Runstudio / گتی

هنگامی که مردم در گذشته سن متوسط آنها است. این است که چگونه زندگی پیشرفت: شما جوان هستید میانسال پس از آن شما.

البته تماس با کسی که پیر است که به طور کلی در نظر گرفته نمی مودب که کلمه دقیق هر چند ممکن است, است که اغلب در نظر گرفته تحقیر امیز. این یک برچسب است که مردم تمایل به خجالتی و دور از: در سال 2016 Marist نظرسنجی خواسته بزرگسالان آمریکایی اگر آنها فکر 65 سال سن واجد شرایط به عنوان قدیمی است. شصت درصد از جوانترین پاسخ دهندگان—کسانی که بین 18 و 29—گفت: بله اما این درصد کاهش یافته و به پاسخ دهندگان مسن تر بودند; تنها 16 درصد از بزرگسالان 60 یا ساخته شده همان قضاوت است. به نظر می رسد که نزدیک افراد به سن خود را بعد از آنها فکر می کنم آن شروع می شود.

به طور کلی دو سوم از Marist نظرسنجی پاسخ دهندگان در نظر گرفته 65 می شود “middle-aged” و یا حتی “جوان است.” این طبقه بندی کمی گیج کننده داده می شود که به خوبی داده به شروع در جایی. “من نمی خواهد می گویند [65] است” گفت: سوزان Jacoby, نویسنده Never Say Die: اسطوره و بازاریابی جدید سن “اما من می دانم که این وسط سن—چگونه بسیاری از 130 ساله را می بینید سرگردان در اطراف؟”

کلمه پیربا آن معانی از زوال و منسوخ ندارد ضبط های مختلف و بسیاری کمان زندگی انسان را ردیابی می تواند پس از سن متوسط است. این زبانی فشار تنها بدست حاد تر به زندگی متوسط-دهانه بزرگ شده اند و دیگر به ویژه برای ثروتمند افراد سالم. “افراد مسن در حال حاضر متنوع ترین تجربه های زندگی هر گروه سنی” قانون مهاجرت و ملیت Jaffe یک خبرنگار در NPR را پوشش می دهد که پیری به من گفت در یک ایمیل. “برخی در حال کار برخی از آنها بازنشسته و برخی از آنها ضربه بدنسازی هر روز از دیگران رنج می برند با مزمن و معلولیت. برخی در حال سفر در سراسر جهان, برخی از آنها بالا بردن نوه های خود را و آنها را نمایندگی کند به عنوان بسیاری به عنوان سه نسل متفاوت است. هیچ یک اصطلاح است که می تواند التماس کردن که تنوع است.”

بنابراین اگر 65-ساله—یا 75 ساله یا 85-ساله—نیست “پیر” چه هستند ؟ به عنوان Jaffe این تعبیر نشان می دهد آمریکایی انگلیسی زبان هستند و همگرا در یک پاسخ است که بسیار شبیه به پیر اما یکی دیگر از هجا یش به عنوان یک نرم کننده بسیار مهم: ، کلمه ای است که به دست آوردن محبوبیت نه به خاطر آن است که کامل آن را ارائه مشکلات خود را—اما به دلیل آن به نظر می رسد حداقل ناقص از بسیاری از توصیف یک انگلیسی زبان را در اختیار خود دارند.

به طور کلی کسانی که از نظر تمایل به پر یا غیر مرسوم. نگاهی ارشد, به عنوان مثال. “ارشد یکی از شایع ترین حسن تعبیر برای مردم اتفاق می افتد به یکی بدم ترین” گفت: Jacoby. به او ارشد حاکی از آن است که افرادی که دریافت برچسب متفاوت هستند و به نوعی کمتر از کسانی که نمی. “فکر می کنم در مورد رای دهندگان از 18 به 25 … تصور کنید اگر یک روزنامه آنها را به نام جوانان به جای رای دهندگان جوان,” او گفت:. (البته کلمه ارشد نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد به معنی تجربه و بانكدارى پرستیژ—به عنوان “معاون ارشد رئيس جمهور از بازاریابی”—اما نه همه افراد مسن تفسیر آن است که راه در زمینه زندگی بعد.) اضافی می زند در برابر این اصطلاح شامل آن بالقوه ابهام (نامناسبی همچنین مدت برای سال چهارم آموزان بالا) و مکرر دقت (اغلب زوج با کلمه شهروندانحتی اگر نه هر مسن ساکن آمریکا و یک شهروند آمریکایی).

در ضمن سالمندانیک اصطلاح است که شايع تر از نسل پیش است و به سختی خنثی—آن را اغلب همراه با سستی و محدودیت و افراد مسن به طور کلی نمی با شناسایی آن است. “اگر شما بخواهید یک اتاق از مردم در ارشد مرکز که وجود دارد این است که یک عضو از ‘سالمندان’ شما ممکن است تنها تمایلی دست یا هیچ” کلارا Berridge, یک gerontologist در دانشگاه واشنگتن مدرسه مددکاری اجتماعی فرض می در یک ایمیل. “واقعیت این است که مردم اغلب نمی داوطلبانه مربوط به این اصطلاح این است که یک دلیل قوی برای اعمال نمی شود آن را به آنها.”

دیگر کمتر کلمات مشترک به نظر نمی رسد مناسب برای استفاده روزمره یا نه. پیری دقیق است اما مبهم—همه پیری است تمام وقت. بازنشسته صدق نمی کند به یک فرد مسن تر که هرگز کار کرده یا متوقف نشده و بیشتر را نشان می دهد که کسی وضعيت اشتغال است او قابلیت تعریف. سالمندان دقیق است اما برای تلفن های موبایل بیش از حد بالینی. سالمند می تواند appropriative—کلمه مشترک است در برخی از مادری آمریکایی و آفریقایی جوامع—و علاوه بر این می تواند حاکی از عقل در افرادی که فاقد آن است.

حسن تعبیر و بیش از حد به وضوح از: اشاره به یک “سال طلایی” و به افراد به عنوان “حکیم” یا “سوپر بزرگسالان” فشار برای براق واقعیت های سن. “عباراتی مانند ’70 جدید 50′ بازتاب ‘مثبت پیری’ گفتمان که نشان می دهد که روش ارجح بودن است نه در همه بلکه برای حفظ برخی از تصویر از میانه سن عملکرد و ظاهر” نوشت Berridge در سال 2017 علمی مقاله او مستروف.

البته پیر نمی توان به طور کامل از گردش خون. در واقع آن را با برخی از کارشناسان با من صحبت کرد که unfazed توسط آن است. “در واقع من فکر می کنم کسانی از ما که در دهه 60 و فراتر از آن باید به اصلاح پیرگفت:” کارل Pillemer استاد از توسعه انسانی در دانشگاه کرنل. “[برای] کسی مثل من که حداقل دو سوم از خود عمر من هیچ اعتراض همه به نام یک فرد قدیمی, اما من درک می کنم که دارای معانی برای مردم است.”

کسانی که “معانی” در یکی از دلایلی فوق vulture از نظر ناکافی باقی مانده است و به همین دلیل جستجو برای یک کلمه بهتر از پیر نیست غیر ضروری امتیازی به افراد مسن حساسیت: زبان نمی تواند از بین بردن جامعه گسترده تعصبات برابر سن. “من می خواهم استدلال می کنند که دلیلی وجود ندارد اجماع در مورد یک ترجیح اصطلاح همه چیز را با سن گرایی به جای این که از نظر خودشان مشکل ساز هستند” Elana Buch یک انسان شناس در دانشگاه آیووا گفت: در یک ایمیل. “به عنوان طولانی به عنوان “قدیمی” چیزی است که برای جلوگیری از در همه هزینه ها (به معنای واقعی کلمه “ضد پیری” یک میلیارد دلار در صنعت) مردم می خواهید برای جلوگیری از شناسایی شدن به عنوان چنین است.”

آگاه باشید از این تعصبات Buch آمده است به نفع شرایط افراد مسن و افراد مسن در هر دو دانشگاهی نوشتن و مکالمه روزمره توضیح داد که آن عبارات “ساده توصيفی و پیش زمینه تشخص/بزرگسالی از مردم شرح داده شده است.” Pillemer ساخته شده مشابه نکته: بر خلاف دیگر دسته بندی ها و برچسب های مسن تر توصیف که “مردم می توانند به حرکت بدون داشتن آن به نظر می رسد مانند آن را در یک دسته بندی کلی متفاوت از انسان است.”

“من فکر می کنم شما در حال رفتن به دیدن یک حرکت تقریبا به طور کامل به افراد مسن یا افراد مسن,’ ” Pillemer گفت. “من نمی دانم کسی یا در وکالت حرفه ای علم پیری شناسی و یا شخصا می یابد که کسانی که نظر توهین آمیز است.”

که جنبش در حال حاضر آغاز شده است. Kory Stamper یک معنوى و یک نویسنده به من گفت که با عبارت افراد مسن بسیار شایع تر در 15 سال گذشته یک دوره از زمان که در طی آن ارشد و ارشد شهروند دیده تیز کاهش در استفاده از. که با توجه به جسم معاصر انگلیسی آمریکایی یک پایگاه داده از بیش از 600 میلیون واژه های جمع آوری شده از روزنامه ها, رمان, سخنرانی ها و دیگر منابع که Stamper گفت: ارائه می دهد یک “نمایش سریع از مدرن زبان انگلیسی آمریکایی است.” پایگاه داده ها همچنین نشان می دهد که افراد مسن, مادرو پیری شده اند و در حال سقوط در محبوبیت بیش از 30 سال گذشته.

مسن تر ممکن است در ابتلا به دلیل آن به نظر می رسد به تحریک کمترین تعداد از مردم است. قانون مهاجرت و ملیت Jaffe به NPR روزنامه نگار در بر داشت در اوایل در گزارش سن که مردم در واکنش به موجود زبانی پالت. چند سال پیش کنجکاو برای به دست آوردن یک حس بهتر که نظر مردم را دوست داشت و آنها که نمی, او کمک کرد تا ترتیب یک نظرسنجی در سایت NPR درخواست نظرات. همسر بالغ شد “برنده … هر چند شما نمی توانید می گویند وجود دارد هر گونه شور و شوق واقعی برای آن در نظر سنجی ما جویند. فقط 43 درصد از آنها گفت: آنها آن را دوست داشت” او توضیح داد که در هوا. سالمند و ارشد تا به حال حدود 30 درصد تایید اعتبار.

“من به این نتیجه رسیدهام که وجود ندارد خوب مدت برای افراد مسن علاوه بر این, خوب, افراد مسن,” Jaffe به من گفت که به تازگی. مهم دیگر راننده به زبان آمده اند به این نتیجه گیری به عنوان به خوبی. مسن تر تبدیل شده است ترجیح نامگذاری در بسیاری از مجلات علمی و تعاریف فرهنگ لغت. نیویورک تایمز‘ stylebook می گوید از کلمه سالمندان “استفاده از این اصطلاح مبهم با مراقبت” و توصیه می کند “به طور کلی منابع در نظر گرفتن افراد مسنو یا صرفهجویی سالمندان.” Juliana هوروویتس یک محقق در مرکز تحقیقات پیو که اغلب بخش های آن پاسخ دهندگان به نظرسنجی همراه جمعیتی خطوط گفت: این سازمان تمایل به رفتن با افراد مسن.

(یک جایگزین محبوب است به چشم پوشیدن گسترده و برچسب و مشخص سنین در سوال. پیو اغلب اشاره به سن زدهاند و برای آن نسل بود و نیویورک تایمز stylebook ترجیح مردم در 70s خود و یا مردم بیش از 80 برای افراد مسن. با اشاره به گسترده تر گروه “یک اصطلاح ما اغلب استفاده افراد از سن 50 به بالا و/یا افراد 50-plusگفت:” جو ان جنکینز مدیر عامل شرکت AARP. “آن را واقعی و عام.”)

مسن است و بدون آن جنبه های منفی ، آن را شایع می گویند “جوان” اما نه فقط “جوانان”—ناخوشایند عدم تقارن و ضمنی اذعان است که جوان را حمل می کند نامطبوعی انجمنهای مانند پیر می کند. دوم آن است که یک اصطلاح نسبی و بدون روشن مقايسه: مسن … از آنها ، و سوم به عنوان Berridge این gerontologist, اشاره کرد,”‘, مسن, بزرگسالان’ به معنی یک جوان بالغ سن به عنوان ناگفته هنجار شده است.” هنوز هم او به من گفت: “من با استفاده از ‘, مسن, بزرگسالان’ به دلیل آن را مانند به نظر می رسد حداقل گزینه بد در این نقطه در زمان.”

تعویض برای همه این شرایط موجود—مسن و همچنین کلمات آن را به تدریج جابجایی—ارائه شده در طول سال. برای حداقل یک زن و شوهر از دهه پیری شناسی محققان شده اند ساخت یک تمایز بین جوان, پیر (به طور معمول کسانی که در 60s و 70s) و پیر, پیر (تعاریف متفاوت است اما 85 و به بالا شایع است). یکی دیگر علمی است سن سومکه اشاره به دوران پس از بازنشستگی اما قبل از چهارم سن از ضعف و کاهش (که برخی استدلال می کنند ناحق مشروعیت می بخشد تفاوت بر اساس توانایی های فیزیکی). چندسالهیک مبتکر گیاه-الهام برچسب در نظر گرفته شده برای انتقال ارزش های پایدار و سازگار تجدید دیگری مدعی.

اما هیچ کدام از اینها باید در خارج از عرصه تحقیقات علمی و op-eds. “اگر من مجبور به انتخاب یک مسیر پایین که این زبان را می تازد” گفت: Stamper که معنوى “پس حدس من این است که مسن تر است که احتمالا کلمه ای که ما به طور پیش فرض به از آنجا که ما گرفته نشده هر یک از این دیگر coinages و اجرا با آنها نشده است.”

در غیاب یک neologism که چوب تر است بیشتر یا کمتر از راه حل رضایت بخش برای این زبانی مشکل است. اما این صفت مانند هر دیگر واژه های مرتبط با سن است که سکوت در چگونه مردم باید آن را به آنها اعمال می شود. تلاش برای کار است که در جوهر واقعی از زندگی را در مراحل بعدی.

سیاست گذاران باید محدود خود را پاسخ دهد. “در دنیای پژوهش و در سیاست جهان [65] است که تعداد مردم در استفاده از مشخص شدن ورود به سن گفت:” لورا Carstensen مدیر دانشگاه استنفورد مرکز در طول عمر. “آن بوده است reified: شما واجد شرایط برای امنیت اجتماعی برای مدیکر …و ادبیات تحقیق متمرکز بر افراد 65 ساله و مسن تر, بنابراین حتی اگر 65 معنا نیست که هر چیزی را در هر راه واقعی آن آمده است به نمایندگی از همه چیز واقعی است.”

اما این تعداد 65 است بیشتر یا کمتر دلخواه—قطعا وجود دارد هیچ زیستی پایه و اساس آن است. “سیاست-اهداف برنامه ریزی, ‘بیش از 75’ بسیار معنی دار تر جمعیتی از ‘بیش از 65,’ ” گفت: کارل Pillemer. آماری که سن زمانی که مردم به طور قابل توجهی بیشتر احتمال دارد به منظور توسعه یک بیماری مزمن او اشاره کرد. “افراد بین سنین 65 و 75 اغلب بیشتر شبیه به افراد در میانسالی,” او گفت:.

حتی پس از آن تمرکز بر روی یک شماره خاص به نظر می رسد غلط. “سن تقویمی بسیار ضعیف اندازه گیری تقریبا هر چیزی را با شما به 65” گفت: Carstensen. “نگاهی به دو 65-ساله مردم … یکی می [اند زوال عقل] و از سوی دیگر می تواند به شما می دانید یک دادگاه عالی عدالت. پس از آن را به شما بگویم ،

چیدن دیگر delineators—شاید وضعیت اشتغال و یا وابستگی به مراقبان—ممکن است در اطراف این موضوع Carstensen بیان اما می تواند در معرفی مشکلات دیگر; این دو نمونه خاص را در معرض خطر قرار دادن ناروا تاکید بر توانایی افراد در کار یا زندگی می کنند به طور مستقل.

در حالت ایده آل یک تعریف از سن خواهد تصرف حس چیزهایی پایان یا حداقل نزدیک شدن به پایان است. همه کسانی که تماس 65 “middle-aged” نیست توهم—آنها احتمالا فقط نمی خواهید به توان انکار کرد و از حق خود به جاه طلبی های خود و برنامه های دراز از زندگی خود را که هنوز هم جلوتر از آنها حتی در صورتی که کشش بسیار کوتاه تر از این یکی در پشت آنها.

سوزان Jacoby, نویسنده Never Say Die, پیشنهاد یک تعریف از سن است که آدرس این ظرافت. او به من گفت که در 20s خود را, او ساخته شده دوستان مادام العمر برخی از آنها 10 یا 15 سال بزرگتر از او بود در حالی که کار در واشنگتن پست. حالا که او 74 او می آید در سراسر اعلامیه برای آن دسته از دوستان قدیمی. “آنچه که من فکر می کنم به عنوان یک سن زمانی که شما شروع به دیدن مردم شما می دانید که در اگهی ستون” او به من گفت. “من فکر می کنم از میانسالی به عنوان زمانی که شما ترس نگاهی به اعلامیه چرا که شما فرض کنید که افرادی که فوت کرده اند, شما در حال رفتن به می دانم.” حتی اگر او تعریف نمی کند به ما کمک کند کشف کردن که چگونه به مراجعه به دیگران آن است که تند و تلخ شخصی و انعطاف پذیر—و به احتمال زیاد سن هست.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.

tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.dehec.sutny.im

نرم افزار گرامرلی