یک نمودار به شما توضیح کل جهان بینی

تکنولوژی یک شبکه ساده از سیاه چال و اژدها تبدیل شده است یک راه برای طبقه بندی, مردم, مواد غذایی, فونت, Shi

توسط NEWS-SINGLE در 15 اسفند 1398
کتی مارتین / اطلس

چگونه می توانم به شما در حفظ و پیگیری از آنچه که صفحه شما در آن هستید در یک کتاب است ؟

پاسخ به شما می گوید همه چیز شما نیاز به دانستن در مورد اخلاقی لنز که از طریق آن شما مشاهده جهان است. حداقل که با توجه به یک نمودار است که به طور گسترده منتشر شده در توییتر در ماه گذشته (و در اصل به اشتراک گذاشته شده در وبلاگ Tumblr). این محور از نه مربع شبکه—حلال خنثی هرج و مرج در سراسر بالای; خوب خنثی بد پایین سمت اختصاص گسترده اهمیت برای هر انتخاب است. با استفاده از کتاب روبان به عنوان یک نشانه, نمودار به شما می گوید که "حلال خوب است." ضایعات کاغذ و رسید هنوز هم خوب است اما همچنین هرج و مرج. با استفاده از نرمال نشانه است "true خنثی" در حالی که ترک کتاب باز کردن و وارونه است "خنثی بد است."

این نمودار رفت ویروسی عمدتا به دلیل آن باعث بحث و defensiveness. چگونه سگ-earing یک صفحه مطلب "شر" از مارک آن با تصادفی زباله ؟ چگونه می توانید خواندن یک کتاب در نظر گرفته شود "خنثی" انتخاب ؟ و این فقط بوک مارک ها. تراز نمودار استفاده شده است برای مرتب کردن سیاستمداران نسخه های ویندوز و به ظاهر هر چیز دیگری. آنها به اطراف پرتاب عمده هر پلت فرم اجتماعی و تبدیل شدن به یک مشترک فرهنگی نقطه مرجع. آنها تا موسیقی پاپ در Pinterest در تراز نمودار subreddit و شیوه زندگی نشریات.

واقعا سخت است برای پیدا کردن یک دسته که اینترنت نیست تراز وسط قرار دارد. تراز نمودار را تحت پوشش چهره-شستن تکنیک های میانسال کار, بازیگران, جدید, حمل و نقل شهر نیویورک گزینه های. Avril Lavigne سفید بالای مخزن پر هرج و مرج است خنثی است. این مفهوم یکی را قبول و یا پذیرش با خوب خنثی است خوب است در حالی که نوشتن okn خنثی است بد. اخلاقی اهمیت ظاهرا به چشم می خورد از راه مردم نشستن در یک صندلی و یا قطع یک سیب یا نوشیدن قهوه یا موقعیت خود را نسبت به دیوارهای اتاق خواب. همان می رود برای آنها چگونه پاک کردن جرم گوش و چگونگی پاسخ به آنها را به یک جلسه دعوت.

شبکه می آید از نقش بازی کردن بازی Dungeons and Dragons اما مدت طولانی است که طلاق گرفته از این زمینه. آن است که در حال حاضر مورد استفاده توسط افرادی که هرگز نشسته در اطراف میز تظاهر به druids و روحانیون و یا احتمالا حتی شنیده از این بازی است. تراز نمودار آسان به سفارشی و آنها را واضح و خوانایی. گسترش آنها را به راحتی از آنجا که آنها در برخورد با افراد دیگر غرایز: من viscerally عصبانی به دنبال در یک کاملا اشتباه تراز نمودار Gilmore Girls شخصیت های که ممکن است بی درنگ مرا به خود من.

لذت بردن از پر کردن یک تراز نمودار شبیه به بازی ساده brainteaser یا تکمیل ابتدایی-مدرسه کاربرگ: شما قضاوت تماس مرتب سازی قرار دادن اشیاء به جعبه های کوچک—و شما را تا پایان با چیزی شسته و رفته و تشکیل شده است. این جذبه از ضامن. اگر ما می تواند تصمیم گیری یک بار و برای همه است دقیق بهترین راه برای زندگی, شاید همه چیز را به محل سقوط.

دو محور اخلاقی-تراز نمودار به نظر می رسد در یک سال 1977 نسخه از سیاه چال و اژدها کتاب پس از سه سال بازی برای اولین بار منتشر شد. در این بازی بازیکنان را انتخاب کنید و اخلاقی تراز برای شخصیت خود را در شروع به راهنمای راه است که آنها را به تصمیم گیری در سراسر. آن را به معنای جلوگیری از مردم از رفتار به طور تصادفی می دهد و داستان برخی از ساختار.

"خوب" اخلاقی تراز به معنی یک شخصیت را لاغر به سمت نوع دوستی و فداکاری شخصی. بد به معنی آسیب رساندن و تعدي. خنثی کسی است که نمی کشتن کسی بدون هیچ دلیلی اما نمی محافظت از هر کسی بدون هیچ دلیل یا نه. در کنار محور قانونی در بازی سوم-نسخه handbook "به معنی افتخار و امانت و اطاعت از قدرت و قابلیت اطمینان. در حرکت نزولی قانونی می تواند شامل بسته-تفکر ارتجاعی پایبندی به سنت judgmentalness و عدم سازگاری است." هرج و مرج در ضمن "به معنی آزادی سازگاری و انعطاف پذیری. در حرکت نزولی, هرج و مرج می تواند شامل بی مبالاتی و تنفر نسبت به مشروع اقتدار اقدامات خودسرانه و بی مسئولیتی است."

کتاب توصیه خوب و حلال مرزبندی چرا که شخصیت های بد هستند مانع و مخل و خنثی شخصیت های غیر قابل اعتماد هستند ("آنها صادق هستند اما می توان وسوسه به دروغ یا فریب دیگران اگر آن را مناسب او/او"). مجازات را متحمل شده برای تغییر صف بندی در میان یک بازی و یا برای اقدام فجیع از شخصیت.

لگد زدن به اینترنت زندگی از تراز نمودار یک قالب نوشته شده بود به در حال حاضر از بین رفته Pinterest-پدر Polyvore در سال 2012 اجازه می دهد نمودار از شخصیت های بازی ها و الگوهای رفتاری شروع به گردش در وب سایت ها مانند Reddit Tumblr و 4chan. در سال 2014 مردم هنوز هم با اشاره به این الگو به عنوان "D&D تراز نمودار" و گاهی اوقات اذعان کرد خود را به عنوان "مسخره درس خوان" برای به اشتراک گذاری آن. اما در حالی که بسیاری از نمودار ارسال شده در اطراف آن زمان افراد تحت پوشش است که از fandoms یا از الگوی رفتاری فرهنگ برخی از شاخه به جریان اصلی بیشتر موضوعات. ببینید: یک Shia LaBeouf تراز نمودار که قرار دادن شخصیت خود را از حتی استیونس در "خنثی بد" نقطه. و دیگری که قرار ایندیانا جونز شیعه در آن نقطه به جای.

به عنوان تراز نمودار رشد در محبوبیت سیاه چال و اژدها خود را افزایش با تشکر از محیط '80s, نوستالژی و جریان اصلی از بالا ژانر فانتزی با Game of Thronesدر میان عوامل دیگر. اما نمودار فرهنگی و موقعیت است که به طور فزاینده طلاق از که از این بازی است. امروز, های تراز الگوی رفتاری بسیار کمتر به درس خوان, سرگرمی از آن را با اینترنت های مورد علاقه خرده بحث های مانند "آیا شما قرار است برای شستن پاهای خود را?" و "چگونه سگ پوشیدن شلوار؟" (حتی من آغاز شده در مورد اینکه آیا کیک پنیر پای.) با توجه به روند جستجو گوگل علاقه تراز نمودار شروع به افزایش به شدت در نوامبر 2016. میل به چین همه چیز را بدست میزان قابل قوی تر در سال های پس از انتخابات ریاست جمهوری گذشته که مشخص شده توسط قطبش و استفاده از هری پاتر استعاره برای توصیف رویدادهای دنیای واقعی.

تراز نمودار در خدمت یک هدف مشخص در طول یک بازی است که شما را به نشستن و بازی با دوستان خود اما راه آنها کار آنلاین است hazier. او در سال 2003 کتاب طراحی دنیای مجازیبازی محقق ریچارد Bartle استدلال می کند که اخلاقی تراز مفید است برای نقش بازی کردن بازی ها به دلیل در چهره به چهره گیم پلی وجود دارد یک داور—مأموریت زندان با استاد—که به قدرت می گویند زمانی که نقض رخ می دهد و برای جریمه کردن بازیکنان است. اخلاقی تصمیم گیری رخ می دهد در طول یک به وضوح مشخص شده در طیف.

اینترنت بسیار کمتر مرتب. Bartle توصیه می کند در مقابل با استفاده از یک تراز نمودار در یک فضای مجازی یا آنلاین بازی که در اینترنت "بسیاری از آنچه خوب است یا بد, حلال یا هرج و مرج نامحسوس است." اینترنت ایجاد بسیاری از درگیری های غیر قابل پیش بینی و گیج کننده سناریو برای تعامل انسان و قضاوت غیر ممکن می شود. در همان زمان قضاوت پایین می آید به طور مداوم آنلاین. اجتماعی-رسانه های غالبا اجرای باینری پاسخ: یا جایزه چیزی قلبی دلیل این که شما آن را دوست دارم یا پاسخ با چیزی سریع و خام هنگامی که شما از آن متنفرم. اینترنت یک فضای جایگشت و addled زمینه و در عین حال به عنوان مادربرد نویسنده Roisin Kiberd استدلال در یک 2019 مجموعه مقاله در مورد الگوی رفتاری فرهنگ "اینترنت پر است از تقلیل قضاوت اخلاقی."

اولین بار سیاه چال و اژدها شد, محبوب, مامان و رسانه ها صرف چند سال wringing دست در مورد آن لایههای شیطان پرستی و جادوگری. اما این بازی همچنان ادامه داشت توسط reimagining جنگ و استراتژی و سپس در رواج آن بیشتر در مورد در حال توسعه شخصیت ها و کاوش های اخلاقی انتخاب از آن بود در مورد کشتار جمعی و یا استعمار. (در سال 1989 نسخه برخی از شیطان مسائل حذف شد.) واژگان آن باقی مانده است مشترک حتی در خارج از بازی به دلیل آن را پیشنهاد می کند که زندگی ممکن است ساخته شده است تا از انتخاب منطقی. حتی در خارج از نمودار خود اینترنت-مسلط غالبا توصیف چیزهایی که به عنوان "هرج و مرج خوب" یا "قانونی بد است." سابق است که مورد علاقه همه کوتاه نویسی است که برای کسی که مهربان است و سرد اما بی احترامی اقتدار در یک, خنده دار, شیرین راه است.

امروز نسبتا واضح چرا مردم می شدند به سوی چیزی کمی witchy اما از نظر اخلاقی clear-eyed. آمریکایی ها اعتماد به یکدیگر و در بسیاری از موسسات در حال کاهش است. کمی وضوح درمان است. اما در حالی که نه از شبکه نمودار متنوع تر از "خوب" و "بد" آن را غیر طبیعی مرتب همه یکسان است. وجود دارد راه بی نهایت برای انجام خود را در جهان و قوانین است که شما را مجبور به سازگار باشد.

من سه نسخه از یک مسابقه که قرار بود به من بگویید من شخصی اخلاقی تراز و دوست داشته گفته شود که من هستم پر هرج و مرج و خوب اما من یک نتیجه متفاوت در هر زمان—در یک نقطه "حلال خنثی" بود که حادثه. آنچه در نمودار مانند این نمی تواند آدرس این واقعیت است که آنچه ما می خواهیم این است که اغلب متفاوت از آنچه ما هستند. آنچه آزمونها واقعا—به عنوان کسی که تا به حال هفده اشتراک می داند—این است که شما را مجبور به فکر می کنم از پاسخ شما باید به منظور رسیدن به این نتیجه که شما می خواهید. آن را به خوبی خواهد بود اگر چه به فقط انتخاب یک راه و چوب به آن جعبه.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب