هنگامی که راه حل به شیوع درست بود در مقابل ما

Bettman / گتی

به عنوان COVID-19 بیماری ناشی از coronavirus گسترش یافته است در هفته های اخیر خیلی بد به اطلاعات است. به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته شده “راهنمایی” شامل غرغره کردن با آب نمک و یا سرکه (به فکر از بین بردن ویروس); نگه داشتن نفس خود را برای 10 ثانیه برای دیدن اینکه آیا شما می توانید آن را بدون سرفه یا دچار پریشانی (اگر شما می توانید, شما ظاهرا اصلا ویروس); مصرف چند جرعه از آب حداقل هر 15 دقیقه (بر اساس تئوری که آن را شستشو ویروس به معده خود را که در آن اسید را کشتن آن). هیچ یک از این نکات مورد حمایت شواهد. هنوز هم با وجود تلاش های اولیه توسط Facebook, Instagram, و توییتر به سرکوب کاذب مشاوره و اطلاعات غلط همچنان ادامه دارد و به تکثیر.

در قرن 18 این بود که فقط راه حل های محلی است که رهبری مردم را گمراه كردند. در طول زرد-تب بیماری همه گیر از 1793—موضعی به فیلادلفیا و سپس پایتخت کشور—پزشکان, توزیع, مشاوره و “درمان” که گاهی اوقات کاملا مضر است. از یک قرن 21 دیدگاه خود را از جان گذشته تلاش خواهد بود خنده دار اگر عواقب نبوده است بنابراین غم انگیز, به خصوص زمانی که درمان به مدرن چشمان کاملا آشکار است. مردم به دنبال بازگشت در این بیماری همه گیر از سال 2020 قرن ها از در حال حاضر ممکن است لرزش سر خود را در چیزی به همان اندازه “آشکار” است که پزشکان گم شده امروز.

تب زرد نبود غیر معمول در جنوب شرقی ایالات متحده; فیلادلفیا در تابستان شیوع غیر معمول بود نه تنها برای آن شمالی محل بلکه برای آن حدت. طی چهار ماه این بیماری همه گیر خواهد ادعا می کنند زندگی از 5000 ساکنان حدود 10 درصد از جمعیت شهرستان است.

در این شهر پزشکان تقسیم شدند که آیا این بیماری است که به سرعت در حال کشتار خاموش ساکنان چیزی غیر معمول با برخی از رد بیماری به عنوان اجرا از آسیاب “پاییز تب.” اما بنجامین راش معروف نه تنها برای اینکه یک پزشک بلکه به عنوان یک هم میهن در دوران انقلاب به رسمیت شناخته شده و علائم زرد پوست و استفراغ خون و صفرا. او تلفظ بیماری تب زرد که تا به حال فوران در شهر برای 30 سال است.

حتی پس از توافق بر مشکل پزشکان مخالف به علت. برخی مانند راش نسبت به این بیماری به شرایط محلی—به طور خاص برای یک بار از قهوه از سانتو دمینگو فاسد در شهرستان اسکله که تصور می شد به زخم گازهای مضر. دیگران مشکوک اخیر هجوم پناهندگان فرار شورش برده در حال حاضر روز هائیتی بسیاری از آنها صحبت کرد و از تب بازگشت به خانه. در هر صورت به عنوان برخی از آنها معتاد به انجام در حال حاضر آنها مقصر این بیماری در یک کشور دیگر.

اگر چه جوانه نظریه نمی آمده برای یکی دیگر از 70 سال یا بیشتر مردم احساس آنها می تواند گرفتن این بیماری در آینده در تماس با کسانی که آن را به حال. بیش از 100 سال بعد دانشمندان را کشف کنند که شهری تب زرد است که در واقع در درجه اول توسط پشه از راه های aedes aegyptiکه به نیش یک فرد آلوده و سپس انتقال این بیماری با گزش فرد دیگر ، Philadelphians متوجه غیر معمول تعداد پشه ها در سال 1793 اما موفق به اتصال حشرات به این بیماری است.

