یک غول طوفان های گرد و غبار است که رفتن در سراسر اقیانوس اطلس

علم گرد و غبار از صحرای بزرگ آفریقا می تواند بارور دور زمین و دریاها اما این supersize طوفان است یک برکت و

توسط NEWS-SINGLE در 5 تیر 1399
الکساندر جیمز از طریق رادیو فردا

هر سال به طور متوسط یک گیج کننده 182 میلیون تن گرد و غبار حرکت از صحرای غربی, به اندازه کافی برای پر کردن 689,290 semitrucks. این ابر گرد و غبار را تشکیل می دهند یکی از بزرگترین مهاجرت سالانه در این سیاره—و نه حیوانات بلکه معدنی. آن آغاز می شود در این صحرا که در آن وزش طوفان عظیم شناور شدن plumes صحرا گرد و غبار هزاران فوت بالاتر از سطح زمین. وجود دارد در شتر-رنگی wisps هزاران مایل طولانی گرد و غبار پارتی در وزش بادهای غرب سفر در سراسر اقیانوس اطلس و دریای کارائیب.

صحرا گرد و غبار ابرها را در این قاره بازحمت حرکت کردن در همه زمان ها و در راه گرد و غبار می افتد و حل و فصل در اقیانوس در جنگل های بارانی و گاه و بیگاه بر روی شیشه جلو اتومبیل از unsheltered اتومبیل. اما عظیم الجثه plume در حال حاضر در حال ساخت راه خود را در سراسر آسمان بیش از کارائیب و به سمت ایالات متحده آمریکا است که غیر معمول برای یک صحرا گرد و غبار و ابر در هر دو حجم و چگالی. "این قطعا یک مقدار قابل توجهی از گرد و غبار می گوید:" Hongbin یو یک جوی دانشمند در پرواز فضایی گودارد ناسا ،

تاریخی میزان گرد و غبار برخی می گویند. "از نظر غلظت و تراکم و اندازه آن است که بیشترین گرد و غبار دیده ایم در 50 یا 60 سال می گوید:" پابلو مندز لزرو که تحقیقات بهداشت محیط در دانشگاه پورتو ریکو.

Dust plumes blow over the Cape Verde (Cabo Verde) islands, imaged by NASA’s Terra satellite on June 18, 2020
گرد و غبار plumes ضربه بیش از اسکودوی کیپ ورد (Cabo Verde) جزایر تصویربرداری توسط ناسا ترا ماهواره ای در ژوئن 18 سال 2020 است. (ناسا)

در نگاه اول یک مهاجرت از گرد و غبار قهوه ای—حتی یک جهش در سراسر قاره ها و اقیانوس ها—ممکن است به نظر می رسد uninspiring در مقایسه با گفتن این murmurations پادشاه پروانه ها و یا سرکشی از wildebeests. مسلما هیچ "سیاره زمین: گرد و غبار" اما شاید باید وجود داشته باشد. صحرا گرد و غبار ابر یک روبان مواج زندگی-دادن مواد معدنی مانند آهن و فسفر است که بارور ترین زیستی آبادیها در این سیاره از جمله با شکوه دامگاه است که آمازون جنگل های بارانی است. فسفر و حیاتی مواد مغذی برای رشد گیاه تخلیه به سرعت از آمازون خاک پس از بارش باران یا سیل و فرار به آبراه و در آمازون فراوان باران داده شده است. خوشبختانه سالانه ثروت باد آورده از 22,000 تن از صحرای گرد و غبار ارائه می شود تقریبا به اندازه کافی پروتئین به جای مواد معدنی ذرات آزاد شده توسط باران با توجه به مطالعه یو منتشر شده در ژئوفیزیک پژوهش نامه در سال 2015. و بالا در تاج پوشش جنگل ساکت و گیاهان بستگی به معدنی گرد و غبار به مواد مغذی به عنوان آن می افتد به آرامی به زمین با توجه به دیل گریفین محیط زیست و بهداشت عمومی میکروبیولوژیست با بررسی زمین شناسی ایالات متحده.

دانشمندان شناخته شده در مورد راه دور افراد مشهور بين صحرای بزرگ آفریقا و آمازون برای بیش از یک دهه به محققان مانند یو سال به تجزیه و تحلیل ارز. اما امریکا طوفان های گرد و غبار رانده مهاجرت فصلی از باد خود را. این طوفان که در جنوب سر به زمین به طور مستقیم در آمازون رخ می دهد در زمستان و بهار یو می گوید. فعلی supersize با امریکا پر است تابستان طوفان که به معنی آن را از رفتن به سوی شمال پیش بینی به تخلیه آن چرخش توده ای از ذرات به آهن محدود آبهای گرمسیری غرب اقیانوس آرام است. اگر پیش بینی تاثیر بر روی اقیانوس می تواند بزرگ یو می گوید. این کود اثرات گرد و غبار آفریقایی در این خاص اقیانوسی زیست کره هستند کمتر مورد مطالعه از اثرات خود را در آمازون.

موجودات دریایی نیز تشنه این مواد معدنی با ارزش از صحرای گرد و غبار برای بهتر یا بدتر. "اگر شما یک جلبک و سپس شما را دوست دارم و گرد و غبار و" گریفین می گوید. مطالعه سال 2001 در Limnology و اقیانوس شناسی نشان می دهد که فصلی ثروت های بادآورده غنی از آهن جنوب گرد و غبار تبدیل شدن به یک ضیافت قرمز جزر و مد شکوفه جلبک که نشت به اقیانوس مانند رنگ و نایاب آن را از اکسیژن و انتشار سموم. ابرها گرد و غبار نیز می تواند میزبان ناخواسته stowaways. "این گرد و غبار ابرها حمل یک جامعه متنوع از میکروارگانیسم ها که برخی از آنها پتانسیل گیاه بیماری زا یا پاتوژن انسانی," گریفین می گوید. برخی از دانشمندان نشان می دهد که گرد و غبار می تواند حمل اسپور قارچ یا باکتری است که گسترش بیماری ها در مرجان ها و تشویق شکوفه جلبک.

گرد و غبار ممکن است مسئول برای بیشتر جذب می کند اقیانوس پدیده بیش از حد. برخی از دانشمندان معتقدند که میلیون ها سال از این فصلی بارش گرد و غبار از صحرای تغذیه ظرفی شبیه بشاخ یا قیف از مرجان encrusting باهاما است که احاطه شده توسط آب است که فاقد بسیاری از مواد مغذی مورد نیاز برای ایجاد چنین واحه. مانند هر نوع گرد و غبار آن را در یک کیسه مخلوط.

انسان نه رشد عظیم گرد و غبار plumes. به هر کسی که زندگی در آن مسیر مستقیم ابر گرد و غبار به شمار قابل توجهی خطر برای سلامت عمومی است. در یک معنا شده است وجود دارد هرگز یک زمان بهتر به درخواست مردم به پوشیدن ماسک—همه یکی است. اما نیز وجود دارد هرگز یک زمان بدتر می شود احاطه شده توسط یک دمه از ذرات آلودگی است که می تواند ماشه موجود و یا جدید شرایط تنفسی. مردم ساکن در مناطق با سطوح بالای آلودگی هوا بیشتر احتمال دارد به مرگ از COVID-19 با توجه به یک مطالعه اخیر.

هنوز قهوه ای بزرگ گرد و غبار دارای یک پوشش نقره ای. هر چند امریکا ابرها ممکن است فاجعه آمیز آنها سرکوب طوفان در راه های مختلفی. خشک گرد و خاکی طوفان خیس و مرطوب طوفان پسند هوا مانند یک اسفنج و می تواند ایجاد غرق شدن هوا و تغییر بادها که پاره از هم جدا نوزاد طوفان قبل از دریافت آنها ، گرد و غبار همچنین می توانید رنگ غروب با شربت رنگی رگه. "وقتی که من رانندگی کردن به سنت پیت برای رفتن به محل کار من می توانید ببینید گرد و غبار—تالار رگه های نارنجی در فضای" گریفین می گوید. "اگر من در واقع شده است در خارج, دلیل, خوب, ویروس."

زمانی که مندز لزرو نگاه پنجره اتاق خواب خود را در مرکز شهر سان خوان صبح سهشنبه هر چند آسمان پر از گرد و غبار و نفوذ ناپذیر, زردي خاکستری است. "این تقریبا غیر ممکن است برای دیدن خط ساحلی از خانه من," او می گوید و اشاره کرد که او زندگی می کند فقط کمی بیش از یک مایل دور. "من به یاد داشته باشید همیشه از دیدن آسمان مانند این در پورتوریکو." او همراه با هر کس دیگری در این جزیره در انتظار باران برای شستن دور پرت و دور افتاده گرد و غبار از هوا پنجره ها و شیشه جلو اتومبیل: سوغات است که در نوع خود قابل توجه اما این است که هیچ یک از خواسته ،

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن