خطرات ائتلاف با راست

Hannibal Hanschke / ایسنا

سمت راست در آلمان ممکن است محدود به مخالفان نیمکت, اما آنها اثبات چقدر تخريبي آنها می شود.

در اوایل این ماه در این کشور در ایالت شرقی تورینگن جایگزین برای آلمان (AfD) پیوست آنگلا مرکل حکم مرکز-راست دموکرات مسیحی و طرفدار کسب و کار رایگان دموکرات برای انتخاب دومی نامزد حزب برای دولت فرماندار. که یک رهبر منطقه ای انتخاب شد راست در حمایت از خواسته های ملی و بیداد. در روز مرکل محکوم نتیجه به عنوان “نابخشودنی” که نامزد برنده پایین پا و دموکرات مسیحی’ رهبر Annegret Kramp-Karrenbauer—تصور می شود مرکل را مسح جانشین وقتی که صدراعظم مراحل کنار سال آینده—استعفا داد.

این حماسه نشان داد که چقدر از یک مخل نیروی راست افراطی در آلمان تبدیل شده است اما درس از این قسمت باید توجه شود توسط احزاب اصلی در جای دیگر در اروپا بیش از حد. به عنوان سیاست تر می شود تکه تکه و به عنوان تاسیس احزاب از دست دادن رای به ظهور کوچکتر اصلی گروه دیگر می توانید بر روی تعداد حاکم در کنار همفکر متحدان اجازه دهید به تنهایی توسط خود. آنها باید شروع به شکل گسترده ائتلاف با احزاب مخالف در جای دیگر در این طیف سیاسی برای جلوگیری از اینکه مجبور به اتحاد با راست.

اگر چه راست احزاب فعال در سراسر اروپا در پاسخ به دستاوردهای خود را متنوع به طور گسترده ای. در چندین کشور از جمله فرانسه و دانمارک و سوئد اصلی مرکز-راست و چپ احزاب در تلاش برای جلوگیری از سمت راست را صعود با اتخاذ برخی از آنها زبان و سیاست—به خصوص در قوی مسائلی مانند مهاجرت—با امید جذب رای دهندگان از حاشیه. در دیگران شعار “اگر شما نمی توانید آنها را ضرب و شتم آنها را به پیوستن” برنده شد و در نتیجه ظهور راست احزاب در ائتلاف دولت ها در کشورهایی از جمله اتریش و ایتالیا است. (هر چند آن را شایان ذکر است که تعداد کمی از این ائتلاف باید جان سالم به در شرایط کامل.)

در آلمان اما این تاکتیک همواره یکی از ساده: حذف کامل. دلیل این امر این است که در درجه اول تاریخی است. به عنوان یک کشور عمیقا آگاه از آن گذشته نازی ها صرف فکر اجازه می دهد یک راست مانند AfD به دولت “خواهد بود تاریخی مین” Sudha David-Wilp, معاون مدیر آلمانی مارشال صندوق در برلین به من گفت. این دلیل است که این کشور احزاب اصلی باید بیشتر حکومت کردن کار با AfD و همچنین کمک می کند تا توضیح دهد که چرا این حوادث در ایالت تورینگن در کشور برای چندمین بار در راه است که آنها را انجام داد. هر چند نامزد برای فرماندار نیست خود را به یک عضو از AfD ترس وجود دارد که ظهور از سمت راست به عنوان kingmakers حتی در سطح محلی می تواند این حزب در یک مسیر ملی تسلط. پس از همه, آن را در تورینگن که نازی سیاستمداران فرض در روزهای پایانی جمهوری وایمار—پس از آن هم با حمایت از احزاب محافظه کار—قبل از اینکه در نهایت پیشبرد به مرحله ملی.

نه همه از این استراتژی موثر بوده است ، در سراسر اروپا احزاب اصلی’ تاکتیک تقلید خود را راست همتایان خود در تلاش برای تضعیف آنها شده است ثابت می کند: نه تنها این احزاب موفق به جذب به اندازه کافی دور از حق رای دهندگان (به میلادی راست رهبر Jean-Marie Le Pen قرار داده و آن را “رای دهندگان همیشه ترجیح می دهند اصلی به کپی”) اما آنها نیز در معرض خطر بیگانه سنتی خود را نیز در این فرآیند است.

“هیچ مدرکی وجود ندارد که تغییر به سمت راست کاهش می یابد انتخاباتی برای حمایت از رادیکال راست” ورنر Krause, همکار تحقیقاتی در WZB برلین علوم اجتماعی, مرکز به من گفت. با کپی کردن خود در موقعیت او اضافه کرد: احزاب اصلی خطر “مشروعیت بخشیدن و عادی” را به جای.

و نه وجود دارد و شواهد نشان می دهد که راست احزاب هنگامی که در قدرت لزوما از دست دادن پشتیبانی (نظریه که دعوت آنها را به دولت خواهد کسل کننده خود را به افراط گرایی و یا در غیر این صورت نشان می دهد که افراط گرایی به عموم مردم). در ایتالیا برای مثال Matteo Salvini لیگ حفظ قدرت خود را در حالی که در دولت شتاب آن را نگه داشته است پس از اینکه بوت از ائتلاف حاکم در سال گذشته است. حتی در اتریش اگر چه رسوایی زده حزب آزادی کاهش یافته است در نظر سنجی اصلی آن پایه از حامیان و دست نخورده باقی مانده است.

در حفظ آن کمربند sanitaire در برابر راست آلمان به دنبال اجتناب از هر دو سناریو. اما این ثابت نشده آسان است. در سراسر اروپا و سیاسی dealignment ساخته شده است که شکل گیری عملی حاکم بر ائتلاف های فوق العاده به چالش کشیدن—درس آلمان همه به خوبی می داند. پس از انتخابات در سال 2017, آن را در زمان چهار سال برای حزب دموکرات مسیحی به بی میلی خود را از سر گرفت “ائتلاف بزرگ” با مرکز-چپ سوسیال دموکرات پس از مذاکره با دیگر احزاب کوچکتر را شکست. به عنوان راست احزاب همچنان برای به دست آوردن electorally بستن آنها ثابت خواهد کرد که همه مشکل تر است. و هنگامی که کمربند sanitaire شکسته شده است, آن را تقریبا غیر ممکن است برای بازسازی. (یکی می تواند مورد که آسیب انجام شده: اگر AfD موفق نشد در یکی از خود نامزدها را در ایالت تورینگن در کشور حزب می تواند اشاره به حوادث وجود دارد که اثبات آن آستین ، نقش مؤثر بر نتیجه است.)

تنها راه معنی دار است که احزاب اصلی را می توانید در ادامه به حذف راست از دولت به پذیرش دو واقعیت است: اول آنها باید دست از امید حاکم به طور انحصاری در همفکر ائتلاف. برای آلمان احزاب اصلی این به معنی پذیرش که “هیچ گزینه قدرت … به حق-از-مرکز دولت” Krause گفت. “این گزینه حداقل اگر ما رد AfD نیست در آینده وجود داشته باشد.”

دوم و در ادامه آنها باید باز به شکل گیری مشارکت گسترده تر—حتی با احزاب آنها ممکن است نه لزوما به عنوان متحدان سنتی. برای مرکز-راست احزاب در خصوص این به این معنی بیشتر در صحرا به گروه های چپ مانند سبزی که لذت می برد خود را افزایش محبوبیت در سراسر این قاره در سال های اخیر است. به عنوان تغییرات آب و هوایی می شود بیشتر اولویت را به رای دهندگان تغییر لزوما نمی تواند یک مشکل برای احزاب اصلی را. این رویکرد خلاق است در حال حاضر قرار داده و به آزمون: در اتریش حاکم حزب مردم (که قبلا متفقین با راست حزب آزادی) در حال حاضر در ائتلاف با سبزها. این ترتیب است که مورد نیاز سازش در هر دو طرف: کربن بی طرفی تعهدات برای برآوردن سبزی و کنترل سختگیرانه تر بر مهاجرت به جلب رضایت مرکز-راست.

چالش های به استثنای سمت راست تنها به احتمال زیاد به سخت تر دریافت کنید. در واقع یک نظرسنجی اخیر دریافتند که نزدیک به نیمی از آلمانی ها انتظار AfD در دولت ملی در دهه آینده. وجود ندارد و تغییر در استراتژی احزاب اصلی آنها ممکن است پیدا کردن خود را ثابت کرد حق است.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>