میراث یک شکل

ناسا / دونالدسون مجموعه / گتی

در سال 1958 نه طولانی پس از محوری اندازی Sputnik امریکایی مهندسین مشغول بودند با spaceflight. هر روز مهندسین در لنگلی آزمایشگاه در ویرجینیا فکر مکانیک سیالات پیشرانش موشک و پیچیده هنر از ترک زمین—آنها نیاز به گرفتن تا با اتحاد جماهیر شوروی. کاترین جانسون کار شد و برای آماده سازی معادلات و نمودار برای این کار. اما او اجازه ندادند داخل اتاق که در آن هر یک از آن مورد بحث قرار گرفت.

“چرا نمی توانم به سرمقاله جلسات؟” جانسون خواسته مهندسین به عنوان مارگوت لی Shetterly در این کتاب نوشت: چهره های پنهان.

“دختران نمی رفتن به جلسات” او همکاران مرد به او گفت.

“وجود دارد یک قانون در برابر آن ؟” او پاسخ داد. وجود داشته است و در موارد دیگر; یکی از ممنوع, مردم سیاه و سفید با استفاده از همان حمام به مردم است.

اما جانسون در حال حاضر نادیده گرفته شده که این قوانین در دفتر او درخواست در مورد جلسات. در نهایت مهندسین relented خسته از گفتن هیچ بیش و بیش از دوباره. او ساخته شده آن را به اتاق و فراتر از آن.

جانسون که درگذشت و صبح امروز در سن 101 صرف بیش از 30 سال در ناسا, جایی که او ارائه محاسبات پیچیده برای این کشور مهم ترین ماموریت از اولین سفر به لبه فضا به پیروزی فرود بر روی ماه.

جانسون استعداد و کمک ها به خوبی مستند شده است در حال حاضر, اما برای بیشتر از زندگی خود را تلاش او برای رفت و ناشناخته—تا زمانی که در سال 2016 Shetterly منتشر شده او کتاب و فیلم آن الهام گرفته شد یک بمب دارای قدرت تخریبی. برای اولین بار یک باریک گسترده تر از جهان آموخته شده در مورد جانسون و چگونه او ساخته شده یک جایی برای خودش در آمریکا spaceflight. این کتاب وقایع زندگی جانسون و دیگر سیاه زن ریاضیدانان که مشغول به کار به عنوان “رایانه” در مرکز تحقیقات لانگلی در ویرجینیا با استفاده از مداد و قوانین اسلاید برای محاسبه معادلات برای آژانس است که می تواند تبدیل به ناسا.

علوم به خوبی شناخته شده برای خود را بدتر تمایل به چشم پوشی از چهره های مهم که نیست سفید و نر. اما داستان از این زنان به طور خاص به خاک سپرده شده بود تا در بایگانی تاریخ, که زمانی که Shetterly آورده و آنها را به نور آن را احساس مثل یک وحی است. در اواخر دهه نود Johnson شد و در نهایت جشن گرفته می شود—به طور گسترده و با صدای بلند—برای کمک به یکی از نمادین ترین دستاوردهای قرن 20th.

او هولناک با پوشش خبری تا به حال ساختمان های تغییر نام داد و به افتخار او اهدا شد مدال آزادی ریاست جمهوری. پشت سر هم رسیده به رسمیت شناختن به نظر نمی رسد به هم ریختن ، “وجود دارد هیچ چیز به آن—من فقط انجام کار من,” او گفت: در واشنگتن پست مصاحبه در سال 2017. “آنها اطلاعات مورد نیاز و من آن را به حال و این مهم نیست که من آن را در بر داشت. در آن زمان فقط یک سوال و یک جواب است.”

جانسون متولد شد و در تاریخ 26 اوت 1918 در White Sulphur Springs, West Virginia, به یک معلم مدرسه و یک کشاورز. او یک تیز ذهن ریاضی به عنوان یک کودک و در زمان او بود که 13 سال او را در کلاس های, West Virginia State College, جایی که او بعد از دریافت مدرک. او به طور خلاصه با حضور در دانشگاه وست ویرجینیا به مطالعه برای کارشناسی ارشد در رشته ریاضی تبدیل شدن به یکی از اولین دانش آموزان سیاه پوست در این برنامه قبل از خروج برای شروع یک خانواده. او تدریس در یک مدرسه عمومی در ویرجینیا هنگامی که یکی از بستگان به او گفت در مورد فرصت های شغلی با لنگلی را در کادر انسان و کامپیوتر به رهبری یکی دیگر از سیاه ریاضیدان دوروتی Vaughan.

جانسون وارد در لنگلی در سال 1953. در جایی مثل Langley هر کاری را که باید با آن مواجه جنسیتی در آن دوران; جانسون و همکاران او تا به حال برای مقابله با نژاد پرستی از زمان بیش از حد. یک مقوا در یک کافه تریا جدول مشخص که در آن “رنگ کامپیوتر” می نشستن تا به حال انجام شده است را با این زمان او وجود دارد اما علامت های بیش حمام باقی مانده است. جانسون در او متمرکز کار می کنند. “او نمی دید چشم خود را به نژاد پرستی است که وجود” Shetterly نوشت. “اما او احساس نمی کند و آن را در راه همان است. او می خواست آن را دور بخواهد آن را از وجود آنجا که در زندگی روزمره اش نگران بود.”

توسط 1958 سال ناسا رسما تاسیس شد Johnson شناخته شده بود برای او چشم مشتاق و دقت است. به عنوان مهندسین در نظر گرفته آنچه که آن را برای ارسال اولین آمریکایی فراتر از لبه فضا داوطلب برای کار در پشت صحنه. “به من بگویید که در آن شما می خواهید به زمین و من به شما بگویم که در آن به ارسال او را” جانسون به او گفت ، او به پایان رسید تا محاسبه مسیر از آلن شپرد کپسول از آن را برداشته و به خارج از زمین به لحظه ای آن را پخش کردن در اقیانوس اطلس در سال 1961.

جانسون نام داشت به همین کار را برای جان گلن اولین آمریکایی به مدار زمین در سال بعد. این معادلات که کنترل این سفر بوده است برنامه ریزی شده به واقعی کامپیوتر و فضانورد بود کمی عصبی در مورد سپردن زندگی خود به این تکنولوژی نوظهور. گلن خواسته مهندسین بگویید جانسون به بحران همان اعداد را با دست های آنها را بررسی کنید قبل از پرواز. آنها درست شد. “اگر او می گوید: آنها خوب پس من آماده رفتن هستم,” او گفت:.

به عنوان مسابقه فضایی میان ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی تشدید Johnson کمک محاسبات که همزمان آپولو 11 ماموریت این کاوشگر که لمس کردن در سطح ماه و فرمان ماژول که باقی مانده در مدار اطراف ماه در حالی که نیل آرمسترانگ و آلدرین به کاوش. بدون این تلاش ها اولین مردان در کره ماه نمی شده اند قادر به پیدا کردن راه خود به خانه.

Shetterly شنیده ام این و داستان های دیگر از ریاضیدانان از پدرش که مشغول به کار به عنوان یک دانشمند در لنگلی. در طول تحقیقات اولیه برای این کتاب نویسنده به اشتراک گذاشته شده برخی از اطلاعات در مورد زنان با کارشناسان ناسا تاریخچه. “آنها را تشویق به آنچه آنها به عنوان یک علاوه بر ارزشمند به بدن دانش هر چند برخی از سوال این قدر از داستان است. ‘چگونه بسیاری از زنان ما در مورد صحبت کردن ؟ پنج یا شش؟'” Shetterly به یاد آنها گفت. در آن زمان او به پایان رسید و کتاب او, او تا به حال کشف نزدیک به 50 زنانی که مشغول به کار به عنوان کامپیوتر ریاضیدانان و مهندسین و یا دانشمندان در لنگلی مرکز بین سال های 1943 و 1980 و بر این باور است که “20 نام بیشتر می تواند متزلزل و سست از آرشیو با تحقیقات بیشتر است.”

در حالی که جانسون و گروهی از “رایانه” را دریافت نمی شناخت آنها سزاوار در ارتفاع مسابقه فضایی کار خود را در حال حاضر تبدیل به بخشی از افسانه آمریکایی spaceflight. اما خود داستان نیز یک درس در چه تاریخ نوشته شده است که گنجانده شده است و چه کسی نیست. میراث که جانسون در پشت برگ است و نه فقط معادلات او کار می کرد برای کمک به ارسال فضانوردان با خیال راحت تا فضا را به تمام راه را به ماه و بازگشت دوباره است. داستان او همچنین نشان می دهد که می شود از سمت چپ از داستان های امریکا می گوید در مورد دستاوردهای آن. اگر جانسون و همکاران او به یاد دارد اما گروه بعدی از “چهره های پنهان” پنهان باقی می ماند و سپس ما را به یاد او و به اندازه کافی.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>