تناقض رودریگو Duterte

Tomohiro Ohsumi / گتی / عرش Raziuddin / اطلس

این مقاله یک همکاری بین اقیانوس اطلس و Pulitzer Center on Crisis Reporting.

مانیل—در اخیر بعد از ظهر آنتونیو Carpio, بازنشسته, فیلیپینی, دیوان عالی کشور قاضی ایستاده بود قبل از چند صد دانش آموزان در مانیل معتبر De La Salle University, نمودار و نقشه های نمایش داده شده در صفحه نمایش هر دو طرف از او و محکوم هر دو کشور چین و فیلیپین جمهور رودریگو Duterte برای تضعیف منافع ملی فیلیپین.

Carpio دیده می شود به عنوان یک نامزد بالقوه ریاست جمهوری در انتخابات بعدی در سال 2022 نمی باید به یاد مخاطبان خود را که برای چندین سال در پکن را اشغال کرده ماهی و منابع غنی از صخره و shoals کردن سواحل فیلیپین در دریای چین جنوبی هجوم حکم سه سال پیش توسط سازمان ملل متحد داوری دادگاه. Carpio مخاطبان نیز پذیرای او استدلال که پوپولیستی رئیس جمهور فیلیپین در حال حاضر کمی بیشتر از نیمه راه خود را از طریق شش سال مدت است و اساسا کاهش یافته است به مطبوعات کشور خود را ادعا می کند در چه قوانین بین المللی تأیید کرده است به قلمرو دریایی خود را. “چینی تجاوز بدترین تهدید خارجی به فیلیپین پس از جنگ جهانی دوم” Carpio گفت: دانش آموزان است. به دنبال به سمت آینده انتخابات ریاست جمهوری Carpio گفت: “ما باید از هر نامزد ‘آیا شما با ما در حفاظت از فیلیپینی ارضی حقوق؟'”

دانش آموزان گرمی کف زدند. هر چند نخبگان دانشگاه در پایتخت نیست دقیقا Duterte پایه از محبوبیت چین است که محبوب در سراسر فیلیپین. Duterte خود شده است به نام “Duterte Duwag”—”Duterte ترسو” در تاگالوگ—در رسانه های اجتماعی به دلیل آنچه Carpio می گوید که خود را “شخص را از چین است.” مطبوعات محلی است پر از تفسیر با استفاده از کلمه رعیت به توصیف راه آنها را به فیلیپین در ارتباط آن با چین تحت Duterte. نظرسنجی ها نشان می دهد که 87 درصد از فیلیپینی به نفع یک دفاع قوی از فیلیپین دریایی قلمرو.

که حتی تنها چیزی که در مورد Duterte است که به طور گسترده ای مورد تایید است. در حالی که اکثریت فیلیپینی پشتیبانی Duterte امضا “جنگ با مواد مخدر” در اصل آنها را تایید نمی کند از قتل های فراقضایی که صورت گرفته است (دولت اذعان می کند تا 6000 چنین قتل پس از Duterte انتخابات در حالی که حقوق بشر سازمان قرار داده و این رقم در بیش از 20 ، 000). به طور کلی, آن را سخت برای پیدا کردن فیلیپینی به ویژه در میان کلاس حرفه ای—روزنامه نگاران و وکلا و دانشگاهیان و دانشجویان دانشگاه که دیدن Duterte به عنوان یک خطر برای کشور خود سنت های دموکراتیک و حکومت قانون است.

اما در اینجا تناقض: با وجود همه است که با وجود این بی دست و پا واقعیت است که Duterte تنها رئیس جمهور منتخب در این سیاره در حال بررسی جنایت علیه بشریت در دادگاه بین المللی جنایی در لاهه با وجود توهین به زبان مورد زنان حملات خود را در مطبوعات و capo di tutti capi سبک حکومت با وجود استفاده خود را از این کشور ماشین آلات قضایی برای محاکمه سیاسی رقبا او برخوردار از کمترین مقبولیت هر فیلیپینی رهبر در این مرحله از مدت خود را در تاریخ اخیر. در بسیاری از Duterte سیاسی موفقیت نشان می دهد بسیاری از دلایل قدرتمند و پوپولیستی رهبران جهان از جمله دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن قادر به دور زدن بحران یا چالش های که اژدر بیشتر یک سیاستمدار معمولی.

