زن تکان دادن تا صنعت الماس در می یابد و در عین حال یکی دیگر از بزرگ سنگ

A landscape view of the mining equipment
X-ray انتقال تکنولوژی اجازه می دهد تا شرکت معدن Lucara به بهبود بیشتر الماس بزرگ ناگسستنی.عکس با حداکثر Pinckers برای نیویورکر

این شرکت کانادایی است که می تواند به توقف پیدا کردن الماس های بزرگ پیدا کرده است یکی دیگر از الماس بزرگ. این هفته Lucara این شرکت معدنی به رهبری Eira توماس که من برفلد به تازگی در مجله اعلام کرد کشف پنج صد و چهل و نه قیراط یخ-سنگ سفید در آن Botswanan معدن Karowe. آن چهارم-سنگین ترین الماس تا کنون بهبود در Karowe و شاید زیباترین. پیدا کردن تنها اضافه کردن به Lucara را به درخشش. Karowe شده است در عمل برای فقط هفت سال اما در حال حاضر سه نفر از ده بزرگترین الماس خشن در تاریخ است.

Lucara شده است هر دو خوش شانس و هوش. این Karowe سپرده به وضوح شامل استثنایی سنگ اما این شرکت نیز بوده است نوآورانه در چگونه آن را بازیابی الماس. Lucara پیشگام استفاده از X-ray انتقال تکنولوژی شناخته شده به عنوان XRT که اسکن اشیاء خاص اتمی امضا و نه به صورت فیزیکی مشخصه مانند لومینسانس یا وزن. مهندس که با این نسخهها کار با Lucara به من گفت که یک XRT ماشین توابع بسیار “مانند یک فرودگاه چمدان اسکنر.” این تکنولوژی اسکن را کاهش می دهد فرصتی است که کارگران آسیب الماس در حالی که تلاش برای کشف آنها. برای پیدا کردن الماس کوچک در میان هزاران تن از سنگ معدن, شما نیاز به درهم شکستن سنگ بزرگ و خشونت می تواند آسیب سنگهای با ارزش است. این XRT ماشین آلات اجازه می دهد Lucara به بهبود بیشتر الماس بزرگ ناگسستنی به این دلیل که سنگ معدن نیاز به خرد شود در بسیاری از مواقع قبل از آن طبقه بندی شده اند.

جدید الماس را کشف کرده است خوشحال Lucara رهبری تیم به دلایل دیگر از آن زیبایی و ارزش بالقوه. در سال 2017, شرکت نصب یک واحد به نام مگا الماس بازیابی شد قرار داده شده در نزدیکی ابتدای مدار پردازش—رشته تسمه نقاله و مکانیسم هایی که منجر به سنگ به الماس-مرتب سازی خانه. M. D. R. طراحی شده برای جاسوسی الماس بود که آزاد قبل از تهاجمی ترین بخش از مدار—آسیاب—به کار می رفت و برای جلوگیری از آنها را از آسیب دیده. تا به حال M. D. R. بود نه بهبود یک واحد بزرگ و ارزشمند الماس زیرا بسیاری از سنگهای آزاد شدند بعد در آسیاب. این تنها کشف بازپرداخت خواهد شد Lucara سرمایه گذاری در, M. D. R.

این سوال طبیعی این است که: چه الماس با ارزش است ؟ زمانی که من صحبت می کرد به Lucara کارکنان این هفته هنوز بسیاری از مردم تا به حال دیده نشده است, سنگ جدید. کسانی که تا به حال بیش از دگرگون. Lucara را مدیر فروش در بوتسوانا استفان Kgobe یک مشتاق دونده از راه دور است که توسط طبیعت کم حرف و نه در معرض ابتلا به اغراق پیامک من گفت: “این سنگ شگفت انگیزی است و شاهکار در نوع خود است . . . سطح صاف و خلوص فوق العاده است.” هر دو جان آرمسترانگ Lucara پیشرو زمین شناس و Eira توماس در ضمن توصیف سنگ به من با استفاده از همین عبارت: “او یک زیبایی است.”

اگر چه پیدا کردن است که تنها در حدود یک سوم به عنوان بزرگ به عنوان مبهم و سیاه پوشیده شده از الماس که کشف شد در آوریل سال گذشته—که در حال حاضر شناخته شده به عنوان Sewelô و تا حدودی متعلق به Louis Vuitton—پنج-صد و چهل و نه قیراط سنگ تقریبا قطعا ارزش خیلی بیشتر. خشن-الماس قیمت های ذهنی هستند اما حکومت رنگ و وضوح و وزن. Berenberg بانک سرمایه گذاری تخمین زده می شود که این الماس ممکن است برای فروش بین پانزده و بیست میلیون دلار اما این برآورد به نظر می رسید پایین بر اساس فروش قبلی استثنایی سنگ های بزرگ.

آرمسترانگ به من گفت که جدید الماس رنگ و کیفیت قطعا می تواند در مقایسه با ملکه کالاهاری, یک صد و چهل و دو قیراط سنگ بود که بهبود در سال 2015 در Karowe و بعد به فروش می رسد برای $20.55 میلیون دلار به یک خریدار ناشناس. (سرانجام خریداری شده توسط طلا و جواهر Chopard برای نامعلومی مجموع.) آرمسترانگ همچنین در مقایسه با سنگ جدید به صورت فلکی بکر و هشت صد و سیزده قیراط سنگ همچنین بهبود در Karowe در سال 2015. این صورت فلکی به فروش می رسد برای $63.1 میلیون دلار یا $77,613 هر قیراط—بالاترین قیمت تا کنون پرداخت شده برای یک الماس خشن. اگر پنج صد و چهل و نه قیراط الماس نزدیک صورت فلکی قیمت هر قیراط ارزیابی قیمت آن می تواند بیش از چهل میلیون دلار است. (Lucara نیست اظهار نظر در مورد سنگ ارزش بالقوه.)

نیز وجود دارد این سوال که چگونه Lucara در نظر دارد به فروش الماس جدید. به طور سنتی, معدن فروش سنگ خود را به diamantaire بازار در مناقصات و پس از آن گرفته اند هیچ بهره بیشتر در چه اتفاقی می افتد به الماس است. Eira توماس دارای افکار او شرکت نقش در فرآیند فروش است. با Sewelô بزرگ الماس سیاه و سفید در حال حاضر تا حدودی متعلق به Louis Vuitton, Lucara هنوز صاحب پنجاه درصد سهام چون توماس می خواهد برای شرکت در “داستان” سنگ و همچنین به درو برش از سود پس از سنگ جلا. از من خواسته آرمسترانگ چه Lucara برنامه ریزی برای انجام با پنج صد و چهل و نه قیراط الماس, اما او گفت که آن را خیلی زود به بگویید. “ما باید به بسته بندی کردن سر ما در اطراف آنچه در آن است, اولین,” او گفت:.

هر چه سنگ در نهایت به فروش می رساند و با این حال از آن خود می رسد خریدار کشف آن است که دلیلی برای جشن—و نه تنها برای Lucara. به من آموخته شده در طول سفر اخیر من به بوتسوانا کشور توانسته است درآمدهای حاصل از منابع طبیعی اش ستودنی. دولت افزایش مالیات سنگین و حق امتیاز از الماس تولید کنندگان. چقدر از این پول صرف شده در مدارس بورسیه زیرساخت های بهداشت و درمان-مراقبت از پروژه های. کیت Jefferis یک اقتصاددان و معاون سابق بانک مرکزی بوتسوانا به من گفت که الماس درآمد تا به حال برداشته صدها نفر از هزاران نفر از Botswanans از فقر از این کشور مستقل شد و در سال 1966.”سهم الماس بسیار زیاد شده است,” Jefferis گفت. “این واقعا بیمه تحول چه بود یک کشور بسیار فقیر به یک upper-middle-income کشور است.”

جدید الماس بازیافت شد در پنج شنبه, فوریه 2nd. با یک تغییر ناگهانی عجیب و غریب از سرنوشت توماس و آرمسترانگ شد بازدید از Karowe معدن در پایان ژانویه از جدید خود را به دفتر مرکزی آن در لندن است. در حالی که در ژانویه 31, توماس و آرمسترانگ بود در پایین گودال وسیع در کلاه های سخت و فلورسنت جلیقه, تماشای سنج بار سنگ از یک بخش از سپرده به نام EM/PK(ع)—یک بخش از آن اکثر شرکت با ارزش ترین الماس پدید آمده اند. (یکی Lucara زمین شناس توصیف EM/PK(ع) به عنوان معدن را “G-spot.”) دو روز بعد از مواد که بخش رفت و آمد بود از طریق M. D. R. زمانی که پنج صد و چهل و نه قیراط الماس کشف شد. آن زده آرمسترانگ که او ممکن است ناخواسته تماشا به عنوان مواد حمل تالار الماس استخراج شد. “ما آنجا بودیم” آرمسترانگ به من گفت. “که خیلی سرد است.”

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>