وینسنت Thian / AP

وندور قهوه ای اجرا می شود یک بوتیک کسب و کار در سان فرانسیسکو فروش دست دوخته شده ماسک صورت. او الگو محصولات هستند به نام “Vogmasks” (تلفظ رواج ماسک). آنها به معنای نگاه کنید بیشتر شبیه به لباس از دستگاه های پزشکی—تزئینی خوش طعم ماسک برای افرادی که در تلاش برای جلوگیری از آلودگی هوا و یا حساسیت زا. ماه ترین قهوه ای می گوید او به فروش می رساند چند هزار.

هفته گذشته او شوکه شده بود برای دریافت سفارش از دبی برای 100.000. که یکی از چندین عظیم درخواست ها از سرتاسر جهان نگرانی در مورد کوروناویروس.

ارزان تر از استاندارد فولاد ماسک ها—ارتقا مستطیل کاغذ—در حال بنا به گزارش ها در تامین کوتاه مدت در بسیاری از نقاط به عنوان N95 ماسک مورد استفاده در بهداشت و درمان-مراقبت از تنظیمات—جام-شکل دستگاه است که مهر و موم محکم به چهره با باندهای الاستیک. (N95 تعیین استفاده شده توسط ایالات متحده موسسه ملی ایمنی و بهداشت شغلی نشان می دهد یک ماسک می توانید بلوک استنشاق 95 درصد از ذرات هوابرد.) حتی اگر Vogmasks حمل چنین رسمی گواهینامه بوتیک تامین کنندگان مانند قهوه ای در حال فروش به مردم درک برای طولانی مدت کسب و کار گاه به گاه ماسک گزینه های.

قهوه ای تا به حال به نوبه خود این دستورات است. “این چیزی نیست که ما انجام,” او می گوید. “من هیچ توانایی برای پر کردن این نوع از نظم است.”

بلکه او را به ماسک طراحی شده برای محافظت از مردم از coronaviruses. قهوه ای به من می گوید او شده است ایمیل با virologist به امید گرفتن مشاوره در مورد چه چیزی—اگر چیزی را—او می تواند به مردم در مورد اثر خود را در برابر انتقال از شیوع جدید. اما او در پاسخ با پاسخ در مورد چگونگی آن بستگی به خواص هر ویروس و چقدر مسری فرد ترشح و چگونه نزدیک فرد می آید در تماس با دیگران است. اساسا هیچ ماسک کامل هستند و ارزش خود را همیشه بستگی به زمینه که در آن آنها استفاده می شود. در لحظات ترس و حتی شانس کمی حمایت می تواند تبدیل به بسیار ارزشمند به مردم که احساس می کنند باید چند عملیات دیگر را.

این ممکن است به همین دلیل برخی از مردم در ایالات متحده هنوز هم در بسیار کم ریسک ابتلا به کروناویروس جدید—را به تازگی آغاز کرده اند و با پوشیدن ماسک. آمریکایی ها به سادگی نمی غواصی به و تهی سهام جهانی است که می تواند در جای دیگر مورد نیاز اما با پوشیدن ماسک در زندگی روزانه. در چند روز گذشته من متوجه شده ام تعداد رو به رشد در خیابان های بوستون و نیویورک و نیو هاون و, تی و مترو و Amtrak در این میان علی رغم فقدان هر گونه توصیه برای استفاده از آنها.

ماسک شده اند به شدت پیشنهاد و حتی به طور موقت ساخته شده اجباری در برخی از مکان ها توسط دولت چین اما هیچ متحده آمریکا دارای قدرت یکسان انجام می شود. عمر سعد های عفونی-بیماری اپیدمیولوژی و مدیر ییل موسسه بهداشت جهانی می گوید که آن را نمی تواند صدمه دیده است اگر افراد سالم به سادگی را انتخاب کنید برای پوشیدن ماسک در ایالات متحده, اما اگر سود در این نقطه به احتمال زیاد روانی: “مردم می خواهند به احساس قدرت وجود دارد هیچ چیز بدتر از عدم احساس خودکارآمدی.”

در همان زمان و هر بی اساس حس حفاظت و ایمنی حمل حداقل برخی از احتمال ایجاد اختلال از اقدامات مؤثر پيشگيرانه. به عنوان مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری ها توصیه می کند: دستهای خود را با آب و صابون به مدت حداقل 20 ثانیه و یا استفاده از الکل بر اساس ضد عفونی کننده دست. ضد عفونی اغلب لمس سطوح. نمی حمل در اطراف با استفاده از بافت حتی اگر آنها هنوز هم قابل استفاده برخی از املاک و مستغلات. ماندن در خانه تا آنجا که ممکن است زمانی که در پاتوژن-خارج می گردند فاز از هر گونه بیماری تنفسی—می شود آن را coronavirus آنفلوانزا و یا دیگر. آوردن یک بیماری مسری به محل کار و یا بر روی مترو به شمار خطر به دیگران است که نمی توان کاملا حذف با یک ماسک. و شاید سخت ترین: اجتناب از دست زدن به چشم خود بینی و دهان. بسیاری از ما لمس چهره های ما چندین بار در هر ساعت بدون فکر و این است که اغلب ما چگونه گرفتن ویروسی بیماری است. با وجود هرگز, به ویژه به کسی بیمار ما خود آلوده با مالش ما بینی و یا چشم پس از دست زدن به یک مخاطی-misted سطح.

در این راه مانع فیزیکی از یک انتخابی ماسک صورت می تواند کمک به محافظت از ما را از خودمان به حداقل رساندن ناخواسته در صورت لمس کردن (حداقل برای بینی و دهان). اما بسیاری از ارزش ماسک است که در موارد و موقعیت های که در آن آنها به وضوح ضروری و حتی حیاتی است. و در زمان کمبود مناسب و عاقلانه استفاده می شود به خصوص با توجه به ارزش. در یک کافه دیروز من نشسته در کنار یک مرد با پوشیدن فولاد ماسک و سرفه در زیر آن. اما تعهد خود را به علت به نظر می رسید پایین; ماسک نبود پوشش بینی خود را. ارزش یک ماسک فرسوده اشتباه می شاقول به نزدیک به صفر است. این نقطه روشن ساخته شده بود و توسط یک به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته شده تصویری هفته گذشته که در آن بال هنگ ستو های عفونی-بیماری متخصص در دانشگاه هنگ کنگ نشان داد روش مناسب. “آن را با این نسخهها کار; ما انجام بسیاری از مطالعات” او می گوید اما تاکید کرد که اتصالات ماسک محکم در اطراف یک بینی بسیار مهم است. (من بحث ارزش اجتماعی اصلاح در کافه نیست.)

زمانی که ستو می گوید: فولاد ماسک “آثار” او با اشاره به ویژه به راه های پزشکی-درجه ماسک جاذب پوشش به دام آنچه ما سرفه یا عطسه ، فرضی هیچ مانع فیزیکی کمک به حداقل رساندن مقدار مخاطی-y ذرات یکی spews به هوا; ماسک فرسوده به عقب و یا شل بستن دست می دهد مقدار زیادی از آن اثر است. این که آیا همان ماسک می تواند به جلوگیری از افراد سالم از ابتلا به بیماری شواهد کمتر روشن است. CDC ارائه می دهد بدون گواهینامه به گواه دقیقا چه مقدار ذرات مسدود شده توسط هر ماسک جراحی بر خلاف N95 ماسک. اما یک 2019 مطالعه در JAMA پیدا نکرد که پزشکان که به تن فولاد ماسک به نظر می رسید به آنفولانزا در هیچ نرخ بالاتر از کسانی که عینک N95s.

اهمیت واقعی اجرا بر روی ماسک در این لحظه ممکن است که آن را سمبل گسترده تر و ناراحت کننده حقایق در مورد شیوع آمادگی. منابع بسیاری از پایه محصولات پزشکی مانند ماسک و ماسک تکیه بر تجارت بین المللی می شود که غیر قابل پیش بینی در حالات اضطراری. واردات می تواند قطع در طول یک بیماری همه گیر یا مرز خاموش شدن ناگهانی و یا افزایش تقاضا در یک کشور است. در آمریکا برای مثال تنها 5 درصد از بیش از 230 میلیون فولاد ماسک های خریداری شده در سال ساخته شده است در اینجا.

دولت ادارات بهداشت توصیه می کنند که بیمارستان نگه داشتن اورژانس فروشگاه N95 ماسک, اما یکی از بزرگ است. نیویورک وزارت بهداشت مشاوره بیمارستان به نگه داشتن “حداقل سه روز تامین N95 ماسک به راحتی در دسترس برای استفاده در انواع شرایط اضطراری.” این فرض می شود که بیشتر در دسترس خواهد بود برای خرید. اما هیچ تضمینی وجود ندارد که درست خواهد بود: در طول سال 2009 شیوع آنفولانزای بیمارستان زد کم در ماسک. CDC نگه می دارد یک ملی ذخایر برای شرایط اضطراری و اما آخرین گزارش اعداد پایین تر از کشورهای دیگر’. 2009 آنفولانزا استفاده می شود تا بیش از 75 درصد از ذخایر.

براون می گوید که یکی از مردم در تلاش برای قرار دادن یک سفارش فله با او یک خریدار برای یک پزشکی-دستگاه تامین کننده است که او احساس خطر است. “بوتیک بخش کاملا unequipped برای پاسخگویی به نیازهای مردم در شرایط اضطراری می گوید:” قهوه ای است. حتی اگر او و دیگر بوتیک تامین کنندگان می تواند برآورده تقاضا سوال مهم از اثر باقی می ماند. شواهدی وجود دارد که اکثر ماسک در حال حاضر رایج در چین حتی می تواند به معنی فیلتر کردن آلودگی هوا اجازه دهید به تنهایی ویروس است در نتیجه با توجه به وانگ دخترک مینگ در دانشگاه هنگ کنگ دانشکده بهداشت عمومی. در ایالات متحده آزمایش اثربخشی فردی ماسک مارک است که به فرد تولید کننده—هر دو برای انجام و به اشتراک گذاری نتایج خود را. قهوه ای می کند و این برای Vogmasks اما CDC به رسمیت نمی شناسد محصولات از جمله به عنوان تجهیزات پزشکی و بنابراین مصرف کنندگان ندارد و یک استاندارد سیستم صدور گواهینامه بدانید که ماسک ممکن است مفید باشد و که جلال cheesecloth.

قهوه ای سریع است به می گویند که صورت-ماسک بازار پر از محصولات ارزان ناشناخته بهره مند شوند. و حتی اگر بوتیک محصولات مانند او را به وضوح کمک به جلوگیری از بیماری های تامین کننده در کره جنوبی است که تجربه خود را کمبود فولاد ماسک. در این رویداد یک بیماری همه گیر که دیدم مرزهای تعطیل لوازم انواع ماسک می تواند انتظار می رود رسید. تایوان در حال حاضر متوقف صادرات و گزارش بازرسی از افراد در مرزها برای اطمینان از هیچ کس قاچاق N95 و فولاد ماسک در خارج از کشور است.

این تهدید از کمبود اساسی ابزار پزشکی گسترش فراتر از ماسک. جدی همه گیر ایالات متحده آماده است برای جدا شود ، خیلی از سی دی راهنمای استفاده از ماسک شامل سهمیه بندی و استفاده صحیح حتی در بیمارستان ها. منابع بیشتر به طور بالقوه حیاتی از ماسک از جمله آنتی بیوتیک ها, آنتی ویروسها و شور نیز عمدتا تولید شده در سطح بین المللی. حتی بسیاری از ویتامین ها است که تقویت ما بسیار فرآوری نان سفید رژیم غذایی از چین آمده. این سطح از وابستگی است نه به طور کلی به عنوان یک موضوع امنیت ملی است اما برخی بر این باورند که باید باشد.

در میان راه حل های پیشنهادی است این ایده که بیمارستان ها می تواند نیاز به خرید حیاتی تجهیزات پزشکی و دارو از شرکت های مستقر در ایالات متحده (که زنجیره تامین می تواند تحمل جهانی shutdown). یکی دیگر از این است که عرضه محصولات لازم برای بقا می تواند مانند آب عمومی سیستم مدیریت شود در راه متمرکز—با سازمان های دولتی و حتی تولید این محصولات ضروری.

هر دو از این گزینه ها خواهد upend وضعیت فعلی تجارت جهانی و تنها تعداد انگشت شماری از کشورهای ثروتمند. بسیاری از مکان ها به سادگی نمی باید منابع و یا ظرفیت خود کافی است. داده کسانی که محدودیت pertinence از یک هماهنگ جهانی پاسخ در زمان سلامت بحران می شود تنها روشن تر. جهانی جامعه پزشکی ظرفیت به آدرس بسیار خطرناک شیوع است. در انزوا بسیاری از کشورها نیست.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.

tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

نرم افزار گرامرلی