“این کسی است که اقرار به قتل” Marites Vitug برجسته روزنامه نگار و نویسنده گفت: من مخلوطی از حیرت و استعفا در صدای او “و در عین حال او را محبوب است.”

Mahar Mangahas بنیانگذار و رئیس اجتماعی ایستگاه های آب و هوا و یا SWS پیشرو مستقل رای گیری شرکت در فیلیپین تکرار شدند. “مردم نمی مانند مواد مخدر خود را می شناسد ، آنها دوست ندارند خود را ناپاک ، آنها اصلا به دنبال او هنگامی که او متنفر ایالات متحده و چین است. آن را بسیار کنجکاو است. چرا که از دیدگاه او پس مطلوب هنگامی که او را زشت میکند؟”

چرا در واقع?

در برخی از راه های درک Duterte محبوبیت شامل یک نظریه قدرتمند تجدید نظر شود. هر دو در فیلیپین’ محله های جنوب شرقی آسیا یک منطقه وسیع از 620 میلیون نفر و در جای دیگر در جهان autocrats—انتخاب و نه—به نظر می رسد به دست آوردن شتاب.

اما حتی در این شرکت از neo-استبدادی حاکمان از برزیل به مجارستان, به, تایلند, Duterte فوق العاده ای و در بسیاری از راه های غیر قابل توضیح ، فیلیپین است, بعد از همه, این کشور که 34 سال پیش در یک جنبش شناخته شده به عنوان “مردم قدرت” سرنگونی یک دیکتاتور فردیناند مارکوس. در عین حال Duterte شبیه مارکوس در بسیاری جهات. در واقع در یک ژست فوق العاده ای نمادین اهمیت در اوایل ریاست جمهوری خود او مارکوس باقی مانده است نقل مکان کرد و از آنها مبهم و محل دفن و نصب با یک نظامی گارد احترام و 21 gun salute, در مانیل ملی گورستان. این حرکت به نظر می رسید به می گویند که این روز از مردم قدرت بودند در گذشته که حکومت قدرتمند است که موج در حال حاضر.

Duterte به علاوه فوق العاده محبوب حتی با استانداردهای از چهره های دیگر با رفتار متجاوزانه و پوپولیستی تجدید نظر شود. مغلوب ساختن پیشی جستن ممکن است لذت بردن از ایثار و وفاداری در حدود 40 درصد از رای دهندگان آمریکایی اما Duterte را تصویب امتیاز شده است مداوم حدود 80 درصد است. این قدرت سیاسی در صفحه نمایش کامل در انتخابات پارلمانی سال گذشته زمانی که هر یک از این 12 نامزد Duterte تایید شده برای این کشور 24-صندلی مجلس سنا انتخاب شد. بر خلاف تهمت وجود نداشت midterm شکست Duterte.

چه توضیح می دهد قابل توجه این پدیده ؟ برای یک Duterte تفریحی به روش که در حال حاضر به خوبی تثبیت در جهانی قدرتمند جعبه ابزار: او با استفاده از رسانه های اجتماعی برای لکه دار کردن مخالفان استقرار ارتش از اینترنت پیش فرض به حال حمله با چنگال کسی که علنا به انتقاد از او یک حرکت است که در خدمت به ارعاب کسانی که هنوز صحبت کردن. زمانی که Vitug روزنامه نگار چاپ یک کتاب که انتقاد Duterte را ترک فیلیپین ادعای ارضی نه تنها او حمله در رسانه های اجتماعی اما این کشور اصلی کتابفروشی زنجیره ای کاهش یافته است به قرار دادن کتاب در فروش, ظاهرا از ترس از اقدامات تلافی جویانه از Duterte. او گرفته دیگر کلاسیک استبدادی مراحل مانند استفاده از قوه قضائیه به پوزه مطبوعات و مخالفان سیاسی: در سال گذشته ماریا Ressa سردبیر مستقل تحقیقی وب سایت خبری Rappler, بود تحت تعقیب به اتهام فرار از پرداخت مالیات; در ضمن لیلا دی لیما, یک عضو مجلس سنا که مانند Ressa, متنبه Duterte برای فراقانونی به تازگی به اتمام هزارم روز در زندان بوده است به جرم گرفتن رشوه از فروشندگان مواد مخدر یک اتهام است که به طور گسترده ای به عنوان ساختگی.

چیزی وجود دارد یادآور این از مارکوس سال زمانی که پیشرو در این کشور مخالفت رقم Benigno Aquino جونیور در زندان بود برای سال در تولید به اتهام در اختیار داشتن سلاح و براندازی. چند ماه پیش یک زن مرموز باشلق مرد که نام او به عنوان “Bikoy” ادعا کرد که در یک ویدیو یوتیوب که او سابق مواد مخدر-کارتل دیپلم در اختیار داشتن اسناد و مدارک نشان مخدر پول ریختن به حساب های Duterte خانواده است. آشکار شدن حوادث پس از تصویری پیچیده می شود از جمله دستگیری این مرد ادعا می شود Bikoy و جمع شدن پر شور ادعا می کنند. اما نتیجه اصلی این بود که Duterte دولت به اتهام برخی از 30 نفر از جمله یک سابق سه دوره سناتور آنتونیو Trillanes و Duterte خود معاون رئیس جمهور Leni Robredo با “تحریک فتنه.” (Robredo بود و نه یک متحد Duterte است; او یک عضو اپوزیسیون لیبرال حزب و انتخاب شد که حزب بلیط.) هدف از این متهم به افراد اتهام می گوید که “به تحریک جمعیت به طور کلی به جرم اعتراض با امکان پایین آوردن رئیس جمهور:” از این رو “تحریک فتنه.”

در زمان Duterte عمومی موقعیت به نظر می رسد بسیار ظالمانه و بنابراین متناقض به کشور خود احساس غرور و افتخار است که قابل توجه است او موفق به ماندن در قدرت در همه بسیار کمتر نگه دارید و بر روی خود را به آسمان بالا تصویب امتیاز. در تابستان گذشته چند روز پس از یک چینی کرجی منفجر و غرق در فیلیپین, قایق, عامل سنتی فیلیپین زمینه ماهیگیری Duterte تکرار چین اظهارات خواستار آن را “کمی دریایی حادثه است.” زمانی که این موجب تماس خود را برای استیضاح او واکنش نشان داد و با نوعی تمسخر. “من ؟ خواهد بود استیضاح ؟ من را از زندان همه آنها را,” او گفت:.

Duterte را تغییر لفظی چرخ دنده در حالی که امیدوار به دفاع از کشور خود دریایی ادعا و پکن کمک به تسکین جرم احساسات با عذرخواهی برای غرق شدن فیلیپین قایق. اما زمانی که Duterte رفت به چین به زودی پس از آن, او پنجمین دیدار پس از تبدیل شدن به رئیس جمهور او خود را متعهد به دفاع از کشور خود حاکمیت اما به یک “جامع همکاری استراتژیک” با پکن است.

در ماه ژانویه در یک ظاهری مناسب از رنجش بیش از آمریکا به حقوق بشر و انتقاد از خود رژیم Duterte اعلام کرد که او در پایان بازدید از نیروهای توافق, که در خدمت به عنوان پایه و اساس قانونی برای آمریکا همکاری نظامی با فیلیپین است. این حرکت به نظر می رسد به احتمال زیاد محبوب با بسیاری از فیلیپینی, اگر بدون هیچ دلیل دیگر از آن حذف مانع دیگر برای چین پرخاشگری در دریای چین جنوبی است.

Duterte خود را احتمالا متمایل به سمت چین برای یک زن و شوهر از دلایل. مانند دیگر منطقه ای strongmen او قدردانی است که پکن بر خلاف واشنگتن (حتی تحت مغلوب ساختن پیشی جستن) نیست انتقاد از او را برای نقض حقوق بشر از جمله مواد مخدر-جنگ و کشتار. چین نیز در حال ظهور آسیایی, نیروگاه بنابراین Duterte استدلال—که فیلیپین ظرفیت کمی برای رفتن به جنگ با آن را بیش از مناطق مورد مناقشه و باید به جای آن به دنبال یک رابطه دوستانه—دارای یک منطق و به نظر می رسد برای متقاعد کردن بسیاری در کشور است.

در عین حال یک دلیل عمیق تر برای Duterte محبوبیت است که به سادگی نیروی شخصیت او را. به عنوان جامعه شناس و نویسنده والدن بللو برجسته Duterte منتقد قرار داده و آن را به من “کاریزماتیک شکل می توانید دور با هر چیزی حتی قتل است.” Bello بود صحبت از هزاران نفر از مواد مخدر از جنگ مرده که در مورد Duterte شده چشمگیری مصر. “خدای من” رئیس جمهور شده است گفت: به نقل از “من نفرت, مواد مخدر, و من باید برای کشتن مردم به خاطر من نفرت مواد مخدر.”

“مردم بسیار آگاه نیستیم اما در همان زمان, آنها احساس می کنید که Duterte را حذف جنایتکاران” Bello می گوید صحبت به طور خاص از یک فقیر پرتکاپو مانیل محله در نزدیکی جایی که او زندگی می کند یک محل است که دیده می شود بسیاری از قتل های فراقضایی. “اراذل و اوباش خیابان-گوشه ای پسران دیگر وجود دارد. زنان می توانند در خیابان راه رفتن با خیال راحت. من نمی دانم اگر زندگی خود را در واقع بهتر از قبل اما درک است که آنها هستند. آنها pro-Duterte زیرا آنها احساس او را تمیز کردن محل.”

حتی اگر به عنوان Bello و دیگران می گویند Duterte را درشت راه غیر متعارف از صحبت کردن با او کمک می کند تا ارتباط با مردم عادی که همچنین از آنجا که این رای دهندگان مانند دیگران در سراسر جهان در معرض پوپولیستی تجدید نظر شده اند قطع شده با سنتی ارقام از احترام و این ممکن است کلید نهایی Duterte موفقیت. Bello صحبت از “سرخوردگی عمیق با لیبرال دموکراسی” در فیلیپین که Duterte ایجاد نمی کند اما قطعا تشویق می کند. “این احساس که لیبرال نخبگان بود و همه فاسد انجام هیچ چیز” سام راموس-جونز یک دانشگاه ییل تحصیل مشاور کسب و کار اینجا را به من گفت.

درست است که برای چندین دهه قدرت در فیلیپین تا حد زیادی در دست گرفته است از یک توالی از نخبگان ثروتمند که نسل بعد از نسل را تحت سلطه فیلیپین سیاست بهره گیری از عضویت خود در سرسبز باشگاه چوگان و اجتماعی در مجلل مانیل هتل برخی از آنها عمیقا آمیخته با سوء استفاده مالی. جوزف استرادا رئيس جمهور از سال 1998 تا سال 2001 حذف شد از دفتر چیزی به نام “مردم قدرت دوم” باعث ادعاهای گسترده فساد است. جانشین او گلوریا Macapagal Arroyo بود زندانی به اتهام فساد مالی پس از او سمت چپ ، (او بعدها تبرئه توسط دادگاه عالی و تبدیل به یک متحد Duterte است.)

Duterte سپس نشانه یک نوع پایان از مردم قدرت روح به این دلیل ساده که روح هرگز تحویل داده و در انتظار است که ایجاد آن را در وهله اول.

“قدرت مردم تجربه شده توسط فیلیپینی به عنوان یک پیروزی بزرگ در برابر دیکتاتوری” Jayson Lamchek وکیل سابق در فیلیپین است که در حال حاضر یک محقق در آسیا و اقیانوس آرام دانشکده دیپلماسی در استرالیا به من گفت. “اما در رابطه با فساد پست–مردم قدرت دولت شد غیر قابل تشخیص از مارکوس رژیم است. تنها تفاوت این بود که شعارهای حقوق بشر و دموکراسی که مردم به طور فزاینده ای به عنوان یک شم.

“این جای تعجب نیست,” او ادامه داد: “در این معنا است که بسیاری از فیلیپینی به نظر می رسد مایل به هدر دادن روح از سال 1986 نفرین حقوق بشر و دموکراسی به عنوان بی فایده و در عوض به یک قدرتمند برای تغییر همه چیز است.”

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>