چرا استونی آماده شد برای رسیدگی به چگونه یک بیماری همه گیر خواهد همه چیز را تغییر دهید

استونی ممکن است ملت بهترین آمادگی برای عواقب ناشی از این بیماری همه گیر کوروناویروس هر دو از لحاظ اقتصادی و اج

توسط NEWS-SINGLE در 6 فروردین 1399
Ferry passengers get their body temperature taken in Estonia.
استونی ممکن است ملت بهترین آمادگی برای عواقب ناشی از این بیماری همه گیر کوروناویروس هر دو از لحاظ اقتصادی و اجتماعی است.عکس توسط Jussi Nukari / شاتر

وحشت و ترس و خشم و تمرد و ترس و ناامیدی و تردید و گاه به گاه بخش هایی از انکار: همه از این که مشترک شده یادداشت ارتباطات به تازگی از رسانه های خبری به خصوصی متون. اما برخی از پیام های بیرون آمدن از استونی یک کشور کوچک در دریای بالتیک, صدا discordantly اعتماد به نفس. استونی به نظر می رسد فکر می کنم آنها این است: آنها نه تنها دست زدن به بیماری همه گیر کوروناویروس بلکه در مواجهه با جهانی که در آن ما زندگی می کنند پس از آن را بیش از.

در بسیاری از استونی پاسخ به نگاه غیر قابل تشخیص از آن از بسیاری از کشورهای اروپایی. این کشور مرزهای خود را بسته, توقیف آن مدارس و ممنوع سرگرمی و اوقات فراغت کسب و کار از عامل. دولت متعهد به پوشش بخش عمده ای از درآمد شخصی از دست رفته به دلیل همه گیر شده است; ها نیز به شدت انتقاد فاقد یک استراتژی منسجم برای مقابله با این بحران از جمله نداشتن و روشی سازگار برای تست برای covid-19. هنوز هم با یک نسبتا بالا و میزان عفونت در میان کشورهای اروپایی—آن را در نهم تا به امروز با دو صد و سی و یک شناخته شده عفونت در هر یک میلیون نفر—استونی به نظر می رسد به یکی از پایین ترین سطوح از وحشت. سیاسی است پیگیری وحشت سطح رتبه بندی آنها را در ده نقطه مقیاس بر اساس پوشش رسانه ای وحشت خرید و شاخص های دیگر. استونی سطح از وحشت است که رتبه سه از ده (در مقایسه با هفت در فرانسه است که درست در بالای استونی در تعداد موارد شناخته شده سرانه و پنج در دانمارک که در مورد تعداد فقط زیر استونی).

استونی ممکن است ملت بهترین آمادگی برای عواقب ناشی از این بیماری همه گیر هر دو از لحاظ اقتصادی و اجتماعی است. به عنوان همکار من ناتان هلر نوشته شده است تا به اقتصاد آن است که محدود به تکنولوژی آن دولت دیجیتال است و بسیاری از خدمات در کشور هم هستند و یا می تواند ارائه شده به صورت الکترونیکی—در واقع, آن را تقریبا غیر ممکن است به غلو میزان استونیایی دیجیتالی. مردم رای به صورت آنلاین و با استفاده از نسخه دیجیتال; یک قطعه واحد از I. D. امن ذخیره هر استونیایی اطلاعات شخصی از جمله سلامت مالیاتی و سوابق پلیس; حتی می توانید ایجاد اقامت و آغاز پرداخت مالیات در کشور دیجیتالی—به طور موثر مهاجرت آنلاین. استونی می گویند که تنها سه نوع تعامل با دولت نیاز به یک شخص حضور فیزیکی: ازدواج و انتقال ملک و طلاق. در برخی موارد, تولد, تا به حال به ثبت نام در فرد اما به این شرط معلق شده است به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس. نود و نه درصد از خانواده ها دارای پهنای باند اتصال به اینترنت و سیستم آموزش و پرورش است که یک رهبر جهان در حال توسعه و استفاده از فن آوری های الکترونیکی. به عبارت دیگر چشم انداز نیاز به کار و بررسی و فروشگاه آنلاین ممکن است نیاز به مرتب کردن بر اساس از دستبردن در استونی به عنوان بسیاری از مردم در جای دیگر.

داستان چگونه استونی رفت دیجیتال گفته شده است قبل از. نقش محوری را در آن متعلق به رئیس جمهور سابق خود Hendrik Ilves که آموخته به کد بود که او یک دهم کلاس در یک دبیرستان در نیوجرسی. Ilves متولد شد و در سوئد بزرگ شده در ایالات متحده مشغول به کار به عنوان یک روانشناس و مربی و روزنامه نگار و خواسته شده بود که توسط رئیس جمهور استونی برای تبدیل شدن به سفیر ایالات متحده آمریکا یک سال پس از اشغال شوروی از این کشور به پایان رسید, در سال 1992. به عنوان یک دیپلمات, مجلس, و, بعد, جمهور, Ilves ترویج مقدمه ای از کامپیوتر در کلاس های مدارس در نوزده-نود ایجاد اینترنت عمومی-دسترسی به مراکز سراسر کشور و این ایده است که فن آوری "ابداع شد و ممکن است در یک دور مرداب از شرق اروپا" را به عنوان او آن را به من وقتی که من به او پیام مستقیم و گوشی در هفته گذشته. (Ilves که آخرین دوره ریاست جمهوری به پایان رسید و در سال 2016 است که در حال حاضر در دانشگاه استنفورد که در آن او بود پناه در محل همراه با دیگر کالیفرنیا هنگامی که من او رسیده است.) اسکایپ یک استونیایی اختراع به عنوان نهایی اثبات مفهوم است.

استونی اعلام وضعیت اضطراری در مارس 12. بعدی شب دو شرکت در coöperation با دولت راه اندازی یک چهل و هشت ساعت ایده-مجموعه جلسه به نام هک بحران است. پنج ایده را دریافت, راه اندازی, بودجه تا پنج هزار یورو برای اجرای فوری. "متوقف نمی شود در هر چیزی" سازمان نوشت. "فکر می کنم از moonshots. فکر می کنم از مسائل است که نیاز های مختلف قوانین و مقررات." حداقل دو شرکت کنندگان پیشنهاد نوشتن برنامه های خواهد بود که اتصال داوطلبان با مردم نیاز به کمک در حالت اضطراری. پیشنهاد دیگری بود که برای یک برنامه برای دستگاه های پوشیدنی است که واکنش نشان می دهند به حرکات مخاطره آمیز مانند صورت-دست زدن به. هنوز هم یکی دیگر بود که برای یک برنامه برای "چرخش و یا مبادله نیروی کار بین شرکت" -- به عنوان مثال فعال کردن گردشگری-کارگران صنعت برای تغییر به کار در تجارت الکترونیکی. این پیشنهاد شامل تغییرات قانونی و یک پلت فرم آنلاین برای سازماندهی معاوضه.

ماه آینده دیگر خصوصی/عمومی کنسرسیوم در coöperation با کمیسیون اروپا و یک سنگاپوری سازمان در حال راه اندازی یک آنلاین شتاب دهنده برای پروژه های برای بحران و پس از بحران جهانی. این یکی با عنوان فعلی رئیس جمهور استونی Kersti Kaljulaid اولین و جوانترین فرد تا کنون برای برگزاری این کار است.

این برنامه به صراحت به استونی هویت به عنوان یک راه اندازی ملت تمرینات از تخیل نه صرفا در واکنش به بحران وجود دارد اما در شکل دادن به آینده است. استونی یک نوع سنت تخیلی تعهدات. در 1989-91 برای مثال استونیایی مخالفان بودند تبادل سیاست دادخواستها در یک پست-شغل آینده قبل از اتحاد جماهیر شوروی در واقع فرو ریخت. آنچه به نظر می رسید غیر قابل تصور به رژیم شوروی و بسیاری از ناظران غربی به طور یکسان شد و عملا نتیجه گیری برای این مخالفان.

از من خواسته Ilves چه ایجاد اتاق را برای تخیل در استونی. او پیشنهاد کرد که آن را به زبان فنلاندی تلویزیون. در طول دوره اشغال شوروی از سال 1944 تا سال 1991 بسیاری از استونی قادر به اماده کردن رسیور برای تماشای تلویزیون از خود در کنار درب همسایگان که باقی مانده خالی البته ترس و وحشت توسط شوروی. فنلاندی و استونیایی زبان متقابلا فهم و این بدان معنی است که استونی می تواند دیده بان فنلاندی اخبار. این نبود, همه, هر چند Ilves اشاره کرد: آنها همچنین می تواند تماشای "دالاس" "سلسله" "نایت رایدر" و دیگر آمریکایی نشان می دهد که در زبان انگلیسی با فنلاندی زیرنویسها. (این هم یک راه عالی برای یادگیری زبان انگلیسی است.) Ilves بدون فن از تلویزیون آمریکا نشان می دهد از نوزده-دهه هشتاد اما او قدردانی آنچه که آنها نماد برای مردم به تماشای آنها را در پشت پرده آهنین. آنها بدان معنی است که کاملا متفاوت جهان ممکن بود. استونی به نظر می رسد هنوز هم می دانم که این اسپرز تخیل.


راهنمای Coronavirus

  • چگونه برای عمل اجتماعی فاصله از پاسخ به یک بیمار همخانه به جوانب مثبت و منفی از سفارش غذا.
  • چگونه مردم را به مقابله و ایجاد گمرک در میان یک بیماری همه گیر.
  • آنچه در آن به معنی برای مهار و کاهش شیوع کروناویروس.
  • چقدر از جهان است که به احتمال زیاد به قرنطینه?
  • دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در زمان coronavirus.
  • Coronavirus است به احتمال زیاد به گسترش بیش از یک سال قبل از واکسن می تواند به طور گسترده ای در دسترس است.
  • ما همه وحشت غیر منطقی خریداران.
  • عجیب و غریب ترور از تماشای coronavirus را رم.
  • چگونه بیماری های همه گیر تاریخ را تغییر دهید.


tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب