با بسیاری از را انتخاب کنید, ترجمه اسپانیایی-انگلیسی پارچه و الگوهای می تواند پیچیده

مد همه چیز در مورد رنگ و برش پارچه ها و الگوهای. اگر شما اسپانیایی-فارسی مد, مترجم, شما مطمئن به آمده اند و در سراسر برخی از شرایط گیج کننده به خصوص برای لباس و خیاطی. ترجمه اسپانیایی-انگلیسی الگوها و پارچه به ویژه می تواند گیج کننده و گاهی اوقات. به شما کمک کند در اینجا راهنمای ما به برخی از شرایط شما نیاز دارید. در ادامه برای شما معرفی اسپانیایی-انگلیسی پارچه ها و الگوهای.

مواد

بیشتر مناسب برای مردان ساخته شده از پشم (لانا) پنبه (algodón) کتانی (لینو) و گاهی ابریشم (صدا). پشم محبوب ترین است و می تواند چرخید به بسیاری از پارچه های مختلف مانند پشم ونخ راه راه (به اسپانیایی نیز با استفاده از پشم ونخ راه راه). مشترک پشم شامل انواع ترمه (cachemir) و پشم گوسفند مرینوس. برای عجیب تر مناسب شما نیز در سراسر مخملی (terciopelo).

بافت

چگونه مواد رفتار و احساس می کند که به بافت (hilatura). بافی به معنی چگونه فردی موضوعات بسته به پارچه. راه های دیگر تولید منسوجات شامل بافتنی (کینگ) بافتن (trenzado), crocheting (ganchillo) و نمد مالی (fieltro).

بافندگی با استفاده از دستگاه (telar) به هم امیختن موضوعات با هم. وجود دارد سه نوع اصلی از بافت: ساده پارچه جناغی و ساتن.

بافت ساده ترین و پایه با پیچ و تاب (urdimbre) و پود (trama) موضوعات تشکیل یک criss-cross pattern. اگر شما در حال نوشتن در مورد خیاطی, برای, تی شرت, شما ممکن است در سراسر آمده پیراهنی (popelin). این یک بافت ساده از هر نوع از مواد. شما اغلب آن را در اشاره به پنبه (algodón). بافت به شکل یک الگوی مربع و آن را قوی, صاف می کند و چین و چروک به راحتی.

پایان-در-پایان (fil یک fil) یک پیراهنی که در آن بافت پود موضوع یک رنگ و پیچ و تاب موضوع دیگری است. به نظر می رسد مانند یک رنگ تا زمانی که شما نزدیک است.

شبیه به پیراهنی هستند آکسفورد (همان به زبان اسپانیایی) و دقت (همان به زبان اسپانیایی). آکسفورد بافت با استفاده از چندین پود موضوعات بیش از همین تعداد نخ پیچ و تاب است. گاهی اوقات یک رنگ پود نخ استفاده شده است با یک پیچ و تاب موضوع برای دو تن (دورنگ) نگاه کنید. آن را با دوام بافت است که محبوب برای پیراهن گاه به گاه.

بافی به معنی بافته فردی کاموا به پارچه است.

در دقت اشاره کردن (به اسپانیایی با استفاده از اصطلاح انگلیسی)تک پود تلاقی دو تار نخ به ایجاد یک پین نقطه نگاه کنید. این یک صلیب بین پیراهنی و آکسفورد. کمتر رسمی پیراهنی اما رسمی تر از آکسفورد.

یک پارچه جناغی (sarga) بافت یک الگوی مورب دنده ایجاد شده توسط عبور پود موضوع بیش از پیچ و تاب موضوع پس از آن تحت دو یا بیشتر از نخ پیچ و تاب تولید و یا مورب الگوی گام به گام.

پارچه جناغی ایجاد یک متفاوت از جلو و پشت با تلفظ الگوی استفاده می شود قابل مشاهده در سمت. جین gabardine سرژ و پشم ونخ راه راه هستند و تمام پارچه جناغی بافت. پشم ونخ راه راه (همان به زبان اسپانیایی) است قطر بافت با woolly بافت.

ساتن, همانطور که از نام آن پیداست دارای یک سطح براق. زیرین و کسل کننده است. پیچ و تاب موضوعات بیش از بسیاری از موضوعات پود در پارچه جناغی و آن را نرم. ساتن (raso یا satén) بافت معمولا ساخته شده از ابریشم و نایلون یا پلی استر.

در سال 1804 جوزف ماری ژاکارد اختراع ژاکارد دستگاه بافندگی که با استفاده از کارت های پانچ برای کنترل آن موضوعات از رنگ نخ به نظر می رسد در سمت فوقانی پارچه. با ژاکارد دستگاه بافندگیبسیار الگوهای پیچیده بودند به طور ناگهانی امکان پذیر است و همچنین ملیله-styلو اثرات. اغلب در نظر گرفته بیش از حد پر اب و تاب برای کت و شلوار مردانه, اگر چه برخی از آن مشترک برای بیشتر تزئینی لباس.

پوشیدن رنگ پینستریپس باعث می شود الگوی غیر رسمی تر.

یکی دیگر بافته شده پارچه فلانل (franela). آن را به یک احساس نرم و سطح براق (cepillado) نیز نامیده می شود پرز برای ایجاد یک نرم لمسی. جامه فلانل یا پشمی همیشه استفاده می شود ساخته شده از پشم اما در حال حاضر پنبه و الیاف مصنوعی شایع تر است.

فاستوني الیاف (لانا plana) نیز بافته شده باید در یک سطح صاف و مات. الیاف تابیده به طوری که آنها همه در همان جهت. فاستوني پارچه می تواند ساخته شده با موضوعات مختلف برای ایجاد سبک و یا سنگین تر مناسب.

Categorising موضوعات

من فقط ذکر شده که فاستوني پشم استفاده می شود مناسب است. اگر کت و شلوار ساخته شده از پشم و شما ممکن است پیدا کردن آن توضیح داده شده با یک S شماره. چه S تعداد معنی پشم? S مخفف فوق العاده است و به دنبال یک شماره مانند سوپر 110s. آن را اشاره به ظرافت پشم. حداکثر قطر الیاف پشم اندازه گیری میکرومتر. برای پوشیدن روزمره شما احتمالا می خواهم را انتخاب کنید یک سوپر 100s یا سوپر 120s.

الگوهای

معماری (espiga) یک بافت با مقابل در حال اجرا را از طریق آن. ظاهرا این به نظر می رسد مانند استخوان از یک ماهی مانند ماهی. اسپانیایی آنها را می بیند بیشتر به گوش گندم و خواستار بافت espiga. تار و پود موضوعات را می توان یا همان رنگ های مختلف.

Houndstooth (pata de gallo) مشخص پارچه جناغی بر اساس یک بافت از چهار نور و چهار تیره موضوعات در یک بررسی الگوی.

Birdseye (ojo de perdiz) الگویی است که در آن پارچه بافته شده است برای ایجاد نقطه های کوچک در یک پس زمینه تیره تر. محافل قرار است شبیه به یک چشم پرنده. آن را به خوبی کار می کند به عنوان یک کسب و کار کت و شلوار.

چه S تعداد معنی پشم? کلیک کنید برای پرینت

رسمی تر است pinstripe (رایا diplomática) با باریک سفید یا خاکستری راه راه. پوشیدن رنگ پینستریپس باعث می شود الگوی غیر رسمی تر. انگلیسی تماس یک دست کت و شلوار با شکاف گسترده تر گچ خط خطی اما اسپانیایی به نظر می رسد برای اشاره به هر دو به عنوان رایا diplomática.

هنگامی که شما کردم راه راه شما می توانید چک چاپ (cuadros). پنجره را بررسی کنید (cuadro ventana) یک بیت مانند گچ خط خطی اما با خطوط افقی گنجانده شده است. آن را ایجاد یک بزرگ پررنگ بررسی کنید.

مربوط به چک فرش (مانند tartan) و شما ممکن است دیدن مراجع به گلن شطرنجی یا گلن بررسی (príncipe de gales) که ویژگی های کوچک و بزرگ فرش در همان الگوی.

من امیدوارم که شما پیدا کرده ام این مقدمه کوتاه به پارچه ها و الگوهای جالب. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لباس و خیاطی فراموش نکنید که برای خواندن مقاله من در مورد ظهور شخصی خیاطی در مد مردان: “اسپانیایی-فارسی مد ترجمه: شخصی خیاطی”. این رو مقدار زیادی اطلاعات بیشتر در مورد لباس مردان از چگونه آنها را با هم به انواع مختلف lapels.

نگه داشتن چشم در این وبلاگ برای مقالات بیشتر در مورد اصطلاحات اسپانیایی-فارسی مد ترجمه. به مطمئن شوید که شما را از دست ندهید, ثبت نام برای خبرنامه ما با کلیک کردن بر روی جعبه در سمت راست. شما یک خلاصه از همه ما از آخرین مطالب و به روز رسانی صنعت.

Certificate web secure

لوسی ویلیامز

Member Proz.com

لوسی ویلیامز

Certificate web secure

Gwenydd جونز

Member Proz.com

Gwenydd جونز

Lucy Williams' ISO Logo

لوسی ویلیامز

Gwen and Lucy's copywriter charter mark

گوئن و لوسی

I work with SDL Trados logo

گوئن و لوسی

Member Proz.com

گوئن و لوسی

Member Proz.com

Gwenydd جونز

کپی رایت ©2019 مترجم, استودیو, تمامی حقوق محفوظ است.

ترجمه مقاله

tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.dehec.sutny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر