علوم اعصاب از چیدن یک نامزد ریاست جمهوری

An illustration of a figure with electrodes on their brain connecting to voting data.
سنتی سیاسی سنجی اغلب به طور گسترده ای متفاوت. این تغییرات فیزیولوژیکی که جرقه مغز و اعصاب اقدامات ممکن است بیشتر قابل اعتماد است.تصویر توسط Cathryn ویرجینیا

در طول ریاست جمهوری 2016 اولیه جرقه مغز و اعصاب یک شرکت است که با استفاده از امواج مغزی و دیگر سیگنال های فیزیولوژیکی به سوراخ کردن را به ذهن پنهان تصمیم گرفت به منظور بررسی واکنش افراد به نامزدهای دموکرات. این شرکت تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است راه اندازی شده اما آن C. E. O. اسپنسر Gerrol مشتاق بود برای تصحیح آن فن آوری است. در یک آزمایش طراحی شده برای کشف چگونه مردم در واقع احساس, به عنوان مخالف به چگونه آنها می گویند آنها احساس جرقه عصبی مشاهده شده در میان چیزهای دیگر, که هم از برنی ساندرز صدای برداشت جلب توجه مردم در حالی که هیلاری کلینتون در تن اندازه گیری شد و با مته سوراخ. چند ماه بعد کاتز Media Group, رادیو-و-تلویزیون-آگهی نماینده شرکت, استخدام Gerrol را به مطالعه یک گروه از رای دهندگان مردد در فلوریدا و پنسیلوانیا است. شرکت رئیس بازاریابی افسر استیسی Schulman برداشت جرقه مغز و اعصاب به دلیل الگوریتم خود را در زمان به حساب آرایه ای از عصبی و فیزیولوژیکی سیگنال. “ناخودآگاه احساسات زمینه آگاهانه تصمیم گیری که جالب است برای بازاریابی جهانی اما بسیار مهم در قلمرو سیاسی” Schulman به من گفت. “این اقدامات چگونه پاسخ بدن و این اتفاق می افتد قبل از اینکه شما بیان آن است.”

Neuromarketing—اندازه گیری مصرف کنندگان احساسات و اعتقادات با مشاهده و اندازه گیری خود به خود بی واسطه فيزيولوژيک برای تبلیغ و یا فروش زمین—جدید نیست. “در حالی که با استفاده از علوم اعصاب به انجام بازاریابی چیزی بود که از یک مد زودگذر اما آن اعمال شده است به تجارت خوب ده سال در حال حاضر,” Schulman گفت. نیلسن, طبقه media-بینش شرکت دارای یک neuromarketing را بدست آورد. گوگل ترویج شده است آنچه در آن خواستار “احساسات تجزیه و تحلیل” به تبلیغ. یک شرکت به نام Realeyes ادعا می کند که آموزش هوش مصنوعی به “خواندن احساسات” از طریق وب کم; دیگری به نام Affectiva می گوید که آن را “فراهم می کند بینش عمیق فیلتر نشده و بی طرفانه مصرف کننده پاسخ عاطفی به برند محتوا” را از طریق آنچه در آن خواستار “صورت برنامه نویسی.” به طور مشابه ZimGo نظرسنجی, یک شرکت کره جنوبی که در عمل در ایالات متحده است زوج صورت-تکنولوژی تشخیص با “خودکار احساسات درک” و پردازش زبان طبیعی به “بینش مردم چگونه احساس می کنید در مورد زمان واقعی مسائل” و “در نتیجه قادر می سازد مجازی 24/7 تاون هال نشست با شهروندان است.” این بسیار مهم است با توجه به C. E. O. از ZimGo شرکت مادر چون “رای مردم بر احساسات.”

