راز ظلم و ستم T. S. Eliot

T. S. Eliot و امیلی حال در Dorset, Vermont در طول تابستان سال 1946.کتابخانه دانشگاه پرینستون

“سوال این است که آیا عشق وجود دارد / اما هنگامی که او برگ که در آن او می رود…” آنچه را که— چیزی از چهار کوارتت? در واقع این “اسرار” ون هیلن. اما چگونه به زیبایی آن را بیان مشکل است. چه اتفاقی می افتد به عشق رفته سرد ؟ همه که جنون, حمل و نقل, کف, طرح ربانی—که در آن نشانی از آن است ؟ با منبع خاموش انجام آن پرتوهای هنوز در سفر بود و نور از یک snuffed کردن ؟ یا آن پراکنده به طور کامل به واقعیت?

برای مدت زمان طولانی, T. S. Eliot بود در عشق—chastely, unconsummatedly—با یک زن که همسر یک زن به نام امیلی حال. سپس یک شبه آن را به عنوان به نظر می رسید او نبود. برای 17 سال در آمریکا و, او در انگلستان بودند حفظ شدید و شدت متعال و دلبستگی. آنها نوشت: صدها نامه. آنها یکدیگر را به ندرت و رفتار زمانی که آنها انجام می, با وحشتناک نزاکت. و سپس در سال 1947 بیش از آن بود: “یک محبت متقابل است که من و او تا به حال برای هر یک از دیگر,” او نوشت: به یک دوست معمولی داری پس از بازدید از الیوت, “آمده است به بن بست …”

با ادراک (و glibness از آیندگان) شاید نه چندان عجیب و غریب است. الیوت اولین همسر نامنظم Vivienne که به تازگی درگذشت در یک بیمارستان روانی در سن 58. ازدواج خود را به حال ساخته شده او را تا بدبختی او نوشت: زباله, زمین, و او تا به حال دیده می شود او پس از سال 1935 اما آنها هرگز طلاق—نام تجاری خود را از زاهدانه اصول و انتقادات کلیسای انگلیس نمی خواهد اجازه آن. و با شوک از Vivienne مرگ عجیب و غریب صورت فلکی حسرت و ممنوعیت های که تا به حال پایدار عشق خود را برای امیلی حال منحل شد. Thanatos در زمان پایین اروس. فقط می خواهم که. ده سال بعد زمانی که در حال آموخته که الیوت به حال ازدواج مجدد او را شکست. “او رفت و به بیمارستان عمومی ماساچوست” می نویسد: Lyndall گوردون در T. S. Eliot: ناقص زندگی, “شکایت از سرگیجه و مورد بررسی قرار گرفت برای یک تومور مغزی, اما پزشکان دریافتند هیچ چیز نیست.”

حال نگه داشته الیوت نامه (او او) داد و آنها را به پرینستون با دستورالعمل ها است که آنها ساخته شده از 50 سال پس از مرگ هر کدام از دو نفر از آنها زندگی می کردند طولانی ترین. الیوت زمانی که او آموخته است که از حال به ترکه نوشت بیانیه—بیشتر از یک رد یا انکار آن را به عنوان معلوم شد—منتشر می شود همزمان با unsealing نامه ها; او آن را داد به دانشگاه هاروارد. الیوت در سال 1965 درگذشت; حال در سال 1969 درگذشت. این ژانویه گذشته با دانشمندان jostling و creaking و الیوت پیشرفته در حال دهن دره و بسیار در مدت کوتاهی پس از انتشار فیلم گربهدو خزانه ظهور باز است.

“من اینجا هستم برای T. S. Eliot, حروف” من اعلام می کنم در هر زمزمه اداری بازرسی هر یک پیاز تازه-لایه ارامش, در راه به اتاق مطالعه در پرینستون, Firestone, کتابخانه. هر بار من به آرامی اصلاح شود: “هیل مقاله ؟ بیایید ببینید…” در آن طول می کشد سه یا چهار نفر از این تا کنون چندان خفیف reprovings این مودب اظهارات از تشخص از امیلی حال قبل از من درک می کنم چه می گذرد. پرینستون با افتخار از این نامه ها; الیوت را در دانشگاه هاروارد بیانیه—در بهترین unchivalrous و در بدترین حالت کمرنگ ادمکش—demeans آنها و بازیگران طولانی, سبز, Eliotic سایه خود را بیش از unsealing.

عزیزترینم ، این است که چگونه الیوت آدرس Hale یا من بانوی عزیز… (عکس شلی Szwast / حسن نیت ارائه میدهد از دانشگاه پرینستون کتابخانه)

دانشگاه هاروارد بیانیه وحشتناک قطعه از نوشتن واقعا. ضعیف شما ممکن است می گویند اگر شما را کلمه به آن ریشه لاتین: pusillus animusکوچک روح. اعلام خود را در ابتدا “disagreeably شگفت زده” توسط حال را از ترکه به پرینستون الیوت ادامه به تشریح سابق خود احساسات و جسم خود را مانند یک بیمار etherized پس از یک جدول. “پس از مرگ Vivienne در زمستان سال 1947 من ناگهان متوجه شدم که من در عشق با امیلی حال … من آمد که من دوست دارم برای امیلی عشق از یک روح به صورت یک شبح و نامه های من شده بود و نوشتن به ترتيب حروف یک hallucinated مرد.” تا به حال او ازدواج حال او می نویسد: “او را کشته اند شاعر در من است.” “Insensitiveness”… “طعم بد”… شاید او حدس او در عشق با شهرت خود را از با او. “من ممکن است که من هرگز در هر زمان تا به حال روابط جنسی …”

هست. به اندازه کافی از آن است. مرگ-ray از نگاه به گذشته می تواند به خشک شدن هر چیزی. بیایید یک نگاه در حروف خود را. 3 جعبه به طور دقیق از 14 به ترتیب زمانی سازمان جعبه در Firestone. در سال 1932. نامه ها بیشتر شده است. عزیزترینم ، این است که چگونه الیوت آدرس Hale یا من بانوی عزیز… “بر این باورند که اگر من با عجله” او می نویسد: در مارس 1, “من هستم پریشان از شما در خلق و خوی است.” در اوایل بهار و اواخر پاییز به او می گوید او در آوریل 12, دو فصل بیشتر “نگران به من تعادل” و “احیای خاطرات یکی باید زانو در آورد.” و یا به آن را قرار داده راه دیگر: “مارس است cruellest ماه و پرورش / یاس خارج از زمین مرده مخلوط کردن/ حافظه و تمایل…”

احساس یک نامه از T. S. Eliot در دست های خود را خشک و حساس و به نوعی معصوم در راه است که به نظر می رسد به شریک شدن از طبیعت خود انسان است—یکی از عجیب و غریب. و این با استانداردهای صمیمی حرف است. در اعماق شما احساس vandalistic و prurient به عنوان شما آنها را اداره کند. شما احساس می کنید مانند یک گیج کننده قرن 21 گل. شما به عنوان خوانده شده. “V سلامت روانی” می شوم ظاهر به عنوان نشانی از “فرشته” است که منتظر الیوت زمانی که او از خواب بیدار در ساعت 5: “من آرزو می کنم شما نمی خواهد با مراجعه به حقیر کمی از نظرات و مشاوره به عنوان “خطبه های نماز’,” او می نویسد: در نامه ای از ماه مه سال 1932. سپس او با تشکر از حال صمیمانه برای او “روشن انتقاد.” در پاسخ به یک پیشنهاد که آنها (uh oh) یک تعطیلات با هم, او با استفاده از عبارت “دو نفر در موقعیت ما است.” آنها باید چیزی به او می نویسد: “که می تواند در بالا بردن کوچکترین سوء ظن در ذهن هر حال مبتذل است.” وابسته به عشق شهوانی درجه حرارت بالا می رود کمی در اینجا: بله الیوت ممکن است “استعفای نسبت به برآورده نشده” اما “سن کاهش خواهد یافت نشده احساسات من است.” (نامه بعدی نگران است که او برای تلفن های موبایل “priggish.”) 20 مارس 1932: او متنفر رانندگی خسته می شود dreads تقریبا همه چیز … او را بسته بندی V داروهای گله گله … چه احمقانه نامه او می نویسد و قلم در پایین. در 24 ژوئن او گزارش دریافت نامه ای از جیمز جویس. در 1st جولای او می نویسد که مگر می شود او به جرم حداقل دو بار در هفته او احساس می کند “و نه به عنوان من انجام وقتی که من از دست رفته من ،

نکته این است: این نامه نه توهم یا روح به روح ابلاغیه. آنها کاملا انسان کاملا تحت فشار زندگی و کاملا اعتماد خود را به دریافت کننده. چه ساخته الیوت رد آنها را به طوری با خشونت? خدا می داند. عشق خود را برای امیلی حال در حالی که او آن را احساس کرده بود نیروی معنوی ضرورت است. این به او کمک کرد تا به سمت کلیسا به او می گوید او در اولین نامه در حال جمع آوری. “من می خواهم به شما را متقاعد کند” او می نویسد: در دومین روز همه ارواح در روز 1930 “که عشق من برای تو شده است یکی از بزرگ ترین چیزی که در تمام طول زندگی من است.”

امیلی حال ساخته شده بیانیه خود او و شامل آن با حروف. “یک بررسی مختصر” را به عنوان او توصیف آن “من سال دوستی با T. S. Eliot.” در Firestone, شما می توانید یک دست نویس پیش نویس در آبی قلم در لوپ و با وقار ، این بیانیه رسمی ملایم گیج و بی سر و صدا ویرانگر در اثر. او توصیف الیوت به جای درخشان به عنوان “این استعداد عاطفی و اتوبوس شخصیت.” آنچه آمد بین آنها پس از Vivienne مرگ او می نویسد: “بیش از حد شخصی بیش از حد obscurely عاطفی برای من به درک.” وجود دارد توجه داشته باشید از آرام تمرد: “حافظه از سال زمانی که ما بیشتر با هم و خیلی خوشحال من هستند همیشه.” و در پایان از آن او تبدیل می شود مستقیما به سمت ما و ما در کتابخانه های استان poking از طریق داستان. “من قبول شرایط به عنوان آنها در زیر ارائه می گردد غیر طبیعی کد که ما احاطه به طوری که شاید پیچیده تر افراد نسبت به من را شگفت زده خواهد برای یادگیری حقیقت در مورد ما.”

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>