این بیماری همه گیر تبدیل جهان وارونه

Barry Wilmore / ناسا

از داخل اتاق نشیمن خود را در لندن پائولا Koelemeijer می توانید احساس جهان اطراف او در حال رشد ساکت تر.

Koelemeijer یک زلزله شناس است مینیاتوری زلزله نشستن روی یک دال بتنی در پایه اول-طبقه شومینه. این دستگاه هر چند کوچکتر از یک جعبه بافت می تواند حس همه نوع جنبش از سر و صدا از قطار بر روی ریل در نزدیکی Koelemeijer را به امواج زلزله نورد در از راه دور. از آنجا که انگلستان اعلام کرد که سختگیرانه تر اجتماعی-فاصله, قوانین, ماه گذشته, گفتن ساکنان به ترک خانه خود را جز ضروری دلایل زلزله ثبت شده کاهش ارتعاشات تولید شده توسط فعالیت های انسانی.

با کمتر قطار و اتوبوس و مردم تپش پیاده رو های معمول همهمه زندگی عمومی از بین رفته و به آن اعتماد ریتم: قبل از گسترش COVID-19 تعطیل شهر Koelemeijer می تواند طرح seismometer داده و دیدن برنامه قطار منعکس شده در خوشه را به دقیقه. در حال حاضر با کمتر قطار در حال اجرا خوشه به نظر می رسد به طور تصادفی.

“این بسیار به معنای واقعی کلمه منعکس کننده رکود از زندگی ما” Koelemeijer به من گفت بیش از اسکایپ.

Koelemeijer گفت که او به طور خلاصه geeked بیش از داده های اخیر قبل از واقعیت در مجموعه. در نگاه اول این است که در واقع یک جذب می کند, مشاهده, نوع factoid که ممکن است ظاهر می شود در قسمت زیرین یک Snapple کلاه. “وای” لحظه ای کوتاه مدت است و البته به این دلیل که توضیح است که یک تغییر ناگهانی از طبیعت و یا برخی دیگر خوش خیم خروج از مرکز اما فاجعه بار ویروس است که بیمار و کشته شدن هزاران نفر مچاله شدن اقتصاد و سقوط زندگی عمومی به یک ترس برزخ با هیچ به راحتی قابل تشخیص پایان.

اما پاسخ به همه گیر است ناخواسته تولید برخی دیگر در مقیاس بزرگ هر چند کمتر آشکار ، در تلخ و شیرین, پیچ و تاب, سورئال, رکود زندگی به عنوان ما آن را می دانم ارائه شده محققان با یک فرصت نادر برای مطالعه جهان مدرن تحت واقعا عجیب و غریب, شرایط, و آنها در حال تلاش برای جمع آوری داده ها به همان اندازه به عنوان آنها می توانند. در اینجا چهار روش همه گیر است که احساس در سراسر زمین و هوا و دریا.

وجود دارد کمتر غرش در سطح

زلزله شناسان در سراسر جهان متوجه شده اند همان اثر Koelemeijer شناسایی شده در لندن و در بیشتر ایستگاه های سنتی از یک شومینه.

روند آغاز شده با توماس Lecocq یک زلزله شناس در رصدخانه سلطنتی بلژیک در بروکسل. ایستگاه لرزه نگاری معمولا در بر داشت در خارج از مناطق شهری دور از ارتعاشات است که می تواند مبهم ظریف لرزش در داخل زمین است اما بروکسل ایستگاه تاسیس شد بیش از یک قرن پیش, قبل از اینکه یک شهر بزرگ در اطراف آن است. امروز آن را فراهم می کند یک نگاه اجمالی از جزر و مدی از یک شهر شلوغ; Lecocq پیدا کرده است که زمانی که برف می بارد, انسانی فعالیت های لرزه ای کاهش می یابد و بعد از یک مسابقه جاده آن خوشه. Lecocq بررسی داده های لرزه ای روز قبل از بلژیک آغاز شد در سراسر کشور مستند و سپس صبح روز بعد. کاهش فعالیت او گفت “فوری.” در حال حاضر در طول روز در بروکسل شبیه روز کریسمس.

Lecocq مشترک رویکرد خود را آنلاین و زلزله شناسان در ایالات متحده و فرانسه و نیوزیلند و در جای دیگر در حال حاضر شاهد اثرات خود را در کشور خود اجتماعی-فاصله اقدامات در فعالیت های لرزه ای. برای زلزله شناسان که به مطالعه سیگنال های لرزه ای از داخل زمین است—به جای دیگر منابع از جمله مردم و حیوانات و حتی طوفان—قرنطينه به نظر می رسد را ساخته اند آن را آسان تر به گوش دادن. “به طور معمول ما نمی خواهد انتخاب کنید تا 5.5 [قدر زلزله] از طرف دیگر از جهان به دلیل آن خواهد بود بیش از حد پر سر و صدا اما با نویز کمتر آنها در حال حاضر قادر به انتخاب کنید تا 5.5 را با بسیار بهتر سیگنال در طول روز” Koelemeijer گفت.

کمتر وجود دارد آلودگی هوا

به عنوان شهرها و در برخی موارد کل سازمان ملل آب و هوا همه گیر تحت مستند زمین-مشاهده ماهواره را شناسایی یک کاهش معنی داری در غلظت مشترک هوا آلاینده دی اکسید نیتروژن که وارد جو از طریق گازهای خروجی از اتومبیل و کامیون ها و اتوبوس ها و نیروگاه ها. کاهش مشاهده شده در چین و اروپا و همزمان با سختگیرانه اجتماعی-دورى از اقدامات بر روی زمین است. آلودگی هوا به طور جدی می تواند آسیب به سلامت انسان و سازمان بهداشت جهانی تخمین می زند که شرایط ناشی از قرار گرفتن در معرض آلودگی محیط از جمله سکته مغزی و بیماری های قلبی و بیماری های تنفسی—کشتن حدود 4.2 میلیون نفر در سال است.

پاک کننده هوا می تواند منجر به یک استراحت کوتاه در بخش هایی از جهان با شدید آلودگی هوا حتی به عنوان آنها نبرد coronavirus. با توجه به تجزیه و تحلیل توسط مارشال برک استاد در دانشگاه استنفورد را در زمین-سیستم وزارت علوم, یک بیماری همه گیر مرتبط با کاهش ذرات معلق در جو مرگبارترین شکل از آلودگی هوا—احتمال نجات زندگی از 4000 کودکان و 73,000 بزرگسالان مسن در چین بیش از دو ماه از این سال است.

“وجود دارد یک سنجش موقت بهره مند شوند” جوزف Majkut مدیر آب و هوا سیاست در Niskanen مرکز در واشنگتن به من گفت با اشاره به برک و تحلیل. اما—و این مهم است “اما”—”همانطور که ما در مورد بازیابی ما من فکر می کنم ما بازگشت به کسب و کار به طور معمول” او گفت:. کاهش در تولید گازهای گلخانه ای در سال جاری از جمله دی اکسید کربن آلاینده که باعث گرم شدن کره زمین را به یک دندانه در دراز مدت در تلاش برای مدیریت بحران آب و هوا. “ما در حال حل تغییر آب و هوا با داشتن جهانی همه گیر” Majkut گفت.

شهرستان صداهای در حال تغییر

با بسیاری از مردم ماندن در خانه و دولتی و سازمان های حمل و نقل خدمات برش به عنوان یک نتیجه — وجود دارد به طور قابل توجهی کمتر سر و صدا از اتومبیل اتوبوس قطار و دیگر حمل و نقل. اریکا واکر عمومی-بهداشت محقق در دانشگاه بوستون گرفته شده دسیبل متر با او را در اجتماعی فاصله پیاده روی و او متعجب شده اندازه گیری. “این خیلی ساکت تر” او به من گفت.

قبل از coronavirus همه گیر صوتی محیط زیست در کنمور مربع یک تقاطع شلوغ در نزدیکی دانشگاه است که معمولا حدود 90 دسی بل در طول یک ساعت یک عجله. دیروز واکر راش-ساعت قرائت شد فقط تحت 68 دسی بل است. (برای مقایسه یک قطار مترو غرش گذشته در نزدیکی ثبت نام در 95 دسی بل—که در آن سطح قرار گرفتن در معرض مزمن می تواند منجر به اختلال شنوایی و صدای مکالمه عادی است که 60 تا 70 دسی بل است.) در برخی از نقاط در Fenway پارک منطقه واکر که در آن به بررسی آلودگی صوتی برای چندین سال از طریق برنامه های صدا و شهرستان, آخرین داده ها نشان می دهد کاهش نزدیک به 30 دسی بل است. “این باور نکردنی تفاوت زیادی” واکر گفت.

ساکنان شهرستان در حال حاضر ممکن بود با شنیدن برای تلفن های موبایل است که می تواند خفه معمول هواپیماهای بدون سرنشین. ربکا فرانکها آمریکا زندگی می کند که در ووهان کانون شیوع کروناویروس در چین ساخته شده این مشاهدات 48 روز به شهر را قرنطینه ماه گذشته: “من استفاده می شود به فکر می کنم وجود ندارد واقعا پرندگان در ووهان دلیل این که شما به ندرت آنها را دیدم و هرگز آنها را شنیده ام. من در حال حاضر می دانم که آنها فقط خاموش و شلوغ با ترافیک و مردم” فرانک نوشت: در Facebook. “در تمام طول روز در حال حاضر من شنیدن آواز پرندگان. آن متوقف می شود من در آهنگ های من برای شنیدن صدای بال خود را.” سیلویا Poggioli یک NPR خبرنگار در ایتالیا گزارش شده است که خیابان های رم هستند تا خالی “در واقع شما می توانید شنیدن جیر جیر از فرسوده درب لولا” و “غوغای پرندگان یک علامت اولیه از بهار است که تقریبا بیش از حد با صدای بلند.”

سریع جستجو برای عبارت پرندگان بلندتر در توییتر نشان می دهد که بسیاری از افراد دیگر بوده است همان چیزی که تعجب من به تازگی: پرندگان غوغای شدت بیشتری این روزها یا من از دست دادن ذهن من? با بهار مهاجرت در نوسان کامل در نیمکره شمالی وجود دارد قطعا بیشتر پرندگان در اطراف. اما کاهش آلودگی صوتی—و در بعضی از نقاط آن کل غیاب—ممکن است آن را آسان تر به اطلاع معمول تریلینگ و squawking.

ساکت تر شرایط شاید برای چند ماه ممکن است به نظر می رسد مانند یک چیز خوب است; آن را به خوبی ثابت شده است که آلودگی صوتی تاثیر منفی می تواند سلامتی ما کمک به بیماری های مربوط به استرس و فشار خون بالا و اختلال خواب و مشکلات دیگر. هر گونه مزایای بالقوه دشوار است برای پیش بینی و بدون تحقیقات بیشتر واکر گفت و بر اساس فعالیت های اخیر در صدا و شهرستان در برنامه است که در آن Bostonians می توانید ضبط محله برای تلفن های موبایل و ارائه خود را توصیف مردم ممکن است در پاسخ به نوظهور آرام در راه های مختلف. برای برخی از ساکنان جدید soundscape آنها را به یاد آرامش خود را از دوران کودکی دهه پیش زمانی که این شهر کمتر ساخته شده است. برای دیگران آن را منبع دیگری از شیوع بیماری های مرتبط با استرس وهم آور مانند آرامش قبل از طوفان است.

اقیانوس ها در حال احتمالا ساکت تر بیش از حد

برای دیگر گونه آلودگی کمتر است بدون شک خوش آمدید. میشل Fournet های دریایی بوم در کرنل که مطالعات آکوستیک, محیط, است, امید به موقعیت زیر آب میکروفن در سواحل آلاسکا و فلوریدا جایی که او مورد مطالعه قرار نهنگ کوهان دار و دیگر زندگی دریایی به تحقیق چگونه از آب های تغییر کرده در صورت عدم وجود سر و صدا از کشتی های کروز به عنوان صنعت تعلیق عملیات در سراسر جهان است.

“فقط کشیدن کسانی که کشتی های کروز از آب است که برای کاهش میزان اقیانوس جهانی سر و صدا تقریبا بلافاصله” Fournet به من گفت. “ما در حال تجربه بی سابقه ای مکث در اقیانوس سر و صدا است که احتمالا نکرده اند و با تجربه در دهه.”

تحقیقات نشان داده است که سر و صدای محیط از کشتی ها و دیگر ترافیک دریایی می تواند به افزایش استرس سطح هورمون در موجودات دریایی است که می تواند خود را تحت تاثیر قرار باروری موفقیت است. نهنگ ها حتی نشان داده شده آنها می تواند انطباق با din توقف آواز خود را هنگامی که یک کشتی باری نزدیک هستند و از سرگیری هنگامی که آنها حرکت می کند.

غیر منتظره زیست محیطی لحظه در آورده با این بیماری همه گیر به یاد Fournet یک اتفاقی آزمایش است که نتایج آن در روز پس از 9/11 زمانی که کشتی ترافیک در آمریکای شمالی آبهای زمین را متوقف کند. محققان در حال کار در کانادا خلیج فاندی—در حال حاضر ساخت ضبط و گرفتن نمونه قبل از حملات تروریستی—در نهایت در بر داشت که در طی فقط چند روز که پر سر و صدا آبهای آرام راست نهنگ در خلیج تجربه یک قطره در خود استرس سطح هورمون.

Fournet است که تفکر در حال حاضر در شمال اقیانوس آرام نهنگ کوهان دار که شروع به حرکت به سوی شمال این ماه و به زودی شنا با نوزاد گوساله در جنوب شرقی آلاسکا, منطقه نیز محبوب با کشتی های کروز برای بازدید از حیات وحش محلی. “این خواهد بود که آرامترین مطلب که نهنگ کوهان دار داشته اند در جنوب شرقی آلاسکا در دهه” Fournet گفت. “طبیعت در نظر گرفتن یک نفس زمانی که بقیه از ما در حال برگزاری ماست.”

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lytny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>