قطبی اکسپلورر کالین O’Brady و مشکل با “اولین”

Colin O'Brady
کالین O’Brady را عبور از قطب جنوب مورد نیاز حل “وحشیانه مشکل ریاضی” را به عنوان او خواستار آن زنده ماندن به تنهایی در یکی از این سیاره دور افتاده ترین و مکان های نامهربان.عکس توسط تامارا گوسفند مرینوس / نیویورک تایمز / Redux

کمتر و کمتر مکان بر روی زمین ارائه چه ماجراجویی و اکتشاف جهان خواستار “اولین ها.” در نظر گرفتن قطب جنوب است. سفر رهبری نروژی Roald Amundsen رسیده قطب جنوب در سال 1911. نزدیک به نیم قرن بعد ویویان Fuchs, انگلیسی, رهبری یک تیم است که عبور از قاره. Børge Ousland دیگری نروژی عبور قاره به تنهایی و بدون دریافت حمایت خارج در سال 1997. Ousland گاهی از مد افتاده موقت بادبادک به طوری که با وزش باد خواهد او را بکشید و بعد از آن مردم در قطبی-اکتشاف جامعه می گیرید که این نوع از چیزی تشکیل شده کمک های که ممکن است سعی کنید برای انجام بدون. با توجه به این معیار هیچ کس به آن نقطه عبور کرده قاره به تنهایی و بدون حمایت و یا کمک. به انگلیسی Henry Worsley سعی کردم به آن را چهار سال پیش از درگذشت از تلاش.

برای کسانی که غرق در فردی مدرن قطبی اکتشاف این تفاوت می تواند به راحتی تاری. اگر شما در گوگل “اول شخص برای عبور از قطب جنوب” شما به احتمال زیاد خواهد شد به کارگردانی به بسیاری از نتایج جستجو در مورد Colin O’Brady بلند پروازانه سی و چهار سال استقامت ورزشکار از پورتلند اورگان که دارای یک میل برای اولین. در چند سال گذشته او را تبدیل به اولین کسی که به اسنپ چت از بالای کوه اورست و او به پایان چیزی به نام “کاشفان گرند اسلم” سریع تر از هر کسی که تا به حال در میان دیگر دستاوردهای. در سال 2018 او اقدام انفرادی عبور از قطب جنوب بود که در صورتحساب یا لیست به عنوان هر دو پشتیبانی نشده و تنهاست—و او آن را تبدیل شدن به اولین فرد برای انجام این کار. (Louis راد یک چهل و نه ساله انگلیسی به پایان رسید و دو روز پشت O’Brady با استفاده از همان مسیر و تبلیغاتی صدور صورت حساب.) “وجود دارد یک نقطه عطف در انتهای جهان” NPR اعلام کرد. این بار اعلام کرد که “می تواند به پایین به عنوان یکی از شاهکارهای بزرگ قطبی در تاریخ است.” شهردار پرتلند اعلام کرد, دسامبر 26th به کالین O’Brady روز. O’Brady نوشت: خاطرات “غیر ممکن است در ابتدا: از آتش و یخ—عبور از قطب جنوب را به تنهایی” که ماه گذشته منتشر شد. همکار من دیوید Kortava نوشت: کتاب “O’Brady داستان است و نه احتیاطی و نه الهام بخش; این آزمون رورشاخ برای خود شخصیت و آرمان. به چه افراط خواهد شما بروید و چقدر عذاب خواهد شما را تحمل و در خدمت یک هدف؟”

سپس, در فوریه 3rd, National Geographic منتشر شده هفت هزار کلمه مقاله توسط هارون تیزدیل با عنوان “مشکل با کالین O’Brady.” تیزدیل یک نویسنده مستقل است که تا به حال منتشر شده قبلی داستان نقطه O’Brady را trek اذعان دارد که O’Brady یک “استعداد ورزشکار که هیچ غریبه ای به حماسه چالش است.” او می نویسد: “جزئیات کلیدی” در O’Brady کتاب و ارتقاء خود را از سفر “آیا مقاومت در برابر موشکافی.” در ابتدای قطعه تیزدیل توصیف یک پاساژ در “این غیر ممکن است برای اولین بار” است که در آن O’Brady می نویسد که قطب جنوب تدارکات & اعزامی — یک شرکت است که کمک می کند تا برای برنامه ریزی انگشت شماری از بلند پروازانه قطبی اعزامی انجام شده در هر سال و به عنوان صدای معتبر در مورد اینکه آیا یک trek واجد شرایط به عنوان اولین — گفت: او از ناحیه او در مورد به صلیب “اگر با شما تماس برای کمک در اینجا شما نمی خواهد آن را دریافت کند.” تیزدیل گزارش می دهد که مدیران ایمنی برای A. L. E. “را انکار کرد و گفت او نمی تواند نجات داد.”

تیزدیل نقل از دیگر افرادی که در نقل این کتاب که اختلاف نظرات که O’Brady نسبت به آنها. او همچنین برجسته O’Brady را آشکار شلاق برای خود ارتقاء و نقشه کشی در مصاحبه با برخی از کسانی که در شرکت اعزامی با O’Brady, مشخص او را به عنوان چیزی از یک حرکت تند و سریع.

در روز پنج شنبه, O’Brady ارسال شده در شانزده صفحه نامه به National Geographic بر روی وب سایت خود را و در Instagram, درخواست مجله به عقب مقاله خواستار آن را “شدید نادرست” و اصرار دارد که آن را “غلطی تاریخی قطبی اعزامی.” O’Brady اشاره به مضمون این قطعه زودتر جشن موفقیت خود را و یادداشت های مختلف جزئی اشتباهات و غلط املائی (برخی از این به نظر می رسد ثابت شده است; O’Brady می نویسد که این قطعه اشاره به او را در یک نقطه به عنوان “اوبراین” است اما این مورد در حال حاضر). او همچنین می گوید که تیزدیل تنها صحبت با او به طور خلاصه از طریق تلفن و ادعا می کند که او ارائه شده به صحبت می کنند در طول با تیزدیل در فرد بود اما رد. National Geographic این را انکار می کند. “O’Brady تماس گرفته شد در موارد متعدد به تایید حقایق و ادعای” سخنگوی National Geographic گفت: زمانی که از من خواسته در مورد این اظهارات و اضافه میکند: “آقای O’Brady فرصت داده شد برای پاسخ طی تقریبا دو هفته به موضوعات و سوالات ارائه شده توسط تیزدیل. در نهایت O’Brady متوقف پاسخ به تیزدیل را گرفتهاند.”

قبل از O’Brady به اشتراک گذاشته بود این نامه علنا صحبت کردم که با او از طریق تلفن. “من درک نمی کنم” او گفت: با اشاره به مضمون این قطعه. “چرا حالا؟” سخنگوی National Geographic به من گفت که تیزدیل بعد از نوشتن قبلی خود قطعه مورد سفر و صحبت کردن در طول O’Brady در ژانویه 2019, “کشف جزئیات مهم” در مورد این سفر است که او پس از آن تحقیق برای ماه, در نهایت صحبت کردن به بیش از سی و پنج منابع. او سپس منتظر به خواندن یک پیشرفت کپی O’Brady کتاب و صحبت با مردم از جمله O’Brady در مورد ادعاهای ساخته شده وجود دارد و در جاهای دیگر. او در نامه ای’Brady ابراز پشیمانی احتمالا برای صدمه زدن به احساسات کسانی که او کار کرده است. “من می خواهم به بیان صادقانه عذر خواهی به هر کسی که احساس می کند که من با آنها خشن در طول قبلی من اعزامی” او می نویسد. “هرگز قصد من برای درمان هر کسی که ضعیف است.” اما برای این ادعا که او بیش از حد و یا misstated دستاورد خود را به او استوار است. “آیا من مسیر بود به عنوان سخت به عنوان شخص دیگری است و موضوع را به هر کسی تفسیر” او می نویسد. “با این حال گفت: من اغراق آمیز خطرات و یا مشکل و یا ساخته شده ادعاهای دروغین در مورد من عبور است که به سادگی نادرست است. من چیزی که هیچ کس تا به حال هرگز قبل از انجام داده اند.”

در یک سطح معینی از این گذشته اصرار که O’Brady چیزی است که هیچ کس تا به حال انجام شده به نظر می رسد دقیق—حتی به عنوان تیزدیل در داستان خود را بیشتر یا کمتر تصدیق میکند. “آن را به طوری که هیچ کس تا به حال شده است قادر به عبور از قطب جنوب این راه قبل از” مضمون می نویسد. “این است که هیچ کس تا به حال تعریف شده عبور در چنین دست یافتنی شرایط است.” ادعاهای نادرستی و اغراق قطعا مهم است اما جالب تر و پیچیده تر از استدلال است در مورد این سوال از تعریف است. یکی می آمد و دور از مضمون داستان باور است که O’Brady به سادگی نمیفهمد یک راه هوشمندانه برای برنده شدن در آنچه که به تازگی تبدیل به چیزی از یک بازی است. O’Brady تحمل یک معامله بزرگ در تلاش موفق به حل “وحشیانه مشکل ریاضی” را به عنوان او خواستار آن زنده ماندن به تنهایی برای نزدیک به دو ماه در یکی از این سیاره دور افتاده ترین و مکان های نامهربان “مرد-تخلیه” چه زمانی آغاز شد که نزدیک به چهار صد پوند با سورتمه حمل کردن با تمام مواد غذایی خود را و دنده را برای دوازده ساعت یا بیشتر در هر روز. اما به عنوان تیزدیل می نویسد قبلی قطب جنوب اعزامی به رهبری امروز کاشفان به ایجاد “معیارهای همیشه بیشتر ریز خرد شده دستاوردهای” و آنچه O’Brady به نظر می رسد باید انجام شود این است که تکه ریز تر از هر کسی که تا به حال قطعه قطعه قبل از.

برخی از جغرافیا است که میتواند در فهم رویکرد خود را. قطب جنوب یک ورقه از یخ را پوشش می دهد که به خاک سپرده خشکی و فراتر از آن در هر دو طرف از Weddell دریا به راس دریا قطب جنوب در مرکز آن است. O’Brady انتخاب یک رمان و نسبتا کوتاه مسیر در سراسر نامنظم زمین—از نامرئی خط ساحلی به قطب نامرئی خط ساحلی و نه از دریا به دریا. این ساخته شده خود را نه صد مایل سفر چند صد کیلومتر کوتاه تر از بسیاری از تلاش های قبلی (هر چند Worsley است اقدام به عبور شد و در حدود همان فاصله). چه چیزی بیشتر, با تشکر از برخی از بسیاری از افرادی که سفر در سراسر و در اطراف قطب جنوب این نقطه وجود دارد در حال حاضر یک فصلی عرضه تخلیه مسیر در قاره مشخص شده با قطب. این مسیر مورد استفاده قرار می گیرد سنومبلس و گاه به گاه مرد-خسته خوابیده دوچرخه تیزدیل یادداشت O’Brady متکی در این مسیر بیش از یک سوم از خود عبور. آن می ایستد به همین دلیل است که این کمک خواهد کرد که با هر دو جهت یابی و اجتناب از خطرناک crevasses برش را از طریق چشم انداز. تیزدیل معتقد است که “Worsley اجتناب خودرو مسیر است.” آیا با استفاده از آن تعداد به عنوان “کمک”?

زمانی که O’Brady برنامه ریزی شده بود خود سفر قطب جنوب تدارکات & اعزامی گفت که آن را به حساب نمی مانند و این شرکت در نهایت تایید O’Brady موفقیت. تیزدیل اذعان اگر چه او اشاره می کند که A. L. E. ممکن است تضاد منافع ، ‘Brady شاغل این شرکت برای کمک به با قبل و بعد از سفر تدارکات. خیلی از داستان خود را متشکل از دیگر ماجراجویان مخالفت با A. L. E. ارزیابی که آنها شروع به انجام قبل از تیزدیل نوشت: این قطعه است. “اطلاعات مهم” کنراد Anker این کوهنورد و نویسنده در توئیتر نوشت: مدت کوتاهی پس از O’Brady پایان سفر خود را. “IMHO اسکی در تراکتور جاده یک بزرگتر ‘کمک’ از یک بادبادک.” تیزدیل همچنین به نقل از اریک فیلیپس از بنیانگذاران و رئیس جمهور از بین المللی قطبی Guides Association, که گفت که O’Brady نمی چه شد “آگهی” اضافه کردن “این نبود برخی از آخرین قطبی سفر. به جای آن یک مسیر کوتاه بود که برای اولین بار در تنها بسیار محدود راه است.”

در نامه خود به National Geographic, O’Brady نقل از یک e-mail از فیلیپس با عنوان موضوع “تبریک” که Philips او نازل شده بود چند روز پس از اتمام سفر و نشان می دهد که آن را در تضاد با آنچه فیلیپس گفت تیزدیل. اما این قابل بحث—و این واقعیت است که هر دو تیزدیل و O’Brady می توانید نقطه به نقطه ای دی در حمایت از استدلال های خود را نشان می دهد معنایی knottiness در قلب معاصر تلاش برای اولین. در e-mail, Philips می نویسد: “وجود دارد به طور گسترده ای برگزار شد که سفر خود را نمی تواند به عنوان طبقه بندی شده بدون کمک و یا به عنوان پذیرفته شده عبور از قطب جنوب است.” او می رود:

وجود ندارد و بحث بر سر دیدنی و جذاب خود را شاهکار یا استقامت
معتبر قصد تنها فعلی که برچسب سیستم
پشتیبانی نشده/تنهاست امید ناکافی است و نه در خدمت شما
هست. برای این و از طرف گسترده تر قطبی جامعه من صمیمانه
عذر خواهی کرده اند و آن را بر خودم برای شروع فرایند
در حال توسعه یک سیستم طبقه بندی جدید که هر دو نمرات قبلی
اعزامی می دهد و آینده expeditioners دقیق تر راهنمای
چگونه سفر خود را با دیگران مقایسه کنید و به جایی که از آن خواهد ایستاد
تاریخچه.

به عبارت دیگر قطبی اولین, این روزها کمتر در مورد انجام کاری اول, اجازه دهید به تنهایی انجام کاری غیر ممکن است و بیشتر در مورد انجام کاری وجود دارد که در جایی در یک طیف از موفقیت های قبلی—شاید حتی انجام چیزی است که کمی متفاوت و کمی سخت تر از بسیاری از بسیار بسیار سخت چیزهایی که باید قبل از انجام شده است. تیزدیل می نویسد, مختلف, معاصر, طبقه بندی است که آنها ممکن است “به نظر می رسد مانند hairsplitting” اما همچنین اصرار دارد که آنها “ایجاد یک چارچوب برای ساخت در اوایل دستاوردها و ادعای جدید اولین”; او به نقل از قطب جنوب اکسپلورر دامین Gildea که می گوید که دسته های مختلف “دستورالعمل به کیفیت و پیشرفت است.” شاید. اما آنها نیز hairsplitting.

غرور ما و تصورات به دنبال اصالت و خلوص است. National Geographic همیشه وجود داشته و در بخشی به گفتن داستان های عاشقانه ماجراجویان. تیزدیل توصیف مردم دستیابی به مدرن اولین ها به عنوان “زندگی در آزمایشگاه از استقامت روحی و جسمی” و “نیروی محرکه در حال گسترش ما جمعی از دانش سیاره از راه دور گوشه.” او همچنین اذعان می کند که ما در زندگی “جولانگاه از ماجراجویی که در آن شاهکارهای بیشتر چالش های لجستیکی از اکتشاف.” در یک نقطه در این قطعه او می نویسد: “فقط وجود دارد به عنوان یک خط روشن بین غیرداستانی و داستان در چاپ و نشر و فیلم جهان پس از آن به صورت حرفه ای ماجراجویان. درآمد از, کتاب, فیلم, تلویزیون را نشان می دهد صحبت کردن رویدادها و حمایت های مالی مشتق شده از این تصور که آنچه که فروخته می شود واقعی است—این معنی را می توان مورد بحث و ارزش به جامعه است اما حقیقت در مورد دستاوردهای این است که سنگ بنای این صنعت است.” صداقت ضروری است و حقیقت این است که برترین به خصوص در یک لحظه زمانی که استانداردهای دقت و حسن نیت تحت اشکال مختلف حمله. اما این تصور که وجود دارد این است که چیزی به عنوان ساده به عنوان “خط روشن” در انتشار فیلم و صنايع بين داستانی و غیرداستانی یا این که حمایت های مالی و تلویزیون معاملات ساخته شده در سنگ بستر از آنچه که واقعی به نظر می رسد و نه قابل بحث. تیزدیل بررسی است روشن گزارش چقدر پیچیده و حرفه ای ماجراجویی تبدیل شده است. اما حتی او به نظر می رسد تمایلی به قبول این احتمال که در این نقطه هیچ یک از ما هستند.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>