همه گیر نیست Black Swan اما یک نشانه از یک شکننده تر سیستم جهانی

Nassim Nicholas Taleb می گوید که او حرفه ای است که "احتمال." اما در حرفه خود است و نشان میدهد که چگونه غیر قاب

توسط NEWS-SINGLE در 3 اردیبهشت 1399
Nassim Nicholas Taleb at his home in Larchmont N.Y.
Nassim Nicholas Taleb می گوید که او حرفه ای است که "احتمال." اما در حرفه خود است و نشان میدهد که چگونه غیر قابل پیش بینی است که به طور فزاینده ای احتمالی.عکس مایکل اپلتون / نیویورک تایمز / Redux

Nassim Nicholas Taleb است "تحریک شده" گفت: بلومبرگ تلویزیون در مارس 31, هر زمان که coronavirus همه گیر است که به عنوان یک "قوی سیاه"," اصطلاح " را ابداع کرد که به صورت غیر قابل پیش بینی نادر رویداد فاجعه بار در پرفروش سال 2007 کتاب از این عنوان است. "سیاه و سفید قو" به معنای شد توضیح دهد که چرا در یک شبکه جهانی ما نیاز به تغییر شیوه های کسب و کار و هنجارهای اجتماعی—و نه به عنوان او اخیرا به من گفت به ارائه "یک کلیشه برای هر چیزی که بد است که ما را شگفت زده." در کنار همه گیر شد کاملا قابل پیش بینی او مانند بیل گیتس لوری گرت و دیگران پیش بینی کرده بود آن—سفید قو اگر تا کنون وجود داشت. "ما صادر شده ما هشدار دهنده است که به طور موثر شما باید با کشتن آن را در تخم مرغ" طالب گفته بلومبرگ. دولت "نمی خواهید به صرف سکه در ماه ژانویه ، در حال حاضر آنها در حال رفتن به صرف تریلیون ها."

هشدار که او مراجعه کننده به نظر می رسد در ژانویه 26th, کاغذ که او با همكاري یوسف نورمن و Yaneer نوار-یام زمانی که این ویروس هنوز هم عمدتا محدود به چین است. مقاله هشدار میدهد که با توجه به "افزایش اتصال" گسترش خواهد بود "غیر خطی"—دو کلید همکاران به طالب اضطراب ، برای آمار, "خطی" شرح وقایع بسیار بسیار شبیه به یک بیماری همه گیر: یک خروجی نامتناسب به ورودی های شناخته شده (ساختار و رشد عوامل بیماری زا می گویند) با توجه به هر دو ناشناخته و ناشناختنی ورودی (خود ـلی در انسان یا جهش تصادفی) یا گریز از مرکز تعامل میان های مختلف ورودی (مرطوب بازار و سفر هواپیما) یا رشد نمایی (از شبکه تماس انسان) و یا هر سه.

"این در حال خراب کردن مشکلات" کاغذ متحده قرار گرفتن در معرض که "منجر به برخی احتمالی انقراض است." نویسندگان تماس برای "شدت هرس تماس با شبکه" و دیگر اقدامات است که ما در حال حاضر مرتبط با پناه در محل و اجتماعی فاصله. "تصمیم سازان باید سرعت عمل" نویسندگان نتیجه گیری "و جلوگیری از مغالطه است که به مناسب احترام به قطعیت در این صورت ممکن است غیر قابل برگشت فاجعه مقدار به" پارانویا.' "("تا به حال ما با استفاده از ماسک و سپس"—در اواخر ژانویه—"ما می تواند نجات خودمان محرک" طالب به من گفت.)

در عین حال برای هر کسی که می داند کار خود را طالب را تحریک ممکن است به نظر می رسد کمی مجبور. حرفه او می گوید: "احتمال." اما در حرفه خود است و نشان میدهد که چگونه غیر قابل پیش بینی است که به طور فزاینده ای احتمالی. اگر حق با او بود در مورد گسترش این بیماری همه گیر این دلیل است که او شده است تا هشدار به خطرات ناشی از اتصال و غیرخطی به طور کلی بیشتر به بیماری های همه گیر و دیگر شانس فجایع که COVID-19 یک طوفان سیگنال. "من خواسته برای یک لیست از چهار بعدی, سیاه, قوها" طالب به من گفت که نتواند خود را از نقطه ها در کامپیوتر است. در راه تمرکز بر خود در ژانویه هشدار منحرف ما را از هدف اصلی که در حال ساخت ساختارهای سیاسی به طوری که جوامع خواهد شد بهتر قادر به مقابله با نصب رویدادهای تصادفی.

در واقع اگر طالب است مزمن تحریک شده, آن است که توسط کسانی که اقتصاددانان و مقامات و روزنامه نگاران و مدیران—را "ساده لوحانه رديف"—که فکر می کنم که ما فرداها به احتمال زیاد تقریبا مثل ما yesterdays. او توضیح داد که در یک مکالمه است که این افرادی که مشاوره منحنی بل تمرکز خود را امده مراکز و بی اعتنایی به طور بالقوه کشنده "چربی دم"—حوادث که به نظر می رسد "آماری از راه دور" اما "کمک بسیاری به نتایج" با تسریع واکنش های زنجیره ای می گویند. (هفته گذشته دکتر فیل گفت: فاکس Laura Ingraham که ما باید باز شود تا این کشور بار دیگر با اشاره, اشتباه که "سه صد و شصت هزار نفر در هر سال می میرند "از استخرهای شنا — اما ما نمی بسته به کشور پایین است." در پاسخ به طالب توییتی "غرق شدن در استخرهای شنا بسیار مسری و ضربی.") ساده رديف کارخانه ما او استدلال در "Black Swan" در "Mediocristan." ما در واقع در زندگی "Extremistan."

طالب که شصت و یک در آمد با این بی حوصلگی صادقانه میگویم. به عنوان یک مرد جوان او زندگی می کردند از طریق لبنان جنگ داخلی بود که رسوب توسط شبه نظامیان فلسطینی فرار اردن سرکوب و در سال 1971 و منجر به درگیری های خونین بین مسیحیان مارونی و مسلمانان سنی, نقاشی در شیعیان دروزی و سوریه نیز هست. درگیری پانزده سال به طول انجامید و در سمت چپ برخی از نود هزار نفر کشته شدند. "این حوادث غیر قابل توصیف بودند اما مردم هوشمند فکر می کردند که قادر به ارائه توضیحات قانع کننده برای آنها—پس از این واقعیت" طالب می نویسد: در "Black Swan." "باهوش تر فرد صدایی بهتر توضیح." اما چگونه می تواند هر کسی را پیش بینی "است که افرادی که به نظر می رسید یک مدل از تحمل می تواند تبدیل به ناب ترین وحشی شبانه?" با توجه به قبل از cruelties قرن بیستم این سوال ممکن است صدای صاف و ساده اما طالب تجربه ناگهانی خشونت دست اول. او مجذوب و خشم با extrapolations از یک گمراه کننده نرمال—بد از ابتذال. "من بعد دیدم همان توهم درک در موفقیت کسب و کار و بازارهای مالی" او می نویسد.

"بعد" در سال 1983 شروع شد که دانشگاه در پاریس و یک وارتون M. B. A. طالب شد گزینه های معامله گر—"من هسته هویت" او می گوید. بیش از دوازده سال بعد او انجام شده دو هزار و صد معاملات و مورد بررسی قرار هفتاد هزار خطر-مدیریت گزارش. در طول راه او به توسعه استراتژی های سرمایه گذاری که شامل قرار گرفتن در معرض به طور منظم ضرر و زیان های کوچک در حالی که موقعیت او را برای بهره مندی از نامنظم دستاوردهای عظیم—چیزی شبیه به یک سرمایه گذار. او به کاوش و به خصوص سناریو برای مشتقات: دارایی بسته های نرم افزاری که در آن چربی دم—قیمت نوسانات می گویند—یا می توانید غنی سازی و یا فقر معامله گران و انجام این کار به صورت تصاعدی زمانی که آنها افزایش مقیاس این جنبش است.

این سال که, علاوه بر این, زمانی, زیر, ژاپن, بزرگ ایالات متحده آمریکا شرکت های تولید شد تبدیل به "فقط در زمان" تولید که شامل یکپارچه سازی و هماهنگ سازی تامین-زنجیره ای و صرف نظر کردن از ذخایر از اجزای لازم در حمایت از دستیابی به آنها را بر اساس به عنوان مورد نیاز اغلب با تکیه بر تنها مجاز تامین کنندگان. ایده این بود که کاهش موجودی خواهد هزینه ها را کاهش دهد. اما طالب extrapolating از ریسک معاملات بر این باور است که "مدیریت بدون بافر غیر مسئولانه بود" چرا که "دنبه حوادث" هرگز نمی تواند به طور کامل اجتناب شود. به بررسی کسب و کار هاروارد در گزارش این ماه تامین کنندگان چینی تعطیل توسط pandemic باید مانع از قابلیت تولید اکثر شرکت هایی که بر روی آنها بستگی دارد.

آینده جهانی اطلاعات شبکه های عمیقتر طالب نگرانی کرد. او محفوظ ویژه بی حوصلگی برای اقتصاددانان که دیدم این شبکه به عنوان ثبات—چه کسی فکر می کرد که متوسط فکر و یا عمل به دست آمده از همیشه در حال گسترش گروه تولید به طور فزاینده ای قابل تحمل استاندارد—و کسی که اعتقاد بر این است که جمعیت تا به حال عقل و بزرگتر جمعیت بیشتر عقل است. در نتیجه شبکه نهادی خریداران و فروشندگان قرار بود به تولید بیشتر منطقی بازار یک فرضیه است که به نظر می رسید برای توجیه زدایی از مشتقات در سال 2000 که کمک به سرعت بخشیدن به سقوط سال 2008 است.

به عنوان طالب به من گفت: "این خطر بزرگ بوده است بیش از حد اتصال." تکثیر جهانی شبکه های فیزیکی و مجازی به ناچار ترکیب بیشتر دنبه خطرات را به هم وابسته و "شکننده" سیستم: نه تنها خطرات مانند پاتوژن بلکه کامپیوتر ویروس ها یا هک شدن اطلاعات در شبکه و یا بی پروا بودجه مدیریت توسط موسسات مالی و یا دولت و یا دیدنی اعمال تروریستی. هر رویداد منفی در امتداد این خطوط می تواند به ایجاد یک نورد, گسترش سقوط—درست black swan—در راه همان است که شکست یک ترانسفورماتور می تواند به فروپاشی یک شبکه برق.

COVID-19 آغاز شهروندان عادی به باطنی "ضرب وشتم" که Taleb نوشته حاکی از. چه کسی می داند چه چیزی تغییر خواهد کرد برای کشورهایی که این بیماری همه گیر به پایان می رسد ؟ چه ما نمی دانیم طالب می گوید چیزی است که نمی تواند باقی می ماند همان. او "بیش از حد یک جهان وطنی" می خواهید به شبکه جهانی لغو شد, حتی اگر آنها می تواند. اما او می خواهید نهادی معادل "قطع کننده مدار fail-safe پروتکل ها و سیستم های پشتیبان" بسیاری از آن او به طور خلاصه در چهارم خود را و مورد علاقه, کتاب, "Antifragile" منتشر شده در سال 2012. برای کشورهایی او پیش بینی سیاسی و اقتصادی اصول است که به مقدار آنالوگ از استراتژی سرمایه گذاری: مقامات دولتی و مدیران شرکت های بزرگ پذیرش آنچه ممکن است به نظر می رسد بیش از حد کوچک از دستاوردهای دلار سرمایه گذاری خود را در حالی که حفاظت از خود را از دست دادن فاجعه بار.

هر کسی که خواندن Federalist Papers می توانید ببینید چه چیزی او را در. این "تفکیک قوا" است که به سختی کارآمد ترین شکل دولت; گرفتن چیزی انجام می شود مستلزم پیچیده و وقت گیر فرایند ایجاد اجماع در میان توزیع مراکز قدرت. اما جیمز مدیسون قابل درک است که استبداد—با این حال دور آن را از ذهن به احتمال زیاد رئیس جمهور در نسل خود است بنابراین خطر ناک به یک جمهوری و غیره اولیه در شرایط انسانی است که باید آن را از لحاظ ساختاری کاهش. برای طالب یک antifragile کشور را تشویق توزیع قدرت در میان کوچکتر محلی بیشتر تجربی و خودکفا اشخاص—در ساخت یک سیستم است که می تواند زنده ماندن تصادفی تنش به جای شکستن در زیر هر یک خاص. (کلمه خود را برای این کار مفید توزیع است "تائید می شود.")

ما باید مانع از تمرکز قدرت در شرکت های بزرگ "از جمله محدودیت های شدید از لابی" طالب به من گفت. "هنگامی که یک درصد از مردم پنجاه درصد از درآمد است که یک دم." شرکت نباید قادر به ساختن پول از انحصار قدرت "از رانت"—با استفاده از این قدرت برای ایجاد چیزی جز عصاره همیشه بزرگتر بخشی از مازاد. باید وجود داشته باشد گسترش قدرت دولت و حتی شهرستان دولت که در آن وجود دارد "پایین به بالا" کنترل و پاسخگویی. این می تواند جوجه کشی جدید کسب و کار و پرورش آموزش و پرورش جدید روش است که تأکید بر "عمل یادگیری و کارآموزی" بیش از صرفا علمی و صدور گواهینامه. او فکر می کند که "ما باید یک ملی کارآفرینی در روز است."

اما طالب باور ندارد که دولت باید رها شهروندان گشته حوادث آنها احتمالا نمی تواند پیش بینی یا کنترل است. (او اختصاص داده شده خود را در کتاب "پوست در این بازی" منتشر شده در سال 2018 به ران پل و رالف نادر.) "دولت" او به من گفت: "نباید صاف کردن زندگی خود را مانند لبنان اما باید وجود داشته باشد برای مداخله در منفی فردا مانند غنی لبنان عمو." در حال حاضر برای مثال دولت باید واقع شود از ارسال چک به بیکار و فرفره کارگران است. ("شما نمی قید وثیقه از شرکت شما قید وثیقه از افراد است.") او همچنین در نظر گرفتن یک تضمین اساسی درآمد آنجا که اندرو یانگ که او را تحسین کرده و حمایت. مهمتر دولت باید یک بیمه گر از مراقبت های بهداشتی هر چند طالب ترجیح مرکزی اجرا مدیکر برای همه سیستم اما یکی مانند کانادا که کنترل شده توسط استان. و مانند مسئول تامین-زنجیره ای مدیران دولت فدرال باید ایجاد بافر علیه بهداشت عمومی حوادث: "اگر آن را می توانید صرف تریلیون انباشت سلاح های هسته ای آن باید به صرف دهها میلیارد انباشت هواکش و تست کیت."

در همان زمان طالب شدیدا مخالف دولت مصرف سرسام آور بدهی. او فکر می کند نه که ثروتمندان باید مالیات به طور نامتناسبی به عنوان لازم است "هر چند که به صورت محلی به عنوان امکان پذیر است." مهم این است که "برای ساخت در روز خوب" زمانی که اقتصاد در حال رشد و کاهش بدهی که او خواستار "بین نسلی سلب مالکیت." دولت باید پس از آن تشویق التقاطی آرایه ای از مدیریت هنجارهای: ترسیم مرزهای سیاسی و حتی پایین به سطح شهرها است که می تواند در یک اپیدمیولوژیک اضطراری بسته شود; داشتن بانک ها و شرکت های برگزاری بزرگتر ذخایر نقدی به طوری که می توان آنها را مستقل از نوسانات بازار; و مطمئن شوید که تولید و حمل و نقل اطلاعات و سیستم مراقبت های بهداشتی باید کار برکنار شده ذخیره سازی و پردازش قطعات. ("همین دلیل است که طبیعت به ما دو کلیه.") طالب است به خصوص مشتاق به مهار "خطر اخلاقی" مانند است که از بانکداران که پولدار با شرط بندی و از دست دادن پول افراد دیگر است. "در Hammurabi کد اگر یک خانه می افتد و جان شما معمار قرار داده است به مرگ" او به من گفت. نسبت به هر شرکت و یا بانک است که یونان باید انتظار آن مدیران به اخراج می شود و سهامداران آن رقیق کنید. "اگر دولت کمک می کند تا شما پس از آن مالیات دهندگان خود شما."

برخی از طالب اصول به نظر می رسد کمی بیشتر از فکر آزمایش و یا جا uneasily با دیگران است. چگونه یک مالیات بیشتر به صورت محلی و یا نزدیک شهر مرزی? اگر مالیات دهندگان خود شرکت سهام این معنی است که شرکت ها ممکن است ملی شکسته یا به شدت تنظیم ؟ اما اینکه طالب به توصیف antifragility برای پایان دادن به آن است که کمی مانند درخواست توماس هابز به ناخن حاکمیت. مهمترین چالش این است که برای درک این خطر که راه حل سیاسی باید طراحی شود و یا بداهه; جامعه نمی تواند تحمل با راضی مفاهیم چگونه همه چیز کار می کنند. "به نظر می رسد بیشتر کارآمد به درایو خانه در دو صد مایل در ساعت" او قرار داده و آن را به من است."اما شانس هستند شما هرگز وجود دارد."


راهنمای Coronavirus

  • چگونه برای عمل اجتماعی فاصله از پاسخ به یک بیمار همخانه به جوانب مثبت و منفی از سفارش غذا.
  • چگونه coronavirus رفتار در داخل یک بیمار است.
  • می تواند به بازماندگان کمک به درمان این بیماری و نجات اقتصاد ؟
  • طولانی جنگهای صلیبی از Dr. Anthony Fauci عفونی-بیماری کارشناس دوخته بین دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و مردم آمریکا است.
  • موفقیت هنگ کنگ و سنگاپور در جلوگیری از گسترش دارای درس برای, چگونه برای مهار آن در ایالات متحده است.
  • Coronavirus است به احتمال زیاد به گسترش بیش از یک سال قبل از واکسن است که به طور گسترده ای در دسترس است.
  • با هر ویروس جدید ما درهم برای یک درمان جدید. می تواند ما را در تهیه داروهای ضدویروس برای مبارزه با بعد جهانی بحران ؟
  • چگونه بیماری های همه گیر را رو عمومی-بهداشت نوآوری prefigured انقلاب و دوباره ترسیم نقشه های.
  • آنچه به عنوان خوانده شده, تماشای طبخ و گوش دادن به تحت coronavirus قرنطینه.


tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.rucutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب