جدید کروناویروس واقعا مدرن اپیدمی

علم بیماری های جدید در حال آینه است که منعکس کننده چگونه یک جامعه کار می کند و به جایی که آن را نتواند.

توسط NEWS-SINGLE در 14 بهمن 1398
Noel Celis / خبرگزاری گتی

در روز پنج شنبه ناهید Bhadelia چپ روستایی اوگاندا که در آن او تا به حال شده است برای کمک به راه اندازی یک مرکز برای مطالعه ویروس ها از جمله ویروس ابولا. قبل از او در سمت چپ او فلفلی با نگران سوال در مورد زمانی که 2019-nCoV—جدید کروناویروس که به سرعت در حال گسترش از طریق چین—به نظر می رسد وجود دارد. این ویروس در حال حاضر به 23 کشور دیگر و هنگامی که Bhadelia وارد آمستردام در صبح روز جمعه برای توقف او متوجه شده است که یک چهارم از مردم در فرودگاه Schiphol به نظر می رسید با پوشیدن ماسک. هنگامی که او فرود آمد در پاریس برای یک ثانیه متوقف کردن او متوقف شد به مقابله با رگبار گلوله از توییت و ایمیل های که به او شده بود گرفتن در مورد این ویروس جدید است. "من نه به عنوان نگران این بیماری همانطور که از واکنش افراد به آن" او به من گفت که بیش از اسکایپ. "مردم ناجور."

ویروس پدید آمده در شهر ووهان در ماه دسامبر و آلوده بیش از 17,200 مردم است. اکثریت زیادی از موارد بوده است در سرزمین اصلی چین است اما بیش از 140 شناسایی شده اند در جای دیگر. حداقل 361 نفر کشته شده اند در چین و یکی در فیلیپین. در پاسخ سازمان بهداشت جهانی به تازگی اعلام کرده است که "عمومی-بهداشت و درمان اضطراری از نگرانی های بین المللی" (PHEIC)—یک عنوانی است که از آن استفاده کرده است در پنج نوبت قبلی برای همه گیر H1N1 آنفلوآنزای خوکی بیماری فلج اطفال ابولا Zika و ابولا دوباره. نیایش یک PHEIC نشانه آن است که جدید کروناویروس باید جدی گرفته شود—و به عنوان ششمین چنین نیایش در کمی بیش از یک دهه از آن است که یک یادآوری است که ما در عصری زندگی میکنیم از همه گیر.

هر یک بحران جدید به شرح زیر آشنا راهکار به عنوان دانشمندان اپیدیولوژی مراقبت های بهداشتی کارگران و سیاستمداران نژاد برای توصیف و شامل تهدید جدید است. هر بیماری نیز متفاوت است و هر یک آینه است که منعکس کننده جامعه را تحت تاثیر قرار. در این کروناویروس جدید ما دیدن جهان است که بیش از هر زمان متصل با مسافرت های بین المللی, اما, که همچنین تسلیم به رشد انزوا و بیگانه ستیزی. ما می بینیم زمانی که تحقیقات علمی و تقاضا برای, اخبار گسترش اطلاعات غلط و گسترش یک ویروس در همه اتفاق می افتد در امان ، تاول سرعت. بحران جدید است که بسیار در نوع اپیدمی ما باید انتظار می رود با توجه به وضعیت جهان در سال 2020 است. "این تقریبا به عنوان اگر محتوا همان است اما دامنه متفاوت است" Bhadelia گفت. "وجود دارد فقط یک بیشتر دیوانگی است که یک تابع از بیماری یا یک تابع از تغییر جهان ؟ آن نامشخص است."

قطعا جدید اپیدمی رشد در یک سرعت بی سابقه ای در تاریخ معاصر است. رسمی در مورد تعداد بیش از سه برابر در هفته گذشته از حدود 4500 در روز دوشنبه به بیش از 17,200 در حال حاضر. در ووهان تعداد افراد بیمار است زور زدن سیستم مراقبت های بهداشتی, تست کیت در تامین کوتاه مدت هستند و بیمارستان ها آنقدر کامل است که برخی از بیماران هستند که به خانه فرستاده شده به قرنطینه خود امی شین از نیویورک تایمز گزارش. این ویروس به نظر می رسد که به سرعت تحت الشعاع سارس که آلوده تنها در مورد 8,100 مردم در طول هشت ماه در سال 2002 و 2003.

اما چند کارشناسان توجه داشته باشید که این مقایسه گمراه کننده است. سارس آمار جهانی که غافل بود از چه حد و سریع یک ویروس جدید می تواند گسترش و آمادگی برای چنین تهدید. بسیاری از موارد شد و به احتمال زیاد هرگز ثبت زیرا آزمايشات آهسته می رسند و افراد مبتلا نبودند بیمار به اندازه کافی به دنبال درمان. توسط تضاد کامل با وحشت درباره کروناویروس جدید ممکن است منجر به یک چشم انداز مثبت در موارد شناخته شده "چرا که مردم آگاه تر از آن هستند و در گزارش خود بیماری و به دنبال تست می گوید:" آنجلا راسموسن یک virologist در دانشگاه کلمبیا.

تست های تشخیصی در حال حاضر در دسترس برای 2019-nCoV حتی اگر این ویروس هنوز هم فاقد یک نام رسمی. در آمریکا مراکز کنترل و پیشگیری بیماری در حال حاضر ارسال تست کیت به دولت labs. در چین هزاران نفر از مردم در حال آزمایش هستند و هر روز که سرعت تنها به افزایش به عنوان دو بيمارستان پایان ساخت و ساز است. بیشتر تست به این معنی است که علاوه بر موارد بسیار اخیر عفونت پزشکان شروع به شناسایی افرادی که گرفتار این ویروس در اوایل اما تا به حال هنوز تشخیص داده شده است—یک روند است که به ناچار منجر به بالن اعداد. "این است که ما در حال گرفتن بسیاری از این موارد جدید در هر روز می گوید:" مایا Majumder متخصص اپیدمیولوژی در دانشکده پزشکی هاروارد. تعداد موارد در حال افزایش است به این دلیل که سیستم پزشکی است که نه تنها بازی سوس گوجه فرنگی به یک ویروس اما همچنین اطمینان, بسته شدن فاصله بین عفونت و تشخیص است.

اما تعدادی از عفونت های جدید است که در حال افزایش است. "ما در حال گرفتن شماره سریعتر اما این تا حدودی به دلیل وجود تعداد بیشتری می گوید:" تام Inglesby بهداشت و درمان-متخصص امنیتی در Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health. "این فقط یک مشاهده تعصب. این یک بیماری واقعی در حرکت است." و حرکت راحت تر از همیشه است: تعداد زیادی از مردم به مسافرت با هواپیما در هر سال بیش از دو برابر شده پس از سارس برای اولین بار پدید آمده در سال 2003 است.

نرخ که در آن دانشمندان می توانید تجزیه و تحلیل یک تهدید جدید نیز به طور چشمگیری افزایش یافته است. Zika گسترش از طریق آمریکا برای 16 ماه قبل از هر کسی حتی می دانستم که وجود دارد. ابولا از طریق غرب آفریقا برای چند ماه قبل از هر پژوهشگر موفق به توالی ژن های آن. اما این بار در یک ماده از هفته محققان شناخته جدید تنفسی ویروس در اواسط فصل آنفولانزا شناسایی آن به عنوان یک coronavirus جدا شده آن توالی ژنوم آن ده ها بار بیش و کار کردن چگونه آن را به میله های سلول های انسان است. "من هرگز دیده می شود هر چیزی شبیه به این" Majumder می گوید. محققان (و) را به خصوص در ستایش دانشمندان چینی خود را با سرعت و شفافیت در انتشار ویروسی در ژنوم و داده های بالینی. چین به شدت انتقاد خودداری و کمرنگ جلوه دادن اطلاعات در طول شیوع سارس. این زمان در اطراف "آن را کاملا متفاوت از توپ بازی می گوید:" ربکا کاتز سلامت-متخصص امنیتی در دانشگاه جورج تاون. "وجود دارد مقدار زیادی از اطلاعات به اشتراک گذاشته شده."

با وجود آن اطلاعات بسیاری ناشناخته باقی می ماند. چگونه انتقال این ویروس ؟ هنگامی که آلوده, چقدر زمان می گذرد مردم قبل از نشان دادن علائم و چگونه به احتمال زیاد آنها به مرگ ؟ که مردم بیشتر در معرض خطر است ؟ به نظر می رسد که به طور متوسطآلوده مردم گسترش این ویروس به دو یا سه نفر دیگر. تا کنون تنها یک اقلیت از کسانی که آلوده شده اند تبدیل شده اند به شدت بیمار و بسیاری از این افراد بودند یا افراد مسن و یا تا به حال قبل از عوارض پزشکی. اما هنوز هم وجود دارد بسیاری از ابهامات و که کاملا طبیعی است. "این همان سوال شما می خواهم بپرسم در هر وقوع پیوسته و با توجه به این که این رمان ویروس, ما در حال گرفتن بسیاری از پاسخ بسیار سریع" کاتز می گوید.

غیر معمول با سرعت از کشف تا حدودی ناشی از بهتر راه برای ارتباطات علمی. در دهه گذشته دانشمندان توسعه پورتالهای باز برای به اشتراک گذاری و تجزیه و تحلیل ژنوم ویروسی استفاده می شود قبل از مطبوعات و سرور به سرعت ارسال مقالات جدید و ایجاد شبکه های غنی در توییتر و دیگر رسانه های اجتماعی. محققان می توانند به اشتراک گذاری داده ها و اصلاح ایده ها سریع تر از همیشه—اما آنها در حال انجام این کار در نظر کامل از یک نگرانی شهروندان. "شما می خواهید جریان آزاد اطلاعات علمی, اما که اطلاعات به اشتراک گذاشته می شود با همان سرعت در حالی که جامعه علمی هنوز هضم آن" Bhadelia به من گفت.

داده های اولیه است که ممکن است یک بار اجرا gantlet از بررسی دقیق قبل از اینکه منتشر شده در حال حاضر می تواند توسط هر کسی جرقه برداشت های غلط و تئوری های توطئه است. اپیدمیولوژیک arcana مانند R0 شماره به طور ناگهانی موضوع بحث گسترده. عدم قطعیت است که دانشگاهیان استفاده می شود برای برخورد با, در مورد مرگ و میر, نرخ و یا توانايی انتقال هستند stoking ترس است. "این است که ما باید این را بدانید در حال حاضر و ما نمی" Majumder می گوید. "چه غیر معمول است که خیلی این اپیدمیولوژیک عوامل اما مقدار از منافع عمومی در آنها است."

برخی از این پویایی روشن بود در غرب آفریقا شیوع ابولا که در آن اطلاعات غلط و پارانویا گردش سریعتر از ویروس واقعی (در بخشی به دلیل این که در حال حاضر نشسته در کاخ سفید). اگر هر چیزی تهدید از اطلاعات غلط است که در حال حاضر بدتر به عنوان گزارش نادرست به آسانی آبشار از طریق کانال های که در تقویت شدید پیام های بیش از حد دقیق ، در زمانی که محققان سریع تر از همیشه در پر کردن اطلاعات شکاف که اسکورت یک بیماری جدید این شکاف همچنین می توانید به سرعت با تختخواب سفری.

