تا زمانی که زنان آزاد هستند هیچ یک از ما رایگان خواهد بود

An illustrated portrait of Barbara Smith
تصویر توسط Palesa Monareng; منبع عکس توسط Vivien Killilea / سازان / گتی

من برای اولین بار مواجه می شوند Combahee رودخانه بیانیه جمعی در زنان-مطالعات کلاس من سال دوم دانشگاه در SUNY بوفالو. ما تا به حال در مورد خواندن اختلافات درون جنبش فمینیستی در اواخر نوزده-دهه شصت و اوایل نوزده-هفتاد و ظهور یک بدن از اندیشه های اسیر در چارچوب “فمینیسم سیاه.” این Combahee رودخانه جمعی یک سازمان کوچک اما آن درگیر برخی از مشاهیر از فمینیسم: باربارا اسمیت و خواهر دوقلوی او بورلی اسمیت و همچنین Demita Frazier, شریل Clarke, Akasha بدنه مارگو Okazawa-ری Chirlane McCray و Audre Lorde. به همان اندازه نگران این جهت جنبش فمینیستی که آنها اعتقاد به سلطه طبقه متوسط سفید و خفه کننده مردانگی در ملی سازمان آنها مجموعه ای را به تدوین و فرموله کردن خود سیاست و استراتژی در پاسخ به تجارب مجزا به عنوان سیاه و سفید زنان است. اما آنها نه تنها در واکنش به کسری آنها در سازمان های رهبری زنان سفید پوست و مرد سیاه و سفید. آنها نیز با الهام از آزادیبخش ملی و جنبش های ضد استعماری از الجزایر مبارزه علیه اشغال فرانسه به ویتنامی مقاومت به جنگ آمریکا. C. R. C. دیدم خود را به عنوان انقلابی که آرمان به مراتب بیش از حقوق زنان: آنها آرزو برای سرنگونی سرمایهداری است.

سیاه و سفید زنان از C. R. C. نمی شد برای اولین بار به شکستن با فمینیستی و ملی سازمان. در بسیاری از آنها ساخته شده در کار جهان سوم زنان داد که یک حاصل از آزادی زنان کمیته—یک جلسه از دانشجو بدون خشونت کمیته هماهنگی. آنچه برجسته C. R. C. از آن گروه بود توضیحی قدرت خود را در بیانیه ای که برای اولین بار جمع آوری شده در Zillah آیزنشتاین گلچین “سرمایه داری و مردسالاری و مورد سوسیالیستی فمینیسم” در سال 1978. خواندن این بیانیه برای اولین بار دو چیز به من زده. اولین آن تلاش برای ترکیب سیاست سوسیالیستی با فمینیسم. من تا به حال شده است یک سوسیالیست از آنجایی که من چهارده و در گروه هایی که من تا به حال تبدیل شدن به فعال با فمینیسم بود و همیشه رنگ به عنوان دشمن به سوسیالیسم. آن را به عنوان توضیح داده شد به من فمینیست دیدم جهان به عنوان تقسیم بین مردان و زنان و بین کلاس ها. این Combahee بیانیه ای محو که قضیه. به لحاظ نظری غنی و استراتژیک زیرک آن تصور یک دوره از سیاست است که می تواند زنان را از حاشیه جامعه به مرکز انقلاب است. چرا که زنان در میان بسیاری از مردم به حاشیه رانده شده در این کشور مبارزات سیاسی خود را آورده و آنها را به درگیری مستقیم با هم تنیده بوده سرمایهداری—نژاد پرستی و تبعیض و فقر است. در نتیجه زنان از C. R. C معتقد بودند که اگر زنان موفق بودند در مبارزات خود و حرکات آنها تاثیر بسیار فراتر از خواسته های فوری خود را. آنها به عنوان آن را “اگر زنان آزاد بودند این امر به این معنی نیست که هر کس دیگری را به رایگان از ما آزادی را ضروری نابودی تمام سیستم ها از ظلم و ستم.”

دیگر من وحی آمد خود اصرار که “فمینیسم سیاه” لازم بود به روشنی بیان تجارب زنان سیاه. آن را هرگز به من رخ داده است که در چارچوب “نژاد” نبود تقریبا وسیع به اندازه کافی به تصرف خود در راه خاص است که زنان با تجربه جامعه آمریکا است. من تا به حال دیده روزمره انواع نژادپرستی در ایالات متحده آمریکا است که در سمت چپ بیشتر مردم سیاه و سفید با یک تلخ لبه حداقل کسانی که در خانواده من است. من تا به حال دیده می شود پدر من مورد آزار و اذیت توسط پلیس در سینسینتی, اوهایو, برای jaywalking. وقتی من هفت دیدم پدرم در پرش برای جلوگیری از سفید نوجوانان از تهدید برادر بزرگتر من تنها به پلیس سرزنش او برای درگیری. اما مادر من تجربه شد کاملا متفاوت است. او و پدر من در ملاقات دبیرستان مورخ طریق کالج و در نهایت فرود آمد و در دانشکده تحصیلات تکمیلی در SUNY بوفالو در اوایل نوزده-دهه هفتاد. در حالی که پدر من معتقد بود که انقلاب شد و در درک کسانی که مبارزه را سخت به اندازه کافی به آن اتفاق می افتد مادر من که تا به حال مطالعه زبان انگلیسی و فرانسوی و اسپانیایی در کالج بود اتمام درجه دکتری خود را و بالا بردن من و برادر من. پدر من سمت چپ زمانی که من و مادر من در زمان ما به دالاس که در آن او کار می کرد به عنوان یک متخصص خواندن برای دالاس مستقل منطقه مدرسه. سه تن از برادران او به دنبال او به Dallas, و, یک, یک کهنه سرباز جنگ ویتنام زندگی می کردند در گاراژ ما برای یک زمان به عنوان او تلاش برای پرش شروع زندگی خود را. هنگامی که در اوایل دهه هشتاد مادرم سوخته از haggling با کمتر واجد شرایط مرد سفید مدیران و فانتزی حرفه ای بود که هیچ جا در رفتن سریع او شروع به یک خانه تمیز کردن کسب و کار. او نمی دانم در مورد ولکر شوک و رکود اقتصادی که به دنبال. مادر من درجه پیشرفته می تواند نه محافظت از او را از ورشکستگی در سال 1982. آنها نمی تواند متوقف چراغ ما از دوره ای خاموش و یا یک جریان ثابت از لایحه جمع از آمدن به درب خانه ما. آنها نمی تواند کمک به او استراحت کار کمتر و یا بیشتر در حال حاضر. مادر من فوت کرد و در پنجاه و دو و پانزده سال پس از او برای ورشکستگی زمینه; مزمن خستگی احساس او از کار پوشش علائم درمان نشده و در نهایت کشنده مورد لوپوس. دوریس جین تیلور زندگی بدون تشریفات خاموش دو هفته به بعد او وارد بیمارستان.

از آن سال قبل از من کشیده کسانی که در رشته های مختلف از زندگی مادر من با هم. من هنوز اذیت غیاب و غفلت از زمانی که من جوانتر بود. آن را تا مدت ها پس از مرگ او که من دیدم کامپوزیت پرتره از یک مادر سیاه و سفید, بالا بردن دو بچه با ورشکستگی scuttling او اعتبار دائمی ماشین معیوب تخلیه حساب بانکی و یک شبکه گسترده ای از اعضای خانواده برای مراقبت از. نژاد پرستی به تنهایی نمی تواند توضیح دهد که چه کشته ، جنسیتی نیز ناقص ، این همپوشانی از نژاد و جنسیت و آرمان به راحتی از یک کلاس است که او برخوردی خشن روبرو در اطراف لبه های اما می تواند در نهایت به شکستن. سیاه فمینیسم ساخته شده حس زندگی مادر من از کار اجباری caretaking و بدهی. از آن ساخته شده حس او بی معنی مرگ فقط خجالتی از قرن بیست و یکم. Malcolm X ساخته شده است آن را ساده: “بیشتر نادیده گرفته شده فرد در امریکا سیاه و سفید است.”

همه از این بود در تناقض وسرد به آنچه که به عنوان یک فرد جوان من تا به حال درک “فمینیسم” می شود. من تا به حال دیده فمینیسم به عنوان دامنه سفید زنان در درجه اول در رابطه با سقف شیشه ای و دسترسی به سقط جنین. کسانی که چیزهای خوب را در مقابل عمل و مبارزه برای اما آنها احساس بسیار سبک وزن و سیاست در مقایسه با چیزهایی که من نوزده ساله خود نگران بود در مورد: حضور امریکا در خاورمیانه خشونت پلیس و نژادپرستی و فقر و نابرابری. زنان از C. R. C. توضیح داد که چگونه راه های بی شمار است که زنان با تجربه سرکوب ترجمه می تواند به یک رادیکال رد وضع موجود. به عنوان آنها توضیح داد: “سیاه فمینیست و بسیاری از زنان که نمی تعریف خود به عنوان فمینیست باید همه با تجربه جنسی ظلم و ستم به عنوان یک ضریب ثابت در ما روز به روز وجود دارد.” و آنها انجام شد و حتی بیشتر از آن است که: این Combahee بیانیه همچنین نوشته شده برای توصیف چگونه نژاد و جنسیت و گرایش جنسی بافته شد با هم در زندگی عجیب و غریب, سیاه زنان است. در توصیف تجربه متمایز از زنان بودند لزبین آنها پیشگام آنچه که در نهایت تبدیل شدن به شناخته شده به عنوان “تقاطع”—این ایده که چند هویت را می توان به طور مداوم و به طور همزمان در یک بدن فرد. تجارب لزبین سیاه و سفید نمی تواند به کاهش جنسيت ، نژاد ، طبقه و یا تمایلات جنسی. C. R. C. خواستار سیاست است که می تواند برای همه و نه فقط جنبه از هویت خود را.

مهم ترین C. R. C. دیدم خود را به عنوان سوسیالیست و به عنوان بخشی از برنامه گسترده تر در سمت چپ, اما آنها قابل درک است که هیچ جنبش توده ای برای سوسیالیسم می تواند سازمان یافته و بدون پاسخگویی به فرم های خاصی از ظلم و ستم تجربه شده توسط زن سیاه, نوک سینه, زنان, لزبین ها, مادران مجرد و بسیاری از گروه های دیگر. خود نقطه بود یکی ساده است: شما نمی توانید انتظار مردم برای پیوستن به جنبش خود را با گفتن آنها را به قرار دادن مسائل خاص خود را به خاطر برخی از بد تعریف “وحدت” در تاریخ بعد. همبستگی بود این پل که توسط گروه های مختلف مردم می تواند اتصال بر اساس درک متقابل و احترام و سوسیالیستی حکم که آسیب به یک آسیب برای همه. آن ذهن دمیدن!

به صداقت, من نمی دانم چه چیزی برای انجام با Combahee بیانیه. پس از آن بود بر خلاف هر چیزی من تا به حال همیشه قبل از خواندن در سیاست و این درگیری تا به شدت با آنچه که من تا به حال به این باور رسیده در مورد فمینیسم و “سیاست هویت” که من نمی دانم که چگونه به آن ادغام فعالیتهای من. من تا به حال به آن را دور.

این Combahee رودخانه جمعی شکل گرفته در بوستون در سال 1974 در طول یک دوره است که به طور منظم تولید می شود سازمان هایی که ادعا گوشته رادیکال یا انقلابی مبارزه است. این گروه شکست از بوستون فصل ملی, سیاه سازمان فمینیستی و نام خود را پس از یک جسارت اتحادیه ارتش حمله به رهبری Harriet Tubman, برای آزادی هفت صد و پنجاه و بردگی مردم در کارولینای جنوبی است. چند سال پیش باربارا اسمیت به من گفت که او و رفقای او بر این باور است که با نامگذاری این گروه پس از Combahee River Raid هر دو آنها تجلیل Harriet Tubman و نشان می دهد که آزادی مورد نیاز عمل سیاسی.

زنان از C. R. C. درو بر تجربیات خود را در سیاه و سفید و مردسالار سازمان. Demita فریزر شده بود یک عضو حزب پلنگ سیاه در شیکاگو راست تا پلیس شیکاگو کمک به ترور پلنگ رهبر فرد همپتون در سال 1969. به طور کلی بیشتر مردان سیاه و سفید تحت رهبری سازمان سیاه در سمت چپ. به عنوان یک نتیجه بسیاری از زنان احساس خاموش کردن از کارگردانی این سازمان ها فقط به عنوان آنها احساس کردند که تجارب خود را به عنوان سیاه و سفید زنان نادیده گرفته شد.

آنها شانس بهتر در سازمان, رهبری, سفید, زنان, که, در بیشتر قسمت ها نمی تواند درک چگونه نژادپرستی مرکب تجارب زنان ایجاد ابعاد جدید از ظلم و ستم. اکثریت قریب به اتفاق زنان مشغول به کار بودند-کلاس و مجبور شدند به کار هر دو در خارج و در داخل خانه های خود. اما زنان که تلاش برای استفاده از رفاه عمومی به طوری که آنها می تواند زمان بیشتری را صرف مراقبت از فرزندان خود بودند شرور و اهریمن به عنوان freeloaders حتی به زنانی که تصمیم به کار در خانه بودند جشن برای اولویت خانواده های خود بیش از جاه طلبی های شخصی. در حقیقت برگزاری این تنش آشکار خود را در زنان سفید پوست تمایل به تمرکز خود را سازماندهی سقط جنین در حقوق, در حالی که سیاه فمینیست استدلال برای چارچوب وسیع تر از باروری عدالت که شامل مبارزه, مجبور, عقیم سازی از سیاه و قهوه ای زنان است. این که به سختی doctrinaire اختلافات. Eugenics برنامه از اوایل قرن بیستم ادامه به نوزده-دهه هفتاد به عنوان ده ها هزار نفر از زنان در ایالات متحده قرار گرفتند و عقیم سازی روش بدون رضایت آگاهانه.

کلاس و مسابقه تنش در درون فمینیسم به طول انجامید فراتر از دهه هفتاد. وقتی رسیدم دانشگاه, در دهه نود این همان بحث را می توان یافت متحرک سازی زنان-مطالعات کلاس. در مقدمه به مطالعات زنان, کلاس, یک زن, که گفت که او از هیانیس پورت, ماساچوست, chafed در آنچه او به عنوان “تفرقه” از فمینیسم. پس از همه, نیست, همه ما ، برای روشن شدن این زن گفت: او به عنوان های زیادی را در همبستگی با زنانی که تمیز خانه خود را به عنوان او با زنان طبقه متوسط مثل خودش که تا به حال نیز آموزش داده شده است به کاهش افق دید خود و انتظار کمتر از زندگی. ظاهرا خواهری قدرتمند بود.

این Combahee بیانیه چیزی جز تفرقه. آن را جشن گرفته و امکانات سیاسی ائتلاف متولد همبستگی میان گروه های که به رسمیت شناخته شده نیاز به درگیر در مبارزه است. در این راه C. R. C. پیشگام مفهوم “سیاست هویت” شاید یکی از بحث برانگیز ترین و اشتباه گرفته نظر در سیاست آمریکا. در این بیانیه نویسندگان توصیف “مفهوم سیاست هویت” در راه شرح زیر است: “اعتقاد ما این است که عمیق ترین و بالقوه ترین سیاست رادیکال و افراطی می آیند به طور مستقیم از ما هویت خود به عنوان مخالف به کار برای پایان دادن به کسی دیگری ظلم و ستم. در مورد زنان این است که به خصوص فرسا خطرناک و تهدید و در نتیجه مفهوم انقلابی به دلیل آن واضح است از به دنبال در تمام جنبش های سیاسی که قبل از ما که کسی شایسته تر از آزادی از خودمان است. ما را رد پایه queenhood و قدم ده قدم پشت سر گذاشت. به رسمیت شناخته شده به عنوان انسان levelly انسان کافی است.”

من به تازگی در گفتگو با باربارا اسمیت که روشن ساخته است که “سیاست هویت” در نظر گرفته شده بود به طور انحصاری و یا ادعا می کنند که تنها کسانی که دچار خاص ظلم می تواند به مبارزه با آن و یا حتی اظهار نظر در مورد آن. “ما در حال تقلیل ما نمی شد که جدایی طلبان,” او گفت:. “Combahee هرگز تجزیه طلب.” این امر البته شده اند رد همبستگی در قلب C. R. C. سیاست. آنها استدلال می کنند که زنان و همه مردم مظلوم—که به شکل خود به خود برنامه های سیاسی, چرا که هیچ کس دیگری را. اسمیت گفت: من “توسط” سیاست هویت ” ما به معنای به سادگی این است: ما باید به عنوان حق زنان در نوزده-دهه هفتاد به تدوین و فرموله کردن خود ما برنامه های سیاسی.” او گفت: “ما نمی باید به ترک کردن این واقعیت است که ما زنان ما را مجبور به ترک کردن این واقعیت است که ما سیاه و سفید است. ما لازم نیست برای انجام سفید فمینیسم ما را مجبور به انجام مردسالار سیاه ناسیونالیسم—ما مجبور به انجام آن چیزهایی است. ما به وضوح می توانید ایجاد یک سیاست است که کاملا تراز وسط قرار دارد با ما تجارب خود را به عنوان سیاه و سفید زنان—به عبارت دیگر با هویت ما. این چیزی است که ما به معنای “سیاست هویت” که ما حق دارند. و به من اعتماد بسیار کمی از مردم موافقت کردند که ما که در سمت راست نوزده-دهه هفتاد. بنابراین ما تأکید آن به هر حال.”

هر مفهوم پس از آن منتشر شده است به جهان می تواند در معانی جدید در هنگام مواجهه با مشکلات جدید. هویت سیاسی تبدیل شده است به طوری untethered از اصلی خود را استفاده است که آن را بسیار از دست داده و اصلی توضیحی قدرت. در اولین تکرار, سیاه, فمینیسم در نظر گرفته شد به رادیکال به دلیل موقعیت کلاس از سیاه به شدت در جامعه می شود. اما حقوق مدنی انقلاب و هماهنگ تلاش های سیاسی ایجاد شده یک واقعیت متفاوت برای تعداد کمی از آمریکایی های آفریقایی تبار. امروز وجود دارد کوچک اما تاثیرگذار سیاه و سفید سیاسی—سیاه نخبگان و آنچه می تواند به عنوان aspirational سیاه و سفید طبقه متوسط—که اعضای آن همچنان محدود تبعیض نژادی و نابرابری اما چه کسی وعده که یک زندگی بهتر است و ممکن است در ایالات متحده است. آنها ایستاده در مقابل سیاه و سفید و فقیر و طبقه کارگر که در زندگی واقعی پلیس کشورهای با دستمزد پایین کار ضعیف مراقبت های بهداشتی نامطلوب و گران مسکن و حاد حس نا امنی است.

بیش از یک پنجم از زنان زیر خط فقر زندگی میکنند اما زندگی خود را تا حد زیادی نامرئی. به جای فرهنگ عامه و رسانه های جریان اصلی در حال تثبیت شده در اپرا وینفری, Beyoncé Knowles و میشل اوباما به آنها به نوبه خود برای بینش به تجارب زنان سیاه. بسیاری از آنچه که به معنای سیاست هویت در آن معاصر اصطلاح است که به سادگی نمایندگی—حضور, سیاه, عجیب و غریب جنسیتی و طبقه بندی بدن تقریبا بدون توجه به سیاسی خود را تعهدات. اما radicality از زنان سیاست بود که بر اساس موقعیت خود را در پایین. این دیدگاه است که قطعا متفاوت از بالا. C. R. C. به ما ابزار سیاسی برای درک تفاوت بین پایین به بالا و از بالا به پایین سیاست و تحریف خود تجلی در سیاست هویت از امروز.

وقتی که من برگشتم به Combahee بیانیه پس از فرگوسن قیام من تو را دیدم که آن سیاست تا به حال بالقوه برای ایجاد یک راه از آنچه که احساس می کردم به هیچ وجه. اما پس از آن من آن را درک متفاوت نه فقط به عنوان یک سند مهم در کانن ادبیات فمینیستی و یا به عنوان مورد نیاز نمایشگاه از ریشه های سیاه و فمینیسم. در عوض من به عنوان خوانده شده آن را به عنوان یک قدرت مداخله در سمت چپ به عنوان یک کل. سیاسی لحظه ای که بیهوده استدلال ادعا کرد به گودال مسابقه با کلاس و سیاست هویت در برابر جنبش های توده C. R. C. نشان داد که چگونه به درک رابطه بين نژاد و طبقه و جنسیت از طریق تجارب واقعی از زنان است. به عنوان بیانیه را بخوانید:

ما نیاز به بیان واقعی کلاس وضعیت افرادی که صرفا raceless, sexless کارگران اما برای چه کسی و نژادی و جنسی و ستم قابل توجهی عوامل در کار خود/اقتصادی زندگی می کند. اگر چه ما در توافق ضروری با مارکس تئوری به آن اعمال می شود به خیلی خاص اقتصادی روابط او تجزیه و تحلیل ما می دانیم که تجزیه و تحلیل خود را باید گسترش داد بیشتر به منظور برای ما به درک خاص ما وضعیت اقتصادی به عنوان سیاه و سفید زنان است.

سیاه و سفید بودند در راس رو به رشد Black Lives Matter جنبش و آنها هم بودند که با جذب شدن به سیاست C. R. C. Smith به من گفت: “بسیاری از مردم در جنبش برای زندگی کاملا اذعان کرد که آنها با الهام از سیاست های Combahee رودخانه جمعی و فمینیسم از زنان از رنگ نه فقط زنان.” او فکر Audre Lorde ژوئن اردن و شریل کلارک و پیشگام Chicana فعالان Cherríe موراگا و گلوریا Anzaldúa. همانطور که اسمیت آن را “این افراد به دنبال شدند در اوضاع و گفت:” آنچه ما در اینجا کار نمی کند. ما نیاز به فکر می کنم در مورد چیزهایی که در راه های مختلف.’ و بهتر است که برای انجام این کار از فمینیست رنگ که عجیب و غریب و در سمت چپ؟” او افزود: “یکی از نشانه ها به من که فمینیست-از-رنگ سیاست در حال نفوذ در این لحظه چند نژادی, تنوع قومیتی و نژادی و قومی اما هر نوع تنوع—از افرادی که در خیابان ها در حال حاضر. درست است که از سیاه فمینیستی راهکار است.”

در سال 2016 به عنوان چهلمین سالگرد Combahee بیانیه با نزدیک شدن متوجه شدم که این امر می تواند یک فرصت برای جلب توجه به این سند و آن حیرت انگیز prescience و تحلیل و پیچیده تر از یک آب و تاب و قانع ملی, بحث در مورد که وارث واقعی بودند از سیاست سوسیالیستی در ایالات متحده است. در آن زمان هنگامی که من برای اولین بار به فکر جمع آوری تاریخ شفاهی از Combahee رودخانه جمعی که شد کتاب “ما چگونه دریافت, رایگان” سناتور برنی ساندرز در ضخامت از ستیز دموکرات ریاست جمهوری اولیه. بخش زیادی از تنش ایجاد شد و بی اساس اظهارات که سوسیالیسم و غنایم اجتماعی دموکراسی تنها علاقه به مردم است. من نگه داشته به آینده را به C. R. C. اساسی ادعا می کنند:

ما متوجه است که آزادی همه مستضعف مستلزم تخریب سیاسی-اقتصادی سیستم سرمایه داری و امپریالیسم را به عنوان به خوبی به عنوان مردسالاری. ما سوسیالیست چرا که اعتقاد ما بر این است که کار باید سازمان یافته برای نفع جمعی از کسانی که به انجام این کار و ایجاد محصولات و نه به سود کارفرمایان است. منابع مادی باید به طور مساوی توزیع شده در میان کسانی که در ایجاد این منابع است. ما که یک انقلاب سوسیالیستی است که همچنین یک فمینیستی و ضد نژادپرستانه انقلاب را تضمین کند ما آزادی است.

هیچ کس تا به حال حق به سوسیالیسم و آن ریشه در جمع دموکراسی و بشر تحقق از زنان سیاه و سفید و یا سیاه و سفید رادیکال سنت است. ادعا می کند که سوسیالیسم برای سفید, مردم توهین به اصل و نسب از کمونیست ها و سوسیالیست ها در اینجا در ایالات متحده است. سیاه آمریکایی ها همیشه کشیده شده است به رادیکال و انقلابی سیاست به عنوان یک مرهم برای بیمار زخم نژادی ظلم و ستم و فقر و بدبختی را ایجاد می کند. اگر lynchings پلیس خشونت و موش آلوده مسکن بودند که دموکراسی آمریکایی پیشنهاد می آمریکایی های سیاه و سفید, پس چگونه بد می تواند کمونیسم یا سوسیالیسم واقعا بود ؟

امروز در میان بزرگترین موج اعتراض و تحول اجتماعی در بیش از یک نسل, کتاب در مورد نژادپرستی پلیس و سیاه زندگی مهم جنبش بالا لیست بهترین فروشنده. به طور غریزی بسیاری از ما به نوبه خود به تاریخ به عنوان یک راه برای درک برخی از چارچوب مرجع است. من خودم را در بر داشت Combahee بیانیه قانع کننده تر از همیشه. C. R. C. متصل استثماری گرایش سرمایهداری به طیف وسیعی از ستمگری که از هم جدا نگه داشته کسانی که با علاقه در آینده با هم. آنها پیش بینی ائتلاف سیاست بر اساس همبستگی متقابل از جمله تعهد به مبارزات علیه تبعیض heterosexism نژادپرستی کلاس ظلم و ستم و استثمار و امپریالیسم. این در ديدگاه پیش شرط برای یک جنبش توده ای است که در آن هیچ یک از این مسائل پشت سر گذاشته شد.

پس از C. R. C. منحل در سال 1980 باربارا اسمیت در ادامه به نقش حیاتی در ایجاد رشته مطالعات زنان در دانشکده ها و دانشگاه ها و همچنین در چاپ و نشر. او با تاسیس افسانه ای میز آشپزخانه: زنان از رنگ مطبوعات با Audre Lorde در سال 1980. از سال 2009 تا 2013 اسمیت خدمت در آلبانی, شورای شهر, و امروز او با این نسخهها کار در آلبانی دفتر شهردار در مورد مسائل مربوط به نابرابری. در طول سال 2020 دموکراتیک ریاست جمهوری اولیه او به عنوان یک جانشین برای برنی ساندرز. اسمیت این است که شک و تردید در مورد طول عمر این لحظه خاص به عنوان او به دست آورده حق بود. آن را تبدیل به چیزی بیشتر ماندگار از یک نا امید فوران از کسانی که در پایین ؟ اما احتیاط نیز خیانت به امید و میل به تغییر رادیکال که همه انقلابیون بندر. اسمیت به من گفت: “من متقاعد نشده است که با وجود میلیون ها نفر از افرادی که در خیابان ها بیان که آنها انجام می شود با همه چیز به عنوان آنها هستند—من متقاعد نشده که ترجمه را به یک جنبش است. ما در حال حاضر زبان ما یک تجزیه و تحلیل از آنچه در جریان است با زندان-مجتمع صنعتی با جرم حبس با خشونت پلیس با قتل های فراقضایی—ما که و ما باید پایگاه های عملیاتی به دلیل وجود دارد قطعا Black Lives Matter سازمان در شهرستانها مختلف در سراسر کشور است.” او ادامه داد: “اما این سوال برای من این است: چه بعدی ؟ چگونه ما بسیج این همه انرژی و در واقع در مورد بنیادی سیاسی و اجتماعی و اقتصادی تغییر دهید؟”

البته چه می آید بعدی بستگی دارد چه کسانی تشکیل جنبش انجام دهد. وجود دارد هیچ نقشه و یا مسیرهای از پیش تعیین شده است که تضمین موفقیت یا شکست یک جنبش است. آن است که یک چیز در زندگی است. اما ما می توانید با الهام از این تخیلی خوش بینی از Combahee بیانیه. بسیاری از چیزها تغییر کرده است پس از انتشار این سند اما بسیاری از آنها نه در آن نهفته است مشکل است که همچنان به کشیدن مردم به خیابان ها. زنان از C. R. C. معتقد بودند که جهان دیگری ممکن بود که در آن زنان و در نتیجه همه بشریت بودند آزاد از سیستم های ظلم و ستم و استثمار به عنوان نتیجه یک مبارزه جمعی که رسیده به ریشه های این مشکلات مواجه هستیم.

tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme