اضطراری ملی کتابخانه هدیه به خوانندگان در همه جا

شورای کتاب در زمان جنگ تاسیس و در سال 1942 به طور موثر به دور بیش از یک صد میلیون کتاب به ایالات متحده آمریکا اعضای.عکس از گتی

این هفته Internet Archive در سان فرانسیسکو اعلام کرد و در یک چشم بر هم زدن باز—ملی اضطراری کتابخانه دیجیتال مجموعه ای از 1.4 میلیون کتاب است. تا ماه ژوئن 30th یا پایان اضطراری ملی در ایالات متحده (“هر کدام بعد است”) هر کسی در هر نقطه جهان می توانید کتاب از این کتابخانه به صورت رایگان. به عنوان Brewster Kahle دیجیتال کتابداری و اطلاع رسانی در اینترنت بایگانی نوشت: در اطلاعیه اگر شما می توانید استطاعت به خرید کتاب لطفا برای خرید کتاب! کتابفروشی ها هنوز هم نیاز به کسب و کار شما. اما به خدا سوگند اگر شما نمی توانید آنها را استطاعت و یا اگر کتاب شما نیاز نیست در هر کتابفروشی و به خصوص اگر شما یکی از در حال حاضر بیش از یک میلیارد آموزان و معلمان بسته خروج از کلاس درس خود را لطفا: ثبت نام وارد شوید و قرض!

در ضمن نه به عطسه در است محض لذت بردن از در حال مشاهده از طریق عناوین. “چگونه به موفقیت در آواز.” “حقایق جالب در مورد چگونه عنکبوت زندگی می کنند.” “مقدمه ای بر فلسفه کانت فلسفه.” کسانی که همه از سال 1925. تقریبا تمام کتاب های این مجموعه آمده از قرن گذشته یا بیشتر. من نگاه کردن “پروست” که به ارمغان آورد تا چهار صد و چهل و هشت عنوان. شما می توانید به خواندن بکت در پروست یا شکوفه در پروست و یا فقط “در پروست.” من در بر داشت در حدود صد کتاب دیگر در مورد گوزن شمالی عمدتا کتاب های کودکان از جمله کتاب دکتر سوس, “Thidwick بزرگ-دل گوزن” اما همچنین یک روشن کننده طبیعی تاریخچه از سال 1955 “آمریکای شمالی گوزن” (“اولین کتاب جامع در نوع خود”) توسط یک متصدی از بخش مملجست at the Royal Ontario Museum. من همچنین نگاه کردن به کتاب با کلمه “ویروس” در این عنوان است. Blech. من توصیه نمی این جستجو. هنوز هم اگر شما مرتب کردن ویروس, کتاب معکوس تاریخ انتشار و تنها نگاهی به کت شما freaky کوچک mini-تاریخچه ویژوال پیکرنگاری از virality. عبور از آن ،

این قانونی است ؟ همه این آبشار تحت استفاده منصفانه حداقل برای مدت است که فکر کردن اینجا. به عنوان حق وکیل Kyle کورتنی به آن اشاره شده کتابخانه ها باید کپی رایت ابرقدرت است که آنها می توانید در مواقع اضطراری مانند این یکی. مجموعه های دیگر باید به دنبال Kahle منجر شود. Factiva, JSTOR: باز کردن دروازه.

این که تا به حال اتفاق افتاده است قبل از ؟ نه که من می دانم اما شاید یک کتاب در اورژانس ملی کتابخانه است که در تضاد با من. این مرا به یاد, کمی, اگر چه, شورای کتاب در زمان جنگ, مجموعه ای از کتابخانه های کتابفروشان و ناشران تاسیس در سال 1942. ویلیام Warder, Norton, W. W. Norton & Company, شد, صندلی شورا که با صدور بیانیه ای اعلام کرد که “کتاب مفید هستند لازم و ضروری است.” F. D. R. توافق نوشتن به نورتون “جنگ ایده ها می تواند بیشتر برنده شد بدون کتاب از یک جنگ نیروی دریایی می توان به دست آورد بدون کشتی.” شورای برداشت بیش از یک هزار جلد از ویرجینیا وولف را “سال” به ریموند چندلر “بزرگ خواب” به فروش می رسد و این کتاب حدود شش سنت یک کپی به ارتش ایالات متحده به عنوان خدمات مسلح نسخه کتاب برای سربازان و ملوانان و ارتش پرستاران و هر کس دیگری ، به عنوان یونی Appelbaum نوشت: در اقیانوس اطلس چند سال پیش این شورا به طور موثر به دور بیش از یک صد و بیست میلیون کتاب—بهترین عناوین—و ایجاد یک ملت از خوانندگان. امیلی Graff بود که یک مدت زمان طولانی پیش یک دانش آموز من اما چه کسی است که در حال حاضر یک ویرایشگر در Simon & Schuster بار رفتم به شورای archives پرینستون به خواندن نامه های نوشته شده به شورا توسط خدمتگزاران و زنان است. یک کاپیتان کشتی نوشت: “ما در کتاب.”

اما این شورا را حتی بیشتر از هدیه دادن کتاب. آن را نیز سفارش برنده جایزه پولیتزر شاعر استیون وینسنت Benét برای نوشتن یک بازی در مورد نازی ها کتاب سوختاندن در برلین در سال 1933. در نهمین سالگرد کتاب سوختاندن در ماه مه سال 1942 Benét است “آنها سوخته کتاب” پخش شد که در ان بی سی رادیو. نسبت به آغاز یک راوی می پرسد: “چرا زحمت در مورد کتاب؟”

این نبرد فقط نبرد از اراضی
یک جنگ فتح تعادل-از-جنگ قدرت.
این یک جنگ برای ذهن انسان
نه تنها برای بدن خود را. آن تصمیم خواهد گرفت
چه شما و شما و شما می توانید فکر می کنم و می گویند
طرح رویا و امید را در خود درونی ذهن
برای بعد از هزار سال است.
تصمیم می گیرید که آیا مرد می رود به جلو به سوی نور
سکندری و تلاش و دست و پا چلفتی—اما یک مرد!—
و یا بازگشت به قرون تاریک تاریک خدایان
قدیمی وحشیانه جنگل که ترس است.

دو روز بعد این شورا برگزار شد سمپوزیوم در نیویورک تایمز سالن. شما می توانید به عنوان خوانده شده مقالات در یک کتاب دیجیتالی توسط اینترنت بایگانی. و یک سال بعد در دهمین سالگرد این کتاب سوختاندن شورای راه اندازی یک کمپین ملی که شامل یک عملکرد در مراحل کتابخانه عمومی نیویورک در ظهر روز 10 مه سال 1943 زمانی که یک هزار نیویورکی جمع بین کتابخانه شیرها صبر و شکیبایی به تماشای. رالف بلامی یک بی باک ستاره فیلم خواندن از Benét بازی. این است که چرا ما زحمت در مورد کتاب.

شورای کتاب در زمان جنگ هم یک چیز بیشتر. از آن فرار یک برنامه رادیویی که من شرط می بندم Brewster Kahle و اینترنت بایگانی و اضطراری ملی کتابخانه را واقعا دوست دارم. آن را به نام “کتاب هرگز نمی میرند.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>