چه حذف K. G. B. مجسمه یاد می دهد امریکا

Workers load a dismantled statue of KGB founder Felix Dzerzhinsky.
همراه با سرنگونی بناهای تاریخی—مانند یک مجسمه فلیکس دزرژینسکی گرفته شده در مسکو در سال 1991—exorcising تاریخچه شامل پردازش گذشته جنایات.عکس توسط الکساندر Zemlianichenko / AP

همانطور که من سوار دوچرخه من خانه در امتداد رودخانه مسکو به تازگی من در یک مجسمه در پارک جمع شده در پشت جدید Tretyakov موزه هنر. در ستون پراکنده در میان درختان رکود لنین gazed من با بسیاری از تغییرات ولادیمیر ایلیچ سر به ظاهر شناور در فضا چروکیده و عرفانی شبیه یک شخصیت از یکپارچهسازی با سیستمعامل, علمی تخیلی. هموطن خود و جانشین استالین کمین در بوته اما حتی در اینجا شاد تابلو از picnicking خانواده و اسکیت سواری, نوجوانان, چهره او احساس نوعی تابو—کوتاه مدت موج de-Stalinization در نوزده-پنجاه و شصت بدان معنی است که تقریبا همه از او مجسمه ناپدید شده بود از نظر زمانی قبل از لنین آثار سقوط کرد و در پی فروپاشی شوروی در سال 1991.

مسلما ترین اعمال مجسمه در بیست فوت قد و یکی که برای مجسمه سازی باغ به نام Muzeon است شناخته شده است و یک برنز مثل فلیکس دزرژینسکی مهیب انقلابی بلشویک که در سال 1917 تاسیس تکرار برای اولین بار از پلیس مخفی اتحاد جماهیر شوروی شناخته شده به عنوان Cheka. دزرژینسکی را Cheka داد راه را برای N. K. V. D. مسئول حجامت از استالین تصفیه از سی سالگی که پس از جنگ بدل به K. G. B. بدنام دولت در یک دولت که تجسم سیستم شوروی اساسی illiberalism; امروز F. S. B., مدرن, روسیه, رئیس آژانس امنیت مستقیم جانشین آن سنت است.

من بازدید Muzeon باز هوا محل تجمع برای مجسمه ریزه از دوره اتحاد جماهیر شوروی چندین بار رفتن به اولین بازدیدکننده داشته است به مسکو در اوایل دو هزار نفر است. دزرژینسکی را مجسمه ایستاده بود وجود دارد unmolested و تا حد زیادی نادیده گرفته, از سال 1991 زمانی که او خارج از میدان در مقابل K. G. B. ستاد و بدون تشریفات انداختند که در آن زمان یک طرح خالی از زمین. (مفهوم Muzeon به عنوان منسجم نگاه کرد و بعد از پارک آمد و هم زمان در این دوره از بسیاری از سال است.) در هر حال حاضر و پس از آن برخی از revanchist کمونیست ها در سرویس های امنیتی ایجاد صدا از بازگشت مجسمه به سابق خود را اما که بحث می رود هرگز در هر نقطه. ایستاده در مقابل دزرژینسکی را مجسمه—زل زل نگاه کردن او استرن خود دست جمع را در جیب خود جریان trenchcoat—مرا وادار به فکر می کنم از این مجسمه ها که پایین آمده اند در ایالات متحده در هفته های اخیر. چه ممکن است سفر از دزرژینسکی بنای تاریخی می گویند نه تنها در مورد روسیه را ناتمام حساب با گذشته خود اما همچنین در مورد نقش مجسمه در چنین فرآیندهای آیا از طریق خود را سریع ناپدید شدن و یا ادامه حضور?

دزرژینسکی اول به نظر می رسد در Lubyanka مربع در مقابل K. G. B. ستاد در سال 1958 پنج سال پس از مرگ استالین. او ایستاده بود وجود دارد یک توتم از خشونت که وضع در ریشه پروژه اتحاد جماهیر شوروی و یک یادآوری از پتانسیل خود را برای هوس باز و گسترده خشونت از طریق نهایی gasps از قدرت شوروی.

در ماه اوت سال 1991 تعدادی از تندروها از درون نظامی و K. G. B.—دزرژینسکی را وارثان و protégés—نصب یک کودتا علیه میخائیل گورباچف که سیاست از پروستریکا تا به حال طلیعه اصلاحات و فضای عمومی باز بودن همراه با نسبی گام به گام آزادی. کودتا پلاتر عمل بیش از حد دیر: خمیر دندان از پروستریکا نمی تواند قرار داده و به لوله. (بیشتر چه putschists تبدیل به یک دسته از سالخورده و bumbling drunks که تا به حال هیچ سرنخی چه با اهرم قدرت دولتی هنگامی که آنها تا به حال آنها را تصرف کردند.) پس از سه روز از اخرین تلاش شکست خورده است. ده ها هزار طرفدار اصلاحات تظاهرکنندگان بی در پیروزی ظاهری خود را در زمان به خیابان های مسکو. آنها به این نتیجه رسیدند راهپیمایی خود را در مقابل K. G. B. ستاد و جمع آوری در اطراف آهن “فلیکس” به عنوان دزرژینسکی مجسمه شناخته شده بود.

مجسمه فلیکس دزرژینسکی در مقابل K. G. B. ستاد.عکس توسط Shepard Sherbell / Corbis / گتی

“ما تا به حال مورد بحث آن را جلوتر از زمان, اما آن را احساس طبیعی آشکار حتی به پایان رسید تا در مقابل K. G. B. ساختمان” لو Ponomaryov یک دیرین دموکراتیک فعال بود که در میان کسانی که در سر ستون به من گفت. جمعیت رو به با این معنا که در برخی از راه جبران ناپذیر قدرت برای تعیین این دوره از وقایع منتقل شده بود به دور از K. G. B. و نسبت به کسانی که در خیابان ها جمع شده بودند در اطراف دزرژینسکی مجسمه. برخی از خواندن اشعار و آواز می خواند آهنگ های الکساندر گلیچ های زیرزمینی در اواسط قرن شاعر نمایشنامه نویس و خواننده است. دیگران رندانه است که آنها ممکن است حرکت در K. G. B. در ساختمان خود به خود منجر محتاط تر به نگرانی در مورد یک ضدحمله از آن K. G. B. افسران که چشم جمعیت با احتیاط از داخل خود تاریک دفاتر. طرفدار دموکراسی تاکید و گورباچف هواداران خطاب به معترضان; پر جنب و جوش و نامشخص انرژی موج از طریق مربع است. “بدون توجه به آنچه من گفت: جمعیت roared, thundered با کف زدن” الکساندر Yakovlev یک مشاور نزدیک به گورباچف نوشت: در خاطرات خود. “من احساس با پوست من که انتقادی دقیقه بود.”

توجه به سرعت حل و فصل در از بین بردن دزرژینسکی مجسمه. “او تجسم یک سازمان است که مهم نیست که چگونه بسیاری از بار آن را تغییر نام, کشته و میلیون ها نفر از آن خود هموطنان” Ponomaryov به من گفت. “میل در آن لحظه برای رهایی از آثار او بود که بیشتر احساسی از منطقی اما که نمی شود آن را کمتر درست است.” چند ده نفر از جمعیت انداخت برخی از طناب در اطراف پانزده تن بنای تاریخی است. آنها در شبکه بی فایده بود. اتصال طناب به یک کامیون های سنگین که heaved و grunted در میدان چیز زیادی کمک کند یا نه. Ponomaryov می ترسید که اگر جمعیت موفق به پایین کشیدن مجسمه این امر سرنگونی را بر سر آن ایستاده زیر آن و یا حتی سقوط از طریق آسفالت و به ایستگاه مترو زیر. یک شهر مسکو رسمی به نام الکساندر Muzykantsky با عجله به دفتر شهردار به امن یک حکم رسمی برای حذف آن.

سرگئی Stankevich معاون شهردار در همان حال فکر او در میدان و ترس برای ایمنی از جمعیت اما او همچنین می خواستم مطمئن شوید که دزرژینسکی خود را در سمت چپ قرار گرفتن به عنوان بخشی از یک روند قانونی. سال قبل در کشور—جلوه دیگری از پروستریکا—جدید شهردار Gavriil پوپوف شده بود رای دادند و به دفتر در مسکو با آوردن او را به یک تیم بود و اصلاح طلبان. به عنوان Stankevich به من گفت که به تازگی او در نظر گرفته خود و دیگران در پوپوف دولت به پایتخت مشروع مقامات نه مخفی پلیس که در حال تلاش برای به دست گرفتن قدرت از آنها. “این بود شورش است,” او گفت:. “ما از مراجع قانونی و, کار ما به دفاع از اصول حکومت قانون از کسانی که تا به حال عمل غیرقانونی. آن مهم است برای حفظ این تفاوت است.” دزرژینسکی باید پایین آمده اما مجسمه نباید از هم پاشیده توسط جمعیت—که بلشویک راه Stankevich استدلال. (او همچنین فکر یک نظم قانونی خواهد محافظت از مجسمه از اینکه بلافاصله قرار داده تا اگر خلق و خوی را تغییر داد.)

در حالی که Muzykantsky شد استدلال خود را در مورد پوپوف دفتر Stankevich امن یک خط از Lubyanka مربع و pled خود را در مورد بیش از حد. پوپوف با صدور حکمی سفارش مجسمه را برداشت آن را نمادی از ارگان آن است که یک “جنایتکار نقش” در تاریخ روسیه. (آن را می گوید چیزی در مورد این کشور رگرسيون در سال های پس از آن است که غیر ممکن است به تصور شهردار مسکو امروز داشتن ابتکار عمل و یا تمایل به برچسب شوروی موسسات “جنایی.”)

شهرداری ساخت و ساز خدمه نشان داد و یک بار آنها را تایید کرد که شهردار فرمان مشروع بود برافراشتند دزرژینسکی بر روی یک جرثقیل. او dangled در هوا به عنوان اگر از یک جلاد طناب دار, قبل از اینکه گذاشته شده در یک کامیون مسطح و به دور رانده. “نمادهای شکسته شد. یک عصر به پایان رسید” Muzykantsky در خاطرات خود نوشت:. به عنوان او به من توضیح داد: “این یک تغییر نه فقط در قدرت اما از نسل و در ذهنیت است. ما نیاز به علامت این پاساژ برای رسم یک خط جدا سن یکی از آینده.” آن شب دزرژینسکی دراز وری در خالی بسیاری توسط رودخانه یک بار توانا رقم به طور ناگهانی رندر ناتوان و احساساتی; چهار ماه بعد اتحاد جماهیر شوروی خود را به راه حل با زار زار گریه کردن.

در اوایل نوزده-نود شوراهای شهر و مقامات محلی در سراسر روسیه حذف برخی از دوران شوروی مجسمه اما به مراتب بیشتر در جای خود باقی مانده بودند از دور گرفته شده است. وجود دارد هرگز یک کار منسجم در سراسر کشور تلاش برای مرتب سازی از طریق آنچه باید انجام شود با بدنی میراث کمونیسم به شکل بخش هایی از تاریخ که متولد کشور باید زمین خود را در, و قطعات است که باید آن را رد. Ponomeryov یکی از بنیانگذاران یادبود, یک سازمان است که به دنبال حفر تاریخ شوروی سرکوب و حفظ حافظه خود را, بسیاری از قربانیان. اما در یک فرهنگ مدنی قرار داده شده است که تاکید بیشتری بر فراموشی از به یاد آوردن آن لحظات دردناک تر یادبود هرگز بخشی از جریان اصلی. در سال 1992 رسیدگی به قانونی بودن حزب کمونیست اقدامات به پایان رسید با زار زار گریه کردن. هرگز وجود هر گونه رسمی حساب و یا قضاوت در هفتاد سال حکومت کمونیستی و کسانی که آن را انجام.

چهار سال بعد در سال 1996 انتخابات ریاست جمهوری و سردرگمی حاکم بود. وقت بوریس یلتسین مواجه revanchist کمونیست چلنجر. این یلتسین دولت و رسانه ها گفت: رای دهندگان چقدر ترسناک و خطرناک کمونیست ها بودند که کشور را به تباهی—هنوز خیلی از کشور و زندگی در شهرهای بزرگ و خال خال با مجسمه معروف کمونیست ها و در خیابان ها پس از نام کمونیست قهرمانان. شما می توانید ببخش, مردم برای اشتباه بودن. وجود دارد هیچ بزرگ محبوب محبت و یا شور و شوق برای کمونیسم—هیچ یک از دست رفته محرومیت و بسیاری از روزانه و تحقیرهای که زندگی اما هنوز معنای تاریخ است که در ادامه به آنها را احاطه کرده بود هرگز علنا پخش شده و یا به طور کامل بحث شده است. در اولین دولت پس از فروپاشی شوروی بیش از حد feckless و پریشان به این فرایند منجر شود خود را; با زمان کرملین حاکمان آمد به فکر می کنم از این گفتگو به عنوان غیر ضروری مخاطره آمیز و بهترین اجتناب شود.

برای دو دهه گذشته این کشور رد شده توسط یک مرد, ولادیمیر پوتین, یک محصول بسیار ارگان های که دزرژینسکی تاسیس و آمد به نماد. در زیر پوتین های silovikiنام برای قدرتمند آمار و ارقام با زمینه های سیستم های امنیتی آمده اند به اشغال یک موقعیت تسلط شاید گرفتی حتی تاثیر یک بار در اختیار داشت توسط K. G. B. تحت کمونیسم. پس از همه, اگر K. G. B بود و در نهایت وابسته به حزب siloviki موضوع به هیچ مقام بالاتر. آنها را هیچ راز که چگونه آنها درک خود را میراث: از سال 1995 فقط چهار سال پس از مجسمه دزرژینسکی آویزان آن گردن siloviki جشن تعطیلات برای افسران در خدمات امنیتی برگزار شد هر ماه دسامبر به مناسبت زمانی که لنین دستور داد دزرژینسکی برای ایجاد Cheka. به عنوان همکار من ماشا Gessen اخیرا نوشت: در برخی از نقطه در طول پوتین سال دزرژینسکی را شباهت در Muzeon برداشته شد تا از آن حالت افقی و ایستاده دوباره بازگرداندن حس افتخار و عزت به مجسمه.

“پاره کردن مجسمه احساس به اوج خود رسید در عمل مردم را به پیروزی بیش از دزرژینسکی را Chekists,” Ponomaryov گفت. “در حال حاضر این همه سال بعد, من می ترسم این putschists که هستند پیروز و Chekists دوباره کشور اجرا شود.” (و یا به عنوان Muzykantsky قرار داده و آن را “چیزی باید اشتباه رفته است.”) شاید روسیه به عنوان اندرو هیگینز نوشت: در زمان اوایل این ماه “ارائه می دهد یک احتیاطی درس در خطرات و نا امیدی از سرنگونی بناهای تاریخی.”

آن را به من زده است که کسانی که در Lubyanka مربع سی سال پیش حق داشتند به شادی در نزد آهن فلیکس بودن برافراشتند دور توسط یک جرثقیل. اما حتی به عنوان دزرژینسکی را برنز شباهت رفت چند زحمت به بحث در مورد فرآیند و یا دفع کردن این دزرژینسکی که در ادامه به ساکن روح و روان میلیون ها نفر. و آن این است که دزرژینسکی نه یکی ریخته در Muzeon که نقش بسیار مهمی در زندگی امروز کشور. ایستاده در مقابل مجسمه من مطمئن بود که خوب بود و درست است که او در اینجا بود uncelebrated و unbothered به جای او در زمانی غرور و افتخار از محل. اما من احساس به همان اندازه مطمئن شوید که چشمگیر و تاریخی خود عمل گرفتن او در اینجا خواهد ماند و پیروزی نسبی تا زمانی که تمام کسانی که مینیاتور دزرژینسکی را—به مراتب کمتر سنگین اما کمتر سنگین—در محل باقی می ماند.

tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetElexbetCasinometropolRestbetTrbetGorabetMariobetTipobetBetpasBetvoleMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme