این غفلت عواقب ناشی از اتصال

چین عکس / گتی

برای چند صد سال میلیون ها نفر از دختران چینی تا به حال بدن خود را به شدت نشان داد به مطابقت غالب اجتماعی انتظار. دست نخورده, پا دختران گفته شد که آسیب های ازدواج خود را از چشم انداز. برای رسیدن به یک مطلب مناسب اندازه و شکل دختران جوان’ پا له شدند و بارها و بارها در طول سال است. هر مشقت بار روش مجبور به یادگیری به راه رفتن دوباره بازخوانی زمین از یک موقعیت ناآشنا و از طریق غیر قابل تصور درد.

کوچک “لوتوس پا” در آن ظریف ابریشمی کفش دیده می شد به عنوان یکی از جذاب ترین ویژگی در یک مطالعه آینده نگر عروس; کوچکتر پا بیش جنسی خشنود بود. بیشتر مطالعات اخیر نشان داده اند که پا-اتصال به احتمال زیاد تمرین نه صرفا به خاطر ازدواج بلکه برای نگه داشتن دختران در خانه و مشغول در صنایع دستی مانند نخ ریسی پنبه به منظور کمک به خانواده خود درآمد. نتیجه نهایی بدون توجه به انگیزه بود و فیزیکی شدید اختلال. در عین حال با وجود پا-اتصال به خشونت و صدها انسان شناسی مطالعات پرداختن به آن در دراز مدت پزشکی عواقب ناشی از این عمل شده اند تا حد زیادی نادیده گرفته شده است. بررسی ناتوان کننده مادام العمر اثرات فیزیکی که پا-اتصال تا به حال در دختران چینی می تواند بسیار مهم برای درک طول آن جوامع را به محدود کردن آزادی زنان.

“پا در چین” یک سال 1937 مقاله در مجله جراحی استخوان و مفاصلمی دهد یکی از چند دقیق توصیف فیزیکی از پا الزام آور در حال حاضر در دسترس است اما هنوز هم تخت ظلم و ستم از روند در استعاره و تا حد زیادی نادیده سلامت ماندگار عواقب. “چهار بیرونی, انگشتان پا خم بر تنها و در حال برگزار شد که در موقعیت” نویسندگان نوشت. “این metatarsals فشرده با هم به عنوان باند می شود. با وجود درد بعد از هر ورز دختر مجبور به پیاده روی به منظور کمک به برقراری مجدد گردش خون.” در زبان ساده است که بدان معنی است که همه از یک دختر, انگشتان پا, جز اولین له شدند و به سمت پایین پای او و با پارچه نوار. این روند می تواند شروع شد زمانی که او به عنوان جوان به عنوان 3 سال هر چند 5 شایع تر بود و تکرار شد برای دو یا سه سال—انگشتان خود را به طور معمول rebroken و دوباره محکم تر.

در بسیاری از موارد درد شدید پا و لازم الاجرا شد تشدید عفونت (که گاهی منجر به گانگرن) مانع از گردش خون و تضعیف استخوان ها و رباط ها. یک دختر پا به طور معمول باقی مانده محدود با باند و نوار یا ابریشم یا پنبه با توجه به آنچه خانواده او می تواند به استطاعت برای بقیه زندگی خود را.

انسان در زمان میلیون ها سال تکامل را به دوپا واکر با تکیه بر نقاط مختلف پا تغییر وزن و تعادل به عنوان ما را در هر مرحله. پا-اتصال کاهش این نقاط به تنها انگشت شست پا و استخوان پاشنه پا; طاق شد راندند تا به پا کوتاهتر و دیگر انگشتان پا خم شد زیر توپ. در بسیاری از موارد قوس شکسته شد به طور کامل. دخترانی که پا شد و هرگز دوباره قادر به راه رفتن دهیم, شدت محدود کردن توانایی خود را به حرکت را از طریق جهان.


فرهنگی بسیاری از حساب های پا-صحافی شده به خصوص از دیدگاه فمینیستی و بسیاری از مطالعات علمی ذکر روند. اما برای یکی از تنها پزشکی توصیف پا-اتصال به عواقب بلند مدت ما باید به نوبه خود به استیو Cummings, متخصص اپیدمیولوژی و استاد بازنشسته در دانشگاه کالیفرنیا در سان فرانسیسکو.

کامینگز رفت به پکن در سال 1991 به مطالعه چرا زنان چینی تا به حال 80 درصد کمتر شکستگی لگن از زنان آمریکایی از همان محدوده سنی. او و یک تیم از محققان به طور تصادفی انتخاب شده محله از هر یک از پکن مناطق مرکزی و سپس تعداد بازدید هر خانه است که آنها می دانستند که تا به حال یک زن بیش از 50 سال سن. آنها دعوت بیش از 300 نفر از زنان به یک آزمایشگاه در شهر پکن اتحادیه کالج پزشکی بیمارستان که در آن شرکت کنندگان انجام یک سری از حرکات منظم (به عنوان مثال ایستاده از یک صندلی با سلاح های خود را عبور چمباتمه) همراه با تست برای قدرت گرفتن و راه رفتن با سرعت.

دومین شرکت کننده در لگن-شکستگی مطالعه “در آمد با دو عصا و پای او پیچیده عجیب” کامینگز به من گفت. “من فکر کردم آن را فقط کنجکاو است.” در آن زمان او زندگی کرده بود در پکن برای دو یا سه ماه و او و خانواده اش سفر کرده بود به طور گسترده از طریق شهرستان و سراسر کشور. در طول این سفر او تا به حال هرگز دیده می شود یک زن با پاهای خود را در شرایط مشابه به عنوان کسانی که از دوم مطالعه از شرکت کنندگان.

به زودی پس از دیگری در آمد و با چوب زیر بغل و یک نوع عجیب و غریب از کفش. زمانی که کامینگز در مورد زن, پا همکاران خود را—بسیاری از آنها زن پزشکان در اواخر 50s—به او گفت که آنها تا به حال شده است ، “من فرض آن است که نسبتا نادر است,” او گفت:.

پس از آن بیشتر زنان با پا آغاز شده در آینده. چه کامینگز متوجه شدم—دلیل او تا به حال دیده نشده این زنان در جای دیگر در چین بود که برای اکثر آنها از لحاظ جسمی نمی تواند بیرون رفتن. زنان او صرف بیشتر از زندگی خود را و یا بسیار نزدیک به خود را در صفحه اصلی خود را ناتوانی در جلوگیری از آنها را از جسارت دورتر است. او از دیدن آنها در آزمایشگاه تنها به دلیل حمل و نقل به بیمارستان ارائه شد.

زنان او می خواهم به ملاقات با پا کامینگز در نهایت نوشت: در گزارش همگروه شد خیلی بیشتر احتمال دارد که کاهش یافته است در سال گذشته نسبت به زنان بدون, حال کاهش تراکم استخوان در لگن و پایین تیغ و تا به حال مشکل بزرگتر شدن از صندلی بدون کمک. اگر چه پیامدهای برای میلیون ها نفر از زنان چینی با آنچه که او خواستار یک “مجبور ناتوانی” بودند عمیقی کامینگز را مطالعه ابتدا تبدیل کردن توسط مجلات مانند مجله لانست و جدید مجله پزشکی انگلستان. هر دو به او گفت که به دلیل پا-اتصال اصل منقرض شده نبود یک زمان مشکل پزشکی. او در نهایت با ارسال گزارش خود به این مجله آمریکایی بهداشت عمومی در سال 1996 با توجه به توضیح است که اگر چه پا-اتصال دیگر تمرین “مطالعه عظیم مفاهیم برای ما چگونه درمان زنان است.”

کامینگز را لگن-شکستگی مطالعه بود تقریبا بی سابقه از 95 درصد نرخ مشارکت و حدود 15 درصد از زنان مورد مطالعه او محدود بود ، که به مبلغ میلیون ها نفر از زنان در خانه گیر کرده قادر به شرکت در فعالیت های روزمره مانند خرید مواد غذایی از آنجا که آنها تا به حال چنین دشواری در راه رفتن—هرگز ذهن چمباتمه در حالی که انتظار برای اتوبوس و یا حمل کیسه های خرید در حالی که مدیریت عصا و عصا. در مطالعه خود کامینگز به این نتیجه رسیدند که مسن چینی زنان کمتر در معرض ابتلا به شکستگی لگن از زنان آمریکایی در بخشی به دلیل سابق چمباتمه بیشتر اوقات که ایجاد تراکم استخوان و تقویت لگن. مسن, زنان چینی با محدود, پا, اگر چه تا به حال یک داستان کاملا متفاوت است. “راه این زنان اجتناب آسیب,” او گفت: “قرار بود در هیچ کاری انجام نمی.”


بیشتر مطالعه بالینی از پا الزام آور است که تقریبا غیر ممکن است; این زنان بودند که زمانی که آن را غیر قانونی در حال مرگ هستند. جو فارل یک دلار هنگ کنگ مبتنی بر عکاس و انسان شناس فرهنگی صرف چندین سال کنار هم قرار دادن یک کتاب هنری از چین گذشته “لوتوس پا” زنان تحت عنوان تاریخچه زندگی: پا زنان از چین. او در بر داشت 50 به عکس همه در 80s یا سه نفر از آنها فوت کرد قبل از اینکه کتاب منتشر شده در سال 2015. آنها تا به حال یک طیف وسیع تری از تحرک کمتر زنان کامینگز ملاقات در پکن—در میان آنها زنانی که مشغول به کار در زمینه های مطرح شده کودکان ثابت دودکش ها و رفت و بولینگ—اما شرح دوران کودکی خود را الزام آور بودند کمتر هولناک است.

پا الزام آور است که یک پدیده در تاریخ طولانی جوامع کنترل زنان جنبش فیزیکی—همراه با حقوق خود به عنوان شهروندان و جایگاه حقوقی آنها را به عنوان انسان—به عنوان یک شعار متمدن وجود دارد. در کتاب سودای سفر به خارج: تاریخچه پیاده رویربکا Solnit جزئیات قوانین و شیوه های رفتن قرن است که محدود زنان در جنبش. در دوره خاصی در فرانسه به عنوان مثال زنان دستگیر شدند اگر آنها یافت می شود راه رفتن در برخی از خیابان ها در زمان های خاص.

اما زنان شده اند خم در بیشتر تحت اللفظی راه بیش از حد. پا الزام آور بود. استقرار اصلاح و رکلینتری شد دیگر; تنها به ندرت ما به یاد داشته باشید که ویکتوریا زنان شکل ساعت شنی آمد در هزینه خود را از ریه ها و قفس دنده. در ژاپن بسیاری از محل های کار هنوز هم زنان نیاز به پوشیدن کفش پاشنه بلند حتی در حالی که آنها در حال کار شکار. در پاسخ به یک درخواست برای که نیاز به لغو ژاپن وزیر بهداشت و رفاه در دفاع از آن به عنوان “occupationally لازم” به رغم فشار که در کفش پاشنه بلند قرار داده و در پشت زانو و استخوان پا و همچنین خطر لغزش مهره.

مانند تحقیقات اخیر که باعث می شود قابل مشاهده طولانی مدت مغز آسیب وارد شده توسط سوء استفاده در دوران کودکی و یا PTSD بررسی پزشکی عواقب کرست, کفش پاشنه بلند و پا-اتصال در جزئیات نیروهای ما را به نگاه خود را در صورت. اسکن های مغزی نشان می دهد که اثر تروما یا کارشناسی تحقیقات بر روی اثرات اپی ژنتیک از زندگی از طریق جنگ و یا نسل کشی در حال شواهدی وجود دارد که بازماندگان’ مطیع آسیب نیست تصور است. محدودیت های پا-اتصال و فیزیکی دیگر محدودیت های تحمیل شده بر زنان و دختران در حال آشکار است; آسیب واقعی است. “یک مرد همتای” کامینگز گفت: پا-binding “غیر ممکن است تصور کنید—هر دو به دلیل اختلال در نر تابع از هر نوع بود و نه قابل تصور و چون تا به حال چیزی شبیه به آن رخ داده است و این امر باید مورد نوشته شده است در آن زمان احتمالا با خشم.”

با اجتناب ناپذیر نتیجه گیری ارائه شده توسط modern در عمق تحقیقات پزشکی در جوامع بشری در حال حاضر باید دانش لازم را برای جلوگیری از اشتباهات آنها در گذشته ساخته شده. که آیا آنها خواهد شد هر چند خاص کمتر است. پا-اتصال به عنوان یک عمل منقرض شده است اما کامینگز با اشاره به بارها و بارها چه آن را می گوید در مورد چگونه ما در حال حاضر برای درمان زنان و آسیب ما تحمیل خواهد شد و شرایط برای حفظ کنترل بر جنبش خود و آزادی خود را که چیزی جز حل و فصل.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>