سازمان دیده بان فیلم های اریک رومر در سده

A still from Les nuits de la pleine lune
Pascale Ogier در یک صحنه از اریک رومر “Full Moon in Paris” از سال 1984.عکس از Alamy

این پنج شنبه, مارس 21st, یک سده از اریک رومر یکی از معدود فیلمسازان در تاریخ هنر که فیلم یک نوع را نزد خود. امروز هر زمان که یک کارگردان فیلم می سازد که در آن شخصیت های صحبت کردن در طول راه است که ترکیب رمانتیک و سردرگمی فکری pith آن ناچار خواهد شد تشبیه به یک رومر فیلم. ایده ساخت این نوع از فیلم در حال حاضر آشکار است; اما آن را در اواخر دهه چهل که رومر بیان خود را متمایز چشم انداز در یک سری از مقالات (جمع آوری شده در “طعم برای زیبایی قرار داده است که او را بر روی نقشه از فرانسه انتقاد و او را پیشرو نور برای جوان پاریسی فیلم آجیل که معتقد بودند که او که هنر فرم پر رونق بود (البته دور از فرانسه تجاری جریان اصلی) و که در نظر گرفته شده برای ایجاد انواع جدیدی از فیلم گرفتن از آنچه آنها دیدن.

کسانی که فیلم جوان آجیل خواهد راه اندازی فرانسه, موج جدید همراه با رومر بود که مجازی خود godfather; در عین حال آن را در زمان او دو دهه برای قرار دادن ایده های خود را به عمل. تفاوت این گروه را فیلم بود و یک حالت جدید از تولید اندک بودجه کوچک خدمه عکسبرداری سریع. برای رومر این روش به او کمک کرد تا فیوز راه خود را از فیلمبرداری با راه خود را از زندگی—و او زندگی بسیار عجیب و غریب زندگی است. (وجود دارد قابل توجه بیوگرافی از او توسط Antoine de Baecque و Noël Herpe.) او شیوه—ترکیب مستند و زیبایی پرستی, ذهنیت و سبک باستانی—نیز او را شخصیت های رمانتیک اعمال به نظر می رسد فریب آمیزی بیهوده و بیمعنی فکری خود disputations جالب اینجاست که تند و تلخ. فراگیر موضوع فیلم های خود را است اجتناب از وسوسه های یک عشق کاذب (اغلب اما نه همیشه در قالب lust) در حالی که به دنبال در انتظار پیش بینی و یا به سختی حتی به امید درست باشد. در یک تعداد انگشت شماری از فیلم ها مانند عمیقا نگران کننده “نوعی گلابی O” و خود را نهایی فیلم “عاشقانه از Astrée و Céladon” او راهنمایی دست خود را با انتزاعی افراط و ایده های خود را—از جمله تقریبا غیر ممکن است radicality از عشق مسیحی (که در نظر او نیز عاشقانه).

در جدید و حجم عظیم, “Le Sel du Présent” (“نمک حاضر”) که در منتشر شد فرانسه با Capricci در ماه فوریه که جمع آوری و بررسی که رومر نوشت برای انواع عمومی-خوانندگان مجله در نوزده-پنجاه او ارائه می دهد هیجان چشم انداز سینما به عنوان هنر عالی تایمز از آینده ای که او خود را برنامه ریزی شده بود را به عنوان به خوبی به عنوان یک بلورین précis (در مختصر 1959 بررسی Kenji Mizoguchi را “Ugetsu”) از خود هنری فلسفه: “برای فیلمساز که برای شاعر وجود دارد تنها یک موضوع بزرگ: ایده وحدت پنهان در زیر تنوع ظاهر, یا, نه, ترجمه چشمگیر شرایط است.” برای رومر جوهر از آن است که توحید خشم و میل آن جعل تحت فشار شدید به رمان و اجتماعی آن اشکال است. توانا فکری انرژی از فیلم های خود را ناشی از این موضوع اساسی—فلسفی خود را از نظر مرکزیت مفهوم و امکان از عشق به فرهنگ و هنر و سازنده سیاست است.

سخاوتمندانه دسته ای از رومر فیلم های موجود برای جریان در معیار کانال های آمازون و Kanopy. من می خواهم شروع با است همچنین یکی از من نظر رومر بهترین فیلم “Le رین Vert,” یا “سبز ری” از سال 1986 جریان در معیار کانال. (آن منتشر شد در اینجا پس از آن تحت عنوان “تابستان.”) این یک فیلم از گسترده کنجکاوی و سرسخت مشاهده با عمق پرشور همدلی است که ناشی از مشترک آزادی او منجر بازیگر ماری ریویر در ساخت و او را خار و شخصیت جذاب. داستان کاملأ پیچیده است ساده: تابستان-تعطیلات و برنامه های Delphine (ریویر) یک زن جوان مشغول به کار به عنوان منشی در پاریس لغو در آخرین لحظه و او نیاز به پیدا کردن جایی برای رفتن و چیزی را برای چند هفته. Delphine می بیند او باعث می شود امکانات جدید او سفر به کوه سفر او به دریا و در هر یک از این ناگهانی شرایط جدید او در می یابد که چیزی اشتباه او نمی تواند در جا او را یک نابغه منفی با Socratically بصری حس بیزاری. در عین حال این عمق شخصیت و چشم انداز جریان از طریق lambent نور از حومه فرانسه و اجتماعی غلغله از انرژی برخوردهای; فیلم جهش بین بی اهمیت و متعالی است شگرف.

صحبت از منفی و گریزی از آن را به ارزش معرفی فیلم های رومر که تقریبا بزرگ و همچنین نزدیک به unwatchable, “کلر زانو” از سال 1970 (در معیار کانال). آن هم تابستان است داستان مجموعه بین پایان ماه ژوئن و در پایان ماه ژوئیه در یک مجلل جامعه فرانسه دریاچه انسی; آن داستان عشق و شهوت تعبیه شده است در این زمینه الهام بخش و خطرات ناشی از هنر خود را. وجود دارد ژروم (Jean-Claude Brialy) یک جوان بی باک فرهنگی دیپلمات در اواخر خود را که مشغول به ازدواج, است, استقبال, به یک خانواده است که ویژگی های دو نیمه خواهر لورا (Béatrice Romand) که شانزده و کلر (لورنس د موناگان) که کمی قدیمی تر است. لورا اذعان می کند که در عشق با او و هر چند هیچ چیز “اتفاق می افتد” در کنار یک بوسه—یک است که او آغاز—امکان است که هر دو در هوا و در ذهن خود. کلر به سختی می داند که او وجود دارد, اما او با وسواس می شود بدن به طور خاص بله با زانو و با او درگیر یک توطئه پیچیده به نوازش آن چیزی بیشتر. در عین حال او می گوید: هیچ یک از این که حتی آغاز شده است ادبی تصورات خود را دوست شفق قطبی (Aurora کرنو) یک رمان نویس رومانیایی که ماندن با دختران و مادر خود می چرخید یک داستان برای او در مورد یک مرد مانند او و زنان جوان مانند آنها. در اینجا رومر نخست ایده در مورد avowal و سرکوب میل می شود پیچیده پیچیدگی در یک پيشينه خزنده فرم به عنوان ایجاد masturbatory توهمات که با اینحال شامل تجاوز جنسی در یک سطح smarmy مصونیت از مجازات. اگر تاریخ عشق است دخیل در تاریخ فرهنگ تا تاریخ درنده رفتار است. رومر ساخته شده یک فیلم است که نشان می دهد این که آیا یا نه او آن را می دانستند.

