چرا نبودند ما آماده برای Coronavirus?

This is about lack of imagination Ali Khan formerly of the C.D.C. said.
“این است که در مورد فقدان تخیل” علی خان که قبلا از C. D. C. گفت.عکس توسط واکر Pickering برای نیویورکر

در سال 2006 این ایده است که یک ویروس ناشناخته ممکن است نشت از برخی حیوانات وحشی به انسان, دستیابی فرد به فرد انتقال و ایجاد جهانی همه گیر به نظر می رسید یک چشم انداز دور برای اکثر مردم است. به عنوان جذاب علمی تخیلی ترساندن رتبه در جایی در زیر “بیگانه: رستاخیز.” اما علی S. Khan, مرکز ملی زئونوز برداری (Vector-Borne و روده بیماری های وظیفه بود با خواب را که کابوس توسط نور روز.

NCZVED (تلفظ “N. C. Zved” با توجه به خان) بخشی از مراکز کنترل بیماری و پیشگیری از اقامت در یک محجوب خاکستری آجر ساختمان پشت دروازه قفل شده و قفل درب ها در C. D. C. ترکیب در کلیفتون جاده شش کیلومتری شمال شرقی مرکز شهر آتلانتا. در طول یک سفر رسمی دو روزه که من راه من کار می کرد در طول NCZVED دالان مصاحبه دانشمندان می دانستند که همه چیز در مورد ویروس ابولا (بله وجود دارد بیش از یک) و مرگبار خود را پسر عموی ماربورگ; در مورد ویروس نیل غربی در برانکس و Sin Nombre ویروس در آریزونا; در مورد میمون کف آلود ویروس در بالی است که انجام شده توسط معبد میمون ها که خزیدن بیش از گردشگران و monkeypox که درباره ایلینوی در لوله Gambian موش ها به عنوان حیوانات خانگی به فروش می رسد; در مورد Junin ویروس در آرژانتین و Machupo ویروس در بولیوی; در مورد Lassa ویروس در غرب آفریقا ویروس Nipah در مالزی Hendra ویروس در استرالیا و هاری در همه جا. تمام این ویروس ها زئونوز معنی است که آنها عبور می تواند از حیوانات به مردم است. بسیاری از آنها را یک بار در بدن انسان باعث ضرب وشتم. برخی از آنها نیز انتقال به خوبی در میان مردم سرشار به محلی شیوع بیماری است که ممکن است کشتن صدها نفر. آنها به علم و به انسان سیستم ایمنی بدن آنها ظهور گفتمان و دشوار است به درمان; و آنها می تواند خطرناک به ویژه به عنوان منعکس شده در نام شعبه در NCZVED که مطالعه آنها—ویژه عوامل بیماری زا. به این دلایل برخی از دانشمندان و کارشناسان بهداشت و درمان از جمله علی خان پیدا کردن ویروس ها مقاومت ناپذیر به چالش بکشد. “این دلیل است که آنها به شما در حفظ و بر روی انگشتان شما” او به من گفت. در دومین روز از سفر من در میان intriguingly وحشتناک جلسات خان مرا برای سوشی.

خان دکتر پزشکی با آموزش یک اپیدمیولوژی توسط حرفه ای, و یک مرد از پرده هتاک jocularity. او با پوشیدن یک epauletted یونیفرم, ژاکت; در این زمان او همچنین یک افسر در ایالات متحده خدمات بهداشت عمومی است که سازمان به صفوف مانند کسانی که در نیروی دریایی ایالات متحده ، “شما شنیده ام همه صحبت از مردم ما,” او گفت:. “کدام یک از این بیماری ها مورد علاقه شما است؟”

من مورد علاقه? ابولا لعنتی خیلی جالب است من به او گفتم.

“Aaah” خان گفت: زیرکی. “من مانند ابولا به عنوان مقدار به عنوان نفر بعدی.” او تا به حال انجام می شود بسیار مهم اپیدمیولوژیک کار در طول سال 1995 شیوع ابولا در کیکویت در آنچه پس از زئیر سازماندهی اقدامات کنترل, بررسی انتقال ردیابی شیوع بازگشت به آن بیمار صفر, خطر زندگی خود را برای کمک به پایان دادن به یک نیروی عظیم منهدم کننده از بدبختی و مرگ است. او ادامه داد: “اما برای من پول سارس بود.”

سارس? من می دانستم که از آن تنها به عنوان یک بد بیماری ویروسی است که در سال 2003 از جنوب چین و کشته شدن مردم در تورنتو و سنگاپور و چند شهر دیگر. مخفف مخفف “سندرم حاد تنفسی شدید.” این یک بیماری است که می تواند به مرگ منجر شود ذات الریه. کمی بیش از هشت هزار نفر آلوده شدند از آنها حدود ده درصد درگذشت و پس از آن شیوع به پایان رسید. “چرا سارس?” از من خواسته.

“ما در بر داشت آویزان د در را کاربراتور استاد.”
کارتون توسط جورج غرفه

“از آنجا که پس از آن مسری است و بنابراین کشنده,” او گفت:. “و ما بسیار خوش شانس به آن را متوقف کند.” سارس بود گلوله که رفت سوت گذشته بشریت را گوش. این بود که ما ناهار من متوقف شده بود یادداشت برداری و آن را چهارده سال پیش, بنابراین من نمی توانم قسم می خورم که خان ذکر نکته دیگر که بیشتر مربوط در مورد سارس: آن را ناشی از یک رمان coronavirus.

علی خان است که در حال حاضر ریاست دانشکده بهداشت عمومی در دانشگاه مرکز پزشکی نبراسکا در اوماها (روباز انتخابی). او به نظر می رسد بعید است Omahan: متولد و بزرگ شده در بروکلین پاکستان مهاجر پدر و مادر او رفت و به کالج بروکلین به دنبال SUNY Downstate (در بروکلین) برای دانشکده پزشکی. “و پس از آن من این چیزی که ترک بروکلین”—دیوانه به خانواده اش “از آنجا که من عمه ها و خاله که هرگز و در عین حال چپ بروکلین به رفتن به شهر.” پدرش گلاب نورالدین خان بود و خود ساخته از حماسه مرتب سازی بر اساس: به عنوان یک نوجوان در سن کشاورز روستایی او مهاجرت از کشمیر به بمبئی, دروغ در مورد سن خود و کار بر روی یک کشتی لیز کننده موتور. دوستان خود را به نام او دینی به عنوان یک کوچک چرا که او کوچک بود. پس از مهاجرت به ایالات متحده دینی خان stoked زغال سنگ در دیگهای بخار به حرارت ساختمان های آپارتمانی در بروکلین تا زمانی که ذخیره کرده بود به اندازه کافی برای خرید یک آپارتمان در ساختمان خود را. او پول—آنچه به نظر می رسید یک ثروت است. قبل از او آن را از دست داده و در یکی دیگر از گمانه زنی های دینی خان تصمیم گرفت که پسر جوان خود را علی و باید یاد بگیرند در مورد خود و خانواده و فرهنگ و دین و زبان است. او فرستاده Ali بازگشت به پاکستان برای متوسط و بالا مدرسه. توسط والدین, اشتباه او را انتخاب کلاسیک انگلیسی, مدرسه شبانه روزی در لاهور به مکانی بهتر برای یادگیری کریکت از اردو یا اسلام. علی خان در حال حاضر پنجاه و شش ساله گفت: من این داستان مربوط با خندد هنگامی که من درباره او به تازگی از طریق اسکایپ. خود را تیره مو و ریش خاکستری تا به حال یک بیت اما او هنوز هم نگاه مناسب و صدا خوشگذران. او در اوماها مانند یک سیار برای اتاق بازرگانی: بزرگ شهر امن و بی تکلف از اخلاق پر از میلیاردرهای مانند وارن بافت که در زندگی خود خانواده خانه درایو خود را کمی Buicks و نوشتن میلیون دلار چک به جامعه است.

“من دوست دارم که یک دین” او گفت:. “این بسیار سرگرم کننده است.” او رفت و به اوماها در سال 2014 ترک کارگردانی از C. D. C. دفتر بهداشت عمومی آمادگی و پاسخ که شامل نظارت راهبردی ملی ذخایر اضطراری تجهیزات پزشکی نظارت و هشت صد و کارکنان و کمک به جمع آوری یک ملی biodefense استراتژی در برابر همه گیر تهدیدات و بسیاری دیگر. “پایان زندگی حرفه ای من در C. D. C., من موفق $1.5 میلیارد بودجه, پس از آن, مردم و پول است.” او سفر جهان در شیوع پاسخ از وایومینگ به بنگلادش. در طول یک ماموریت به جنوب شیلی, بررسی یک hantavirus شیوع او در بازدید از روستاهای دور افتاده و گاهی سوار بر اسب به دام انداختن جوندگان که برای تعیین گونه های انجام شده این ویروس است. “ما به سرعت متوجه شدند که وجود دارد مقدار زیادی از جوندگان,” او گفت:. پس از او در تب دره ریفت در عربستان سعودی در سال 2001 عربستان وزیر بهداشت را به او داد Lucite ماکت گردن زدن با شمشیر به عنوان نشانه ای از قدردانی. در یک لحظه خطرناک در مرکز زئیر در طول شیوع monkeypox او و تیم خود را کردم کلمه ای که دو مجموعه از رزمندگان در خشمگین جنگ داخلی—Laurent Kabila را چریک و نیروهای مخالف رئیس جمهور موبوتو—آینده شد. “آنها به احتمال زیاد خود را از وسایل نقلیه و چرخ دنده ها” آمریکا, سفارت تماس با توصیه های ماهواره ای تلفن. “اما آنها احتمالا نمی خواهد به شما را بکشند.” خان گروه بسته بندی شده سریع و vamoosed در یک هواپیمای کوچک که مستقیما به یک خرمن کوبی رعد و برق. “آن مرد در سمت چپ من بود دعا” خان بازگو در کتاب “آینده همه گیر” پر از زمینه رنگی و ماجراهای جدی هشدارهای منتشر شده در سال 2016. “نگاه کردم و دیدم که پزشک فرانسوی کنار من نشسته بود با نوشتن یک یادداشت خداحافظی به خانواده اش. که من فکر کردم.” او در فکر این است که یک مخاطره آمیز حرفه ای و کار شده به ارزش زندگی یک فرد است. برای بیش از دو دهه در C. D. C., آن آشکارا بود. در سال 1995 او که دردسر در کیکویت, زئیر برای ابولا. سال بعد او رفت و به سلطان نشین عمان برای کمک به تب خونريزی دهنده کريمه کنگو. اوگاندا در سال 2001 برای ابولا دوباره. سارسدر سنگاپور در سال 2003. چاد بود و هنوز در تلاش برای از بین بردن فلج اطفال در سال 2008 و خان رفت وجود دارد.

اما نسبت به پایان تصدی خود با C. D. C. به عنوان یک سطح بالا بوروکرات او مسئول هماهنگ نیست و بررسی; علم بود و یک تکه کوچک از این کار. “در حال حاضر آن را تقریبا در همه علوم است,” او گفت:. Virology, اپیدمیولوژی محیط زیست و دیگر جنبه های بیماری علم ارائه ماده از ماموریت “آموزش نسل بعدی عمومی-پزشکان سلامت است.”

از هر جا گزیننده دکور از زمان اداری شامل الکترون micrographs مختلف پاتوژن های آویزان مانند پرتره در یک جنایتکاران و مجرمین’ گالری دو مجسمه از پشه به عنوان بزرگ به عنوان کلاغ یک “جنگ ستارگان” ساعت یک “قهرمان بزرگ 6” ربات اسباب بازی, کارت, ارسال شده از کودکان در سراسر جهان یادگاران و هدیه از سفر خود را—یک کنگو بخور سوز, عربستان گردن زدن شمشیر و یک تخته که در آن او سوابق آنچه که او خواستار “من معیارهای.” ارزش خود را metrics: اقدامات پیشرفت نسبت به اهداف تحصیلی خود را برای مدرسه, علمی, اهداف, اهداف بشردوستانه برای حمایت از کار. “من مبتنی بر شواهد و شواهد محور” او گفت:.

پرسیدم خان در مورد COVID-19. چه رفت و پس از فاجعه اشتباه است ؟ که در آن بهداشت عمومی آمادگی که او تا به حال نظارت در C. D. C.? چرا بسیاری از کشورها و به خصوص آمریکا—پس unready? آن را فقدان اطلاعات علمی و یا کمبود پول ؟

“این است که در مورد فقدان تخیل,” او گفت:.

وجود هشدارهای. یکی از آنها بود خان مورد علاقه بیماری سارس. در اواخر سال 2002 یک “پنومونی آتیپیک” منشا ناشناخته شروع به گسترش و در نزدیکی شهر گوانگژو در جنوب چین—یکی از بزرگترین متراکم شهری در این سیاره است. در ژانویه 2003 در بدن چاق و چله غذاهای دریایی تاجر درد و رنج تنفسی بحران ویروس رسیده گوانگژو بیمارستان. که در بیمارستان و سپس در یک تنفسی تسهیلات که به او منتقل شد و مرد سرفه gasped spewed و پراکنده در طول لولهگذاری آلوده کردن ده ها تن از کارگران مراقبت های بهداشتی. او شناخته شده در میان گوانگژو کادر پزشکی به عنوان سم پادشاه. با نگاهی به گذشته و بیماری و دانشمندان اعمال برچسب های مختلف در تماس تلفنی با فوق العاده-پخش.

یکی عفونی پزشک نفرولوژیست در بیمارستان, تجربه کرده, علائم شبه آنفولانزا, اما پس از آن احساس بهتر در زمان سه ساعت سوار اتوبوس به هنگ کنگ برای برادرزاده اش عروسی. اقامت در اتاق 911 از هتل متروپل دکتر بیمار شد دوباره گسترش این بیماری در امتداد نهم-کف راهرو. در روزهای پس از آن دیگر مهمانان در طبقه نهم پرواز خانه به سنگاپور و تورنتو در نظر گرفتن این بیماری با آنها. چند هفته بعد سازمان بهداشت جهانی آن را به نام سارس. (متروپل پس از تبدیل شدن به بدنام بود که بعدا تغییر نام داد.) مارس 15th, W. H. O. بود گزارش یک صد و پنجاه جدید سارس موارد در سراسر جهان است.

دو رمز و راز loomed یکی فوری و یکی از فراموش نشدنی: چه بود علت یک ویروس جدید, و اگر چنین است چه نوع است ؟ —و از چه نوع حیوانی آن را به حال می آیند ؟ اولین رمز و راز بود به زودی حل توسط یک تیم به رهبری ملک Peiris یک سری لنکایی, دکتر, که در رشته میکروبیولوژی در آکسفورد قبل از رفتن به دانشگاه هنگ کنگ است. Peiris تخصصی در آنفلوانزا و او مشکوک است که H5N1 آنفلوآنزای ویروس است که سخت در پرندگان و اغلب کشنده در افراد, اما نه عفونی فرد-به-فرد ممکن است تکامل یافته و به یک شکل انتقال میان انسان ها است. تیم او موفق به منزوی کردن یک ویروس جدید از دو نفر. این یک coronavirus نه آنفولانزا اشکال است که آن را از یک خانواده ویروس های مختلف خانوادگی صفات. اما صرف حضور این ویروس جدید در دو سارس بيماران معنی نیست که از آن به علت این بیماری است. سپس Peiris تیم نشان داد که با تست آنتی بادی است که آن را ممکن است در واقع می خواهد سارس و کار بیشتر ثابت کرد که آنها حق داشتند. اگر چه پیش از آن سنت تمایل نسبت به نامگذاری ویروس های جدید توسط انجمن جغرافیایی—ابولا یک رودخانه ماربورگ یک شهر در آلمان Nipah یک مالزی روستای Hendra استرالیا حومه—حساسیت بیشتری در مورد انگ زدن غالب شد. پاتوژن شناخته شده به عنوان SARS-CoV. به تازگی نام و نام خانوادگی تجدید نظر شده است به SARS-CoV-1 به طوری که عامل COVID-19 می توان به نام نه ووهان ویروس اما SARS-CoV-2.

سارس رسیده تورنتو در فوریه 23, 2003 انجام شده توسط یک هفتاد و هشت ساله که با همسرش در حال صرف چند شب از دو هفته سفر به هنگ کنگ, در طبقه نهم از هتل متروپل. زن بیمار و سپس درگذشت و در خانه در مارس 5th, حضور, خانواده, از جمله یکی از پسران او که به زودی نشان داد که علائم خود را. پس از یک هفته از مشکلات تنفسی او را به اتاق اورژانس و وجود دارد بدون جداسازی داده شد دارو از طریق یک نبولایزر که تبدیل مایع به غبار هل دادن آن را به یک بیمار ، “این کمک می کند تا برای باز کردن راه های هوایی شما را” خان به من گفت—مفید و ایمن ابزار برای جلوگیری از, می گویند یک حمله آسم. اما با شدت عفونی ویروس غیر عاقلانه. “زمانی که شما تنفس می کنید که به خارج اساسا شما در حال گرفتن همه این ویروس در ریه های خود را و شما تنفس آن را به عقب و به هوا—در E. R. جایی که شما در حال درمان است.” دو دیگر بیماران در E. R. آلوده شدند یکی از آنها به زودی به یک کرونر-واحد مراقبت با یک حمله قلبی. وجود او در نهایت آلوده هشت پرستاران, یکی, دکتر, سه دیگر بیماران دو کارمندان خود را با همسر و دو تکنسین در میان دیگران. شما می توانید او را یک سوپر پخش. یکی E. R. سفر رهبری به یک صد و بیست و هشت مورد در میان مردم در ارتباط با بیمارستان است. هفده از آنها درگذشت.

در سنگاپور اولین سارس مورد یک زن جوان بود که او نیز در آنجا ماند در متروپل و تا به حال در مارس 1, به دنبال کمک برای تب و سرفه و ذات الریه در Tan Tock Seng بیمارستان یکی از سنگاپور بزرگترین امکانات. او تا به حال بازدید کنندگان و هنگامی که چند تن از آنها بازگشت به بیماران و پزشکان مشکوک چیزی مسری است. سپس چهار نفر از پرستاران زن جوان ward به نام بیمار در یک روز, یک اختلال متوجه برندا Ang یک پزشک که مسئول کنترل عفونت در بیمارستان. “این لحظه برای من تعریف,” Ang, کوچک, صریح زن گفت: وقتی که من تعداد بازدید او در بیمارستان است. “همه چیز در حال شتاب گرفتن.” آن را پنج شنبه, مارس 12 سال 2003 به بعد که W. H. O. صادر جهانی هشدار در مورد این “پنومونی آتیپیک.”

در مورد آن زمان علی خان وارد سنگاپور خدمت به عنوان یک W. H. O. مشاور (seconded از C. D. C.) برای کمک به سازماندهی یک بررسی و پاسخ. او ملاقات روزانه با Suok-کای جویدن ارشد اپیدمیولوژی وزارت بهداشت و همراه با دیگران آنها را توسعه استراتژی ها و تاکتیک های دولتی coöperation از طریق یک سارس نیروی کار. عمومی-بهداشت استراتژی جداسازی و قرنطینه. “قبل از این شیوع قرنطینه و جداسازی نمی شد و اغلب برانگیخته عفونی-بیماری شیوع” خان به من گفت:—حداقل نه در گذشته. در طول قرون وسطی طاعون در اروپا آلوده بد بود گاهی اوقات فرستاده شده در خارج از دیوارهای شهرستان به مرگ و یا بازیابی; مدیترانه بندر راگوسا (در حال حاضر Dubrovnik) تاسیس trentinoسی روز قرنطینه برای ورود مسافران از طاعون مناطق. در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم امریکا در طول شیوع بیماری آبله قربانیان نشان مرغان (به خصوص اگر آنها فقیر بودند مردم یا مردم رنگ) می تواند محدود در قرنطینه اردوگاه احاطه شده توسط نرده ها بالا از سیم خاردار و یا در کابوس “pesthouses”—نه آنقدر به درمان می شود اما برای امنیت عمومی مردم ، “این یک مفهوم است که تا به حال مرتب کردن بر اساس از بین رفته از رواج” خان به من گفت خشگی. او و جویدن و همکاران خود را احیا و آن را در یک انسانی تر نسخه.

Tan Tock Seng شروع درمان تنها سارس بیماران با سایر افراد بیمار منحرف به سنگاپور به طور کلی. هر مظنون یا محتمل مورد سارس رفت و به انزوا در T. T. S. و تعریف “مشکوک یا محتمل” گسترش یافت فراتر از W. H. O. دستورالعمل شامل هر کسی که با یک تب و یا مشکل تنفسی. همه کارگران مراقبت های بهداشتی مناسب با تجهیزات حفاظت فردی از جمله N95 ماسک و آنها مورد نیاز خود را بررسی کنید و در صورت تب یا علائم دیگر سه بار در روز. کارکنان پزشکی نیز محدود به یک نهاد, به طوری که آنها نمی تواند انجام این ویروس در بین بیمارستان ها. در طول مخاطره آمیز مراحل مانند گزاری تراشه بیمار آنها عینک ماسک کلاه ایمنی که در پمپ تصفیه هوا.

شرکت اقدامات لازم نیز گرفته شده برای محدود کردن این بیماری را گسترش در جامعه است. از مارس 27th, مدارس بسته شده و اجساد کسانی که درگذشت سارس بودند سوزانده ظرف بیست و چهار ساعت. محققان ترسیم تماس نزدیک از هر سارس بیمار نیز ظرف بیست و چهار ساعت و کسانی که در تماس بودند پروری به اجباری خود شده است. “O. K. شما در حال اقامت در خانه. وجود خواهد داشت یک دوربین ما در حال راه اندازی در خانه خود را به یک تلفن” خان گفت: بازگویی دستورالعمل. “ما با شما تماس خواهد شد به طور تصادفی و شما انتظار می رود به نوبه خود بر روی دوربین و وجود داشته باشد.” در حال حاضر بیش از هشت صد نفر بودند قرنطینه. دست انداختن خانه قرنطینه و شما می تواند با برچسب الکترونیکی تحقیقی مانند یک دستبند مچ پا. اجباری قرنطینه آورده چالش های لجستیکی خان به من گفت: “” لحظه ای شما را نگه ’em شما خود را به ’em’ چیزی است که ما می گویند.” شما رو به تغذیه این افراد به مراقبت های بهداشتی خود را, مطمئن شوید که آنها هستند قرار دارد و پوشیده. “که طول می کشد مراقبت از آنها را ؟ چه کسی پرداخت می کند؟” اگر شما با دولت, وزارت, اجرای خود قرنطینه شما انجام دهد.

“به یاد داشته باشید به عنوان به زودی به عنوان رئیس خود می پیوندد کنفرانس ویدئویی آن را showtime.”
کارتون توسط الیزابت مک نیر

آوریل 24, بیست و دو نفر فوت کرده که در آن نقطه پنالتی برای قرنطینه شکن سفت: بزرگتر جریمه امکان از زندان است. رانندگان تاکسی خود را به حال متوسط روزانه بررسی می شود. مسافران خروج و ورود در فرودگاه Changi نیز به نمایش در آمد و همچنین رفت و آمد مردم در اتوبوس و خصوصی خودرو. در مه 20, یازده نفر شد جریمه سه هزار دلار برای هر یک تف. این اقدامات کار کرده است. در جولای 13, 2003, آخرین سارس بیمار راه می رفت از Tan Tock Seng و آن را بیش از. برخی از مردم آزادانه می گویند که سارس “سوخته” پس از کشته شدن تنها هفت صد و هفتاد و چهار نفر در سراسر جهان. آن را نمی سوزاند. به عنوان علی خان به من گفت: آن متوقف شد.

“چه شما بیشتر در مورد در حال حاضر؟” من از برندا Ang در Tan Tock Seng شش سال بعد.

او خندید در نا امیدی. “خوشنودی” او گفت:. “و بی تفاوتی.” پیش پا افتاده اما بسیار مهم عفونت-اقدامات کنترل—از زحمت کش دست شستن و پاک کردن از دستگیره های درب با الکل می تواند پس از گذشت یک بحران است. “مردم خود راضی می شوند. آنها فکر می کنند وجود اشکالات جدید در اطراف.” و بزرگتر درس فراتر از شیوع بیماری در منطقه فراتر از سنگاپور ؟ “وجود دارد هیچ نقطه فقط حفاظت از خود چمن,” او گفت:. “بیماری های عفونی هستند تا جهانی.”

علی خان بعد به من گفت همان چیزی که: “یک بیماری در هر نقطه است یک بیماری در همه جا.”

در سال 2015 متفاوت coronavirus وارد کره جنوبی, در بدن یک شصت و هشت سال از بازگشت از کسب و کار در شبه جزیره عربستان. سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) تا به حال شناخته شده است به عنوان یک بیماری سه سال قبل و با نام مستعار شتر آنفولانزا چون شتر جماز به نظر می رسد برای حمل این ویروس و انتقال آن به مردم است. این MERS virus ممکن است در ابتدا آمده از خفاش ها—مصر آرامگاه خفاش شاید—اما احتمالا در گردش شتر برای حداقل سی سال است. آن را ممکن است ریخته به انسان زودتر از 2012 اما اگر کسانی که عفونت های رفت دور بماند. هیچ کس نمی داند که آیا کره ای تاجر بود عطسه توسط یک شتر مدتی طول توقف در بحرین قطر عربستان سعودی و امارات متحده عربی و یا اینکه آیا او برداشت خود را از عفونت از یک فرد اما این سوال احتمالا اهمیت کمی به صد و هشتاد و شش کره جنوبی که آلوده شد از او به طور مستقیم یا غیر مستقیم و هنوز هم کمتر به سی و هشت درگذشت.

فوق العاده-پخش رویدادهای سوار این شیوع بیش از حد, اما آن را تشدید جنبه های کره جنوبی سیستم مراقبت های بهداشتی. چرا که شهروندان دریافت ارزان مراقبت های پزشکی از طریق بیمه ملی طرح با چند محدودیت در کدام بیمارستان آنها مراجعه مردم اغلب فروشگاه برای درمان. تاجر بازدید سه بیمارستان های مختلف پس از او احساس بیمار شد و در نهایت مراجعه کننده به یک چهارم در سئول که در آن او داده شد تشخیص MERS. در آن زمان او تا به حال آلوده بیست و نه نفر از آنها دو شد فوق العاده-پخش خود را, حسابداری برای نود و هفت بیشتر موارد. وجود دارد گاهی اوقات یا بیشتر از چهار تخت در یک اتاق بیمارستان و بیماران اجازه داده شد برای دریافت بازدید کننده که کمک به گسترش به عنوان تهویه ضعیف ضعیف کنترل عفونت و باریک ضوابط قرنطینه به طوری که افرادی که برداشت این عفونت از طریق تماس گاه به گاه از دست رفته بودند. “آنها به رسمیت شناخته شده که در آن نقطه چه اتفاقی می افتد با یک کروناویروس که باعث سلامت-مراقبت عفونت های کسب شده از درون جامعه خود و hopscotches از بیمارستان به بیمارستان” خان گفت. MERS در کره جنوبی تبدیل شد به یک کتاب درسی نمونه ای از اشتباهات که منجر به “بيمارستانی گسترش” اصطلاح برای بهداشت و درمان-مراقبت از عفونت های کسب شده. زمانی که COVID-19 وارد خان گفت: “من حدس می زنم شاید آن را خام برای آنها است.”

SARS لمس ایالات متحده تنها به آرامی تولید بیست و هفت احتمالی موارد و بدون مرگ و میر به احتمال زیاد به دلایل بالغ بر شانس است. MERS به نظر می رسید حتی کمتر قابل توجه: دو مورد در سال 2014 هر دو در مراقبت های بهداشتی کارگران بازگشت از نانامی به بازی در عربستان سعودی با هیچ ثانویه گسترش یافته است. C. D. C. متوجه شده اما به ندرت هر کس دیگری بود.

دیگر هشدارهای آمد از دانشمندان است. در یک سری از مبهم اما مهم مقالات منتشر شده در گذشته از پانزده سال—بیشتر با کلمه “بت” در عنوان و اغلب با نام ژنگ-Li شیعه در فهرست نویسندگان—محققان روشن اتصالات میان coronaviruses خفاش ها و مردم است.

ژنگ-Li شیعه است virologist در پنجاه تحصیل در ووهان و فرانسه اجرا می شود که یک آزمایشگاه در ووهان موسسه ویروس شناسی. او اولین بت نواز اعزامی به چینی غارها در سال 2004 و یک سال بعد کمک کرد منجر به یک گروه از محققان که نشان داد که سارس ویروس های کشف شده توسط Peiris به علت این سندرم در افراد به انسان از خفاش ها. قبل از آن وجود داشته است را نادرست منجر اشاره به سمت نقاب نخل civet—وحشی گوشتخوار تقریبا شبیه یک گورکن که باارزش است در وحشی-مواد غذایی حیوانی تجارت و هزاران اسیر civets بودند بی درنگ گذاشتند. سپس اطلاعات بهتر آمد از شیعه ، در سال 2013 او co-کاغذ نوشت, مصاحبه, نور چگونه برخی از خفاش به عهده coronaviruses—و نه دیگران—موفقیت در آلوده کردن انسان است. خود سنبله پروتئین (به روشن بینی است که هر یک از ذرات ویروسی آن تاج مانند ظاهر) اتصال به خوبی به گیرنده نه تنها در بت سلولهای اما در سلول های خاصی در انسان دستگاه تنفسی. این نوع قلاب و قفل رابطه و چفت شناخته شده به عنوان ACE-2 گیرنده اجازه می دهد ویروسی نفوذ تلفن. یک بار داخل, ژنوم ویروسی commandeers برخی از سلول های دستگاه nucleoside و عفونت طول می کشد خاموش.

در اطراف آن زمان شیعه و تیم او شروع به تمرکز بر روی یک غار در حومه شهر کونمینگ مرکز استان یوننان در منطقه معروف آن منظره سازند کارست. نمونه مایعات بدن از خفاش ها است که با استفاده از غار به عنوان یک جای شب بسر بردن محققان دریافتند تنوع زیادی از coronaviruses از جمله سه حمل فقط تجهیزات مناسب—سنبله پروتئین قادر به تصرف آس-2 گیرنده—برای آلوده کردن انسان است. “این کار” آنها هشدار داد در سال 2017, کاغذ “برجسته ضرورت آمادگی برای آینده ظهور سارس-مانند بیماری است.” یک سویه از coronavirus آنها در بر داشت در یک خفاش نعل اسب, بعد, گرفت برچسب RaTG13 (نه مخفف اما یک کد از دسترس). آن را به ارزش ریخته گری چشم که بی حاصل برچسب زیرا RaTG13 نزدیک شناخته شده نسبی از آنچه که ما در حال حاضر تماس SARS-CoV-2 با 96.2 درصد ژنوم شباهت آن به عنوان coronaviruses رفتن باعث می شود آن را مانند یک پسر عموی اول.

یکی از شیعه نویسندگان در این مقاله یک همکار دیرین او به نام پیتر Daszak که رئیس جمهور EcoHealth داد, غیر انتفاعی, علمی گروه مستقر در نیویورک اختصاص داده شده به زیستی حفاظت و پیشگیری از بیماری همه گیر. Daszak ستایش شیعه برای او خستگی ناپذیر علمی و سعی و کوشش استحکام از او کار آزمایشگاه و بیشتر. “من شده است در این زمینه با من انجام داده ام کارائوکه با” او به من گفت. “او شماره 1 خواننده در ووهان موسسه ویروس شناسی.”

شیعه و Daszak و همکاران خود را نه تنها هشدار داد جهان سه سال پیش که جدید سارس-مانند بیماری ممکن بود. آنها برگزار شد تا برای بازرسی به عنوان اینکه با یک جفت انبرک یک نوع ویروس است که می تواند COVID-19 بیماری همه گیر. (سوال به تازگی مطرح شده در واشنگتن پست در مورد امکان وجود دارد که یک ویروس رشد شیعه در آزمایشگاه ممکن است فرار کرده اند مهار بذر در ووهان شیوع اما تا کنون هیچ شواهد علمی برای که و شواهد قابل توجهی در برابر آن است.) بعلاوه آنها اضافه شده نبود فقط یک ویروس است که ما نیاز به با احتیاط از آنجایی مختلف سارس-مانند ویروس ها قادر به استفاده از آس-2 گیرنده “هنوز در حال گردش در میان خفاش ها در این منطقه است.”

ویروس جدید نشان داد خود را به تدریج در انسان در ماه دسامبر گذشته در ووهان و در ژانویه چندین چینی آزمایشگاه شیعه در میان آنها توالی تمام یا قسمتی از ژنوم نمونه از بیماران مختلف از جمله پنج کامل ژنوم. شیعه و همکاران او ساخته شده خود را اعلام, در ژانویه 23rd که این ویروس در آن پنج بيمار 96.2 درصد یکسان به بت coronavirus آنها هشدار داده بود حدود سه سال پیش از آن. در آن زمان این ویروس شده بود گردش در ووهان برای حداقل هفت هفته و سه متعاقب تصورات غلط بوده است تبلیغ نیست و فقط توسط رهبران سیاسی اما مقامات بیمارستان و نسخه چینی از C. D. C.: که شیوع آغاز شده بود در Huanan غذاهای دریایی عمده فروشی بازار که معروف به فروش می رسد بسیار بیشتر از غذاهای دریایی; که این ویروس نیست خطرناک است; و آن نبود که از فرد به فرد منتقل. در دوم و سوم امتیاز وجود دارد اختلاف نظر توسط پزشکان در درمان بیماران مبتلا به مانند ژانگ لی در ووهان را Jinyintan بیمارستان که به گفته وال استریت ژورنال در اواخر فوریه “من در حالت آماده باش به خاطر این بود که جدید پنومونی و چون من می خواهم در برخورد با سارس.”

تصور غلط است که بازار شد منشاء شیوع است که به طور ضمنی در تضاد با یک مقاله علمی منتشر شده در اواخر ماه ژانویه توسط یک گروه از پزشکان از ووهان و پکن توصیف ویژگی های بالینی از چهل و یک بيماران است. بیست و هفت نفر از آنها کاغذ گفت: قرار شده در Huanan بازار است. پس از یک خفاش نعل اسب خواهد بود و بعید است به آلوده بیست و هفت نفر حتی اگر آنها تکه آن را به کار شیشه ای و پاره کند و از آنجا توسط برخی از حساب های خفاش ها نیست و حتی در فروش در بازار در آن زمان چند از دانشمندان بر این باورند که وجود دارد ميزبان حیوانات—مار یک pangolin یک نخل civet?—که در آن ویروس تکثير خود را قبل از آن بزرگتر موجودی فروخته شد یا butchered. این شواهد مولکولی برای مارها ضعیف است pangolins یک داستان پیچیده و civets نمی دخیل در این زمان. یک پزشک آمریکایی و دانشمند به نام Daniel R. hannah fraser (که تا به حال نیز کار کرده سارس شیوع در گوانگژو, هنگ کنگ و تورنتو) فکر در مورد چهارده دیگر در اوایل بیماران. او متوجه شده است که آنها را از سقوط بیمار در دسامبر 1st, تا به حال هیچ مستقیم یا ثانویه در تماس با بازار است. این بدان معنی است که با توجه به دوره کمون که این ویروس شده اند باید گردش در ووهان خارج بازار از ماه نوامبر. این را هم ستیز احتمال ویروس نشات گرفته در یک خفاش اما آن را نشان می دهد که شاید از آن رفت و به این Huanan بازار و همچنین بیرون آمدن از آن در انسان است. SARS-CoV-2 نامحسوس است اشکال.

“اوه, من خداآن احساس خوبی به دروغ پایین.”
کارتون توسط Zachary Kanin

سنگاپور با سارس زنده در حافظه به سرعت واکنش نشان داد و محکم به COVID-19 بسته شدن مرز به nonresidents قرار دادن به استفاده از بیمارستان های جداسازی و منفی-فشار اتاق های ساخته شده از سال 2003 تست فراوان ردیابی تماس و consigning آنها را به خانه قرنطینه و یکپارچه سازی سیاسی و سلامت رهبری به تولید شفاف و صادقانه سازگار پیام. با وجود تمام این کشور بود در مستند تا اوایل ماه آوریل هنگامی که اعداد معطوف به طور ناگهانی و موج دوم رخ داد.

کره جنوبی نیز با استفاده گسترده از تست انزوا و قرنطينه نگه داشتن آن caseload کم است. اگر چه سرمایه سئول کمتر از سه ساعت از ووهان هوایی کره جنوبی تا به حال کمتر از موارد و مرگ و میر ناشی از سوئد یا پرو. البته که می تواند تغییر سریع است.