جرقه مغز و اعصاب را مطالعه نوسان-دولت رای دهندگان برگزار شد و دو هفته قبل از انتخابات ریاست جمهوری 2016. “ما را اسکن مغز افراد به عنوان آنها را مشاهده انواع مختلف رسانه ها و احساسات و توجه پاسخ به عنوان تفسیر با الگوریتم های ما در حال خواندن مستقیم از خود مغز” Gerrol گفت. نه تنها جرقه‘s تحقیقات پیدا کردن که تعدادی از افرادی که خود عنوان مردد بودند و در واقع اتصال با دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در سطح احساسی; آن همچنین نشان داد که بسیاری از کسانی که ادعا می شود بلاتکلیف بودند فقط بیش از حد خجالت و یا ناراحت کننده خود را ساخت نرم افزار-مغلوب ساختن پیشی جستن احساسات شناخته شده است. “برخی از این رای دهندگان مردد خواهد دید که آنها تا به حال عاطفی قوی واکنش به, بیایید می گویند تهمت صحبت کردن در مورد ساخت دیوار” Gerrol گفت: “و آنها را به طور ناگهانی تبدیل شدن به خیلی بیشتر درونگرا.” اگر جرقه عصبی الگوریتم دقیق بود—که Gerrol شک در زمان پس از آن کلینتون شانس را به نفع خود بودند به مراتب کمتر از تا به حال شده است به طور گسترده ای پیش بینی شده است.

در ماه ژانویه سال 2017, دو ماه پس از کلینتون از دست دادن—کدام یک پیروزی بود, از انواع, برای جرقه مغز و اعصاب ریاضی—Gerrol راه اندازی این شرکت با حمایت از تعدادی از جیب سرمایه گذاران از جمله Peter Thiel, Michael Eisner و ویل اسمیت. Gerrol مشتریان, برای, ترین, بخش, عمده مارک های مصرف کننده. جرقه مغز و اعصاب, برای مثال, تست نایک بحث khezri آگهی خود “باور به چیزی است. حتی اگر آن را به معنی فدا کردن همه چیز” برچسب و متوجه شد که آن را به خوبی با خرید عمومی. (تبلیغات برنده یک جایزه امی.) این شرکت همچنین با این نسخهها کار با شرکت های فیلم تست تریلر فیلم به درک که در آن آنها استنباط احساسات قوی و در آن توجه, پرچم, پس, تریلر می تواند باعث شکستن و یا گیشه فروش است.) “به فیلم های پرفروش, آمار, آنچه ما دنبال آن هستید در واقع مشترکات در سراسر گروه های که در آن وجود دارد آنچه ما تماس بگیرید درجه بالایی از عصبی میکند,” Gerrol به من گفت. “به عبارت دیگر من امواج مغز و امواج مغزی خود را در همگام.”

تا کنون جرقه مغز و اعصاب است و هرگز برای یک کاندیدای خاص هر چند Gerrol به من گفت که او علاقه مند به در “بالقوه برنامه کار ما در دامنه سیاسی.” آخرین ماه ژوئن جرقه مغز و اعصاب قرار دادن با هم یک گروه کوچک از احتمال دموکراتیک رای دهندگان به تماشای خلاصه تصویری حلقه اولیه فصل اول دور از بحث. تعدادی از ریاست جمهوری مدعی بود دارای عقاید بیست و Gerrol و تیم او کنجکاو بود اگر جرقه مغز و اعصاب رویکرد می تواند به آنها بگویید چیزی که نظر سنجی—که در آن زمان تا به حال جو بایدن در بالا از دست رفته بودند. آنها unsurprised که اکثریت شرکت کنندگان هنگامی که از او خواسته که آنها به احتمال زیاد برای رای دادن گفت: بایدن. اما داده ها نشان داد چیز دیگری: الیزابت وارن که در زمان های دور دوم و یا سوم مشغول کرده بود شرکت کنندگان بیش از دیگر نامزدها و پیت Buttigieg که پاسخ دهندگان به عنوان رتبه ششم انتخاب شد و درست پشت سر او. سه ماه بعد وارن به طور خلاصه تحت الشعاع بایدن در تعدادی از ملی, نظر سنجی و, دو ماه پس از آن Buttigieg به عنوان یک لایه نامزد شده است.

