ایالات متحده یک بار می خواست صلح در افغانستان

جیمز مکنزی / ایسنا

برای جورج دبلیو بوش هدف نابودی القاعده کل شکست طالبان و “با ثبات و آزاد و صلح آمیز” افغانستان. باراک اوباما آن را تخریب ولایت است که می تواند با استدلال اما می توانست به نفی خشونت به زنان احترام و رعایت قانون اساسی افغانستان. برای دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن از آن فقط کاهش خشونت و یک مسیر روشن به درب—افغان ها خود را به شکل از بقیه است.

بیش از نزدیک به دو دهه جنگ در افغانستان و دولت ایالات متحده رفت و به دنبال نابودی طالبان به دیدار با آنها را مخفیانه به مذاکره با آنها آشکارا قبل از اینکه در نهایت امضای قرارداد با آنها. و در هر برهه از انتظارات کاهش یافته است.

توافق آمریکا و افغانستان امضا شده است که امروز هر دو واقعا مهم برای در همه اتفاق می افتد و شدت متوسط برای آنچه که آن را شامل. در اصل آن را گسترش هفت روز آتش بس است که در آن ایالات متحده و طالبان نیروهای خودداری از حمله به هر یک از دیگر تماس برای افغانستان به بحث در میان خود گذارد و از یک طرح برای آمریکا و خروج بیش از 14 ماه است. ایالات متحده قصد ندارم در هر نقطه بلافاصله و نه طالبان وجود دارد و نه حتی کامل آتش بس. مفهومی که همه از آن بزرگتر است به رسمیت شناختن است که برای ایالات متحده در خارج از افغانستان به معنی کاهش بار.

مقامات دولت خود را به نظر می رسد مصمم به پایین نگه داشتن انتظارات. “ما در حال رسیدن به یک توافق صلح” یک مقام ارشد دولت, رسمی, زبان, خواست نامش فاش نشود گفت: در جلسه روز قبل وزیر امور خارجه مایک Pompeo رفت به دوحه برای مراسم امضای. “ما در حال گرفتن برای شروع یک بحث در مورد حل و فصل سیاسی و یا قرارداد صلح … اما ما در خیلی آغاز این روند است.”

معامله مشخص می کند که آمریکا جلو خواهد تمام نیروهای خود را از این کشور در کمی بیش از یک سال و ارائه طالبان زندگی می کند تا به آن پایان قرارداد. در عین حال طالبان توانسته است به سخن بی معنی وبیهوده حتی دو کلید ایالات متحده اهداف است که باقی می ماند: این گروه به طور رسمی نفی القاعده و یا به طور رسمی به رسمیت شناختن دولت افغانستان به جای گفت که القاعده نمی تواند با استفاده از قلمرو طالبان به تهدید آمریکا یا متحدان آن و آن را در داخل افغانستان در مذاکرات صلح. زنان را از شرکت در این مذاکرات اما Pompeo گفت: در این ماه که آن را به افغان ها به تصمیم می گیرید که چگونه حقوق خود را محافظت می شود—به طور موثر حذف اوباما-دوران مطالبات از دستور کار. (طالبان که همواره خواستار آن است که ایالات متحده باید فورا ترک نیز کاهش یافته است کوتاه که هدف: مقابله می گوید ایالات متحده در قرعه کشی خواهد شد به 8,600 نیروهای درون 135 روز—آوردن نیروهای نظامی اعداد به اطراف به سطح آنها بودند که مغلوب ساختن پیشی جستن در زمان ،

این توافق ممکن است ساخت ضریح محدود تر و جاه طلبی های ایالات متحده در افغانستان, اما, در واقع, این بار کاهش آغاز شده نه طولانی پس از جنگ را به عنوان سه پی در پی رئیس جمهور جستجو برای پیروزی و به جای پیدا خشونت بیشتر ، در واقع آمریکا جاه طلبی در واقع نگاه فریب آمیزی متوسط در سال 2001 به دلیل جنگ قرار بود آسان—سرنگونی دولت طالبان پس از آن در حال اجرا افغانستان یک کمی از کمک های انسان دوستانه و انتخابات جدید دوستانه دولت به اطمینان حاصل شود که تروریست ها نمی تواند با استفاده از این کشور برای حمله به ایالات متحده است. اما در سال 2006 طالبان تا به حال راه اندازی یک شورش و خار زخم کردن ریاست جمهوری خود در سال 2008 با ارسال بیش از هزاران نیروهای ایالات متحده به مبارزه با. آن فوری ترین هدف این بود که به “بازگرداندن امنیت عمومی”—گریه به دور از خود را زودتر و امید “و با ثبات دموکراسی است.”

اوباما به طور همزمان مطرح منابع—سربازان اعداد رفت تا از 31,000 در پایان دولت بوش به حدود 100000 نفر در سال 2010—و کاهش انتظارات برای آنچه که می تواند به دست آورد. او صحبت از نیاز به سادگی به “اخلال بین بردن و شکست دادن القاعده” و جلوگیری از بازگشت آن به افغانستان است. در حدود همان زمان وزیر امور خارجه هیلاری کلینتون اذعان کرد که دولت به دنبال تماس با طالبان اما اصرار داشت که هر گونه مذاکرات مورد نیاز نتايج زير: “طالبان باید نفی خشونت رها القاعده و رعایت قانون اساسی افغانستان از جمله آن حمایت از زنان و اقلیت ها. اگر طالبان نمی تواند در دیدار با کسانی که خطوط قرمز آنها را به صورت مداوم و بی امان حمله.”

“نگاه این است که افغانستان” یک ناشناس آمریکایی رسمی گفته نیویورک تایمز در سال 2012. “در آن است رفتن به سوئیس? هیچ.” در این مقاله اشاره کرد در آن زمان که شعار اطراف واشنگتن “افغانستان به اندازه کافی خوب” است و انتظارات از دولت مرکزی در کابل حتی به سادگی به کنترل تمام افغانستان را به خاک تبخیر کرده بود. سپس مشاور امنیت ملی تام Donilon فقط می خواستم “درجه ای از ثبات” را به نگه داشتن القاعده از راه اندازی حملات بار گزارش شده اما حتی آن گریزان بود. لارنس نیکلسون که در حال حاضر بازنشسته دریایی سپهبد که رهبری نیروهای نظامی خروش به ولایت در 2009-2010 به من گفت, “بسیاری از مناطق که ما تا به حال تثبیت و پاکسازی طالبان رفت و حق بازگشت [به کنترل طالبان] پس از ما به سمت چپ … این بود که با کشیدن دست خود از یک سطل آب است.”

پس از مغلوب ساختن پیشی جستن هنگامی که او آمد به دفتر منحصر به فرد نیست در تمایل خود را به ترک و سپس به سومین رئیس جمهور در یک ردیف به تصمیم به ارسال نیروهای بیشتر. “غریزه اصلی من شد به جلو و گفت:” در سال 2017 “و تاریخی, من دوست دارم پس من غرایز.” اما: “عواقب ناشی از خروج سریع هر دو قابل پیش بینی و غیر قابل قبول است.” او پیشنهاد مثبت هیچ دلیلی برای ماندن, ذکر تنها خطرات ناشی از ترک. تضمین حقوق زنان بود دیگر بخشی از این هدف است.

آن را هنوز هم در زمان مغلوب ساختن پیشی جستن فرستاده زلمای خلیل زاد بیش از یک سال از مذاکرات به توافق رسید. در پاییز گذشته ایالات متحده و طالبان در افغانستان شد و در آستانه امضای توافق زمانی که مغلوب ساختن پیشی جستن بیرون کشیده و با استناد به یک سرباز آمریکایی را به مرگ در کابل. او نشان داد در یک صدای جیر جیر که او اوراق یک طرح فوق العاده برای میزبانی نمایندگان طالبان در کمپ دیوید به همراه رئیس جمهور در عرض چند روز از سالگرد حملات 11 سپتامبر.

این زمان آن را فقط Pompeo در دوحه و وزیر دفاع علامت Esper در کابل هر چند مغلوب ساختن پیشی جستن در هفته گذشته گفت: او می شده اند کاملا مایل به امضای توافق نامه خود را. مرگ دو آمریکایی نظامیان در افغانستان در این ماه نیست از خط خارج شدن مذاکرات; آنها کشته در حمله طالبان اما در دست یک افغان در ارتش ، کسانی که مردان را به شش تعداد سربازان آمریکایی کشته شده در افغانستان در این سال — در حال حاضر 2,348 در طول دوره جنگ است. برخی از 43,000 غیر نظامی افغان کشته شده اند توسط یک برآورد; نیروهای امنیتی افغان در حال مرگ بودند به میزان حدود 9000 سال برای چهار سال تا 2018; سپس ارتش آمریکا گفت: تلفات بيشتر در 2019 اما طبقه بندی شده آمار.

ارشد دولت رسمی برگزار شد که این جلسه در مقابله جلوتر از زمان اذعان کرد: “شک و تردید سالم در بسیاری از محله” در مورد آن و حتی برجسته خطرات. “هیچ کس می بیند فزاینده بازگشت خشونت در افغانستان” این مقام گفت. “ممکن است که شرایط بازی نمی کردن راه ما می خواهیم [آنها را] به. اما ما معتقدیم این بهترین فرصت است.”

که شانس متکی بر اعتماد طالبان. حتی در این گروه اخیر تجدید نظر به یک توافق عمومی است که ممکن است فقط به عنوان مشتاق برای نیروهای خود را به ترک افغانستان به طالبان است که آنها را به بیرون طالبان نمایندگان حاضر به اذعان القاعده را مسئول حملات 11 سپتامبر. در سپتامبر گذشته یک سخنگوی طالبان گفت: CBS است که “هنوز معلوم نیست” بود که در پشت این حملات است. فقط این ماه طالبان معاون اعلام کرد در یک بار op-ed “گزارش در مورد گروه های خارجی در افغانستان با انگیزه های سیاسی مبالغه توسط طلبی بازیکنان در همه طرف از جنگ است.”

رابرت Grenier بود رئیس ایستگاه سیا در اسلام آباد زمانی که آمریکا به افغانستان حمله کرد—تقریبا 20 سال پیش او تلاش برای جلوگیری از جنگ با همان معنی مغلوب ساختن پیشی جستن در حال حاضر در تلاش برای پایان دادن به آن: مذاکره با طالبان. Grenier تلاش برای متقاعد کردن طالبان رسمی به اسامه بن لادن و احتمالا جلوگیری از تهاجم در دسترس نباشد. اما حتی با تهدید یک حمله ایالات متحده آمریکا تحمل پایین مخاطب خود را نمی تواند این جنبش را به قطع روابط با القاعده و یا دست بن لادن است. “چه غیر معمول در مورد دیدگاه من این است که من مایل به برخورد با این افراد” Grenier به من گفت که به تازگی. او گفت که او می ترسید که رئیس جمهور به دنبال یک چهره-صرفه جویی در راه جنگ و تکیه بیش از حد بر روی کلمه از طالبان یک گروه بنیادگرای—به حفاظت از جهان را از رادیکال های آنها نشان داده ایم هیچ تمایل به نفی کرده و اجازه دهید به تنهایی کنترل. او گفت: “من هیچ دلیلی برای این باور است که این یک مناسب و معقول توافق است.”

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>