“کره جنوبی است که یک مثال خوب برای ما در نگاه به” خان به من گفت. اولین کره جنوبی مورد تایید شد در ژانویه 20th, همان روز که برای اولین بار تایید کرد آمریکا مورد. “آنها در زمان یک رویکرد بسیار متفاوت و همه ما تا به حال انجام بود نگاهی به آنچه آنها انجام می دهند و می گویند:” ما در حال رفتن به انجام چیزی مشابه به همین.’ اما ما نیست.” اولین توالی ژنوم این ویروس از یک انسان شد در دسترس از چین در ژانویه 10. مقامات کره جنوبی پس از تایید اولیه خود را مورد ملاقات به سرعت پزشکی-شرکت های تامین و خواست آنها برای توسعه کیت های آزمایش و شروع به تولید انبوه. دانشمندان در ایالات متحده به زودی به حال خود توالی نمونه اما با گذشت زمان و بدون معنی دار عمل است. “هر روز بعد از ژانویه 22nd بود یک روز از دست رفته توسط دولت ایالات متحده” خان به من گفت. ما می تواند به نام در Becton دیکینسون (غول پزشکی-شرکت فن آوری) و به گفته رهبران آن که ما می خواستیم تست های سراسر کشور ظرفیت زیر پنج شنبه, او گفت:. ما نمی. چرا ؟ فقدان تخیل. می تواند به دانشمندان در توصیف خطرات بهداشت عمومی مقامات می تواند نمودار پاسخ اما آژانس بوروکرات و رهبری ملی موفق به درک چقدر بد شیوع بیماری می تواند باشد. در مارس 30, دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن گفت:, “هیچ کس هیچ نظری ندارم.”

اولین گزارش آمریکا در مورد درگیر یک سی و پنج ساله که در حال بازدید از بستگان در ووهان قبل از بازگشت به منطقه سیاتل در ژانویه 15. (به تازگی خبری را شکسته و دو دیگر در اوایل موارد در شهرستان سانتا کلارا, کالیفرنیا,, که نشان می دهد این ویروس ممکن است در حال حاضر در ایالات متحده قبل از ژانویه 15th; هر دو گروه از بیماران فوت شده در فوریه اما COVIDمثبت وضعیت تنها شناسایی از کالبد شکافی شواهد در اواخر ماه آوریل است.) سیاتل-منطقه مرد تبدیل شده تا در فوری-مراقبت, درمانگاه, در 19th ژانویه با شکایت سرفه مداوم و تب است. سرفه نمایندگی SARS-CoV-2 بارز ترین وسیله پراکنده به میزبان دیگر و بنابراین برای حداقل چهار روز این مرد می گذشت عفونت به دیگران در شهرستان اسنوهومیش مجاور به سیاتل و احتمالا نیز در هواپیما (اگر او ریختن ویروس هر چند هنوز علامتی). در کلینیک خود سفر تاریخچه نگرانی بنابراین فوری-ارائه دهنده مراقبت های اطلاع پرسنل در وزارت بهداشت دولت که اطلاع C. D. C. اورژانس مرکز عملیات. دریافت نمونه و ما او آزمون C. D. C. گفت. مرد به خون و سواب نمونه ها و سپس به خانه رفت. روز بعد هنگامی که نتایج آزمایش مثبت بودند و او بستری در بیمارستان و قرار داده شده در یک واحد جداسازی.

این فاجعه الحسین ناکافی گیج و (برای بسیاری از شهروندان) گیج کننده واکنش دولت فدرال به COVID-19 هر دو قبل و بعد از مورد اول ناشی از بیش از حد بسیاری از عوامل به لیست در اینجا, اما من ذکر دو: عدم درک سارس و MERS هشدارهای هر دو تحویل داده شده توسط دیگر coronaviruses; و از دست دادن ظرفیت در سطح دولت در سال های اخیر به درک جاذبه و مستقیم و بی واسطه از بیماری همه گیر تهدیدات. نتیجه آن از دست دادن چیزی است که علی خان به معنی فقدان تخیل. بث کامرون, رئیس سابق اداره بهداشت جهانی امنیت و Biodefense در شورای عالی امنیت ملی کارکنان خواستار آن نبود “زنگ خطر دود.” کسانی که در قدرت هستند که به اتهام “نگه داشتن سازمان دیده بان برای به دست آوردن جلوتر از شرایط اضطراری” نیاز به بوی دود و خفه آتش در حالی که آن را کوچک کامرون را به من گفت. “شما نمی خواهید برای جلوگیری از شیوع بیماری از اتفاق می افتد. اما شما می توانید جلوگیری از شیوع بیماری از تبدیل شدن به شیوع بیماری های همه گیر و یا.” او رهبری این اداره از زمان تأسیس آن پس از 2014 بیماری همه گیر ابولا در غرب آفریقا تا مارس 2017. از آن جان سالم به در تحت او جانشین برای کمی بیش از یک سال و پس از آن, پس از جان بولتون شد, امنیت ملی و مشاور آن منحل شد. دود زنگ کار نمی کند زمانی که باتری برداشته شده است.

دنیس کارول سابق تحقیقات virologist رهبری یک بیماری همه گیر-تهدیدات واحد در آژانس ایالات متحده برای توسعه بین المللی برای تقریبا پانزده سال. در سال 2009 او عظیمی ایجاد برنامه ای به نام پیش بینی, متفرق کردن حدود دو صد میلیون دلار در کمک های مالی برای حمایت از کشف به طور بالقوه خطرناک ویروس های جدید قبل از آنها بیش از نشت به انسان است. که برنامه پایان با توجه به “عروج از ریسک گریزی بوروکرات” او گفت: این باردر ماه اکتبر گذشته. وی با اشاره به کاخ سفید و بسته شدن N. S. C. سلامت اداره به عنوان یک موازی مثال و گفت که هر دو حزب کنگره و دولت جورج دبلیو بوش و باراک اوباما بود “فوق العاده حمایتی” اما پس از آن زمان لرز باد.

ایالات متحده به تنهایی است. “جامعه جهانی دارای یک زمان واقعا دشوار است سرمایه گذاری در آنچه شما فکر می کنم به عنوان خطر” کارول گفت: من به تازگی. صرف پول خود را در یک فرم از خطر به خصوص اگر این پول حتی اگر شما هزینه های آن به بیمه در برابر خطر بیشتر است. اگر شما صرف یک میلیارد دلار یا ده میلیارد تغییر کوچک در مقایسه با آنچه COVID-19 در حال حاضر هزینه—و همه گیر نمی کند رخ می دهد در طول مدت خود را در دفتر ؟ “وجود دارد بسیار کمی اشتها برای که زمانی که تهدید روشن نیست و در حال حاضر” کارول گفت. زمانی که سارس اتفاق می افتد زمانی که یک خوکی آنفولانزای همه گیر اتفاق می افتد زمانی که یک بیماری همه گیر ابولا اتفاق رهبران سیاسی و اهدا کنندگان خصوصی واکنش نشان می دهند با fretful سخاوتمندانه اما زمانی که بحران به پایان می رسد گفت: “ما در مجموع فروپاشی این نوع سرمایه گذاری است.” مالکان خرید بیمه آتش سوزی, دولت خرید گسترده armories از سلاح های امید آنها نمی تواند مورد استفاده قرار گیرد اما با وجود عدم تمایل به سرمایه گذاری جدی برای آمادگی در برابر بیماری های همه گیر. “این توجه-اختلال کمبود در مقیاس جهانی” کارول گفت.

در پایان “بعد از همه گیر” علی خان ارائه یکی دیگر از استعاره: “زمان آن رسیده است برای ما به حرکت فراتر از دیدن سلامت عمومی به عنوان تبر در مورد صفحه نمایش که در آن ثبت نام می گوید: در مورد اورژانس شکستن شیشه.” ما نیاز به سرمایه گذاری در اقدامات پیشگیرانه او نوشت: ما را از جوامع انعطاف پذیر در برابر چنین یک کابوس—و این بدان معناست که ویروسی کشف در این زمینه; هوشیار نظارت برای سرریز; سیستم های تولید و تست های تشخیصی سریع و بزرگ فراوانی; بهتر افزایش ظرفیت ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی; های هوشمند عرضه زنجیره ای برای P. P. E. و هواکش و coördinated برنامه ریزی برای حرکت آنها از یک حوزه قضایی دیگر; coördinated برنامه ریزی میان شهرستانها ایالات, استان ها, سازمان ملل و سازمان های بین المللی برای حاوی عفونی فاجعه; آموزش عمومی برای سفت تمایل به تحمل اجتماعی فاصله و قرنطینه نظارت; بهتر در عمومی-بهداشت رهبری و قابل اعتماد چرخه بودجه و بحرانی ترین سیاسی را به خطر پرداخت برای آمادگی است که ممکن است مورد نیاز است.

شاید ما باید کسانی که برای آینده همه گیر اما آن را خیلی دیر شده برای هوشیار آمادگی در برابر این یکی. “معمولا من نقش های شخصی است که برای پاسخگویی به این بیماری در خارج از کشور” خان به من گفت که آخرین باری که ما Skyped. از جمله ماموریت های خود میرسد C. D. C. حرفه ای و فراتر از آن. اما این بار او نه سفر. “وجود دارد بیش از اندازه کافی کار حق در اینجا در امریکا,” او گفت:. او ممکن است صرف بخشی از یک روز در تصمیم گیری در مورد سقوط کلاس و کمبود بودجه در دانشکده بهداشت عمومی کار به حرکت مجلس آنلاین, مشاوره با دولت و یا مقامات محلی در مورد بهداشت عمومی اقدامات و یا با شرکت های خصوصی در مورد نگه داشتن کارکنان خود و مشتریان خود را امن است. زمانی که پنجاه و هفت آمریکایی که شده بود تخلیه از ووهان فرود آمد در اوماها فرودگاه در اوایل فوریه خان کمک کرد تا ترتیب خود را برای قرنطینه در اردوگاه Ashland یک گارد ملی پایه در طول Platte River. او مصاحبه های رسانه ای, نظارت علمی اعزام دانشجو تیم برای تماس با ردیابی در نبراسکا و آیوا توصیه می کند در بهبود برای گوشت های بسته بندی امکانات و خدمت در کمیته راهبری از شیوع جهانی هشدار و پاسخ شبکه یک پیوندی از کارشناسان شاغل تحت W. H. O. به مطالعه پیش بینی و پاسخ به بیماری حوادث. مانند بسیاری از ما در حال حاضر او صرف بیشتر وقت خود را در اسکایپ زوم و تلفن اما برای او این ماده از بحث اجرا می شود به مواد مخدر-آزمایش های پژوهش پاسخ ایمنی بدن در بیماری مدلسازی و چگونه به بهترین ضدعفونی N95 ماسک.

مورد تعداد برای نبراسکا در حال افزایش است از یک تایید بیمار در 6 مارس به هزار است. دولت رتبه پایین در موارد و مرگ و میر بلکه پایین در تست بنابراین تعداد واقعی آلوده Nebraskans ناشناخته است. فرماندار آیووا بسته شده است, مدارس, ممنوع تجمعات بیش از ده نفر در برخی از استان ها و اعلام وضعیت اضطراری کرده است اما کاهش یافته است به موضوع اقامت در خانه سفارش دهید. اوماها (روباز انتخابی) است و بخشداری شهرستان داگلاس ایالت پرجمعیت ترین آن شلوغ ترین فرودگاه شده است و آمار با تعداد قابل توجهی از موارد. و بنابراین به عنوان علی خان نشسته در دفتر خود در میان تصاویر و یادگاران از یک عمر شارژ به جلو در برابر بیماری های عفونی, این بیماری همه گیر در حال آمدن است به او. ♦


راهنمای Coronavirus

  • بیست و چهار ساعت در مرکز همه گیر: نزدیک به پنجاه *نیویورکر* نویسندگان و عکاسان دامن زد به سند زندگی در شهر نیویورک در آوریل 15.
  • سیاتل رهبران اجازه دانشمندان را با سرب در پاسخ به کوروناویروس. نیویورک رهبران نیست.
  • می تواند به بازماندگان کمک به درمان این بیماری و نجات اقتصاد ؟
  • چه coronavirus نشان داده است در مورد آمریکا پزشکی است.
  • می تواند ما را در ردیابی گسترش *COVID*{: .کوچک}-19 و محافظت از حریم خصوصی در همان زمان ؟
  • Coronavirus است به احتمال زیاد به گسترش بیش از یک سال قبل از واکسن است که به طور گسترده ای در دسترس است.
  • چگونه برای عمل اجتماعی فاصله از پاسخ به یک بیمار همخانه به جوانب مثبت و منفی از سفارش غذا.
  • طولانی جنگهای صلیبی از Dr. Anthony Fauci عفونی-بیماری کارشناس دوخته بین دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و مردم آمریکا است.
  • آنچه به عنوان خوانده شده, تماشای طبخ و گوش دادن به تحت قرنطینه.

tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>