نوزده-دهه هفتاد بودند یک زمان دشوار برای فرانسه فیلمسازی و برای رومر و هنگامی که سرعت خود را از تولید تا برداشت دوباره در سال 1981 فرانسه متفاوت بود و او به نظر می رسید مختلف بیش از حد—در دهه شصت او گوش با دقت بیشتری به زنان جوان او کار می کرد و خود آگاهانه توسعه فیلم در سراسر دیدگاه های خود را. یکی از آنها “Full Moon in Paris” از سال 1984 است گسترده فیلم که نوسانات با عجول و بی پروا سبک آن ستاره Pascale Ogier—و آن را نیز به صورت گذشته نگر غم انگیز فیلم چون او درگذشت دو ماه پس از آن باز یک دارو مصرف بیش از حد از بیست و ششمین تولد. این یک داستان محور در پاریس راک شب زندگی که لوئیس (Ogier), شیک و اهل تفریح و بازی طراح داخلی را دوست دارد و دوست پسر رمی (Tchéky Karyo) یک معمار متنفر است. آپارتمان خود را در یک فیلم جدید ساخته شده در حومه; او pied-à-تیری در پاریس است که او را آماده برای فروش اما در ضمن او با noodgy و درخشان جوان پاریسی فکری (Fabrice Luchini که رفیع طرز و شدید به شیوه ای ساخته شده او را یکی از رومر, طلسم, بازیگران) که همراهی وسوسه او حتی خود را به عنوان پیشرفت او را آزار. رومر برازنده و سرسخت کنجکاوی در مورد عادات و سبک های نسل جدید و آوانگارد از استعداد به عنوان تجسم توسط Ogier چرخش یک روحیه سرزندگی است که با این وجود shudders با سرکوب و خواسته های متضاد است که او به عنوان بزرگ “وحدت” و در زیر آن انرژی. (جریان “Full Moon in Paris” در آمازون Google Play و سایر خدمات است.)

در سال 1962 در حالی که رومر دوستان جوان و همراهی دستیارش ژان-لوک گدار و François Truffaut شد و در حال حاضر در جهان-معروف رومر فیلمسازی حرفه ای تا به حال موفق به راه اندازی و بنابراین او ساخته شده راه خود را به عقب به کارگردانی توسط قلاب و اگر نه کاملا توسط کلاه بردار: دوستان جوان خود Barbet Schroeder تولید و ستاره دار در رومر فیلم کوتاه “The Bakery Girl of Monceau” (فرقان کانال) داستان یک دانشجوی حقوق که در عشق در دور چشم با هنر-گالری دیپلم می بیند عبور در محله خود و تلاش می کند بهترین خود را به نگه داشتن در حال اجرا به او. زمانی که او متوقف می شود تا او پوستی به طور فزاینده ای مصرانه با عنوان شخصیت که هجده به فروش می رساند و او کیک و شیرینی که در آن او subsists. این فیلم به ضرب گلوله به طور عمده در محل (ساخته شده در چند ماه ارزش از تعطیلات آخر هفته) در شلوغ پاریس محله در نزدیکی Parc Monceau و رومر exults در بافت و حرکات زندگی روزمره و همچنین در روانی پیامدهای شهری جغرافیا. ضربه محکم و ناگهانی خود را سریع جهت باد و همچنین انرژی فکری شخصیت خود را درهم رمانتیک منطق خود را داد حرفه ای خود را قطعی سبکی arc.

بیایید در پایان با شکایت: رومر ساخته شده از بسیاری دیگر متمایز این فیلم که در فیلم های موجود برای جریان (مانند “قرار ملاقات گذاشتن در پاریس” از سال 1995 در آمازون) اما یکی از مطلق دستاوردها در دسترس نیست به جریان در اینجا در هر صورت: “درخت شهردار و Mediathèque” از سال 1993 که در آن طرف های سیاسی خود را عاشقانه چشم انداز foregrounded. او satirizes سوسیالیستی رسمی که حیوان خانگی پروژه ساخت و ساز در یک شهر روستایی از یک “mediathèque” خواهد بود که عمده جاذبه های فرهنگی, اما خواهد بود که در سایت ساخته شده از یک ارجمند درخت محبوب پرشور محلی یک معلم (دوباره Luchini) که تلاش خود را می کند تا بر طبل مخالفت با نوسازی پروژه و ایجاد مشکل برای این مقام. (عاشقانه عوارض نتیجه نیز هست.) آن را نیز یک اسراف تخیلی فیلم که حلقه همه بیش از حد واقعی به این لحظه—با انعقاد موسیقی paean به مفهوم و عمل از راه دور. این بازی در اینجا چند بار اما به نظر می رسد به طور رسمی منتشر نشده در ایالات متحده آمریکا; آن بوده است تقریبا از دست داده و به تاریخ به عنوان یک نتیجه.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>