سنتی سیاسی سنجی که یک بخش کوچک از سه میلیارد دلار افکار عمومی-تحقیقات صنعت اغلب به طور گسترده ای متفاوت و همانطور که دیدیم در سال 2016 غیر قابل اعتماد است. یک دلیل برای این کار با توجه به Gerrol این است که مردم تمایل دارند به آنچه آنها فکر می کنید دیگران می خواهند به شنیدن—Gerrol به نام این “اجتماعی مطلوبيت تعصب ذاتی میل به دوست”—و یا آنها را مستعد ابتلا به “groupthink” و یا آنها می گویند هیچ چیز به دلیل آنها نمی خواهند به قضاوت مي باشد. “این مسئله در سیاست,” او گفت: “از این رو تمام اشتباهات در رای گیری و همه اشتباهات در مبارزات انتخاباتی تصمیم گیری.” ناخودآگاه احساسات—چه جرقه مغز و اعصاب است پس از در نظر گرفته شده بیشتر قابل اعتماد است چرا که آنها نمی تواند به راحتی gamed و یا تحت تأثیر نیروهای خارج. “ما واقعا آگاهانه از احساسات ما در زمان واقعی” Gerrol گفت. “الگوریتم ما است نه خواندن ذهن. آن را درک اگر شما پرداخت توجه بیشتر و یا کمتر توجه, و اگر شما با داشتن قوی تر یا ضعیف تر احساسات و به برخی از درجه ای از آنچه طبیعت از کسانی که احساسات هستند.”

جرقه عصبی مرکزی در یک ساختمان هنر دکو در سمت غرب منهتن فراغت است خفیف گذرا نگاه دیگر راه اندازی: باز کردن فضای صنعتی شکسته توسط اهل تفریح و بازی, زرد, قرمز و فیروزه ای stanchions یک مبل راحت انبوهی از تنقلات و جداول طولانی که در خدمت به عنوان میز برای شرکت در چهل و کارکنان. سفر من شده بود به پایان رسیده مربوط به شب های اخیر بحث دموکراتیک در آیووا, بنابراین من می تواند مشاهده ازدواج اعصاب و سیاست در زمان واقعی است. چند دقیقه قبل از نه ساعت شروع دوازده داوطلبان همه آنها Gerrol حال استخدام برای این تظاهرات از شرکت در Facebook صفحه شروع به نظر می رسد. همه آنها به احتمال زیاد دموکراتیک رای دهندگان بین سنین بیست و شش و هفتاد و چهار از بروکلین و کوئینز و منهتن. آنها رفتن به سازمان دیده بان برای اولین بار بیست دقیقه از بحث و سپس مشاهده کمپین تبلیغات از بایدن Warren Buttigieg و مایکل بلومبرگ. “ارزش آن را من تکرار کرد که احساسات تنها یکی از معیارهای ما در مورد مراقبت” Gerrol به من گفت. “توجه این است که ما دیگر مهم متریک.”

در آزمایشگاه از یک تصویر گسترده پنجره که در واقع یک آینه یک طرفه به نظر می رسد به اتاق تست که در آن افراد سیمی هستند تا سنسور به عنوان آنها به تماشای فیلم. محیط تست اتاق خود را به انتظارنشسته بودند با carrels هر یک با خود کامپیوتر ایستگاه کاری. یک وب کم است که نشسته در بالای هر مانیتور. من در حال حاضر از طریق تظاهرات جرقه عصبی سیستم خودم تماشای یک زن و شوهر از Super Bowl ads و یک دانه دار کلیپ از فیلم “تصادف” و دیده بود دقیقا قله ها و دره ها از من توجه است. “با توجه به آنچه که من دیده ام تا کنون” Gerrol گفت: “به نظر می رسد مانند شما احساس همدلی و احساسات قوی در راه است, اما شما به نظر نمی رسد مانند کسی است که عظیم بالا و پایین.” این یک anodyne تجزیه و تحلیل است که نمی به من بگویید هر چیزی که من نمی دانم اما قرار نبود به. بیشتر تست جالب اتفاق می افتد زمانی که ده داوطلبان شروع به واکنش نشان می دهند به نامزدها روی صحنه در Des Moines.

به خواندن احساسات و سنج, توجه, تنگ درپوش پلاستیکی مجهز به یک آرایه بسیار رسانا فلز الکترود قرار داده شده بود بیش از شرکتکنندگان سر آنها متمرکز—یا نه—در یک آرامش عمدا یکنواخت صحنه ساحل در حال پخش بر روی صفحه نمایش در مقابل آنها. آنها می توانند به تماشای امواج تشکیل دهنده در وسط فاصله و شنیدن گشت و گذار در دامان ساحل. هنگامی که الکترودها در محل الکتروآنسفالوگرام (EEG) کلاه شروع به پخش سیگنال های الکتریکی—امواج مغز—هر چهار میلی ثانیه ایجاد هر یک از شرکت کنندگان پایه: اساسا مغز در حالت استراحت است. این امر به محققان راهی برای اندازه گیری شدت از شرکت کنندگان واکنش هنگامی که آرام صحنه بود جایگزین خشن و جست و خیز از بحث است. “مغز ما به اشتراک گذاری مشترک زیادی با ما چگونه اطلاعات را پردازش میکنیم اما نه همه که به آن در همان نقطه شروع” Gerrol توضیح داد. “شاید شما با داشتن یک روز خوب. شاید شما با داشتن یک روز بد. شاید شما فقط به حال بیش از حد قهوه. و پس از آن واقعا مهم است به درک هر فرد نقطه شروع, بنابراین تغییر در این تفاوت که از پایه می شود بسیار معنی دار تر از برخی از مطلق مقیاس.”

محققان همچنین کوتاه یک مانیتور ضربان قلب برای هر فرد سمت چپ و لاله گوش برای پیگیری تغییرات عروقی و متصل گالوانیکی پوست-پاسخ (GSR) سنسور به خود وسط و انگشت برای اندازه گیری تولید عرق, راه دروغ سنج می کند. (دست عرق به طور معمول رخ می دهد که کسی نگران است. عرق انجام برق; بیشتر سیگنال های آینده از GSR بیشتر انگیختگی.) به عنوان شرکت کنندگان در نگاه به مانیتور کامپیوتر, محققان با استفاده از یک ردیاب چشم برای دیدن فورا دقیقا همان جایی که بر روی صفحه نمایش آنها به دنبال در حالی که یک وب کم مشاهده کوچک و تقریبا غیر قابل مشاهده تغییرات در حالات صورت. با توجه به Gerrol, “EEG باعث می شود تا اکثریت سیگنال GSR منجر به همگرا شواهد در اطراف انگیختگی عاطفی و عبارات صورت گهگاه کمک کند.”

چگونه جرقه عصبی الگوریتم اختصاصی وزنه تمام این اطلاعات Gerrol گفت: “secret sauce.” “این راهی است که ما ترکیب سنسورهای مختلف از فعالیت مغز به محیطی فعالیت سیستم اعصاب است که می تواند به ارائه بینش در مورد ماهیت احساسات” او به من گفت. “گاهی اوقات که روشن است شادی روشن و یا ترس و یا پاک کردن خشم است. اما نگه داشتن در ذهن ما در حال اندازه گیری احساسات نمی خواهم در مقابل دوست ندارم. گاهی اوقات یک سیاستمدار را به صورت هدفمند موجب ترس به عنوان بخشی از استراتژی خود را, شاید, ترساندن مردم, برای مثال, در مورد جنگ و عواقب آن و یا در مورد تروریسم است. و یا آنها را با استفاده از خشم به عنوان یک استراتژیک لفظی دستگاه شاید فراخوانی خشم و عدم اقدام در تغییر آب و هوا. به عبارت دیگر حتی اگر ما به عنوان خوانده شده و خشم به این معنی نیست که فرد عصبانی است نامزد; آن را به خوبی ممکن است که نامزد انجام یک کار خوب از riling آنها را در یک موضوع آنها در مورد مراقبت.”

حدود نیمه شب هنگامی که بحث شد بیش از یک زن و شوهر از داوطلبان ماندند به صحبت با Gerrol و من. ما در حال حاضر دیده می شود یک نمودار از شرکت کنندگان واکنش های آنها نیست. مایکل برادلی کوهن سی و سه ساله بازیگر و مجوز نیویورک شهرستان راهنمای تور است که سفید و جامعی بود به توجه به زمانی که برنی ساندرز صحبت کرد و flatlined زمانی که آن را بایدن را به نوبه خود. “من به اینجا آمدم در تلاش برای نگه دارید من سه نامزد—Buttigieg Sanders و وارن در آن منظور در همان محل در سر من” کوهن به ما گفت. اما این اطلاعات به نظر می رسد برای نشان دادن چیز دیگری است. قویترین واکنش به وارن, Sanders و سپس Buttigieg. هنگامی که وارن در تبلیغات صحبت در مورد مالیات بر ثروت او واقعا کوهن توجه حتی اگر او فکر می کردم او بیشتر شده است هماهنگ به یک Buttigieg آگهی است که نسبتا به حال بدستآمده از حد از یک پاسخ عاطفی. در طول بحث کوهن واکنش به وارن پاسخ به یک سوال در مورد تناسب اندام او به عنوان فرمانده کل قوا نشان داد پایدار مجموعه ای از خوشه هر یک صعود بالاتر به عنوان او در ادامه به بحث مانند یادداشت های در حال حرکت یک هیات موسیقی. زمانی که Gerrol اشاره کرد و این از کوهن به عنوان Gerrol پیش بینی ناگهان درونگرا. “من فکر می کنم آن را در واقع واقعا تند و تلخ به من از شنیدن صدای یک زن روی صحنه است. من می دانم که او صحبت کرد و پس از سناتور Klobuchar اما برای شنیدن صدای او در مورد صحبت می کنند این در راه است که من مورد اعتماد و احساس واقعا خوب در آن زمان است. آره, آن را نشان داد. که آنچه در آن بود. و احتمالا آنچه ما همچنین شاهد است که من تا به حال یک بیت از یک تب و تاب بودن, مانند, ” اوه, وجود دختر در کلاس که من دوست دارم که همچنین ممکن است چه بود برداشت.”

Faradia Kernizan که بیست و نه و سیاه به تازگی به پایان رسید مدرک کارشناسی ارشد در بهداشت عمومی. او وارد آن شب در حال حاضر یک وارن حامی و آن را نشان داده. هنگامی که وارن صحبت کرد Kernizan توجه نقل مکان کرد و از او پایه از دو تا هشت و نیم, یک پرش که Gerrol یافت به خصوص گفتن. “منظورم این است که آنچه که من ممکن است انتظار برای دیدن اگر شما به تماشای یک فیلم ترسناک است,” او گفت: “چیزی نمی خواهم بحث را با آن خشک محتوا.” اما Kernizan پیدا کند آن را خشک و در همه. “این است که آینده ما,” او گفت:. “منظورم این است که همه بسیار هیجان انگیز است. ما در یک نقطه که در آن من امیدوارم همه چیز تغییر خواهد کرد و شاید ما یک رهبر متفاوت و من فکر می کنم ما در یک نقطه که در آن ما می توانید کسی است که ما واقعا به آن اعتقاد داریم.”

او توجه ویژه به وارن نمایش در سیاست خارجی او گفت: بنابراین او قادر خواهد بود به تکرار آنها را به دوستان و اعضای خانواده او امیدوار به متقاعد کردن رای وارن. اما Kernizan نیز هماهنگ به برخی از نامزدهای دیگر نیز مانند بایدن آنجا وجود دارد شانس است که او می خواهد نامزد و ساندرز که او پشتیبانی در سال 2016. که کوهن و Kernizan نمی شد به خصوص نقل مکان تبلیغات سیاسی نیست تعجب Gerrol. “من تصور پس از مطالعه هزاران و هزاران نفر از تبلیغات است که تبلیغات سیاسی هستند به خصوص خسته کننده است.” از بلومبرگ, آگهی کوهن گفت: شبیه او بود در حال اجرا برای رئیس جمهور در سال 1988. همانطور که کوهن آن را تماشا توجه خود را کاهش یافته است به خود را پایه.

چند روز بعد از ما رفته بود از طریق این ورزش من یک e-mail از Gerrol به من گفتن حدود یک سوم از شرکت کنندگان که توجه گراف شبیه کوهن و Kernizan را با مهم موج از توجه و وقتی که ساندرز و وارن صحبت شد. تفاوت در این بود که بر خلاف کوهن و Kernizan که شرکت کنندگان توجه بود بیان نفرت و بیزاری خود را: ساندرز و وارن او بودند حداقل نامزد مورد علاقه. این یک تصویر کامل از خطر conflating توجه با محبت. ما تا به حال دیده می شود چیزی شبیه هم زمانی که کوهن نمودار نشان داد توجه خود را برداشت تا هر زمان یکی از نامزدهای ذکر مغلوب ساختن پیشی جستن. “Yeah, هنگامی که ما با شنیدن نام Voldemort,” کوهن گفت: “همه ما یک پاسخ است.”

دوازده یک آماری تعداد ناچیز و معمولی جرقه مغز و اعصاب بررسی آزمون حداقل یک صد نفر (همه آنها پرداخت می شود به شرکت). اما در سیاسی, مسابقه نقطه با استفاده از “واضح تر مداد” به عنوان استیسی Schulman آن است که به سادگی به ضرب و شتم قدیمی مدرسه نظر سنجی. آن است که با استفاده از داده های جمع آوری شده از مردم بدن برای ایجاد تبلیغات و شکل صحبت کردن امتیاز است که باعث رای دهندگان اساسی روانی predispositions. “این اجازه می دهد تا یک کمپین به قاب آن پیام در یک راه است که طنین انداز” با مردم آنها با داشتن یک زمان دشوار رسیدن Kimberly Rose, Clark, C. E. O. از Bellwether شهروند پاسخ مترقی مشاوره به من گفت. شرکت او که با این نسخهها کار به “تسهیل تغییر مثبت” نیز با استفاده از صورت به رسمیت شناختن مورد eeg گالوانیکی پوست-پاسخ و ضربان قلب “به چگونگی پیام رسانی در یک احساسی قانع کننده راه است.”

آن را نه یک کشش به تصور مبارزات با استفاده از neuromarketing ابزار به بهره برداری روانی آسیب پذیری. Preying در رای دهندگان اساسی احساسات بود قضیه از کمبریج Analytica را psychographic رویکرد و خشم نه تنها از اطلاعات آن-مجموعه روش اما راه آن استفاده می شود از لحاظ عاطفی لود ترس مبتنی بر پیام برای دستکاری ممکن است به همین دلیل مبارزات تمایلی به اعتراف است که آنها با استفاده از neuromarketing تکنیک های تست و صنایع دستی پیام های خود را. به عنوان Joel Benenson ارشد مشاور کلینتون در سال 2016 ریاست جمهوری پیشنهاد به من گفت: “من نمی دانم اگر هر گونه مبارزات انتخاباتی خواهد صحبت در مورد استفاده از این روش به دلیل رای دهندگان را دریافت spooked.” به آن نقطه کلارک که همچنین یک مدرس دانشگاه در کالج دارتموث گفت که او “نه در آزادی به فاش کردن” که نامزد Bellwether مشغول به کار بود ، موران سرف یک متخصص علوم اعصاب و استاد دانشگاه نورث وسترن را Kellogg School of Management, به من گفت: “هر دو سال من یک e-mail از حداقل یک کمپین درخواست برای کمک. من یکی به تازگی. من کاهش یافته است اما من نمی توانم تصور کنید که دیگر عصب شناسی نمی گویند بله.”

Gerrol که گفت که هدف نهایی او این است که به استفاده از ابزار جرقه مغز و اعصاب در حال توسعه برای بهبود سلامت شناختی است و نه غافل از dystopian اثرات استفاده از علوم اعصاب به کشف احساسات سیاسی. “این یک شیب لغزنده” او گفت:. “هنگامی که ما رفته بیش از حد? من فکر می کنم که فوق العاده مهم است سوال را که باید شامل مقدار زیادی از مردم از دانشگاه به صنعت است. این مهم است که ما انجام [با این تکنولوژی] و کسی که ما آن را با.” این شرکت ممکن است در مورد مسائل مانند کنترل اسلحه و یا تغییر آب و هوا به کمک طرفداران پیشه وری موثر تر از تبلیغات به او گفت: من و انتخاب کرده است و نه به شرکت های دخانیات به عنوان مشتریان. آن است که در حال حاضر همکاری با وزارت دفاع به درک خاص تجدید نظر جاسازی شده در یک تروریست استخدام مواد را به همان اندازه قدرتمند ضد تبلیغ. “هر رهبر هر شرکت انجام کار مانند این نیاز به کشف کردن که در آن برای رسم خط برای خود” Gerrol گفت. “آن را مشروط بر ما را امتحان کنید که خط به عنوان سخت به عنوان ما می توانیم و نه عبور از آن.”

tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme