فاجعه تابستان در قطب شمال

در سیبری در اواخر ماه مه ذوب پرمافراست ناشی از نفت-مخزن ذخیره سازی به سقوط منجر به بزرگترین نشت نفت تا کنون به

توسط NEWS-SINGLE در 7 تیر 1399
Aerial view of the pollution in a river
در سیبری در اواخر ماه مه ذوب پرمافراست ناشی از نفت-مخزن ذخیره سازی به سقوط منجر به بزرگترین نشت نفت تا کنون به رخ می دهد در قطب شمال.عکس های ایرینا Yarinskaya / خبرگزاری فرانسه / گتی

از راه دور سیبری شهر Verkhoyansk سه هزار مایلی شرق مسکو و شش مایلی شمال دایره قطب شمال به مدت طولانی برگزار می شود ثبت, با یکی دیگر از سیبری شهر سردترین ساکنان محل در جهان است. رکورد راه اندازی شد در سال 1892 هنگامی که دما کاهش یافته و به نود و زیر صفر درجه فارنهایت اگر چه این روزها زمستان درجه حرارت به طور قابل ملاحظه خفیف تر معلق در هوا در حدود پنجاه شرح زیر است. در شنبه Verkhoyansk ادعا کرد که یک رکورد جدید: از داغترین دمای ثبت شده در قطب شمال با یک مشاهده از 100.4 درجه فارنهایت—همان درجه حرارت ثبت شد که بعد در لاس وگاس. میامی تنها آمار صد درجه هنگامی که پس از سال 1896. "این بوده است غیر منتظره ای داغ بهار در سیبری" شیدا Cerveny جهانی هواشناسی سازمان گزارشگر آب و هوا و افراط و آب و هوا گفت. "این مصادف عدم اساسی برف در منطقه همراه با بیش از تمام جهانی متوسط را افزایش می دهد بدون شک کمک کرده و نقش مهمی در ایجاد این شدید." سیبری, به عبارت دیگر, در این میان یک شخص و تاریخی موج گرما.

تغییرات آب و هوایی انسانی است و باعث قطب شمال به حرارت تا دو بار به عنوان سریع به عنوان بقیه از این سیاره است. آب و هوا مدل های پیش بینی کرد این پدیده شناخته شده به عنوان قطب تکثير اما آنها را پیش بینی کند که چگونه سریع گرم شدن کره زمین رخ می دهد. اگر چه Verkhoyansk دیده است داغ درجه حرارت در گذشته شنبه 100.4 درجه ثبت شرح زیر شدید گرم سال در سراسر منطقه است. از دسامبر درجه حرارت در سیبری غربی شده اند هجده درجه بالاتر از حد نرمال است. از ژانویه ميانگين درجه حرارت در سراسر سیبری شده است حداقل 5.4 درجه فارنهایت بالاتر از میانگین دراز مدت. به عنوان هواشناس جف Berardelli گزارش CBS گرما که کاهش یافته است در روسیه در سال 2020 "بسیار قابل توجه است که این مسابقات چه پیش بینی می شود طبیعی تا سال 2100 اگر روند فعلی در گرما به دام انداختن کربن تولید گازهای گلخانه ای ادامه خواهد داد." آوریل, با توجه به گرما و آتش سوزی در سراسر منطقه بزرگتر بود و بیشتر متعدد از آنها در همان زمان در سال گذشته زمانی که دولت در نهایت مجبور به ارسال هواپیماهای نظامی به نبرد گسترده blazes. مقیاس زمان آتش سوزی—با قوی plumes از دود قابل رویت برای هزاران مایل در تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که در این تابستان می تواند بدتر. به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس آنها نیز خواهد شد پیچیده تر برای مبارزه با.

نسبت به پایان ماه مه به عنوان خورشید متوقف انداختن زیر افق گرما ادامه داد. در شهر Khatanga, far north, دایره قطب شمال درجه حرارت آمار هفتاد و هشت درجه فارنهایت یا چهل و شش درجه بالای نرمال شکوه رکورد قبلی توسط بیست و چهار درجه. گرما و آتش سوزی نیز شتاب انحلال سیبری پرمافراست همیشه منجمد زمین که زمانی که ذوب شده, رها بیشتر گازهای گلخانه ای و به طور چشمگیری بی ثبات این سرزمین با عواقب جدی. در مه 29, خارج نوریلسک های شمالی شهر در جهان, زمین ذوب buckled باعث نفت-مخزن ذخیره سازی به سقوط و فشار بیش از صد و پنجاه هزار بشکه یا بیست و یک هزار تن سوخت دیزل به Ambarnaya رودخانه. نشت بزرگترین تا کنون رخ می دهد در قطب شمال.

نوریلسک که ساخته شد در نوزده-سی سالگی توسط زندانیان از نزدیک گولاگ اردوگاه Norillag شد و در حال حاضر یکی از آلوده ترین مکان ها در جهان است. بسیاری از آن صد و هفتاد و هفت هزار نفر برای کار نوریلسک نیکل این شرکت است که سقوط مخزن روغن. عظیم آن معدن و متالورژی پیچیده به تنهایی ارزش دو درصد از روسیه G. D. P. شهرستان کمک یک پنجم تولید جهانی نیکل عرضه و نزدیک به نیمی از جهان را در پالادیوم یک فلز مورد استفاده برای ساخت مبدل های کاتالیزوری. کارخانه های موج ابرها از دی اکسید گوگرد دائما و منجر به باران اسیدی تبدیل شده است این شهر و اطراف آن به یک صنعتی زمین بایر با هیچ فضای سبز یا پارک فقط خاک و درختان مرده. امید به زندگی در نوریلسک بیست سال کمتر از آن در است ایالات متحده است. آخرین بار در این شهر ساخته شده این اخبار قبل از نشت نفت شد دقیقا یک سال پیش که لاغر خرس قطبی یک پناهنده از ذوب آن خانه شد عکس rummaging از طریق تخلیه شهر.

نوریلسک نیکل مدیران سعی کرده اند به دامن مسئولیت نشت نفت توسط سرزنش ذوب پرمافراست—و یا به عنوان یک مصاحبه مطبوعاتی اظهار داشت: "ناگهانی غرق شدن مخزن ذخیره سازی را در ستون که در خدمت حادثه برای بیش از سی سال است." اما گرم شدن اتفاق رخ نداد به طور غیر منتظره از هیچ جا. ساختمان در نوریلسک سقوط به دلیل تضعیف زمین. روسی و کارشناسان بین المللی شده اند آگاه از خطرات است که به سرعت در حال ذوب پرمافراست نشان دهنده برای بیش از یک دهه. یک سال 2017 گزارش از قطب شمال شورای کار گروه گفت که "جوامع و زیرساخت های ساخته شده بر روی منجمد خاک به طور قابل توجهی تحت تاثیر ذوب پرمافراست یکی از مهمترین و از نظر اقتصادی پر هزینه اثرات تغییر آب و هوا در قطب شمال." آنها دریافتند که ذوب پرمافراست می تواند آلوده آب شیرین که قبلا منجمد صنعتی و زباله های شهری منتشر شده است و ظرفیت باربری پایه های ساختمان کاهش یافته چهل تا پنجاه درصد در برخی از سیبری شهرک پس از نوزده-دهه شصت. آنها همچنین اشاره کرد که "قریب به اتفاق Bovanenkovo میدان گازی در غرب سیبری دیده شده است افزایش اخیر در رانش زمین مربوط به ذوب پرمافراست." نویسندگان 2018 مقاله منتشر شده در طبیعت ارتباطات یافت که "45 درصد از هیدروکربن استخراج زمینه در قطب شمال هستند و در مناطقی که گرم شدن مربوط به زمین بی ثباتی می تواند باعث آسیب شدید به محیط زیست ساخته شده است." این مقاله ادامه داد: "نگران کننده این ارقام قابل ملاحظه ای کاهش می یابد حتی اگر این تغییر آب و هوا به اهداف از توافق پاریس می رسید."

در اوایل ماه ژوئن رئیس جمهور ولادیمیر پوتین اعلام کرد اضطراری ملی و بدحجابی مقامات محلی خود را آهسته در واکنش به نشت. کرملین گفته در مورد نشت دو روز پس از این واقعیت از تصاویر از یک زرشکی رودخانه پست شده در رسانه های اجتماعی. اگر چه روسیه در دادستانی کل توافق در مقدماتی پیدا کردن که ذوب پرمافراست عاملی به نشت محققان همچنین گفت که سوخت مخزن ذخیره سازی تا به حال تعمیرات مورد نیاز پس از سال 2018 است. آنها بازداشت چهار نفر از کارکنان این نیروگاه به اتهام نقض مقررات زیست محیطی. نوریلسک نیکل رد اتهامات اما گفت که این شرکت coöperating با اجرای قانون و راه اندازی کرده است "کامل و دقیق بررسی است." "ما به طور کامل قبول مسئولیت ما را برای این رویداد" این شرکت در بیانیه ای گفت: ارائه شده به نگهبان. ولادیمیر Potanin رئیس جمهور نوریلسک نیکل و ثروتمندترین مرد روسیه گفت که این شرکت را برای پرداخت هزینه کامل از این فاجعه که او حدود ده میلیارد روبل یا یک صد و چهل و شش میلیون دلار است. (روسی زیست محیطی, دیده بان, Rosprirodnadzor قرار داده و هزینه در حدود یک و نیم میلیارد دلار است.) پوتین در ضمن علنا مورد Potanin برای این فاجعه تاکید شد که در آن شرکت خود سهل انگاری که منجر به نشت. "اگر شما جای آنها را در زمان" پوتین گفت: در یک تماس تصویری در اوایل ماه ژوئن با اشاره به پیری نفت-مخزن ذخیره سازی "وجود دارد نمی توانست آسیب به محیط زیست و شرکت شما نمی خواهد که برای انجام چنین هزینه."

این شرکت پاسخ اولیه تلاش های شناور کوپن برای جلوگیری از نشت—تا حد زیادی شکست خورده است. ژوئن 9th, روغن وارد شده بود چهل و سه مایل طولانی دریاچه Pyasino که مرزهای طبیعت و حفظ و جریان را به Pyasino رودخانه. "پس از آن وارد رودخانه که سیستم نمی تواند آن را متوقف" راب Huebert یک قطب شمال متخصص در دانشگاه کلگری گفت. "نفت پس از آن می تواند راه خود را به اقیانوس منجمد شمالی است." در ژوئن 11th, کمیته تحقیق روسیه به اتهام نوریلسک شهردار با سهل انگاری جنایی برای او botched پاسخ به فاجعه است. جمعه گذشته در یکی دیگر از تماس تصویری, پوتین در شرایط اضطراری وزیر گزارش داد که تیم های واکنش به حال جمع آوری شده 3.6 میلیون فوت مکعب از خاک آلوده و 1.1 میلیون فوت مکعب از آب آلوده. این شرکت قادر به ساخت یک خط لوله به پمپ آلوده به سرگین به نامشخص در اختیار سایت. اما این منطقه باقی خواهد ماند سمی است. روغن دیزل تراوش به داخل رودخانه. حتی اگر نفت موجود است به این دریاچه آلودگی هرگز نمی تواند به طور کامل حذف شده است. برخی از آن را راه خود را از طریق زنجیره غذایی. حیات وحش—ماهی و پرندگان و گوزن های شمالی—می تواند رنج می برند برای چند دهه. "شما همیشه نمی تواند واقعا تمیز نشت تا" Huebert گفت. پوتین در این تماس تاکید کرد که کار باید ادامه یابد تا آسیب است رفع شده است. "بدیهی است که فاجعه به ارمغان آورده است عواقب وخیمی را برای محیط زیست و به شدت تحت تاثیر تنوع زیستی در آب, بدن,," او گفت:. "آن را به یک مقدار زیادی از زمان برای اصلاح و احیای محیط زیست است."

پوتین با این حال مشخص نیست که برای محیط زیست. خشم و نگرانی در مورد نوریلسک نشت نفت ممکن است بیشتر به چه مقدار از آن در معرض دولت خود ساخت قابل مشاهده قریب به اتفاق اقتصادی و خطرات زیست محیطی روبرو نفت و گاز و معدنی توسعه در سیبری اگر درجه حرارت وجود دارد ادامه خواهد داد به افزایش است. "روس ها' ادامه داد: توسعه نفت و گاز در مرکزی قطب شمال منطقه است که آینده اقتصادی" Huebert گفت. "روس ها علاقه در همه این است که برای حفظ جریان نفت, هر آنچه در آن طول می کشد." اما شصت درصد از روسیه است پرمافراست. اگر چه خیلی از جدیدترین زیرساخت های نفت و گاز در شمال دور است مهندسی شده است که با تغییر آب و هوا را در ذهن درجه حرارت در حال حاضر در مسیر به مراتب بیشتر از پیش بینی. شاید به همین دلیل است که کرملین را در نهایت رسما تصویب توافق پاریس در ماه اکتبر گذشته. و در عین حال کرملین همچنان به تشویق افزایش نفت و گاز توسعه در شرق سیبری و قطب شمال که منجر به بیشتر گاز گلخانه ای, گازهای گلخانه ای خواهد شد که در ادامه بالا بردن سرعت ذوب پرمافراست.

عواقب این سیاست را بلافاصله بر سلامت و بقای جوامع محلی. تا سال 2050 با توجه به ماهیت ارتباطات گزارش از دست دادن ثبات زمین را تحت تاثیر قرار خواهد حداقل یک سوم از این زیرساخت ها در قطب شمال را پرمافراست منطقه و زندگی نزدیک به چهار میلیون نفر است. اما این سیاست نیز وخیم جهانی مفاهیم. با فراوان آن گیاه زندگی قطب شمال برای ده ها هزار سال یک مخزن کربن برای بقیه از این سیاره است. پرمافراست در سراسر قطب شمال و boreal مناطق شامل بین 1.46 تریلیون و 1.6 تریلیون تن کربن آلی است که تقریبا دو برابر مقدار موجود در فضای امروز است. این کربن شامل خبر بوکس باستان متان به علاوه آستین منجمد ماده آلی (شبیه به یک توده کمپوست) است که می تواند انتشار کربن و متان یک بار میکروبی زندگی بیدار در گرم شدن زمین است. با افزایش درجه حرارت محققان به تازگی دریافته اند بیشتر و بیشتر از این کربن منتشر شده و تبدیل قطب شمال به یک منبع کربن. سو ناتالی یک دانشمند در جنگل سوراخ مرکز تحقیقات به من گفت که حتی اگر با تغییر آب و هوا باعث شده است که یک افزایش در فصل تابستان قطب شمال زندگی گیاهی که جذب دی اکسید کربن را به اندازه کافی نیست. گرما نیز باعث افزایش میکروبی تجزیه خاک و گیاهان در زمستان بالاتر نتیجه سالانه انتشار کربن است. "در حالی که این گیاهان ممکن است ramping تا" او گفت: "در زمستان این میکروب هستند همگامی و در واقع بیش از آنها را." این چرخه ایجاد یک وحشتناک حلقه بازخورد: گرم شدن بیشتر انتشار کربن بیشتر از پرمافراست که باعث بیشتر گرم شدن. یک مطالعه که ناتالی همكاري در پاییز گذشته پیش بینی شده است که اگر کسب و کار همچنان به عنوان معمول (از نظر انتشار گازهای گلخانه ای) با 2100 قطب شمال می تواند منتشر می کنند چهل و یک درصد کربن بیشتر هر زمستان از آن را در حال حاضر. این مقدار برابر با تولید گازهای گلخانه ای از دو صد و شصت و شش میلیون خودرو تقریبا به عنوان بسیاری از در حال حاضر در جاده ها در ایالات متحده است.

پرمافراست در بر داشت در اطراف Verkhoyansk است برخی از عمیق ترین و قدیمی ترین در جهان نزولی به اندازه پنج هزار فوت است. نزدیک به سطح یک نوع غنی از یخ پرمافراست شناخته شده به عنوان yedoma ویژه آسیب پذیر به سریع thaws. نتیجه این است thermokarst عجیب و غریب و گاهی اوقات تکان دهنده توپوگرافی که اشکال به عنوان زمین اسلاید sags و غرق می شود. مرموز sinkholes به طور ناگهانی به نظر می رسد, مست, جنگل, پاییز, و تپه نابود کردن زمین های کشاورزی. یکی از روسیه افراطی ترین نمونه از thermokarst شناخته شده به عنوان بتگی megaslump است دو-صد-و-هشتاد-پا-عمیق نیم مایل گسترده افسردگی, واقع فقط در خارج Verkhoyansk. آن را برای اولین بار شروع به تشکیل و خندقها در نوزده-دهه شصت به دلیل جنگل زدایی اما رشد کرده است به طور قابل توجهی در سال های اخیر, افشای باقی مانده از موجودات باستانی از جمله مشک گاو یک غار شیر پلیستوسن گرگ ماموت پشمالو و تقریبا کاملا حفظ چهل هزار سال کره اسب. در حالی که هیجان انگیز برای دانشمندان و تاسک شکارچیان megaslump یکی دیگر از نشانه ای از چالش های است که مردم در منطقه—به چند فرهنگ بومی و زبان از جمله Sakha, Evenki حتی و دیگران—صورت اگر آنها می خواهند به ماندن در زمین های خود را. برخی از مردم محلی آن را دروازه ورود به عالم اموات که مناسب به نظر می رسد به عنوان رکود منتشر شده بیشتر و بیشتر متان. محققان که به رکود می گویند که آنها می توانید شنیدن thuds کوپن و ترک از ذوب یخ است. این صدا خواهد بود به خصوص با صدای بلند.

آخرین مطالب