“Vitalina وارلا,” بررسی: بی پروا, درام, فیلم در مورد مبارزات یک مهاجر جامعه

A still from Vitalina Varela.
Vitalina وارلا یک غیر حرفه ای بازیگر از اسکودوی کیپ ورد اساسا نقش خودش در “Vitalina وارلا” یک فیلم جدید پرتغالی مدیر پدرو کوستا.عکس حسن نیت ارائه میدهد از ملخ فیلم

فیلم جدید پرتغالی مدیر پدرو کوستا “Vitalina وارلا” که باز جمعه (پس از بازی در جشنواره فیلم نیویورک در پاییز گذشته) یک کار شجاعانه تناقض است. با وجود آن آوانگارد سبک آن را یک فیلم از مجازی, باستان شناسی, یکی, که, بازیابی عظیم نمادین قدرت کلاسیک سینمای آمریکا—در حالی که با این وجود تحمل بار جدید بلامنازع کنوانسیون کسانی که از سینمایی مدرنیسم است.

کاستاریکا فیلم فیوز داستانی و غیرداستانی در آن مصاحبه با بازیگران که بازی شخصیت خود را با نام و به اشتراک گذاری عناصر خود را تجربه. شخصیت است که توسط یک زن به نام Vitalina وارلا یک غیر حرفه ای بازیگر از اسکودوی کیپ ورد; شخصیت سفر به لیسبون برای اولین بار به دیدن او بیمار, شوهر, Joaquim در بستر مرگ بود. اما او می رسد بیش از حد دیر: او می شود وجود دارد سه روز پس از مرگ او (که در واقع اتفاق افتاده است به وارلا در زندگی واقعی). هر چند جقویم دوستان سعی کنید برای جلوگیری از Vitalina از ماندن او حرکت خود را مختصر و مفید در یک آپارتمان غرق باغی در کوا دا Moura محله و جدایی ناپذیر, الهام بخش, بخشی از جامعه خود را.

از شروع کاستاریکا بر endows داستان با تصویری اعلیحضرت ریشه در یک دست به تغییر و تحول در فیلم-نوآر اکسپرسیونیستی ریشه فیلمبرداری. تصاویر خود را (متوجه شدم توسط مدیر عکاسی لئوناردو سیمس) ویژگی, سوراخ کردن بدن, انفجار نور و sepulchral سایه مخطط و ناقص و نور است که می آمیزد با تا حد زیادی استاتیک قاب فیوز فضا و خلق و خوی اکشن و هیجانی. بالاتر از همه کاستاریکا اجتناب ناتورالیستی استعارههای و فیلمبرداری وارلا و ساکنان دیگر از شوهر مرحوم او را پیچیده با آماده حرکات declamatory طرز و آگاهانه قدم زدن او خود نشان دهنده عظمت و قدرت خود را—و همچنین حضور خود را به عنوان عوامل اعم از عوامل مخفی. (تاپیک با شکوه و تند و تلخ لحظه هر دو مصنوعی و عمیقا معتبر هنگامی که یک پابرهنه Vitalina فرود در وسط شب یک هواپیما فلزی راه پله و استقبال در آسفالته از باند فرودگاه شب خدمه تعمیر و نگهداری—شوهرش از دوستان که اطلاع او از مرگ او.)

جامعه سیاه و سفید کیپ وردان مهاجران آنها کاستاریکا فیلم ارائه شده است به عنوان یک جهان جدا یک جامعه است که به معنای واقعی کلمه قنات, immured پشت دیوارهای بلند از حفر کردن کوچه و نیاز به عبور از یک مرطوب و سرد و ویران تونل به ظاهر جدا شده از شهرستان در یک perma-سایه enshrouded در یک شب بی پایان در حاشیه پرتغالی جامعه است. تحت فشار قرار دادند به بی خانمانی مجبور به چرخه جرم و حبس تنزل به مسکن عام (که از کاستاریکا عصاره چندین لمس از طنز تلخ به عنوان زمانی که Vitalina در حالی که دوش گرفتن, ضربه با یک اسپری از سقوط سیمان) ساکنان Cova de Moura ساکن دائمی قلمرو دزدکی تاریکی که آنها را ارائه می دهد پوشش است که در آن برای زنده ماندن در خارج از نگاه خصمانه اقتدار و لرز شوم رسمی بی تفاوتی.

فشار سایه سرما همه به نظر می رسد به عنوان یک قابل لمس ضخامت هوا فضای مجازی postindustrial لجن که مبتلا جقویم و هنوز رنجور خود را از همسایگان و دوستان با ایثار مرگ کاذب ارائه حتی قهرمانانه خود را روزانه exertions برای بقا تنبل پریشان و ژولیده. این مهاجران تحمل یک بی تفاوتی درونی استعمار که در آن دشمنی که آنها چهره و محرومیت در آن زندگی می کنند دارای چشمانداز به استخوان های خود را و تبدیل انرژی خود را خود به مصرف خود و طاقت فرسا است.

جنبه های کاستاریکا را هنرمندی هستند startlingly اصلی—و در عین حال دیگران کمتر startlingly معمولی است. او تقویت حس weightiness با حزن انگیز را به قدم زدن و استفاده طولانی طول می کشد تدریجی و افزایشی یا خفیف عمل است. آن را آشکار استفاده از این سبک است که اغلب محصور شده با عنوان “آهسته سینما”—یک اصطلاح و یک ایده که من کمتر مفید است چرا که با سرعت از یک فیلم است که توسط اداره جریان ایده ها بیش از عمل فیزیکی. در عین حال آن را دقیقا در اینجا است که کاستاریکا اغلب منجر به اغلب استفاده می شود و مصرف زیاد روش ها و سبک های بین المللی هنر-خانه سینما که در آن عمدی نمایش از هجوم هنجارهای تجاری سینما به مقدار یک نوع از نام تجاری یا موقعیت به عنوان بخشی از یک سیستم تولید که آشکارا خارج از جریان اصلی یکی است.

این خود-مذهبی است که به خودی خود یک پارادوکس آنجا که کاستاریکا خودش روش داستان Vitalina با کاملا مهر و موم شده-خاموش ناگسستنی چشمگیر رئالیسم. وجود دارد هیچ یک از هنر های خانه سینما را در قاب-شکستن هیچ حس از مدیر خود مفهوم در زندگی از شخصیت های خود را در تعامل با هنرمندان و یا معاملاتي و تحول اثر حضور او. کاستاریکا را در خود پنهان روش بدون صرف تظاهر: همچنین ایجاد یک virtual پل بین حالت های کلاسیک و رئالیسم و قوس مدرنیسم—ادعا می کنند که این سنت جدید از هنر اروپا-خانه محصولات و استودیو-عصر یکی از فیلم های هالیوودی نیست ذاتا متناقض بلکه می تواند جعلی به هنری پیوسته.

نتیجه این است که در نهایت کاستاریکا—و کاملا در نهایت بعد از یک مدت طولانی و متکبر تجمع خلق و خو و انگیزه—به ارمغان می آورد “Vitalina وارلا” به بالا زمین از cinephilic expressivity. به عنوان Vitalina می شود به دانستن بیشتر در زندگی است که جقویم زندگی در دهه, جدایی از طریق آشنایان خود را—به ویژه از یک کشیش, بازی های برگزار شده توسط, Ventura, دیرین شرکت کنندگان در کاستاریکا فیلم—او می شود بیش از یک بخشی از جامعه جدید است. او می شود آن کاتالیست خارجی که تبدیل به خودی و با حضور او کمک می کند تا برای تبدیل آن به احیای ساکنان آن از راه خود متمرکز عزم خود را بی نقص و در عین حال طولانی بکر انرژی.

اوجی صحنه از فیلم که در آن Vitalina طول می کشد بخشی در بازسازی جامعه و آداب و رسوم و جرقه جقویم دوستان و همسایگان به تازگی قوت بخشیده و تلاش برای بهبود خانه های خود و کنترل زندگی خود را در حال صحنه های توانا و نشئه روز روشن است. در نمادین خود را در این غلیان احساسات مدنی شور و شوق و حس معنوی تبدیل آنها یادآور—مجازی و ترمیم از—صحنه هایی از فیلم های جان فورد. رستگاری قدرت و فلسفی پیچیدگی از این لوازم یدکی در عین حال به یاد ماندنی تصاویر جدا از nontheatrical و در عین حال تحمیل حضور از وارلا ونتورا و بقیه بازیگران نیز از تظاهرات do-it-yourself, هنر-خانه نوآوری است که با آنها ایجاد شده است.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>