جف Haynes / ایسنا

سان فرانسیسکو حرفه ای فوتبال تیم 49ers بود به نام به افتخار این مرد که آمد به کالیفرنیا در طول عجله طلا. قدیمی 49er شده است معشوق رقم در دولت lore. او اغلب به تصویر کشیده شده به عنوان یک grizzled اکتشافی ورزشی ریش پر پشت فلاپی احساس کلاه و بی خیال لبخند و pickax بر روی شانه خود را. این نسخه از افسانه خمیر ترش سام, خواهد شد بر روی صفحه نمایش کامل در این سال سوپر باول زمانی که سان فرانسیسکو 49ers بازی Kansas City Chiefs.

این تیم البته نه به تنهایی در مصاحبه های قدیمی معدن طلا در یک بازی دوستانه نور است. در عین حال واقعیت از مردان در پشت افسانه است نه کاملا خیلی دوست داشتنی و طنز. اصلی 49ers انجام شده یکی از وحشتناک ترین مبارزات نسل کشی در تاریخ آمریکای شمالی است.

در ژانویه سال 1848 یک گروه از Maidu سرخپوستان بودند کمک James W. مارشال ساخت یک کارخانه اره کشی در اموال سوئیس مهاجر جان ساتر است. آنها مشغول به کار بودند در امتداد رودخانه آمریکا نزدیک به آنچه که در حال حاضر کلما کالیفرنیا هنگامی که آنها ترک خورده باز کردن رگ از طلا.

کالیفرنیا در این زمان هنوز بخشی از مکزیک, اما فقط در چند روز ایالات متحده و مکزیک را امضاء معاهده گوادالوپ هیدالگو پایان دادن به دو سال جنگ و انتقال یک نوار از خاک—از جمله حال و روز کالیفرنیا—به آمریکایی ها. این منطقه شامل چند صد آمریکایی ها در مورد 6,500 Californios (مردم اسپانیایی یا مکزیکی تبار); و تقریبا 150,000 بومی آمریکایی است.

ساتر و دیگران سعی در کشف راز اما کلمه به سرعت گسترش و به زودی جمعیت کالیفرنیا دارای عقاید. “هزاران نفر از آمریکایی ها, فرانسوی, آلمانی, ایتالیایی, چینی, شیلی انگلیسی استرالیایی و مکزیکی ها همگرا در معادن به امید به دست آوردن ثروت فراتر از وحشی ترین رویاهای خود را” نوشته مورخان کلیفورد Trafzer و جوئل Hyer. در سال 1849 بیش از 100,000 مردم بیشتر در مردان سفر به منطقه است. این آینده نگر بودند لقب “49ers.”

شرایط در اردوگاه معدن خشن بود و خام. الکل و سلاح بودند در همه جا و خشونت اغلب گرفت. هیچ قانون اداره می شود رشد جمعیت در سرزمین های جدید است.

در یکی از اولین درگیری یک گروه از کارگران معدن سفید از اورگان barged به نزدیکی Maidu هملت ضرب و شتم و گلوله مردان و وحشیانه مورد ضرب و شتم تعدادی از زنان است. گروهی از Maidu مردان انتقام قتل پنج نفر از کارگران معدن که پس از استخدام یک پس از 20 مسلحانه مردان سفید و حمله دیگر در نزدیکی ایجاد کرد. خواب میبینم حتی اعضای همان Maidu قبیله اما برای کارگران مهم نبود: هند هند شد. آنها به قتل 12 قبیله اعضا و در زمان هشت گروگان ها. چند روز بعد آنها به کشته شدن گروگان ها بیش از حد.

با گذشت هر روز بیشتر و بیشتر کارگران معدن به goldfields. به طور متوسط 50 میلیون دلار به ارزش طلا کشف شد و در هر سال بین سال 1849 و 1857. در عین حال به عنوان طلا شد سخت تر برای پیدا کردن, اوایل, آینده نگر, نگاه, برای دیگر استفاده از پشتیبانی و کالیفرنیا ارائه ثروت از نخست املاک و مستغلات. تمام خرید ملک مورد نیاز بود کمی تروریسم تمرین در این کشور را ساکنان اصلی.

در ضمن در واشنگتن, دی سی, مکزیکی-آمریکایی قهرمان جنگ زکری تیلور جاروب به کاخ سفید با قدرت. پس از صرف بسیاری از نظامی مبارزه با سرخپوستان “خشن و آماده” تیلور اعلام شده خود را مشتاق به حرکت این کشور به دوره ای از صلح و رفاه. کنگره جدید ایجاد omnibus آژانس فدرال—وزارت کشور—و انتقال امور هند به مراقبت از آن را از وزارت جنگ.

تیلور و هند خود امور مشاوران هیجان زده بودند برای تست یک ایده بود که جذب علاقه رو به رشد. Stephen A. Douglas, ایلینوی سناتور که صندلی بعدها چالش کشیده می شود توسط آبراهام لینکلن پیشنهادی خاموش هند مالکیت زمین در غرب دور با ایجاد گسترده قطعه زمین که در آن “سرخپوستان ممکن است به طور دائم واقع شده و محافظت می شود.” (این پیشنهاد آغاز شد امروز سیستم رزرو.) اما برای اولین بار تیلور را به مدنی منظور کالیفرنیا که به معنای استقلال.

در حالی که محلی مهاجران سفید پوست در انتظار این سرزمین ورود به اتحادیه های آنها فشرده پیش با تشکیل یک دولت. پس از یک تازه تشکیل قوه مقننه ایجاد دفتر والی یک سیستم قضایی و مجازات برای گاو سر و صدا به 49er قانونگذاران تبدیل به کسب و کار از نصب خارجه-غنی مبانی سفید برتری.

آنها برای اولین بار به تصویب اساسنامه که مردم مجبور تعیین شده به عنوان “خارجی” — است که هر کسی که نمی شد یک آمریکایی از شمال اروپا و نسب به پرداخت ماهانه 20 دلار مالیات برای حق کار در goldfields. که لوی تولید آن در نظر گرفته شده اثر: خروج از nonwhites از معادن در منطقه است.

The 49ers تصویب قانون برای دولت و حفاظت از سرخپوستان نیز به نام فصل 133 که بر خلاف نام آن محروم کالیفرنیا سرخپوستان تقریبا تمام حمایت های حقوقی.

تحت فصل 133 سفید مرد آرزومند هندی زمین مورد نیاز تنها به ارائه درخواست خود به محلی عدالت از صلح که تعیین حداقل مقدار از زمین او حساب یک قبیله های محلی مورد نیاز است. پس از نگه داشتن یک بخش کوچک برای سرخپوستان عدالت برگزار می شود از این قدرت برای فروش و یا اعطای بیش ملک برای هر انتخاب مرد سفید پوست که می تواند با همان دادرس اجازه ربودن کودکان هند و “اتخاذ” آنها—و یا نگه داشتن جوانان به عنوان پرداخت نشده houseworkers و میدان دست تا زمانی که به سن بلوغ رسیده.

فصل 133 ترین شنیع بند اظهار داشت: “در هیچ موردی باید یک مرد به اعدام محکوم شده بود از هر گونه جرم و پس از شهادت یک هندی یا سرخپوستان.” با کسانی که 20 کلمه کالیفرنیا به طور موثر قانونی و تجاوز به عنف و سرقت و قتل هر آمریکایی های بومی در داخل مرزهای دولت است.

مردان سفید طلایی دولت اعمال خود را ادمکش آزادی. سال بعد ساکرامنتو اتحادیه با انتشار این خبر:

هند به قتل رسید در سانتا باربارا به تازگی تحت شرایطی که در تماس با صدای بلند برای ایجاد یک کمیته هوشیاری. او نامیده می شد از خانه خود را با یک [محلی مرد سفید] که نام ما نمی یاد و کسی که بدون هیچ گونه تحریک هر چه سقوط چاقو به قلب خود او را به قتل فورا.