مضر و نیمه حقایق هستند مشکلات بزرگ در طول همه گیر. نگران به خوبی می تواند پایمال بهداشت و درمان-مراقبت از تاسیسات و آن را سخت تر برای ارائه دهندگان خدمات پزشکی برای پیدا کردن و درمان واقعی موارد است. اشتباه شهروندان ممکن است چشم پوشیدن معقول اقدامات مانند شستن دست ها به نفع ناکارآمد آنهایی که مثل پاچه ماسک خرید. و اطلاعات غلط منجر به تشدید بیگانه ستیزی که ظهور در همه گیر. به عنوان بیماری گسترش "افراد پیدا کردن افراد به سرزنش خود را بر اساس تعصبات و یا خود را احساس می کنید کمتر در معرض خطر با پیدا کردن نقاط تبعیض بین خود و دیگران می گوید:" الکساندرا فلن که مطالعات حقوقی و مسائل مربوط به سیاست های مرتبط با بیماری های عفونی در دانشگاه جورج تاون. گی مردان دچار انگ و تبعیض هنگامی که ویروس HIV برای اولین بار پدید آمده است. ابولا شد ایستاده در "هر ترکیبی از آفریقایی بودن,'', سیاهی,' "خارجی بودن" و "هجوم'" در غرب آفریقا شیوع همکار من هانا Giorgis یک بار نوشت. و در حال حاضر به عنوان مورد با سارس در سال 2003 ضد آسیایی نژادپرستی شایع است.

در سال های اخیر جهان شاهد افزایش ضد مهاجرت و بلاغت و isolationist سیاست که همه آنها مشهود در واکنش به 2019-nCoV شیوع. وزارت امور خارجه صادر بالاترین سطح, سفر, مشاوره, هشدار آمریکایی ها به سفر به چین است. شهروندان که به تازگی از هوبئی استان در حال قرنطینه. غیر شهروندان که اخیرا به چین محروم خواهد شد ورود. چنین اقداماتی ممکن است به نظر می رسد به طور مستقیم معقول اما مرز نمایش و ممنوعیت سفر را در طول تاریخ ثابت شده بی اثر و ناکارآمد در کنترل بیماری است. اگر هر چیزی می تواند آنها را بدتر. "مردم را پیدا خواهد کرد یک راه برای به دست آوردن که در آن آنها می خواهند برای رفتن اما شما از دست دادن این فرصت را به آنها را با ارائه اطلاعات و شما آنها را به دور از بهداشت عمومی و خدمات" فلن می گوید. "اقدامات است که سعی کنید به حک کردن یک کشور از بقیه جهان در حال عمیقا ریشه در حمایت از رویکرد که در نشو و نما در سیاست است. من فکر می کنم آنها را با جهان کمتر امن است."

ممنوعیت همچنین می توانید شکستن شکننده اوراق قرضه بین المللی اعتماد است که لازم است برای کنترل بیماری به همین دلیل است که توصیه می شود در برابر آنها را هنگامی که آن را اعلام PHEIC. اگر کشورها می دانیم که آنها قطع می شود در طول یک بیماری همه گیر با تمام پیامدهای اقتصادی که مستلزم آنها ممکن است کمتر احتمال دارد به گزارش آینده شیوع بیماری منجر به هزینه تاخیر. "آمریکا یک کشور با توجه اصولی وزن بین المللی" فلن می گوید. "و اگر یک کشور می داند که ایالات متحده در حال رفتن به واکنش نشان می دهند مثل این آیا آنها واقعا در رفتن به جلو آمده?" اگر چین می پردازد قیمت برای شفافیت با 2019-nCoV چه درس خواهد آن را یاد بگیرند که برای آینده اپیدمی?

و وجود دارد خواهد بود یک بعدی بیماری همه گیر. یک بیماری جدید بود که همیشه رفتن سر خود را به عقب به آزمون جهان فطرت و بیشتر تقریبا قطعا در آینده است. من به عنوان استدلال در سال 2018 جهانی آماده نیست. وجود دارد هر آينه است پیشرفت—واکسن تولید می شود سریع تر همکاری جهانی است تنگ تر و اساسی پژوهش nimbler—اما عرضه زنجیر کشیده اطلاعات غلط حاکم است و سرمایه گذاری در مصلی همیشه سقوط به غفلت هنگامی که وحشت فروکش. "هر سال همه چیز بیشتر و بیشتر متصل" Inglesby می گوید. "همه گیر مانند این نشان می دهد که همه از آن می تواند نسبتا به سرعت در معرض خطر قرار داده."

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de