چه Kenya Barris را درک نمی کند در مورد #BlackAF

بدون, تازه, منبع, مواد, Kenya Barris نتواند به ارمغان بیاورد جدید پیچیدگی و عمق به اکوسیستم او ایجاد کرده است.Netflix

چه چیزی باعث خوب هنر است ؟ این سوال تحت سلطه سرگرمی انتقاد بیش از چند سال گذشته—از جمله شور و مشورت در مورد انصاف در ارزیابی جایزه شایستگی در Emmys اسکار و گرمی و اخیر بن بست کارگردان مارتین اسکورسیزی و fandom از مارول سینمایی جهان است. در دومی اسکورسیزی—خود را مشهور کانن از فیلم های کلاسیک که حرکت پارچه ایتالیایی آمریکایی هویت در 20 قرن نیویورک—استدلال کرد که قوی ترین در دوربین داستان در “پیچیدگی از مردم و نقیض و گاهی اوقات متناقض طبیعت راه آنها صدمه دیده می تواند یکی دیگر و یکی دیگر از عشق و ناگهان می آیند چهره به چهره با خودشان است.”

این چالش که Black-ish (و رشد حرکت و مخلوط-ish) خالق Kenya Barris است رو در Netflix بکشد سری #BlackAF. Black-ish, یک شبکه تلویزیونی پسند کاریکاتور Barris خود زندگی است که عرضه در سال 2014 در برابر این واقعیت که به عنوان یک خانواده ثروتمند سیاه خانواده در upper-class سفید امریکا است. نشان دادن, گروگان Anthony Anderson و Tracee Ellis Ross, که بازی, شوهر, همسر اواز یا موسیقی دو نفری از Andre “دره” و رنگین کمان “کمان” جانسون می دهد یک کمدی زیرچشمی نگاه کردن به برخی از آنها “post-نژادی” نگرانی. در دو فصل اول به ویژه سعی کنید به تجزیه و تحلیل لایه ها از نژاد و نسل تعاملات مملو آموزشی cutaways غيرکلامی دال موفقیت از طریق hyperconsumption و wringing دست بحران هویت.

#BlackAF هدف reframe و تفصیل شرح دادن در Barris را روایت شخصی تر خود آگاه طنز بافت, اما آن را به پایان می رسد تا فقط تکرار همان یادداشت از Black-ish. بدون, تازه, منبع, مواد, Barris نتواند به ارمغان بیاورد جدید پیچیدگی و عمق به اکوسیستم او ایجاد کرده است. او را به عنوانی نقش خود را با رشیدا جونز بازی خود جویا و تلاش برای ایجاد یک هذلولی نسخه از خود را به عنوان ثروتمند خالق یک تلویزیون حق رای دادن. مشکل نهفته است در این واقعیت است که اندرسون شخصیت اصلی در حال حاضر یک کاریکاتور ساخت جهان موازی که Barris ساکن تقریبا به اندازه یک تمایز است. #BlackAF تکرار Black-ish’s میل برای آموزشی missives مانند آنهایی که توضیح Juneteenth که Barris شد و در حال حاضر زمان برای اولین بار در اطراف. و جدید نشان می دهد دو برابر پایین در حال اجرا barbs مورد Barris تنفر خود را برای خانواده هسته ای به خصوص برای خود, احساسی, رسا پسر ارشد (Junior در Black-ish, میآید در #BlackAF).

مخاطبان در حال درمان به Barris نسخه از محدود کردن شور و شوق خود را تقلیدی عمل در جایی که تنها غذای آماده او اجرا کرده است از لری دیوید فرقه-نشان می دهد مورد علاقه است پستی. Barris به نظر می رسد که مقدار زیادی است که او هنوز هم می خواهم به بیان برخی از آنها کاملا comedically بیان شده اما بسیار کمی از آنچه او می کند باید بگویم پیشرفت مسائل است که او هر طور شده نشخوار بیش از هفت سال گذشته. در Black-ish, مثلا, تعظیم است به طور منظم به حاشیه رانده شده توسط Dre خانواده برای مادر کاری که در یک هیپی کمون. همان که گاه به گاه اخراج او تشخص مورف به بی رحمانه به حداقل رساندن جویا را سیاه و سفید دیک هویت در #BlackAF. با وجود قوی کمدی عملکرد جونز جویا نقش محدود است به جستجو برای تحقق هدف و متنی امتحانات از مسابقه از طریق فیلتر بیهوده و بیمعنی و گفتگو در مورد رقص و مهارت های sartorial انتخاب کند.

طنز نیاز به یک تعریف روشن از مخاطبان در نظر گرفته شده و موضوع نقد—دو عنصر است که باقی می ماند گریزان در طول فصل برای اولین بار از #BlackAF. اگر Barris تلاش برای برجسته کردن پوچی از درگیر شدن در سیاه و سفید “تعالی” عملکرد سیاست او نتواند در آن توافق. روشن نیست که آیا او را نقد ذاتا ناقص فرض تجزیه و تحلیل “سیاهی” صرفا در ارتباط آن با سفید برتری و یا اینکه آیا او فقط تسلیم شدن به “سفید زل زل نگاه کردن” از هالیوود است. و بدون بیان انگیزه و یا یک قاب ثابت از مرجع آن را دشوار است به درک Barris را به مخاطبان هدف.

طنز نیاز به یک تعریف روشن از مخاطبان در نظر گرفته شده و موضوع نقد. (Netflix)

برای مثال در فوق Juneteenth قسمت با عنوان “هنوز … چون برده داری” وجود دارد به خوبی اجرا plotline مورد Barris ناتوانی بافت یک مخلوط-رسانه های نقاشی او به تازگی به دست آورد. ساخته شده توسط هنرمند دانش بنت قدرت در اعداد بسیار زیاد است بوم سیاه و سفید مربوط توسط درخشان سفید stippling. Barris mutters در مورد gentrification منشاء داستان و جعبه های سیاه و سفید. اما این قسمت مربوط توسط ظاهر از بنت خود را که در آيات و روايات قصد پشت نقاشی بیان “را به عنوان مردم سیاه و سفید وجود دارد بنابراین بسیاری از چیزهای مختلف تغییرات بسیاری از رنگ های مختلف است. و آن را مجموع همه این رنگ های که ارائه سیاهی در ناب ترین شکل آن—در همه درخشندگی آن همه شکوه و جلال خود را.” این یک واقعی لحظه ای که به نظر می رسد به جلو نشان می دهد به تمرکز شدید اما از آن است که به سرعت بازگشت توسط Barris اصرار که او تا به حال ساخته شده و همان نقطه را به عنوان بنت. به عنوان توضیح داده شده توسط این تلویزیون منتقد ثریا نادیا مک دونالد “#BlackAF نیست یک نمایش در مورد سیاهی آن را نشان می دهد در مورد یک فرد نزدیک به پاتولوژیک نیاز به نگه دارید تا ظاهر.”

در جاه طلبانه ترین قسمت با عنوان “yo” بین من و شما … دلیل این است که برده داری” Barris تلاش می کند برای ارزیابی هنر سیاه و سفید می شود که جشن اصلی سفید مخاطبان است. او خواسته است برای برگزاری یک پنل برای “فیلم سیاه و سفید” است که در غربالگری اولیه او بداند دردناکی subpar. Barris ناراحت است که او را پایین کلاس اعضای خانواده—معرفی شده در این قسمت به معرض جوانترین کودکان به “سیاهی”—لذت بردن از یک پروژه است که او می یابد عابر پیاده یکی است که آن نیز مورد تحسین قرار گرفته با منتقدان. بین Barris را “بسیار سیاه” خانواده آمورف سفید منتقدان از گوجه فرنگی فاسد و “بد” را دشوار است به اینسو انسو جمع کردن دقیقا همان چیزی است که تحت تعقیب. این بخش نیز به نظر می رسد به طور کامل چشم پوشی از این واقعیت است که سیاه منتقدان وجود داشته باشد.

بعد در این قسمت پس از lamenting است که او هرگز برنده امی برای هر گونه از خود نشان می دهد Barris مشورت با شورای عالی از دیگر معماران و طراحان مانند خواهد پاکر Ava DuVernay عیسی Rae, لنا Waithe و Tim Story. در صحبت کردن با آنها Barris در برابر احساسات است که او ممکن است در حال استراحت در laurels, روش سوارکاری, یک جریان “موج سیاه” با پروژه های که درخواست تجدید نظر به “قلب ها و ذهن 55 ساله سفید زنان است.” به جای پرداختن به خود را نشان می دهد’ موضوعی افزونگی Barris متوقف می شود فقط کوتاه از بررسی این که چگونه ممکن است هنرمندان شرکت در سیستم های که آنها می خواهم برای از بین بردن.

وجود دارد هیچ کار اشتباهی با Barris کار مطلع خود نقطه خاص از مشاهده و تجربه است. در واقع این چیزها می تواند غنی سازی یکی از داستان سرایی در طول دوره از یک حرفه ای خلاق. اسکورسیزی گفت: “شخصی ترین ترین و خلاق” کلمات انگل مدیر بونگ جون هو افتخار هنگام پذیرش 2020 اسکار برای بهترین تصویر. پس از اولین Black-ish, اما, Barris یافت نشد راه های جدید به بررسی خود و خانواده اش در جهان خیالی او ایجاد شده است. او به دنبال شکستن زمین با امروزی تر و معنی دار بحث در #BlackAFاما آنها عمدتا پیتر قبل از آنها شانس فرود به طور موثر.

اواخر منتقد ادبی Cheryl A. دیوار نوشت: “هر چه مسائل [نویسندگان] مقابله و یا سوالات آنها پازل را از طریق آنها تعامل مستقیم یا غیر مستقیم نمونه هایی از نویسندگان قبل از آنها استفاده می شود که در این مقاله به تمرکز توجه در مجادلات سیاسی به شکل زیبایی بحث و برای ایجاد یک فضای شخصی خاطره و بازتاب های فلسفی.” نشان می دهد با یک عنوان به عنوان سنگین به عنوان #BlackAF باید در تعامل نافذ تفکر است. آن را یک ورزش دشوار اما نتیجه نهایی خواهد بود بی اندازه—و خواهد بود که طنز من با کمال میل اتصال به.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>