خواهد Coronavirus ایجاد مترقی جامعه یا بیشتر Dystopian ؟

Silhouetted figures walking across a shadowed street in New York City
Coronavirus خاموش شدن ناگهانی شده اند مزیت اقتصادی به یک تعداد انگشت شماری از تکنولوژی غول های که انحصاری قدرت در حال حاضر یک نگرانی عمده است.عکس توسط پیتر ون Agtmael / مگنوم

یکی از چند consolations از coronavirus همه گیر است که امکان آن می تواند منجر به برخی تغییرات تدریجی در اقتصاد و سیاست است. هر روز اتفاق می افتند بحران است یک بحث جهانی بهداشت دولت صالح و درمان بهتر برای اعضای طبقهی کارگر—مانند پرستاران حمل و نقل کارگران سوپرمارکت کارمندان و کارکنان در مواد غذایی-گیاهان پردازش—که سهم عظیم به جامعه آورده شده است به نظر ساده. حدود یک ماه پیش به من اشاره کرد برخی از نشانه های دلگرم کننده برای ترقی خواهان مانند حرکت سریع در کنگره برای گسترش پرداخت مرخصی استعلاجی بالا بردن سطح مزایای بیکاری و حمایت مالی برای کسب و کارهای کوچک. اما در چند هفته گذشته وجود داشته است, نگرانی تحولات, بیش از حد, از جمله بیش از سی میلیون نفر در حال گذاشته شدن یا furloughed و دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن سفارش کارگران در گوشت پردازش کارخانه به ماندن در شغل صرف نظر از خطرات بهداشتی ،

این تحولات افزایش نگران کننده برخی از سوالات: اگر چه این ویروس می رسد تا بهره بزرگ و قدرتمند برجسته نابرابری و افزایش افراط گرایی پوپولیستی? چه اگر آن را یک نیروی ناکجاآباد به جای پیشرفت اجتماعی?

بیایید شروع با اقتصاد است. تا کنون برندگان بزرگ از COVID-19 خاموش شدن ناگهانی یک تعداد انگشت شماری از تکنولوژی غول های که انحصاری قدرت در حال حاضر یک نگرانی عمده است. به عنوان قدیمی-اقتصاد شرکت های مانند هرتز J. Crew و AMC Theatres لاس زدن با ورشکستگی الفبا (شرکت مادر Google), آمازون, اپل, Facebook و مایکروسافت را همه فقط گزارش شده است که خود بیش از همه افزایش درآمد در سه ماهه اول سال 2020 است. Facebook درآمد رز هجده درصد به عنوان خانه نشین مردم در همه جا رنگی به خدمات آن است. “در ایتالیا . . . ما دیده ایم تا به هفتاد درصد زمان بیشتری را صرف در سراسر برنامه های ما” مارک زوکربرگ, شرکت, موسس, رئیس و مدیر اجرایی گفت: در یک کنفرانس تلفنی با تحلیلگران وال استریت. “Instagram و Facebook Live انداز دو برابر در یک هفته. و ما نیز دیده می شود زمان و گروه تماس تصویری افزایش بیش از یک هزار درصد بیش از ماه مارس است.”

زوکربرگ گفت که او انتظار ندارد این سنبله بزرگ به پایدار به عنوان همه گیر محو می شود و اقتصاد بازگشایی شده است. “اما در برخی از مناطق,” او گفت: “من فکر می کنم ما شاهد شتاب در preëxisting دراز مدت روند مانند افزایش چشمگیر در آنلاین خصوصی ارتباطات اجتماعی است که به احتمال زیاد ادامه خواهد داد.” ساتیا نادلا مدیر اجرایی مایکروسافت موافق است. “وجود دارد هیچ عطف بازگشت به عنوان مثال در پزشکی از راه دور,” او گفت: در طول مایکروسافت درآمد تماس بگیرید. “اگر شما نگاه کنید حتی آنچه اتفاق افتاده است در این مرحله با A. I. رباتها تأمین پزشکی از راه دور تریاژ. که رفتن به تغییر دهید, من فکر می کنم آنچه در بهداشت و درمان-مراقبت از نتایج شبیه است. همان چیزی که در آموزش و پرورش است.”

در این “جهان از راه دور همه چیز”—به قرض گرفتن نادلا عبارت—کار با الگوهای متفاوت خواهد بود این تکنولوژی غول را cannibalized بیشتر آفلاین کسب و کار آنها خواهد بود حتی بیشتر غالب از آنها قبل از. این چیزی است که بازار سهام است که به ما می گوید در هر صورت. به عنوان بسیاری از سهام دیگر باید حفره حفره در طول همه گیر سهام فنی برگزار قابل ملاحظه ای هست. در واقع پنج تن از آنها—Alphabet, Amazon, Apple, Facebook و مایکروسافت در حال حاضر حساب برای بیش از بیست درصد از کل S. & P. 500 شاخص.

آنچه در مورد کارگران ؟ برای کسانی که با شرط مهارت های فنی, آینده روشن به نظر می رسد. زوکربرگ گفت: Facebook در نظر دارد به استخدام حداقل ده هزار نفر برای مهندسی و محصول-توسعه موقعیت. اما برای ده ها میلیون آمریکایی که شغل خود را از دست بیش از چند ماه گذشته چشم انداز است که کمتر آفتابی. به عنوان اقتصاد بازگشایی اکثر آنها احتمالا بازگشت به کار, اما بسیاری از نمی خواهد. با توجه به صندوق بین المللی پول در آخرین پیش بینی نرخ بیکاری به طور متوسط نه درصد در سال 2021. این فوریه قبل از خاموش شدن ناگهانی شروع آن 3.5 درصد است.

برای گذاشته شدن یا furloughed کارگران که موفق به حرکت به یک ضعف بیکاری-ادعا می کند سیستم گسترش مزایای بیکاری که شامل اخیر فدرال محرک شناخته شده به عنوان مراقبت های عمل شده محافظت ضربه تا کنون. اما لیندزی گراهام دیگر سناتور جمهوریخواه را ساخته اند روشن است که آنها به هیچ وجه قصد گسترش این گسترش فراتر از جولای که بدان معنی است که افرادی که هنوز از کار با آن وجود دارد و احتمالا ده ها میلیون نفر از آنها—را چهره فوق العاده سختی. قبل از کنگره افزایش سطح بیکاری در سهمیه به طور متوسط حدود چهار صد دلار یک هفته در سراسر کشور با توجه به مرکز بودجه و اولویت های سیاست. تصور کنید تلاش برای بالا بردن یک خانواده و یا حتی حفظ خود در آن جمع است.

افرادی که بازگشت به شغل خود را در شکل بهتر باشد. اما با چنین تعداد زیادی از بیکاری کارگران متوسط افزایش دستمزد است که ما دیده ایم در طول چند سال گذشته به خوبی ممکن است معکوس شود. به عنوان کسب و کار تلاش کرده اند برای پیدا کردن کارگران به اندازه کافی به آنها مجبور شده اند به منظور بالا بردن حقوق و دستمزد. که بازار کار در حال حاضر چیزی از گذشته است. به نوبه خود این نشان می دهد که نابرابری درآمد که در طول چند دهه گذشته افزایش یافته است به سطح دیده نمی شود پس از نوزده-بیست سالگی باقی خواهد ماند و در آن سطح و یا احتمالا افزایش بیشتر است.

برای مطمئن شود, چنین نتیجه نیست اجتناب ناپذیر است. پس از تجارب غم انگیز از رکود بزرگ و جنگ جهانی دوم ایالات متحده و دیگر کشورهای غربی لذت می برد حدود سه دهه از رشد عادلانه که در آن افزایش دستمزدها به طور گسترده و نابرابری کاهش یافت. اما این نیاز به یک رژیم تغییر در سیاست های اقتصادی که شامل تعهد به اشتغال کامل بیشتر هزینه های دولت در برنامه های اجتماعی و تقویت اتحادیه های کارگری و محدودیت ها در بخش های مالی و مالیاتی بالاتر از نرخ های ویژه در بالای صفحه.

چه به ارمغان آورد در مورد این تغییرات نبود یک تغییر ناگهانی قلبی در بخشی از کسب و کار “جامعه” یا حزب جمهوری خواه. آن فشار از پایین را در قالب سیاسی بسیج فعالیت کارگری و مردمی خواست برای تغییر ترکیب جدید فکر کردن در مورد چگونه به سازماندهی اقتصاد است. در میان همه این خروش با استعداد اجتماعی-سیاستمداران دموکرات مانند F. D. R., Clement Attlee و Per Albin Hansson قرار داده و با هم ائتلاف از رای دهندگان به حمایت گسترده اصلاحات است که دهه به طول انجامید. اگر ما می خواهیم برای ایجاد یک اقتصاد عادلانه تر بیرون آمدن از این بیماری همه گیر ما نیاز به یک شبیه موج از بسیج سیاسی و جسارت است.

مترقی به نوبه خود است که قطعا امکان پذیر است اما تا آن تز: بیشتر قیام در جناح راست پوپولیسم و تقویت نیروهای ضد. هفته گذشته نسخه اقتصاددان حال هشدار دهنده قطعه مورد چگونه در بسیاری از رهبران مستبد در حال بهره برداری از این بیماری همه گیر خود را به پایان می رسد. در کشورهایی مانند مجارستان و ترکیه و کامبوج COVID-19 “ایجاد فرصت برای autocrats می شود و autocrats به سفت گرفتن خود را” ارعاب مخالفان خود و گسترش نظارت دولت است. چین بازداشت فعالان دموکراسی در هنگ کنگ اکونومیست در گزارش و روسیه است و با توجه به یک طرح که در آن هر کس در این کشور را مجبور به ثبت نام در یک دولت وب سایت و تمام حرکات خود را ردیابی.

خوشبختانه خود ما سرحال قدرتمند نیز یک کاراگاه کابل-تلویزیون معتاد که ادعای داشتن “قدرت مطلق” به منظور بازگشایی اقتصاد آمریکا به طور گسترده ای در تمسخر. اما حتی یک کاراگاه عوام فریب می تواند خطرناک باشد. دو هفته پیش مغلوب ساختن پیشی جستن پرسیدم آزاد میشیگان!”—اشاره آشکار به دولت stay-at-home سفارشات. در روز پنج شنبه گروه از معترضان برخی از آنها به شدت مسلح نشان داد تا در دولت ساختمان کاپیتول در لنسینگ. روز جمعه مغلوب ساختن پیشی جستن در دیگر صدای جیر جیر خواست میشیگان فرماندار گرچن Whitmer به بحث با معترضان و آنها را به عنوان “بسیار خوب مردم است.”

مردم معترض هستند و یک اقلیت کوچک: نظر سنجی نشان می دهد که اکثریت آمریکایی ها هنوز هم حمایت از اقدامات اضطراری که متحده معرفی شده اند. اما این صحنه از میشیگان هستند بیشتر نشان می دهد که ما نمی توانیم به طور خودکار فرض کنیم همه چیز را به نوبه خود به خوبی از پس این ویروس از بین رفته است. به سادگی امیدوار است که همه چیز در حرکت مترقی جهت وقتی خاموش شدن ناگهانی پایان کافی نیست. ایجاد عادلانه تر, جامع تر, اقتصاد کار سخت است و آن را به ناچار به مقاومت روبرو می شوند. غلظت قدرت اقتصادی باید برای مواجه شود. حقوق کارگران و قدرت چانه زنی باید تمدید شود. آزادی های دموکراتیک باید از آن محافظت شود. عوامفریبی سیاسی را به شکست می شود در بیماری های همه گیر تر از همیشه.


راهنمای Coronavirus

  • بیست و چهار ساعت در مرکز همه گیر: نزدیک به پنجاه نیویورکر نویسندگان و عکاسان دامن زد به سند زندگی در شهر نیویورک در آوریل 15.
  • سیاتل رهبران اجازه دانشمندان را با سرب در پاسخ به کوروناویروس. نیویورک رهبران نیست.
  • می تواند به بازماندگان کمک به درمان این بیماری و نجات اقتصاد ؟
  • چه coronavirus نشان داده است در مورد آمریکا پزشکی است.
  • می تواند ما را در ردیابی گسترش COVID-19 و محافظت از حریم خصوصی در همان زمان ؟
  • Coronavirus است به احتمال زیاد به گسترش بیش از یک سال قبل از واکسن است که به طور گسترده ای در دسترس است.
  • چگونه برای عمل اجتماعی فاصله از پاسخ به یک بیمار همخانه به جوانب مثبت و منفی از سفارش غذا.
  • طولانی جنگهای صلیبی از Dr. Anthony Fauci عفونی-بیماری کارشناس دوخته بین دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و مردم آمریکا است.
  • آنچه به عنوان خوانده شده, تماشای طبخ و گوش دادن به تحت قرنطینه.

tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>