تا آنجا که به Glorias ممکن است یک انزجار از استاینم زندگی, این نیز به معنای محرک تماس به عمل است.دن McFadden

پارک سیتی یوتا—2020 انتخابات loomed بزرگ بیش از نیمه اول جشنواره فیلم ساندنس به فیلم با گالوانیزه پیام های سیاسی تحت سلطه صف. موضوع متمرکز سینما چیز جدیدی نیست اما در یک جشنواره است که رشد در روح تو رفتگی در دیوار فیلمسازی شيوع داستان نویسی در مورد پاره پاره-از-این-عناوین باعث ساخته شده برای انرژی زا تغییر سرعت. با توجه به این رویداد سالانه شهرت به عنوان یک اعتماد bellwether برای سال در سینمای مستقل فیلم هایی می تواند نشان دهنده یک پتانسیل موج سیاست محور فوری داستان آمده است.

این Gloriasیک غیر متعارف فیلمی بر اساس زندگی زنان-فعال حقوق گلوریا استاینم, برنامه ای برای هدیه دادن و سود خود را به یک استاینم-انتخاب صندوق اختصاص داده شده به مسائل زنان است. کارگردانی شده توسط Julie Taymor (فریدا) فیلم ویژگی های بسیاری از Taymor امضا حداکثری استعداد: وجود انیمیشن های ترجمه و همچنین آرشیوی کلیپ از لحظات مهم در فمینیسم تاریخچه به علاوه صحنه مجموعه در یک اتوبوس در که جوان تر و مسن تر تکرار استاینم تعامل در سراسر فضا و زمان. بیشتر به ترکیب بصری با واقعیت Taymor برنامه ریزی شده بود در پایان این فیلم با فیلم واقعی استاینم در واکنش به هیلاری کلینتون با پیروزی در شب انتخابات 2016.

اما Taymor می خواستم برای پایان دادن به این Glorias در یک, نشاط بخشی, توجه داشته باشید, بنابراین استاینم جدی دریافت کلینتون از دست دادن زخم برش-کف اتاق. او با استفاده از یک کلیپ از 2017 زنان مارس در واشنگتن دی سی است که در آن استاینم تشویق جمعیت به مقاومت در برابر رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و سیاست های خود را. این نیرو دنباله یکی که روشن می سازد پیام واقعی از biopic: که تا آنجا که به Glorias ممکن است یک انزجار از استاینم زندگی, این نیز به معنای محرک تماس به عمل است.

دستیاردر ضمن با استفاده از آن در مقیاس کوچک به اثر فوق العاده ای. درام آهنگ یک روز در زندگی جین (با بازی مونتگمری‘s جولیا گارنر) ورود به سطح کارکنان که با این نسخهها کار برای یک نهان unnamed هالیوود اجرایی خواهد شد که به ناچار به یاد بینندگان Harvey Weinstein. این مستندساز و برای اولین بار روایت فیلمساز زن سبک و جلف سبز کارگردانی این فیلم—که کرکس به نام “اولین فیلم بزرگ مورد من بیش از حد”—مانند یک تریلر: جین خود را صرف روز کاری طولانی به دام افتاده در داخل یک میدتاون منهتن دفتر مشکوک انجام وظایف برای رئیس او اشاره است که در شیوه های درنده. او خود را پاک کوچ ارائه یک استخدام جدید به یک جلسه با او در یک هتل و بی سر و صدا برمی گرداند یک گوشواره او را می یابد به یک زن که متوقف شده بود برای یک قرار ملاقات گذاشتن با او پیش از آن در هفته. این فیلم کاملا نشان می دهد که راه سوء رفتار را می توان پنهان نگه داشته و حتی محافظت شده است. جین مشکوک اما او عامل در یک جهان که در آن هیچ کس دیگری گزارش یک چیز است.

دستیار با استفاده از آن در مقیاس کوچک به اثر فوق العاده ای. (Ty جانسون / Bleecker خیابان)

این فیلم—که اهدا خواهد شد 10 درصد از سود خود را به نیویورک زنان بنیاد—رفتار این موضوع از محل کار آزار و اذیت و تبعیض جنسی را به عنوان جدی و ترسناک نه احساسی و عاطفی. پس از یکی از جشنواره, نمایش فیلم های, برنامه نویسی, ستاد دعوت به کار و زنان-فعال حقوق Ai-jen پو برای پیوستن به سبز و گارنر روی صحنه به بحث در مورد مسائل مورد بررسی در این فیلم است. به پو, دستیار‘s انتخاب به رعایت یک شخصیت با قدرت کمی کمک گرفتن احساس از “شاهد و تحمل یک هزار کاهش است.”

درام هرگز به ندرت گاهی اوقات همیشه پردازد به طور مشابه سنگین موضوع: که از بارداری های ناخواسته است. در فیلم نویسنده و کارگردان الیزا Hittman (ساحل موش) به شرح زیر پاییز (Sidney Flanigan) یک نوجوان از پنسیلوانیا که به دنبال قانونی کردن سقط جنین در شهر نیویورک است. مانند دستیارآن به بررسی این موضوع با نگه داشتن داستان کوچک و صمیمی ذره بین و نومیدی و ترس و بی اعتمادی که پاییز احساس می کند در هر لحظه از سفر خود را.

Hittman که با حضور والدین سالانه پذیرش در ساندنس در یکشنبه پیوست و این سازمان را “داستان سرایی به عنوان فعالیت های” پانل در جمعه نیست ستایش یا نکوهش پاییز نهایی تصمیم گیری است. بلکه او روشن می سازد از طریق فیلم او که در زمانی که قانونی بودن سقط جنین است که تازه بحث وجود دارد یک نیاز مبرم برای یک راه برای نگه داشتن زنان در خارج از خطر است.

حتی با قوی تخته سنگ از فیلم های مستند در جشنواره آوردن زمان سیاسی مسائل مربوط به صفحه نمایش و روایت داستان گویی می تواند به افزایش فشار در راه غیرداستانی نمی تواند. شاید به لطف فراوانی مدیران در جشنواره امسال مسائل زنان به ویژه در مرکز صحنه در شلوغ زمینه به موقع قصه از جمله درام در مورد مواد مخدر بحران (شب ساعت), مهاجرت, حقوق (من حمل شما با من), LGBTQ نمایندگی (عمو فرانک, Kajillionaire) و بیشتر. ساندنس هنگامی که تلاش برای جلوگیری از چنین موضوعیت. “ما اقامت رایگان از سیاست و … ما نمی خواهیم وابسته به جریان سیاسی چرخه” بازیگر و ساندنس بنیانگذار رابرت ردفورد گفته نیویورک تایمز در سال 2017, وقتی جشنواره شروع شد و روز قبل از مغلوب ساختن پیشی جستن در زمان ، “است که می تواند یک اشتباه وحشتناک, اگر ما شروع به رانندگی داستان زمانی که ما تمام ماموریت است که برای حمایت از فیلمسازان که داستان آنها خواهید بگویید.” آن را به عنوان معلوم است که دیگر انتخابات است و در افق این داستان تبدیل به ذاتی سیاسی است.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.

tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

نرم افزار گرامرلی