یک قبرستان غول پیکر فضاپیمای چرخش از طریق فضای

علم پس از رصدخانه بازنشسته, آنها هنوز هم می تواند صرف صدها و حتی میلیون ها سال انتهایی زمین است. این

توسط NEWS-SINGLE در 8 بهمن 1398
این اسپیتزر تلسکوپ فضایی مادون قرمز را مشاهده کهکشان راه شیریناسا / JPL-Caltech

مجموعه ای از بین رفته فضاپیما ماموریت خود را به وقایع شگفتی های جهان طولانی به پایان رسید سرش سکوت در زمین مجاورت. این هفته ناسا را خاموش خواهد شد یکی دیگر از تلسکوپ اسپیتزر که صرف 16 سال رعایت هستی است. تلسکوپ مسیرهای پیاده روی, زمین, حلقه اطراف خورشید و کم کم آن را زیرفشار از ما دور است.

رشد گستره در حال حاضر صدها میلیون مایل گسترده ساخته شده است آن را سختتر برای مهندسین به کار اسپیتزر و اشاره آن را در مکان مناسب—خورشید برای شارژ خود را; زمین برای انتقال داده ها; و تاریک جهان فراتر از آن به جمع آوری و حتی بیشتر. به طوری که آنها تصمیم به ناخواسته آن است.

اشیاء در فضا و حتی بسیار گران قیمت و باارزش تلسکوپ در نظر گرفته شده باقی مانده که آنها دیگر یک هدف و یا عملکرد. برخی مانند اسپیتزر شد lofted به ارتفاعات بالا و یا ویژه مدار و اقامت در خارج وجود دارد برای هر نقطه از صدها نفر از میلیون ها سال.

کپلر از ناسا تلسکوپ که کشف هزاران نفر از سیارات قبل از آن از سوخت زد در سال 2018 سواحل همراه پشت زمین. هرشل و پلانک دو از رصدخانه آژانس فضایی اروپا متوقف شد و عملیات در سال 2013 اما هنوز چسبیدن به یک میلیون مایل دور در یک نقطه در فضا که در آن یک تغییر ناگهانی از نیروهای گرانشی حفظ اشیاء در مدار پایدار تقریبا به عنوان اگر توسط سحر و جادو. Galaxy Evolution Explorer ناسا تلسکوپ است که دقیقا به عنوان نام آن نشان می دهد تا سال 2012 انتظار می رود به دور زمین برای نزدیک به 60 سال قبل از سوختن در جو است. کوپرنیک یکی از ناسا اولین رصدخانه هنوز هم وجود دارد پس از پایان آن X-ray مشاهدات در سال 1981 رفتن دور زمین است. لیست در می رود.

با هم تمام شده این فضاپیما به اضافه کردن بیش از یک شمع از جنس اوراق و شکسته فضایی. آنها یک شناور رکورد از سال' ارزش تحقیق علمی راه اندازی شد از ذهن کاوشگران که نمی تواند پرواز ، "هر کس می گوید یک داستان در مورد وضعیت دانش در آن زمان راه اندازی شد," آلیس گورمن یک باستان شناس که مطالعات اکتشافات فضایی به من گفت.

اسپیتزر—نام لیمان اسپیتزر آمریکا اخترفیزیکدان که برای تلسکوپ فضایی طولانی قبل از هر کسی که تا به حال حتی راه اندازی یک ماهواره ای—طراحی شده است برای تشخیص منابع نور در طول موج مادون قرمز. در دهه 1960 دانشمندان کنجکاو در مورد دیدن کیهان در این راه متصل مادون قرمز تلسکوپ به بالن و lofted آنها را به آسمان. آنها نیاز به گرفتن گذشته جو زمین است که جذب این نوع از تابش. ("در تلاش برای دیدن ضعف منابع مادون قرمز از زمین" ناسا توضیح می دهد "مانند تلاش برای رعایت ستاره در حالی که خورشید است.") یک آکادمی ملی علوم گزارش در سال 1979 تشویق استقرار مادون قرمز تلسکوپ و گفت که در سال های اخیر "حساسیت ابزار مورد استفاده برای ستاره شناسی مادون قرمز بهبود یافته است بیش از دو رديف" منجر به یافته های هیجان انگیز در مورد همسایه سیارات و ستاره های دوردست. توسط 1990s ناسا مشغول به کار بود در اسپیتزر.

اسپیتزر حساسیت به نور مادون قرمز اجازه می دهد تا آن را به بسیار کم نور کیهانی اشیاء. آن اکتشافات کشش از منظومه شمسی خود ما را به لبه جهان است. اسپیتزر در بر داشت یک حلقه در اطراف زحل ساخته شده از ذرات گرد و غبار بیش از حد گسترش برای دیگر تلسکوپ برای دیدن و نور است که کهکشانها میلیاردها سال پیش و نه پس از انفجار بزرگ. در پایان زندگی خود اسپیتزر شد کمک به یک منطقه از مطالعه است که به سختی وجود زمانی که مهندسین برای اولین بار تخمگذاری آن نقشه: سیارات فراخورشیدی است. اسپیتزر شناسایی عناصر شیمیایی و حتی الگوهای آب و هوا در اتمسفر سیارات دور مدار ستاره های دیگر.

یک بار تعمیر ماموریت های فضایی انتظار نمی رود که به عقب آمده از مرده, اما آن اتفاق افتاده است: در سال گذشته ناسا راه اندازی به مطالعه مگنتوسفر زمین به طور معجزه آسایی زنده خود را 13 سال پس از آن بود که فرض شکسته, اما, متاسفانه, آن را هرگز بازگشت به کامل عملیات. (هنوز در مدار زمین،)

اسپیتزر است که انتظار می رود در مدار برای بسیاری از سال های بسیاری همراه با آن سکوت کنيم. اسپیتزر و زمین باقی خواهد ماند و در کمی عجیب و غریب رقص آنها به عنوان حرکت در اطراف خورشید است. به گفته ناسا زمین را گرفتن تا به اسپیتزر در 2051 نزدیک از پشت. برخورد خواهد شد و فشار اسپیتزر به مداری نزدیک به خورشید که در آن سفر خواهد کرد سریعتر ترک زمین به دنباله پس از آن تا زمانی که خود را در آینده نزدیک روش.

طولانی زندگی پس از مرگ از این فضاپیما ارائه سوال جذاب برای گورمن. سال از در حال حاضر ممکن است وجود دارد بسیاری از فضای بیشتر باستان شناسان و برخی از آنها ممکن است کنجکاو در مورد آنچه اجداد خود پشت سر گذاشت و در فضای نزدیک و اطراف زمین است. "اگر در آینده ناظر در تلاش بود برای به دست آوردن ایده از حالت زمینی علم می تواند از آنها استنباط آن از سن فضاپیما و ماهیت این ابزار در هیئت مدیره؟" گورمن می گوید.

آن را قطعا ممکن است. در برخی موارد محققان آینده می تواند بگوید که از بین رفته فضاپیما استفاده می شود به انجام فقط با نگاه کردن به آنها. انواع تجهیزات مورد نیاز برای مطالعه و بررسی طول موج های مختلف و فضای باستان شناسان می تواند کار کردن معانی سخت افزار از گرد و خاکی اسناد و مدارک بر روی زمین و آنها را نسبت به نمایش خود را از فضاپیما. سخت افزار برای گاما و X-ray-تشخیص فضاپیما برای مثال کاملا متمایز با توجه به فیونا پلنگ, یک ستاره شناس در دانشگاه نیو ساوت ولز در کانبرا است. برخی از فضاپیما ممکن است آویزان بر روی آثار نمونه می گوید: مایکل Busch, یک ستاره شناس در موسسه SETI. آینده باستان شناسان مجهز به سفینه فضایی, فناوری می تواند sidle به مرده فضاپیما و کشف خود را که در ابزار طراحی شده بودند به جمع آوری دانه های گرد و غبار فضا.

با به اندازه کافی مشاهدات و میدانی—در سایت های تاریخی است که زوم از طریق فضای در حدود 17,000 کیلومتر در ساعت—نسل های آینده از محققان می تواند ردیابی ویژگی های توسعه فضای علم در قرن 20 و 21. مطالعه تغییرات در فضایی تلسکوپ—در حال تکامل فن آوری های جدید پرسش های آنها طراحی شده برای پاسخ به—خواهد بود مشابه به بررسی پیشرفت از برادران رایت هواپیما به تجاری خطوط هوایی گورمن گفت.

از این منظر فضا رصدخانه خواهد روزی به موزه های بزرگ مانند اسمیتسونیان معروف موزه هوا و فضا تنها شما می دانید در فضای واقعی. "شما می توانید ببینید زمینی معمولی, موزه ها و شما می توانید ببینید, پیر و ماشین و هواپیما و قطار و قایق" استوارت Eves یک مهندس و یک مدافع برای ایجاد فضای موزه ها یک بار به من گفت. "این امر می تواند شرم واقعی اگر برخی از واقعا یاد سفینه های فضایی است که کمک فوق العاده نیست که برخی از مرتب کردن بر اساس از ثبت دائم."

فضای امروز شرکت های در حال حاضر با تجربه (و داشتن برخی از موفقیت) گرفتن مرده فضاپیما در مدار اطراف زمین است. آنها در حال انجام آن را به عنوان بخشی از تلاش برای پاک کردن یک محیط پر از جنس اوراق و شکسته فضایی, اما تکنولوژی مشابه می تواند مورد استفاده قرار گیرد به جلو و تاریخی قابل توجهی فضاپیما به بالاتر و ایمن تر از مدار و یا حتی نسبت به یک دیگر برای ایجاد یک نمایشگاه. تصور کنید یک کمی پلاک طلا در مدار در کنار اسپیتزر توضیح به spacefaring بازدید کنندگان چگونه تلسکوپ یک بار به ما نشان داد بیشتر از جهان از ما می تواند تصور کنید.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.dehec.sutny.im
آخرین مطالب