4-در سال Polyglot مترجم

دو زبانه کودکان عادی در روستایی که من زندگی می کنند. آنها اسپانیایی صحبت می کنند و Valencian. علاوه بر این ه

توسط NEWS-SINGLE در 24 دی 1398

دو زبانه کودکان عادی در روستایی که من زندگی می کنند. آنها اسپانیایی صحبت می کنند و Valencian. علاوه بر این هنگامی که آنها به مدرسه رفتن آنها شروع به یادگیری زبان انگلیسی به طوری که آنها تبدیل به سه زبانه هر چند خود را به زبان انگلیسی است که به دور از روان. اما چهار سال کودک که صحبت کردن می تواند در هفت زبان و خواندن از یک کتاب داستان در بسیاری از آنها – که نادر است. در عین حال این دستاورد فنری کمی دختر روسی به نام بلا Devyatkina. دیدن باور کردن است بنابراین کلیک کنید [اینجا] و یا رفتن به https://www.youtube.com/results?search_query=bella+devyatkina
برای دیدن نمایشی در تلویزیون. وجود دارد شما را پیدا خواهد کرد یک مجموعه کامل از فیلم ها از او.

او زبان مادری روسی به علاوه ، انگلیسی, فرانسوی, ایتالیایی, اسپانیایی – تعجب – عربی. چه فوق العاده ای است که تعدادی از زبان یک فرد بالغ که همراه او در یکی از فیلم ها صحبت می کند ده و در قرن هجدهم مدرنیستی سر ویلیام جونز مشهور است به آموخته اند 28. چندزبانه یکی از جهانی معجزات از زبان انسان تکامل. چرا ما عطا با امکان صحبت کردن بیش از یک زبان است ؟ علاوه بر این توانایی نه تنها به صحبت می کنند زبان درست اما همچنین به استفاده از آنها را مناسب. هنگامی که بلا است یک سوال پرسید او پاسخ unhesitatmgly در زبان که در آن خواسته است. این دو زبانه طبیعی غریزه. اما زمانی که او خطاب شده است که توسط یک توالی از مخاطبان با استفاده از زبان های مختلف آن نیاز به تغییر زبان خود را بیش از حد. دوزبانه " ظاهرا گردیده توانایی برای سوئیچ بین زبان ها است و در عین حال یکی دیگر از معجزه و هیچ توافق در مورد چگونگی این است به دست آورد. بلا توانایی انجام این همه در چنین سن جوانی و پس از قرار گرفتن در معرض کمی به زبان های دیگر از روسیه پشتیبانی از چامسکی را فرضیه که ما به دنیا می آیند با ارث اکتساب زبان ساز.

وجود دارد برخی دیگر از چیزهای جالب توجه در بلا اجرای برنامه.

1. او باعث می شود تمیز کردن سوئیچ; او نمی mix او زبان. تا به سن سه دوزبانه تمایل به ترکیب ویژگی های دو زبان در همان جمله (که زبانشناسان تماس کد سوئیچینگ). در سن چهار بلا فراتر از این است.

2. او به زبان آمده از زبان های مختلف خانواده: اسلاوی روسیه; عاشقانه فرانسوی و ایتالیایی و اسپانیایی ژرمنی به زبان های انگلیسی و آلمانی; سامی عربی. فاصله بین زبان ها به نظر نمی رسد به ماده است.

3. او خواند روان در تمام زبان ها به جز زبان عربی است. مهارت خواندن است نه چندان فوق العاده ای اما هنوز هم چهار سال است که بسیار جوان است. او همچنین می توانید آواز خواندن در آنها است. آهنگ آواز نیاز به حافظه برای ملودی و همچنین برای کلمات..

4. بلا نمی کند با استفاده از زبان های خارجی در زندگی روزمره است. او نه یک زبان مبادله وضعیت. بنابراین او نمی انگیزه که ارتباط واقعی نیاز را فراهم می کند در زبان مبادله. به جای انگیزه is provided by عادت دادن او به انتظار در حال حاضر هر بار که او می شود یک تبادل مکالمه راست. توجه کنید که در یکی از فیلم های او آغاز می شود با پرسیدن که حاضر است؟".

بلا است فوق العاده با استعداد نابغهبه عنوان تلویزیون را نشان می دهد تمایل به نشان می دهد ؟ (در مقایسه با این کودک احساس می کنم مانند یک ادم سفیه و احمق" بود که از نظر یک بیننده از تلویزیون نشان می دهد, است که به نام مردم شگفت انگیز.) نه پس می گوید: مادر او و به همین ترتیب کسی که ده زبان و همراه با او در یکی از فیلم ها. چه خبر فوق العاده ای است و نه توانایی او اما آموزش و پرورش. او آموخته بود که عمدتا با آنچه به نام OPOL روش که بدان معنی است که یک فرد به یک زبان. این روش مورد استفاده توسط پیشگامانه زبانشناس فرانسوی ژول Ronjat را به پسر لوئیس در سال های اولیه قرن گذشته (نگاه کنید به منابع زیر). بلا را بیش از حد است که یک زبان شناس. وجود یک حساب کامل از فرایند تدریس در Arkhangelskaya مقاله ذکر شده در زیر.

یک سوال باقی می ماند که مهم است برای پیروان این وبلاگ: می توانید بلا ترجمه ؟ این OPOL روش جلوگیری از تشویق ترجمه پس از آن تعجب آور نیست که هیچ آشکار تست آن بر روی فیلم ها. اما از آن شده است مستند از زمان Ronjat که چهار ساله می تواند ترجمه و ما در واقع می تواند در پیدا کردن اثبات این که بلا می توانید آن را انجام دهید. می آید آن را در تصویری که در آن, پس از خواندن قطعاتی از داستان در طیف وسیعی از زبان او در پاسخ به سوالات در مورد آنها در عربی. او پاسخ خیلی خلاصه به تشکیل آنچه که برخی از مردم را در نظر ترجمه, اما ما نمی توانیم درخواست بزرگسالان معیار برای یک کودک چهار. او در دیدار ویژگی اساسی ترجمه است که انتقال اطلاعات از یک زبان به زبان دیگر.

با تشکر از شما بلا, little darling!

منابع
سوتلانا Arkhangelskaya. 4-year-old دختر روسی صحبت می کند 7 زبان.چگونه او این کار را انجام? روسیه فراتر از28 اکتبر, 2016. کلیک کنید [اینجا] و یا رفتن به
https://www.rbth.com/science_and_tech/2016/10/28/4-year-old-russian-girl-speaks-7-languages-how-did-she-do-this_642979

یک نفر یک زبان است. ویکیپدیا, 2016.

ژول Ronjat. Le développement du langage observé chez un enfant bilingue [رشد زبان در یک کودک دو زبانه]. در فرانسه تنها. پاریس: قهرمان سال 1913. 155 p. کلیک کنید [اینجا] و یا رفتن به https://archive.org/details/ledveloppement00ronjuoft.


ترجمه مقاله

tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.dehec.sutny.im
آخرین مطالب