چرا برخی از افراد مریض تر از دیگران

جرمی لئونگ

یادداشت سردبیر: این اطلس در حال ساخت حیاتی پوشش coronavirus در دسترس همه خوانندگان. پیدا کردن مجموعه ای در اینجا.

این COVID-19 تصادف می آید به طور ناگهانی. در اوایل ماه مارس 37 ساله نویسنده F. T. کلا شروع به احساس کمی بیمار با تب و بدن درد. به امن او جدا شده خودش را در خانه در سان فرانسیسکو. زندگی ادامه apace برای یک هفته تا یک روز او سعی در بار او ظرفشویی و احساس عجیبی خسته.

دکتر توصیه می شود که او رفتن به دانشگاه استنفورد درایو-از طریق coronavirus تست سایت. “من به یاد داشته باشید در انتظار من و پزشکان در خود شدید [تجهیزات حفاظتی] آینده نسبت به من مانند یک صحنه از سرایت” او به من گفت هنگامی که ما صحبت کرد آتلانتیک‘s پادکست اجتماعی فاصله. “من احساس می کردم یک biohazard—و من بود.” پزشکان گیر یک سواب را به پشت بینی و فرستاده او خانه به انتظار نتایج.

در رختخواب دراز کشیده است که او شروع به تکان پیشی شدید ترین لرز از زندگی خود را. “من دندانها قروچه بسیار سخت است که من واقعا می ترسم آنها را شکستن” او گفت:. سپس او شروع به گرفتار اوهام و خیالات. “من فکر می کنم برگزاری یک قاشق بزرگ برای برخی از دلیل من نگه داشته فکر که در آن من می خواهم برای قرار دادن قاشق پایین ؟

آمبولانس شتافت او را به بیمارستان جایی که او به صرف سه روز در ICU قبل از نقل مکان به تازگی ایجاد شده coronavirus-تنها بخش. گاهی اوقات او به سختی احساس بیمار و بار دیگر او احساس می کرد در آستانه مرگ است. اما پس از دو هفته در بیمارستان بیرون اومد. در حال حاضر به عنوان تلفات از coronavirus صعود به بیش از 150 ، 000 نفر در سطح جهان کلا به چشمک می زند از گناه و کفر: “چرا من ریه ها آن را از طریق این ؟ چرا من بروم خانه ؟ چرا من خوب در حال حاضر؟”

COVID-19 است در بسیاری از راه های اثبات می شود یک بیماری از عدم قطعیت. بر اساس یک مطالعه جدید از ایتالیا برخی از 43 درصد از افراد مبتلا به این ویروس هیچ نشانه ای ندارند. در میان کسانی که از علائم آن است که مشترک به احساس بیمار در ناراحت کننده است اما راه آشنا—تراکم تب و درد و ضعف عمومی. بسیاری از مردم شروع به احساس کمی بهتر است. پس از آن برای بسیاری از افراد می آید چشمگیر نقطه اوج. “برخی از مردم واقعا سقوط کردن صخره و ما اصلا خوب کنندههای که آن را به اتفاق می افتد به” استفان توماس صندلی از بیماری های عفونی در شمال ایالت بیمارستان دانشگاه به من گفت. کسانی که مردم را تبدیل به نفس خود را در مسابقه قلب و ذهن جدا از واقعیت است. آنها تجربه نارسایی ارگان ها و صرف هفته در ICU, اگر زنده ماندن آنها در همه.

در ضمن بسیاری از دیگران به سادگی نگه داشتن احساس بهتر و در نهایت کاملا بهبود می یابند. کلا دوست Karan Mahajan یک نویسنده بر اساس در پراویدنس, رود آیلند, قرارداد این ویروس تقریبا در همان زمان او انجام داد. در تضاد کامل با کلا, او گفت:, “من در مورد به پایان رسید تا احساس خفیف آنفولانزا که به مدت دو هفته. و سپس آن را پژمرده پس از آن.”


مربوط به پادکست

گوش دادن به جیمز Hamblin مصاحبه کلا و Mahajan در یک قسمت از فاصله اجتماعی, اقیانوس اطلس‘s پادکست در مورد زندگی در همه گیر: