خانه که در آن Siqueiros, در میان دیگران, را محکوم کرد او را به عنوان یک sellout به کلاس های دشمنان است. ریورا مقابله با نقاشی یک سر لنین به خود را همانند نقاشی دیواری مجموعه برای مرکز راکفلر در سال 1933. دستور نلسون راکفلر به حذف بلشویک Rivera خودداری کرد. (نور آیه توسط E. B. White در این مجله تا به حال مغول اعتراض “پس از همه / این دیوار من” قبل از آن این نتیجه رسیدند: “‘ما دیدن اگر آن را’ گفت: ریورا.”) کار نابود شد در سال 1934. همان سال ریورا نقاشی یک نسخه جدید “مرد کنترل جهان” در مکزیکو سیتی. ویتنی نشان می دهد ویژگی های یک اندازه کامل (تقریبا شانزده فوت ارتفاع سی و هفت و نیم فوت عرض) دیجیتال تولید مثل بازمانده نقاشی دیواری چاپ شده بر روی یک ورق تک وینیل چسب به دیوار. من نمی دانم آنچه را که به جز به عنوان یک نمونه از ویژگی های whoop-د-انجام است. آنجا که من همدردی با Haskell را ین برای pièce de résistance, من سوگند به تمامیت جسمی نقاشی در اینجا خیانت صاف به عنوان ابریشم توهم است.

ریورا الهام نقاشان آمریکایی برای ایجاد تابلو از کارگر یا کارگران معترض (خشونت پلیس ارقام اغلب) و از رویدادهای تاریخی و تم. کار آفریقایی-آمریکایی هنرمند چارلز سفید قابل توجه است; به یک چشم خود را به “پیشرفت آمریکا Negro: پنج بزرگ آمریکایی سیاهان” (1939-40) که با این نسخهها کار مانند قهرمانان به عنوان بوکر تی واشنگتن و ماریان اندرسون به سبک باروک پانوراما. نشان می دهد همچنین شامل ده temperas از یعقوب لارنس “مهاجرت سری” از 1940-41: کوچک تصاویر, روایت سوی شمال مهاجرت از جنوب سیاه که طنین انداز با رنگ شدید گره طراحی و آرام قدرت از اعتقاد است که باعث می شود خیلی کار های دیگر در اینجا به نظر می رسد مجبور و fustian.

اما امریکا در حال حاضر برجسته عمومی هنرمند: the جوشان neo-شیوه توماس هارت بنتون که مورد ستایش قرار داد ریورا تا او بیگانه با مارکسیسم. بنتون خروجی ممکن است نامیده می شوند لیبرال-ملی گرا با یک آید تپه منظور طرف از هالیوود است. او اظهار شجاعت و دلاوری های سری “آمریکا تاریخی حماسی” (1924-27) دارای فضیلت های اصیل سرخپوستان همراه با معاون از آنها به عنوان چندساله بازنده است. او می تواند بی عاطفه. اما حق با او بود در زمان خاص محبوب خلق از سی سالگی—به طوری که شهرت او سقوط کرد به زودی پس از آن. او آمده است لازم به ذکر است که اغلب به عنوان یک معلم از جکسون پولاک—یک وضعیت است که اتفاق می افتد به در قلب تپنده ویتنی نشان می دهد.

“قیام” توسط دیگو ریورا از سال 1931.حسن نیت ارائه میدهد مجموعه ای از ویکی و مارکوس Micha Levy; © 2020 Banco de México ریورا کالو موزه اعتماد / ARS. تولید مثل مجاز توسط El Instituto Nacional de Bellas Artes y Literatura, 2020

جوان پولاک دانشجو بودم هم از Siqueiros بود که در هنگامی که نقاشی دیواری جنبش را بیشتر مصمم استالین (در سال 1940 او به رهبری یک تلاش ناموفق با مسلسل به ترور تروتسکی) و بیشترین آن تجربی, در واقع, avant-garde, نقاش. پولاک با حضور در یک کارگاه آموزشی که Siqueiros انجام شده در نیویورک در سال 1936 آموزش تکنیک های نوآورانه: با استفاده از non-رنگ مواد airbrushing و در میان دیگر گمراه روش چکه چکه ریختن. در ضمن پولاک شبیه سازی Orozco را تیره, شدید, ریتمیک, اکسپرسیونیسم به کار می کند که تقریبا اما نه کاملا سخت را متمایز از آن است. نسبتا بی طرف سیاسی Orozco مورد علاقه اساطیری افراد در چنین انفجاری تشکیل شده با این نسخهها کار به عنوان “پرومته” یک نقاشی دیواری در کالج پومونا در کالیفرنیا که ویتنی نشان دهنده در حدود نیمی از مقیاس در یکی دیگر از دیجیتال تولید مثل. Juxtapositions از نقاشی های Orozco و Siqueiros با هم آنهایی که توسط پولاک مقدار به یک پرچین نشان می دهد در داخل نشان می دهد: یک بوته است که در آن غیر سیاسی آمریکا راه یافت در اطراف خرد کردن قدرت از پیکاسو, ماتیس, میرو, گناههای دیگر اروپایی paragons. شدت مکزیکی همسان خود را خلق و خوی آتشفشانی و بلند از خود gestural اشکال او نشان داد که چگونه به رقیب در حالی که فرار از tinkered unities از کوبیسم. من توصیه مقایسه و متضاد خروشد شدت پولاک “در ترکیب با شعله های آتش” (1936) که با “آتش” (1938) با Orozco و Siqueiros را “الکتریکی جنگل” (1939).

“ویدا Americana” valuably موجب افزایش استاندارد, تاریخ هنر مدرن. بدون مکزیک و سوابق از تقویت مقیاس و پرشور قدرت توسعه اکسپرسیونیسم انتزاعی به طور کلی و از پولاک در خصوص فاقد بسیار مهم حس. به عنوان برای این سیاست در نظر گرفتن مداوم چپ شیب آمریکایی هنر و فرهنگ همیشه از—باقی مانده اشتیاق اما ستو voce برای تغییر جهان است. ♦

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>