برخی از توصیه های پزشکی صادر شده در سال 1793 حس را در حال حاضر در حالی که دیگران به نظر می رسد پوچ. اجتناب از “همه غیر ضروری مقاربت” با افراد آلوده و قرار دادن “یک علامت بر روی درب یا پنجره” از خانه خود را? اطمینان حاصل کنید. نگه داشتن خیابان های تمیز و اجتناب از “تمام خستگی از بدن یا ذهن”? خوب. Strewing دو اینچ تازه زمین در یک اتاق و تغییر خاک دو بار در روز یا مصرف مکرر از حمام گرم پس از خوردن پنج دانه هر یک از مر و فلفل سیاه و سفید? نه کاملا.

پزشکان سعی کردم به روش های سنتی مقابله با بیماری: الکلی cordials سرد حمام bedclothes آغشته به سرکه و به خصوص به اصلاح آنچه تصور می شد به یک عدم تعادل در بدن “humors”—نقشه کشی و خون و “پاکسازی” با emetics و مسهل است. هیچ چیز کار می کرد. یک مفسر در آن زمان به یاد می آورد که بنجامین فرانکلین تا به حال مشاهده شده سال قبل که ساکنان باربادوس شروع به بهبود می یابند از تب تنها پس از پزشکان در حال اجرا از پزشکی است.

پس از چند هفته راش متقاعد شد که خونریزی و پالايش به سادگی تا به حال نشده است به اندازه کافی تهاجمی. او شروع به تجویز مقادیر زیادی از جیوه به عنوان یک مسهل—دوز با انتقاد با برخی از همکاران خود را به عنوان “قاتل” و مناسب فقط برای یک اسب است. اگر پزشکان دیگر نیز شناخته شده است که جیوه سمی شد حتی در دوزهای پایین تر بدون شک انتقاد می شده اند و حتی بیشتر شدید. راش نیز حمایت نقشه کشی چهار پنجم از یک خون بیمار. چرا که مانند دیگر پزشکان راش معتقد بودند که بدن انسان شامل بیش از دو برابر مقدار خون به عنوان آن را در واقع می کند که به میزان به مراتب بیشتر خون از خود را در حال حاضر-تضعیف بیماران در وهله اول. بسیاری از بیماران خود درگذشت و برخی از سرزنش راش “در درمان است.” اما روشن نیست که روش های دیگر مشغول به کار بودند هیچ بهتر است و به نوعی مردم به اندازه کافی موفق به بازیابی به عجله و بسیاری دیگر اعتماد به نفس در روش های خود را.

با توجه به ناکارآمدی یا کاملا ضرر—ترین 18th-century پزشکی که مردم رو به درمان های عامیانه قابل فهم است. در تلاش برای پاک کردن ظاهرا رفتارهاي هوا ساکنان روشن آتش و گلوله کردن اسلحه—روشن خطر در یک داغ و شلوغ شهر و دلسرد توسط پزشکان است. اما فرماندار پنسیلوانیا خود را در زمان همه چیز یک گام بیشتر سفارش یک توپ کوچک به بريدن از طریق خیابان توقف هر چند متری را به آتش.

در حالی که امروز مردم در نقاط گرم مانند شهر نیویورک سعی در سرپیچی از حکم به “پناهگاه در محل” “بد هوا” تئوری بیماری led فیلادلفیا پزشکان توصیه می کنند در حال فرار از این منطقه است. هر کسی که می تواند به استطاعت برای فرار تلاش برای انجام این کار, گرفتگی جاده ها و حد بار متوسط کاروانهایی که اغلب مسافران تنها گزینه است. قبل از پایان تب و نزدیک به 20 ، 000 باقی مانده بود. بسیاری از خانه های رها شده منجر به یک مشکل ما نمی بینیم امروز حداقل هنوز رتبهدهی نشده است: غارت. از سوی دیگر اثرات اقتصادی مشابه بودند. یکی از ساکنان که ماند در این شهرستان گزارش در ماه سپتامبر است که “کسب و کار از هر نوع متوقف شده است و مفاد دو قیمت می باشد.”

مردم نیز شروع به ترس Philadelphians. عمده مسیحی cisco powered یک فیلادلفیا پاتر بیمار در یک دلیجان در نیوجرسی. مسافر دیگر او را مجبور و ملاک های محلی اجازه می دهد او را تنها خالی کابین ورود به سیستم—cisco powered که در آن مرده به تنهایی تقریبا بلافاصله. به عنوان دور به عنوان ماساچوست فرماندار John Hancock صادر ممنوعیت سفر کارگردانی هر شهر برای بررسی “تمام افراد با چمدان و سایر عوارض زمین و یا آب که از فیلادلفیا یا هر گونه دیگر آلوده شد.” Postmasters با استفاده از انبرک به شیب نامه از فیلادلفیا به سرکه قبل از باز کردن آنها—قرن 18 معادل ضد عفونی کننده دست. در مورد تب زرد البته این احتیاط های غیر ضروری بود. در مکان های بدون پشه وجود دارد هیچ خطر واقعی از سرایت.

برخی از اسطوره های مشترک برای هر دو زمان همه گیر و اپیدمی 1793—مانند ایده که آمریکایی های آفریقایی تبار سیستم ایمنی هستند و یا کمتر مستعد ابتلا به این بیماری است. بازیگری که باور عجله شاغل مردم سیاه و سفید به عنوان پرستاران و gravediggers زرد-تب قربانیان. در پایان, آمریکایی های آفریقایی تبار و سفید Philadelphians درگذشت مشابه نسبت. کمتر خطرناک اما به همان اندازه مداوم تصور غلط است که سیر دارای محافظ قدرت. راش گزارش داد که مردم در فیلادلفیا “خسته سیر به طور مداوم.” در طول زمان همه گیر یک زن در چین مورد نیاز بیمارستان برای درمان گلو درد شدید پس از مصرف یک و نیم کیلوگرم سیر خام.

در نهایت آنچه که به پایان رسید زرد-تب همه گیر شد و فراست که به کشته شدن پشه ها. توسط ماه نوامبر تب ناپدید شد و کسانی که تا به حال سمت چپ و یا اجتناب فیلادلفیا—از جمله رئیس جمهور جورج واشنگتن و معاون رئیس جمهور John Adams—با احتیاط شروع به بازگشت.

یک نامه به سردبیر یک روزنامه ناخواسته آمار بر چه ممکن است با ارزش ترین قطعه ای از مشاوره است. نویسنده شناخته شده به عنوان “A. B.” اشاره کرد که باران های اخیر تولید کرده تعداد زیادی از پشه بود که “ناراحت کننده به بیمار و مزاحم برای کسانی که به خوبی.” A. B. توصیه می شود ریختن یک و نیم قاشق چای خوری از روغن به آب باران بشکه که در آن حشرات تربیت “است که به سرعت پراکنده بر روی سطح و به استثنای هوا خواهد نابود کردن تمام نوزادان.” آیا کسی در فیلادلفیا توجه است ثبت نشده است.

در همین حال ژان Deveze یک پزشک با تجربه در درمان تب زرد در غرب هند در حال اجرا بود یک بیمارستان برای قربانیان. او متقاعد شده بود, به درستی که این بیماری مسری نیست و او را رد کرد و با عجله از این تکنیک به نفع مهربان درمان مانند “محرک” و گنه گنه—شبیه به مدرن برای درمان تب زرد. اما تا حدودی به دلیل او یک خارجی و تا حدودی به دلیل قربانیان اغلب فراتر از کمک به آنها وارد بیمارستان تلاش های خود را تا حد زیادی نادیده گرفته شده است. امروز در میان جهانی از همه گیر شاید برخی از پزشک یا محقق است که کشف یک سلاح موثر برای مبارزه با COVID-19 است مثل Deveze, زحمتکش در ابهام.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>