یک استان کانادا کشته و 463 گرگ بدون هیچ دلیل خوب

علم یک مطالعه نشان داد که حذف گرگ ها می تواند صرفه جویی کربو. اما گروه دوم از محققان دیدم یک نقص است که در

توسط NEWS-SINGLE در 24 تیر 1399
جیم Cumming / Alamy

این زمستان 463 گرگ درگذشت در بریتیش کلمبیا. مرگ آنها شد نه به دلیل یک تصادف دمدمی مزاجی و یا یک فاجعه طبیعی اما دولت حمایت جمع اوری به منظور صرفه جویی در معرض خطر کوه کربو. کشتن گرگ توسط اغلب بحث برانگیز و در این مورد مرگ آنها ممکن است بیهوده بوده است: گروهی از دانشمندان می گوید: این تصمیم به جمع اوری گرگ استراحت در یک خطای آماری.

در بهار سال 2019, British Columbia دولت بود درگیر یک سری از مشخصات بالا در جامعه بازخورد جلسات مربوط به حفاظت از کوه کربو. در معرض خطر هستند بستگی دارد در جنگل های هدفمند برای ورود به سیستم که نیز اتفاق می افتد به رشد بالای بسیار پرطرفدار نفت-و-گاز سپرده است. جلسات بودند گرم می شود به حداقل می گویند.

در میان درگیری میان صنعت طرفداران و اياد یک گروه از محققان به رهبری رابرت Serrouya یک کربو زیست شناس در دانشگاه آلبرتا منتشر شده که یک مقاله ارائه یک راه حل عملی: کشتن گرگ که شکارچیان گوزن و سرودن حامله کربو می تواند کمک به صرفه جویی در اضمحلال جمعیت. مطالعه شده و قابل چلپ چلوپ در کانادا رسانه ها. "این کاملا یک داستان می گوید:" کریس Darimont حفاظت از محیط زیست دانشمند در دانشگاه ویکتوریا که مشغول به کار در مقاله جدید. "این بسیار ناامید زمان برای کربو و مردم از سیاست گذاران عمومی بسیار علاقه مند در چشم انداز یک راه حل است."

در ماه سپتامبر دولت به یک تصمیم. آن را نمی خواهد تعیین هر کربو-حفاظت از مناطق به صورت عمیق-برف کربو. این املای فاجعه برای کربو که تجربه کرده اند یکی از شدیدترین کاهش جمعیت از هر کربو جمعیت در جهان خود را به عنوان زیستگاه جنگل شده و با خاک یکسان کردن-برش یا تکه تکه توسط جاده ها. عمیق-برف کربو یک بار گردش به دور از جنوب به مونتانا Bitterroot کوه اما تقریبا تمام جمعیت ناپدید شده بود از ایالات متحده توسط 1980. توسط اوایل 2000s در کانادا, عمیق, برف, گوزن از دست داده بود تا آنجا که 45 درصد از جمعیت خود را در فقط 27 سال است. اما دولت تا به حال یک برنامه جایگزین: جدید گرگ-جمع اوری برنامه که ذکر Serrouya مطالعه به عنوان اثبات که چرا کشتن گرگ ها کار می کند.

در حال حاضر یک گروه از دانشمندان است مجددا آماری یافته های این مقاله. خود عمل متقابل منتشر شده امروز در تنوع زیستی و حفاظت از محیط زیستنشان می دهد که یک نظارت ساده محکوم کسانی که 463 گرگ.

"این همه با این آمار می گوید:" ویکتوریا واگنر یک گیاه بوم شناس و آمار در دانشگاه آلبرتا و یک نویسنده از رد. وقتی واگنر برای اولین بار دیدم Serrouya مقاله به اشتراک گذاشته شده در توییتر نتایج به نظر می رسید هیجان انگیز—نادر روشنایی ضعیف تابیدن از امید برای محاصره کربو. اما زمانی که او به بررسی یافته های آن بیشتر از نزدیک او متوجه شده است که مطالعه در نظر گرفته شده تنها 12 جمعيت و شش کنترل جمعیت) شگفت انگیزی کم حجم نمونه. هنگامی که او حفر عمیق تر او در بر داشت و حتی بیشتر بی نظمی.

در حیات وحش محیط زیست, محققان با تکیه بر مدل هایی که به طور بالقوه می تواند توضیح دهد که چگونه جهان کار می کند—برای مثال چرا یک جمعیت گوزن می تواند افزایش یا کاهش در یک سال داده شده. 2019 مقاله شامل مدل های بررسی این که چگونه راه حل های مانند کشتن گرگ و سرودن حامله کربو می تواند ثبات و یا افزایش جمعیت. واضحترین خطا در این مقاله هر چند بود و حذف آن از یک null مدل های جدید کاغذ استدلال می کند. "یک null مدل نشان دهنده این سناریو از عدم قطعیت این احتمال که هیچ یک از این پیش بینیها خواهد بود مهم" واگنر می گوید. زمانی که محققان در رد مطالعه زد تهی مدل آنها در بر داشت که آن را انجام می شود فقط به عنوان به خوبی به عنوان مدل بررسی گرگ culls و کربو قلم. به عبارت دیگر راه حل های پیشنهادی در سال 2019 مطالعه که پس از آن spiraled به سیاست تا به حال هیچ آماری پشتیبانی می کند.

گرگ ها بلند شده اند کاریزماتیک قربانی برای کربو کاهش است. "این نوع از seductively قانع کننده به این باور است که اگر یک گونه می خورد دیگر گونه اگر ما حذف بسیاری از اولین گونه دوم گونه های در حال رفتن به انجام بهتر" Darimont می گوید. اما گرگ culls هستند بلانت ابزار است که هیچ سابقه حفاظت از کربو. آنها, اما, ارائه یک راه برای نفت-و-گاز صنعت برای تحقق کربو-حفاظت مورد نیاز است.

اما به Serrouya نویسنده سرب از 2019 مقاله راه حل های پیشنهاد شده از جمله گرگ جمع اوری را حس منطقی. در برخی از کربو جمعیت او مورد بررسی قرار گرگ حذف و یا مادری که کارش را منجر به رشد جمعیت است. "نقطه اصلی [رد] متکی به استدلال آماری در حالی که ما بیشتر متکی بنابراین در منطق" Serrouya به من گفت در یک ایمیل و اضافه کرد که هر دو از مقالات به اشتراک گذاری این ماموریت از درک چگونه به صرفه جویی در کوه کربو.

حتی اگر نویسندگان این مقاله جدید هیچ آماری برای حمایت از سرودن حامله کربو به عنوان یک راه موثر برای ایجاد ثبات در همه بریتیش کلمبیا کربو جمعیت Darimont نیست اخراج استراتژی ها در کامپیوتر است. "مادری سرودن یک سرمایه گذاری استراتژیک توسط افراد محلی به دلایل بسیاری است که می تواند به خوبی پرداخت" Darimont به من گفت در یک ایمیل. عمل است و رهبری خاص برای اولین بار سازمان ملل در جوامع است که به طور سنتی برداشت کربو در سرزمین اجدادی خود. اما رد استدلال می کند که اصلی مطالعه ، حجم نمونه و عدم تمرکز در اکوتیپ—جمعیت های خاص مانند عمیق, برف, گوزن, که بستگی به محیط های منحصر به فرد—به این معنی است که یک راه حل است که با این نسخهها کار در یک کربو جمعیت ممکن است نه در همه آنها.

شاید مهم ترین یافته در ارزیابی مجدد است که بهترین شاخص های کوه کربو کلی کاهش هستند گونه های مختلف اکوتیپ. برجسته ترین مثال کاهش شیب عمیق-برف ecotype یک جمعیت که بستگی به arboreal مو گلسنگ در حال حاضر تنها در جنگل ها بیش از 80 سال می گوید توبی Spribille یک lichenologist در دانشگاه آلبرتا و یک نویسنده از رد. عمیق, برف, گوزن در حال behaviorally منحصر به فرد از هر ecotype قادر به ایستادن در بالای برف, به عنوان عمیق به عنوان 15 پا به جشن گلسنگ. "من می خواهم برای دیدن عمیق-برف کربو نه رفتن منقرض شده" Spribille می گوید و اضافه کرد که گرگ تنها چهارم-ترین-برجسته درنده عمیق-برف کربو.

و در حالی که 463 مرده گرگ نمایندگی نیازی تراژدی آسیب از 2019 مطالعه کرده و بیشتر خواهد شد به طور قابل توجهی تحت تاثیر قرار کربو محققان می گویند در رد. از سال 2014 تا 2019, 350 مایل مربع از مهم عمیق-برف-کربو زیستگاه های از دست داده شده اند برای ورود به سیستم با توجه به مطالعه در حفاظت از علم و عمل. "این غیر قابل تعویض در زمانبندی که ما را ترک کرده اند برای نجات caribou" Darimont به من گفت. هر چند رد می آید یک سال دیر این محققان امیدوارند که آن را نفوذ در سیاست های آینده در مورد کربو مدیریت.

واگنر یکی از نویسندگان این عمل متقابل مطالعات مرتع اکولوژی نه کربو. اما زمانی که او را دیدم 2019 مطالعه احساس او هیچ انتخاب دیگری اما به مجموعه ای از رکورد های آماری مستقیم. "من فقط احساس مسئولیت به عنوان یک دانشمند," او می گوید. در حال حاضر که عمل متقابل منتشر شده است او می تواند به عقب بر گردیم به پژوهش و مطالعه یک نوع نادر از علفزار در مونتانا در نزدیکی کوه که در آن کربو هنگامی که پرسه می زدند.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن