سمت های مختلف به Dorothea Lange

عکس توسط Dorothea Lange / حسن نیت ارائه میدهد ماکFacebookتوییترایمیلنسخه قابل چاپصرفه جویی در داستانصرفه جویی

توسط NEWS-SINGLE در 24 فروردین 1399
A Different Side to Dorothea Lange
عکس توسط Dorothea Lange / حسن نیت ارائه میدهد ماک

بسیاری از سیاه و سفید کردن تصاویر در کتاب جدید "روز جای خواب" توسط عکاس سام Contis نگاه مشابه به Contis خود: خشک مناظر اچ با نرده نابود و لگدمال بازدید از کار-خشن دست و unstaged, روشن پرتره. برای او تا سال 2017 حجم "عمیق چشمه" مثلا Contis متمرکز بر لیبرال-هنر تاریخ و کالج به همین نام در کالیفرنیا—آن را نیز یک عملکرد کویر-valley ranch—به تأمل در افسانه های غرب آمریکا. اما برای این پروژه Contis بود که در جستجوی عکاس اما آمر بیل و ویرایشگر. هیچ یک دیگر از Dorothea Lange گرفت تصاویر.

Contis حذف بسیاری از مطالب او تغزلی رساله از Lange آرشیو شده قرار دارد در این موزه اوکلند کالیفرنیا پس از Lange مرگ در سال 1965. به دنبال از طریق بی شماری منفی و تماس با ورق وجود دارد (اکثر آنها آن را سخت به این باور هرگز قبل از علنا نشان داده شده), Contis آشنا شد با کمتر شناخته شده Lange—یک کاملا هوشیار و پرکار هنرمند که قرار نیست پایین دوربین او زمانی که در انتساب و تعریف خودش را با معروف ترین آثار او. تصاویر تاریخی از لانج را مانند "فرشته سفید Breadline" از سال 1933 و "مادر مهاجر" از سال 1936—هر دو بی نظیر نمادهای جدید مقابله مدرنیسم تولید شده در حالی که Lange مشغول به کار بود برای آژانس های فدرال—تحمل به عنوان مقطر عمومی دامنه نمایندگی از رکود بزرگ. و شاید هم اکنون نیز در خدمت به عنوان آثار تاریخی به گذشته ایمان به پتانسیل documentarians به درایو های اجتماعی تغییر دهید. Contis پروژه که ارائه Lange تصاویر nonchronologically و بدون نوشتن شرح تصاویر و شل عکاس از گرفتن میراث خود را و اجازه می دهد تا کار خود را تنفس—فقط در زمان به نظر می رسد برای یک دوره جدید از درد و رنج.

Contis با افراط و مقیاس و اسراف فاصله, قرار دادن یک تصویر به تنهایی در یک طرح به عنوان مثال و یا خروج از صفحات خالی یا سیاه به زور یک مکث. او شامل چند نفیس کارت های وحشی. یکی را نشان می دهد بریدن رابطه از یک تنه در یک ترد سفید shirtdress; the مستقیم پوشاک اجرا کردن صفحه ظاهر می شود وسیع و تقریبا معماری پوشنده لباس خود را مطلق رمز و راز است. (از تاریخ تصویر یکی از سه ظریف photogravures در MoMA—Contis سهم به موزه زمان, اما در حال حاضر به طور نامحدود بسته نمایشگاه "Dorothea Lange: کلمات و تصاویر است.") یک بارها تکثیر عکس از لانج را نشان می دهد خرما گرو در Coachella Valley با تاکید بر ظرافت از درختان' silhouetted fronds. که یکی گنجانده شده است توسط Contis اما مشابه شاید شات همان روز است. برای آن Lange نوک دوربین او پایین کمی به ساکن در هندسی درام شخم خطوط و زیبایی روبترقی خاک. Contis می دهد غنی گستره دو صفحه خونریزی.

Contis به نام "روز خواب" برای یک شاعرانه موتیف است که ظهور او به عنوان sifted از طریق سیل از مواد آرشیوی: Lange بازگشت دوباره و دوباره در طول سال به چرت زدن و ارقام. Contis توزیع آنها را در یک یدکی ریتم در سراسر کتاب بدون بی جهت وزن دهی به آنها با نمونه اولیه اهمیت است. آنها متصل می شوند اما هر یک متفاوت است. یک عکس از لانج را در سن پنج گرفته در سال 1930 نشان می دهد او angelically غافل دروغ گفتن در بازگشت خود را در آفتاب با آنچه به نظر می رسد مانند یک مفتول در کویل-تا پنبه ژاکت پوشش چشم خود را. یک مرد در یک دست کت و شلوار استوار در برابر یک ساختمان در خیابان شهر یک کاسه کلاه پایین کشیده بیش از چهره اش. شخص دیگری—یک دختر جوان, من فکر می کنم—نهفته است به طور کامل لباس پوشیدن و در کنار او در برخی از نوع از پلت فرم های چوبی. و در کالیفرنیا مهاجر کمپ یک کارگر به نظر می رسد چهره را در فرسوده ملافه پنهان از نور است. در این کتاب ضمیمه Contis شامل لانج را یادداشت خود در مورد این آخرین تصویر از 1939: "در داخل یک نخود کننده چادر در وسط صبح. هیچ کار."

یک نقد اجتماعی است که صریح در این عکس از فقر روستایی و در او پرتره از یک زن ژاپنی-دختر آمریکایی در سان فرانسیسکو هفته قبل از تخلیه و توقیف به نام فقط دو نمونه برجسته در "روز جای خواب." اما interweaving عکس اشاره کرد و تفسیر با کسانی که به تصویر می کشد لحظات رسمی آزمایش و صحنه های از زندگی خانوادگی Contis نشان می دهد که چگونه لانج را تعهد اجتماعی عجین زندگی روزمره خود را. البته یک برنامه را می توان در اکثر تصاویر نمادین که به شدت قصد انسانی سخت ترین ضربه اما شاید جالب تر از امروز برای پیدا کردن یک سیاست در او زل زل نگاه کردن خود را در توجه به همه چیز.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.rucutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب