تاریخچه موسیقی محلی فولکلور و سنتی و معرفی آنها

دانلود اهنگ کردی خوانندگان کردستان عراق برخی بر این باورند که موسیقی محلی به عنوان موسیقی هنری پدید آمده است ک

توسط NEWS-SINGLE در 8 دی 1399

دانلود اهنگ کردی خوانندگان کردستان عراق برخی بر این باورند که موسیقی محلی به عنوان موسیقی هنری پدید آمده است که در عین انعکاس شخصیت جامعه تولید کننده آن ، تغییر می کند و احتمالاً با انتقال دهانی کاهش می یابد. [2] در بسیاری از جوامع ، به ویژه جوامع پیش از تولد ، انتقال فرهنگی موسیقی محلی به یادگیری از طریق گوش نیاز دارد ، اگرچه در برخی فرهنگ ها نت نویسی تکامل یافته است. فرهنگ های مختلف ممکن است در مورد تقسیم بین موسیقی "فولکلور" از یک طرف و "هنر" و "دادگاه" از سوی دیگر تصورات مختلفی داشته باشند. در گسترش ژانرهای موسیقی عامه پسند ، برخی از موسیقی های سنتی محلی و کردی نیز به عنوان "موسیقی جهانی" یا "موسیقی ریشه" شناخته می شوند.

موسیقی محلی از گذشته تا حال

در طول تاریخ بشر ، گوش دادن به موسیقی ضبط شده امکان پذیر نبود. مردم در طول کار و اوقات فراغت و همچنین در هنگام فعالیت های مذهبی توسط مردم ساخته می شدند. کار تولید اقتصادی غالباً دستی و اشتراکی بود. کار دستی غالباً شامل آواز خواندن توسط کارگران بود که چندین هدف عملی داشت. این کار حوصله کارهای تکراری را کاهش می دهد ، ریتم را در حین فشارها و فشارهای همزمان حفظ می کند ، و سرعت بسیاری از فعالیت ها مانند کاشت ، علف های هرز ، برداشت ، خرمن کوبی ، بافندگی و فرز را تنظیم می کند. در اوقات فراغت ، آواز و نواختن سازهای موسیقی شکل معمول سرگرمی و روایت تاریخ بود - حتی بیشتر از امروز که فناوری های مجهز به برق و سواد گسترده ، سایر اشکال سرگرمی و تبادل اطلاعات را رقابتی می کند ، رایج تر است. [15]

دانلود گلچین بهترین آهنگ های عربی اصطلاح انگلیسی "folklore" ، برای توصیف موسیقی محلی و رقص سنتی ، وارد واژگان بسیاری از ملت های قاره اروپا شد ، که هر یک از آنها آهنگسازان موسیقی محلی و احیاگران خود را داشتند. [2] تمایز بین "محلی" اصیل و آهنگ ملی و عامه پسند به طور کلی همیشه آزاد بوده است ، به ویژه در آمریکا و آلمان [2] - به عنوان مثال ، ترانه سرایان معروف مانند استفان فاستر را می توان در آمریکا "فولکلور" نامید. [2] [ 16] تعریف شورای موسیقی محلی بین المللی این اجازه را می دهد که این اصطلاح را برای موسیقی نیز بکار برد که "... از یک آهنگساز منشأ گرفته است و متعاقباً در سنت نانوشته و زنده یک جامعه جذب شده است. اما این اصطلاح آهنگی را پوشش نمی دهد. ، رقص یا آهنگ عربی که به صورت آماده به دست گرفته شده و بدون تغییر باقی مانده است. »[17]

احیای مردمی پس از جنگ جهانی دوم در آمریکا و انگلیس ژانر جدیدی را آغاز کرد ، موسیقی محلی معاصر ، و معنای دیگری را برای اصطلاح "موسیقی محلی" به ارمغان آورد: آهنگ های تازه ساخته شده ، در فرم ثابت و توسط نویسندگان شناخته شده ، که از برخی فرم موسیقی سنتی محبوبیت ضبط شده "معاصر محلی" باعث ظهور گروه "مردمی" در جوایز گرمی سال 1959 شد: در 1970 این اصطلاح به نفع "بهترین ضبط قومی یا سنتی (از جمله بلوز سنتی)" حذف شد ، در حالی که 1987 تمایز بین "بهترین موسیقی سنتی سنتی" و "بهترین موسیقی محلی معاصر". پس از آن ، آنها یک دسته "موسیقی سنتی" داشتند که متعاقباً به سایر گروه ها تبدیل شد. اصطلاح "فولکلور" ، با آغاز قرن 21 ، می تواند ترانه سرایان خواننده مانند دونووان از اسکاتلند و باب دیلن آمریکایی را که در دهه 1960 و خیلی بیشتر ظهور کرد ، در بر بگیرد. این فرایندی را به اتمام رساند که در آن "موسیقی محلی" دیگر فقط به معنای موسیقی محلی سنتی نبود. [6]

آهنگ ترکی غمگین خواننده زن صوتی موسیقی سنتی محلی غالباً شامل کلمات آوازی است ، اگرچه موسیقی سازهای محلی معمولاً در سنت های موسیقی رقص دیده می شود. شعر روایی در موسیقی محلی سنتی بسیاری از فرهنگ ها بسیار نمایان است. این فرم هایی مانند شعر حماسی سنتی را در بر می گیرد ، که بیشتر آنها در اصل برای اجرای شفاهی بوده و گاهی اوقات با سازهایی همراه بوده است. بسیاری از شعرهای حماسی فرهنگهای مختلف از قطعات کوتاهتر آیه روایی سنتی ، که ساختار اپیزودی ، عناصر تکراری و مکرر آنها در رسانه ها را برای تحولات پیرامونی آنها توضیح می دهد ، تکه تکه می شوند. اشکال دیگر آیه روایی سنتی نتایج نبردها را بیان می کند و یا مصیبت ها یا بلایای طبیعی را توصیف می کند.

دانلود اهنگ کردی خوانندگان کردستان عراق

بعضی اوقات ، مانند آواز پیروزمندانه دبورا [18] که در کتاب داوران کتاب مقدس یافت می شود ، این آهنگ ها پیروزی را جشن می گیرند. ناله های جنگهای از دست رفته و جنگ ها و زندگی های از دست رفته در آنها در بسیاری از سنت ها به یک اندازه برجسته است. این نوحه ها علتی را که برای آن نبرد شده زنده نگه می دارند. روایت آوازهای سنتی اغلب قهرمانان قومی مانند جان هنری یا رابین هود را نیز به یاد می آورد. برخی از روایت های آواز سنتی رویدادهای ماورا طبیعی یا مرگ های مرموز را به یاد می آورند.

دانلود آهنگ ترکیه ای معروف زن سرودها و اشکال دیگر موسیقی مذهبی اغلب ریشه سنتی و ناشناخته دارند. نت موسیقی غربی در اصل برای حفظ خطوط شعار میلادی ایجاد شده است ، که قبل از اختراع آن به عنوان یک سنت شفاهی در جوامع خانقاهی آموزش داده می شد. آوازهای سنتی مانند Green ، عجله های مذهبی را در خود نشان می دهند ، مانند آهنگ های سنتی کریسمس غربی و آهنگ های سنتی مشابه.

اهنگ عربی زن آهنگ های کاری غالباً دارای ساختار تماس و پاسخ هستند و به گونه ای طراحی شده اند که کارگرانی را که آنها را می خوانند قادر می سازند تلاش های خود را مطابق با ریتم آهنگ ها هماهنگ کنند. آنها غالباً ساخته می شوند ، اما نه همیشه. در نیروهای مسلح آمریکایی ، یک سنت شفاهی پر جنب و جوش باعث می شود که صدای ناخوشایند ("شعارهای داکورث") که در حالی که سربازان در حال راهپیمایی هستند ، خوانده شود. ملوانان حرفه ای از بدنه بزرگی از چاه های دریایی استفاده مشابهی کردند. شعر عاشقانه ، غالباً ماهیتی غم انگیز یا پشیمان کننده ، در بسیاری از سنت های عامیانه برجسته است. قافیه های کودکانه و شعرهای مزخرفی که برای سرگرمی یا سکوت کودکان مورد استفاده قرار می گیرند نیز موضوعات مکرر آوازهای سنتی هستند.

آخرین مطالب