برخی از چهار یا پنج سرخپوستان بودند در حال حاضر شاهد معامله و آنها به دنبال قاتل او را گرفتار و انجام او را قبل از یک قاضی. آن را اعتقاد بر این است که او تقریبا بلافاصله آزاد شده از بازداشت به دلیل قوانین ما اجازه نخواهد داد یک هندی در مقابل شهادت یک مرد ؟

سرخپوستان در این بخش از دولت در اصلی بی ضرر مسابقه به سمت چپ به طور کامل در رحمت از هر ruffian در کشور و اگر چیزی است که انجام می شود برای حفاظت از خود در این مسابقه را در مدت کوتاهی منقرض شده.

Nov. 14, 1851

قانون نهایی بخش تاسیس یک شکل از دولت حمایت میكنند. هر able-bodied هندی “که باید در بر داشت loitering و قدم زدن در مورد” قانون مقرر “مسئول خواهد بود به بازداشت در شکایت از هر شهروند ساکن شهرستان.” پس از بازداشت هند خواهد بود به ارمغان آورد قبل از شهردار قاضی یا کارمند شهرستان و قرار داده تا برای حراج. “چنین دربدر” به عنوان قانون توصیف هندی خواهد بود استخدام برای چهار ماه “به بالاترین قیمت است که می تواند بود.”

این ایده از هند رزرو همچنان به تکامل در پایتخت کشور است. زکری تیلور امور هند کمیسر آغوش رزرو به عنوان پاسخ به مشکل در غرب است. “باید وجود داشته باشد اختصاص داده شده به هر قبیله برای یک خانه دائمی یک کشور سازگار کشاورزی از میزان محدود و به خوبی تعریف مرزهای” کمیسر امور هند لوک لی نوشت: در گزارش سالیانه خود از سال 1850. دولت فدرال لی افزود: باید عرضه سرخپوستان وجود دارد با ابزار کشاورزی پارچه و دام; کمک به آنها را با مسکن و امن برای آنها فکری و اخلاقی و مذهبی و آموزش و پرورش.

بیش از مدت 10 ماه در سال 1851 سه عوامل از دفتر امور مذاکره 18 معاهدات “صلح و دوستی” با بومیان آمریکا از کالیفرنیا. تحت موافقت نامه های سرخپوستان را حفظ حدود یک هفتم از دولت—در مورد اندازه از غرب ویرجینیا (به شکل های متفاوت در رزرو.

هنگامی که سفید کالیفرنیا شنیده شرایط آنها به خشم آمده بودند: چرا ذخیره حتی یک هکتار برای سرخپوستان?

پیمان اسناد وارد سی در اوایل سال 1852. لی اشاره کرد و با برخی از اندوه که “وجود خشونت آمیز مخالفان به [کالیفرنیا معاهدات] در مجلس که دولت” اما او با این وجود درخواست خود را تصویب توسط مجلس سنای ایالات متحده. رد معاهدات لی نوشت: “می تواند خطرناک و غیر عاقلانه.”

تظاهرات کالیفرنیا با مردان سفید پوست, با این حال, غرق واحد ان ولرم وکالت. آنچه اتفاق افتاده را تبدیل به یکی از پایین ترین لحظات از خودت خیانت در تاریخ آمریکا.

جلسه در یک بسته-درب های اجرایی جلسه در جولای 8, 1852, یک اکثریت سناتورهای رای به رد تمام 18 معاهدات. آنها پس از آن در زمان فوق العاده ای اندازه گیری سفارش معاهدات در زمینه دستور محرمانه و انتقال به مبهم فدرال archive شود که آنها را برای بیش از 50 سال است. این باطل نامه نمی خواهد دیدن نور روز دوباره تا سال 1905.

با وجود این آمریکا و رسمی رد فدرال و مقامات دولتی در کالیفرنیا انجام شد که اگر این پیمان شد و در زور و ظاهرا هیچ کس زحمت به اطلاع قبایل واقعی خود را در وضعیت تحت قانون.

رئیس جمهور میلارد فیلمور تیلور جانشین منصوب, سرپرست امور هند برای کالیفرنیا مردی به نام ادوارد Beale و متهم او را با حرکت دولت باقی مانده مادری آمریکایی جمعیت بر روی رزرو که شامل تقریبا یک-یک صدم دولت—و نه یک هفتم وعده داده شده است.

تنها چند هفته به این کار یک heartsick Beale نوشت: به لی رئیس خود را توصیف وضعیت ناامید. “رنجور مانده است که با فرار از گرسنگی از یک طرف و بی امان سفیده از سوی دیگر تنها انجام این کار به پوسیدگی و مرگ از یک بیماری نفرت انگیز, مجازات های هندی, انجمن با frontier تمدن” Beale نوشت. “من آن را دیده و از دیدن این همه من نمی توانم به آنها کمک کند. من می دانم که آنها از گرسنگی مردن; من می دانم که آنها هلاک توسط صدها نفر … آن یک گریه گناه است که دولت ما پس از ثروتمند و قدرتمند, باید, بسته, چشمان خود را به بدبختی سرنوشت این صاحبان حق از خاک است.”

از طریق استفاده بی رویه از تروریسم و قتل کالیفرنیا 49ers انجام شده یکی از موفق ترین—و تا همین اواخر تا حد زیادی نادیده می گیرند—کمپین پاکسازی قومی جهان تا به حال دیده می شود.

زمین و زیان نزدیک بودند و در مجموع. بیماری سوء تغذیه و گرسنگی—رانده عجیب و غریب, سفید پاتوژن ها و تخریب گسترده محیط زیست—اختصاص یک کاهش قابل توجهی در جمعیت بومی. قتل انجام بقیه.

سرشماری از سال 1880 ثبت شده فقط 16,277 سرخپوستان در کالیفرنیا 90 درصد کاهش از قبل از عجله طلا روز.

به اعتبار زمان فرماندار کالیفرنیا گاوین Newsom به تازگی در زمان یکی از اولین گام به اذعان آمار از تاریخ صدور یک عذرخواهی رسمی به دولت را قبایل بومی آمریکا.

“آن را به نام نسل کشی” Newsom گفت. “که آنچه در آن بود: یک نسل کشی است. هیچ راه دیگری برای توصیف آن است. و این روشی است که در آن نیاز به توضیح داده شده در کتاب های تاریخ.”

Newsom بدون شک پوشیدن San Francisco 49ers دنده و نما با خمیر ترش سام, این تیم را طلسم در بسیاری از سوپر باول جشن آخر این هفته. واقعیت سیاسی آن خواسته. او بعد از همه نه فقط فرماندار اما این شهر شهردار سابق. و 49ers قطعا نه تنها تیم حرفه ای به استفاده از یک لحاظ تاریخی مشکل یا بحث شکل به عنوان یک طلسم. (The Kansas City Chiefs ممکن است تغییر کرده باشد را طلسم خود را از هند به گرگ دهه پیش, اما, نام, مناجات و نماد هنوز توهین آمیز به بسیاری از بومیان آمریکایی است.)

بیا بازی زمان مورد انتظار مخاطبان جهانی از 100 میلیون نفر خواهد لحن در برای دیدن 49ers در ستاد. نیمی از آنها خواهد بود ریشه برای یک تیم به نمایندگی از یک نسل کشی زمین دزد شناخته شده به عنوان خمیر ترش سام. شما ببینید رنگارنگ, پیر ادم ساده و احمق تکاپو حاشیه قابل توجه به شمار برای دوربین های تلویزیونی و تشویق هواداران به تشویق.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.

tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی