فوری ترین و غیر منتظره تهدید از مغلوب ساختن پیشی جستن صلح خاورمیانه طرح

U.S. President Donald Trump and King Abdullah II.
دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اسرائیل و فلسطین با طرح صلح ممکن است در تشدید مشکلات اردن ملک عبدالله دوم از جمله ناآرام فلسطینی جمعیت و مشکل اقتصاد است.عکس توسط Olivier Douliery / استخر / گتی

فقط دو هفته پس از انتشار آن مغلوب ساختن پیشی جستن دولت برنامه ای برای اسرائیل و فلسطین صلح در حال حاضر شده است به طور گسترده ای برای بی اعتبار آن یکی sidedness و سیاسی آن deviousness دارد که خطر نادیده گرفتن فوری ترین آن تهدید است که به فلسطینی ها اما به اردن. در اسرائیل این طرح یا “چشم انداز” را به عنوان سند رونمایی در کاخ سفید خواستار آن شده است که به عنوان یک آمریکایی حکم برای دولت اسرائیل به ضمیمه کرانه خاک. این می تواند به رسوب بحران در Hashemite kingdom of عبدالله دوم که ثبات حیاتی برای امنیت اسرائیل و امریکا متحدان منطقه ای آمریکا به خصوص در هر گونه تلاش برای خنثی کردن نیروهای ایرانی در سوریه و عراق و خلیج فارس. روز دوشنبه نخست وزیر سابق اسرائیل ایهود اولمرت را دیدار با رهبر فلسطینی محمود عباس در نیویورک جایی که آنها در حال انتظار برای تاکید بر نیاز متقابل مذاکرات که هرگز تولید این برنامه است. آنها را نگه دارید در یک کنفرانس مشترک مطبوعاتی با اولمرت به من گفت: “به مردم یادآوری از آنچه که ما تقریبا به دست آورد در سال 2008 و سیگنال یک راه رو به جلو است.” اما این طرح دارای یک وثیقه خطر است. “یک طرفه الحاق” او افزود: “به خطر اردن واکنش است که رفتن به بسیار غیر دوستانه و به طور جدی تضعیف روابط ما.”

هر چند اغلب زیر سطح آن روابط شده اند و به مدت طولانی است. از سال 1970 زمانی که ملک عبدالله پدر حسین (ع) شروع به رانندگی یاسر عرفات چریکی ارتش از اردن به جنوب لبنان و اسرائیل مداخله برای حفاظت از اردن از سوریه حمله—اسرائیل در مرز شرقی آن در, طولانی ترین, آرام شده و این دو کشور باید coöperated در امنیت است. در سال 1973 حسین (ع) است و حتی اتهام به پرواز به تل آویو برای هشدار دادن به دولت حمله قریب الوقوع توسط مصر و سوریه است. در سال 1994 در طول روز روشن تر از اسلو موافقت نامه های امضا حسین رسمی پیمان صلح با نخست وزیر سابق اسحاق رابین.

در عین حال اسرائیل-اردن روابط همیشه تیره و تار—تا حد زیادی به دلیل تعداد زیادی از پناهندگان فلسطینی که در اردن گرفته شده در طول سال که تبدیل به خشم در مورد رابطه و بنابراین با پادشاه هر زمان که اسرائیل به اشغال کرانه به نظر می رسد به سادگی بی رحمانه و یا به احتمال زیاد دائمی است. اردن به بیش از ده میلیون نفر به هفت میلیون نفر از آنها شهروندان است. قومی بادیه مانند عبدالله عبدالله هاشمی clan برخی از سی و پنج درصد از جمعیت; یک آواره عراقی بورژوازی حساب برای حداقل پانزده. وجود جوامع ارامنه و Circassians و شش صد هزار نفر از آوارگان جنگ داخلی سوریه. بزرگترین گروه, اما, حدود پنجاه درصد از اردن شهروندان خود را در نظر بگیرید فلسطینی توسط مبدا و یا هویت داشتن اولین بار وارد در امواج در طول سال های 1948 و 1967 جنگ. دولت تمایل به تقویت اردن هویت ملی ندارد ضبط هر عنوان شهروندان فلسطینی پس از شماره ها سخت به تایید می کنند اما بیش از دو میلیون نفر ثبت نام به عنوان پناهندگان فلسطینی سازمان امداد و کار سازمان; بسیاری از آنها دارای تابعیت. چهار صد هزار زندگی در اردوگاه های پناهندگان که اکثر آنها واقع شده و اطراف امان یک شهر بیش از چهار میلیون نفر است. تقریبا نیمی از پناهندگان در اردوگاه ها زندگی می کنند زیر خط فقر و رادیکال اسلامگرا ایدئولوژی حماس و اخوان المسلمین است پیدا کردن نفوذ وجود دارد. برای اردن فلسطینی نارضایتی یک داخلی مهم—به خصوص با در نظر گرفتن پیمان صلح.

مغلوب ساختن پیشی جستن طرح بسیاری از مقررات است که واسطه کار بد شفاف به اسرائیل حق: آن نیاز به رهبری فلسطینی اعلام اسرائیل “دولت ملی مردم یهود” حتی اگر اعراب اسرائیلی تشکیل یک پنجم از جمعیت و عبارت می تواند نشان می دهد rabbinic حکومت دینی; آن نیاز به شالوده قانون اساسی بسیار خاص تر از اسرائیل قوانین اساسی; و آن را انتقال به شهرهای عربی از به اصطلاح مثلث در شمال و مرکز اسرائیل که جوانان نسل چهارم عبری زبان شهروندان به دولت فلسطینی—آشکار اقدام به کاهش اسرائیل مردم عرب توسط سه صد هزار. در ضمن حاکمیت بر این شهر و معبد مقدس یا حرام al-Sharif خواهد بود اختصاص داده شده به طور کامل به اسرائیل در حالی که بیت المقدس مذهبی اسلامی سازمان اوقاف و یا وقف است که به طور کامل تامین شده توسط Jordan خواهد اقتدار بیش از تنها مساجد. در عین حال هیچ یک از این مقررات را به طور قابل توجهی بدتر برای فلسطینی ها از زمان اشغال کرانه می کند در حال حاضر. (هفته گذشته نیروهای امنیتی به ضرب گلوله کشته و سه فلسطینی وجود دارد و فلسطینی ها راه اندازی سه حمله به نیروهای امنیتی است.)

بخشی از این طرح که بیشتر تحریک آمیز به ویژه به اردن مربوط به وضع زمین. حدود سی درصد از کرانه قلمرو فلسطینی در اطراف شهرها و نیمه غربی دره اردن که از طریق آن مرز بین اردن و کرانه غربی اجرا می شود می توان به مهاجر اسرائیلی که در حال محافظت سربازان اسرائیلی. (نقشه آینده فلسطین را نگاه مانند یک مجمع الجزایر.) برخی گزارش ها نشان می دهد که این طرح تحمیل یک شهرک یخ. که نادرست است. آن متحده تنها که اسرائیل نمی خواهد ساخت در مناطق “فکر نمی با این چشم انداز به عنوان بخشی از دولت اسرائیل.” در واقع بنیامین نتانیاهو نخست وزیر گرفته شده و این به عنوان یک چراغ سبز به بلافاصله ضمیمه دره اردن و دیگر مناطق شهرک با آمریکا رضایت. جارد کوشنر طرح را مترادف را تغییر داده است که نور زرد چشمک—”امید این است که آنها صبر کنید تا پس از انتخابات” او گفت:. دیوید فریدمن سفیر ایالات متحده به اسرائیل توییتی که الحاق باید در انتظار “یک فرایند نقشه برداری توسط مشترک اسرائیلی-آمریکایی کمیته.” اما نتانیاهو با فشار دادن سخت به درخواست اسرائیل قانون به حداقل برخی از این سرزمین در حال حاضر و شرکای ائتلاف در حال تلاش برای به زور دست خود را; مهاجر رهبر یوسی داگان گفت که “حتی گاهی اوقات دوستان عزیز”—آمریکایی ها—”نیاز به قرار داده می شود را در خود جای.”

نتانیاهو هیچ قابل قبول استراتژیک دلیلی برای ولی تنها سیاسی است. او به طور رسمی متهم در دادگاه به اتهام فساد مالی در همان روز که این طرح منتشر شد و رقبای او را متهم کرد از تلاش برای حفظ اکثریت اصولگرا رای دهندگان در انتخابات آینده برنامه ریزی شده برای ماه مارس 2nd, با یکی دیگر از مغلوب ساختن پیشی جستن-گواهی دیپلماتیک کودتا. فقط قبل از مارس انتخابات مغلوب ساختن پیشی جستن امضا بیانیه بدیهی است که در نظر گرفته شده برای افزایش نتانیاهو به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندیهای جولان. یک ضربه محکم و ناگهانی جدید نظرسنجی نشان داد که جای تعجب نیست دو سوم از اسرائیلی ها مورد علاقه مغلوب ساختن پیشی جستن طرح به عنوان یک کل به طوری که حتی نتانیاهو اصلی رقیب Benny Gantz تلاش است تا ظرافت الحاق دره اردن استدلال برای ضرورت آن بلکه برای انجام آن “در coördination با جامعه بین المللی” — یک موقعیت است که یکی دیگر از مهاجر رهبر دره اردن منطقه ای رئیس شورای دیوید Elhayani به نام “اعلامیه خالی از معنی است.”

Gantz سابق رئیس ستاد نیروهای دفاعی اسرائیل توصیف دره اردن به عنوان “اسرائیل شرقی دیوار محافظ” که عملا هیچ اسرائیلی شک و تردید است. این طرح هم ادعا می کند که اعمالی به اسرائیل عمق استراتژیک—خاک برای جذب یک حمله غافلگیرانه—در صورتی که طرفدار ایران در عراق و سوریه به نحوی مدیریت به رویکرد جمعیت آن مراکز. اما ثبات اردن کاهش این رویداد با نگه داشتن طرفدار ایران و نیروهای خارج از آن قلمرو است. و ثبات اردن است که چه اعمالی از هر نوع تضعیف خواهد شد. جلعاد شیر که در خدمت به عنوان رئیس ستاد و سیاست coördinator به نخست وزیر ایهود باراک به من گفت که الحاق “خواهد میبینم ملک عبدالله در چشم قرار داده و پیمان صلح در معرض خطر و یا حداقل آن را کاهش دهد به ناچیز حداقل برساند.”

که چون عبدالله مشکلات نیست پایان با ناآرام فلسطینی جمعیت. اقتصاد دچار مشکل است: تقریبا چهل درصد از مردم اردن کار می کنند یا برای دولت و یا در آموزش و پرورش; تنها حدود ده درصد در تولید به کار; متوسط درآمد سالانه کمتر از پنج هزار دلار است. در سال های اخیر رشد به زیر سه درصد در حالی که دولت بدهی ballooned است. در سال 2016 عبدالله تحمیل ریاضت. در عین حال با توجه به نفخ در بخش عمومی نگهداری می شود و در بخشی به پشتیبانی وفادار قبایل بدوی وجود دارد بسیاری از فرصت ها برای مقامات به حیف و میل شود بودجه دولت است. در دو سال گذشته شده اند وجود دارد بزرگ تظاهرات علیه فساد که مجبور عبدالله خود را به جای نخست وزیر این کشور در بهار گذشته شاهد تحصن در نزدیکی کاخ سلطنتی محکوم کردن اقدامات ریاضت و خواستار شغل اصلاحات سیاسی و حتی محدودیت پادشاه قدرت.

در زمان تظاهرات ها تبدیل شده اند به طور خاص در اردن روابط اقتصادی با اسرائیل است. از سال 2013 این دو کشور شده اند در مذاکرات برای به اشتراک گذاشتن desalinated آب از اردن در دریای سرخ در بندر عقبه و به پمپ آب شور از دریای سرخ به تهی دریای مرده. که پروژه تقریبا کاهش یافته است در تابستان سال 2017, زمانی که در ضمیمه سفارت اسرائیل در امان است که دیپلمات های اسرائیلی استفاده به عنوان محل اقامت افسر امنیتی اسرائیل به ضرب گلوله کشته و یک جوان اردن نجار بود که چاقو او را با یک پیچ گوشتی. این افسر اسرائیلی نیز به طور تصادفی کشته شدن ساختمان مالک یک پزشک در صحنه است. تنش در حال حاضر چرا که اسرائیل تصمیم به قرار دادن فلز-دستگاه های تشخیص در ورودی به حرم al-Sharif. وقوع چند انفجار پیاپی در امان باعث اسرائیل کارکنان سفارت را ترک و عبدالله اصرار داشت که اسرائیل به جای آن سفیر. آشکارسازهای فلزی برداشته شد و سفیر جدید شد و در نهایت نام در اواخر سال 2018 زمانی که اسرائیل پرداخت پنج میلیون دلار غرامت به خانواده های داعش را نیز که تا به حال کشته شده اند. اما آب مقابله کرده است و نه پیشرفت. بیشتر شده اند وجود دارد علیه پادشاه توافقنامه خرید گاز از اسرائیل جدید مدیترانه زمینه—برخی از چهل و پنج میلیارد متر مکعب بیش از پانزده سال.

مغلوب ساختن پیشی جستن طرح می کند و تاکید بر نیاز به سرمایه گذاری در اقتصاد فلسطینی ها اما با ثبات اردن بسیار مهم است به چشم انداز اقتصادی از هر آینده فلسطین. همه فلسطینی ها در اردن در فقر زندگی می کنند: سام Bahour یک مشاور کسب و کار مستقر در رام الله به من گفت که فلسطینی ها با برگزاری اردن تابعیت تشکیل یک اکثریت قابل توجهی از صاحبان کسب و کار و مهندسین و متخصصان و دانشگاهیان در کشور است. توسط 2014, اردن بانک ها کنترل نیمی از سهم بازار در کرانه; در سال 2019 داخلی اردن سپرده نزدیک پنجاه میلیارد دلار که برخی از آنها می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای غرب بانک سرمایه گذاری. Ammar Aker های C. E. O. مخابراتی غول Paltel که دفتر مرکزی اش در رام الله به من گفت: “آمریکایی ها گاهی اوقات دست کم گرفتن چقدر مهم عملی فلسطین برای ثبات خاورمیانه و همچنین چقدر مهم ثبات اردن است به آینده فلسطین.” او افزود که هر گونه الحاق دره اردن باعث خواهد شد “قابل توجه و غیر قابل پیش بینی اختلال.”

سرتیپ Assaf اوریون, یک عضو ارشد در اسرائیل موسسه مطالعات امنیت ملی قرار می دهد همه چیز موجز. یکی ممکن است فکر می کنم از اسرائیل و اردن coöperation به عنوان “یک نوع از اتوبوس دو طبقه لندن” او به من گفت. وجود دارد آرام coöperation در پایین عرشه اغلب خارج از دید—”تحویل گاز آب تحویل آرام اشکال امنیتی coöperation”—در حالی که در باز, در بالای عرشه “آشکار زیادی وجود دارد تنش” بیش از اورشلیم و مسائل دیگر. هر چیزی که در گسترش قابل صلح در روابط با اسرائیل “در حالی که مناقشه اسرائیل و فلسطین حل نشده باقی مانده است و یا شوک های منطقه ای سیستم” در معرض پادشاهی به خشم عمومی. “آرام آمده است به نظر می رسد برای ما طبیعی است که برخی در اسرائیل را متوقف کرده اند قدردانی آرام برای آنچه در آن است: یکی از مهم ترین ارکان امنیت ملی است.”

جالب مغلوب ساختن پیشی جستن طرح تاکید بر اعمالی تحت الشعاع آن تک اصولی نوآوری است اذعان کرد که “حاکمیت آمورف است مفهوم است که تکامل یافته است.” اسرائیل و اردن و اسمی فلسطین هرگز قادر به پیشرفت در آینده بدون تعمیق فن آوری و تجاری و زیربنایی و استراتژیک روابط—مانند ترتیبات امنیتی مشترک آب و پهنای باند و اماکن مقدس و گردشگران و وسیله ای برای کنترل همه گیری. “با رشد وابستگی متقابل” در این سند ادامه می دهد “هر ملتی بخواهد به تعامل با دیگر کشورها با ورود به موافقت نامه های که تنظیم پارامترهای.” نویسندگان قرار داده شده است که عبور به اندک حاکمیت گفته به یک دولت فلسطینی. اما اولمرت و عباس آمد به چنین درک—چند جانبه کنترل از شهرستان های قدیمی و چند جانبه تضمین های امنیتی برای اردن مرز—در سال 2008 در طول خود را سقط کرد. که دید از وابستگی متقابل در انتظار یک طرح جدید و نو نویسنده: جدید رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر اسرائیل.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>