یک کا گ ب به پایان

کتاب ریشه های پوتین جهان بینی—و ظهور روسیه جدید طبقه حاکم .c-book-in-review{font-size:12px;font-fami

توسط NEWS-SINGLE در 7 مرداد 1399
پوتین مردم: چگونه کا گ ب در زمان بازگشت به روسیه و سپس در زمان در غرب توسط کاترین بلتون Farrar, Straus and Giroux
illustration of Putin
تصویر توسط سلینا پریرا; BStU; Ulrich Hässler / Ullstein بیلد / گتی

منt دسامبر سال 1989دیوار برلین افتاده بود و در درسدن جمعیت جمع آوری شد در خارج از مقر استاسی شرق آلمان پلیس مخفی فریاد توهین و خواستار دسترسی داشته باشید. نزدیک کوره در رفته KGB افسران—اتحاد جماهیر شوروی مشاوران آنها بود که به عنوان "دوستان"—بودند سنگر داخل ویلا, سوزش مقالات. "ما نابود شود همه چیز" به یاد یکی از آن افسران ولادیمیر پوتین. "همه آيات ما لیستی از مخاطبین و عوامل ما' شبکه ... ما سوخته خیلی چیزهای که کوره های پشت سر هم."

به سوی شب یک گروه از معترضان شکست دور از استاسی ساختمان و شروع به راهپیمایی به سمت KGB ویلا. دست پاچه پوتین به نام اتحاد جماهیر شوروی فرماندهی نظامی در درسدن و پرسید: برای تقویت. هیچ کدام به آینده. "من احساس کردم که این کشور دیگر وجود داشته است. که آن را به حال ناپدید شد" پوتین گفت مصاحبه سال بعد. "واضح بود که اتحادیه بیمار. و آن را به حال یک ترمینال بیماری بدون درمان فلج از قدرت است." شوک کل بود و او هرگز آن را فراموش کرده است.

برای صدها میلیون نفر از مردم از سقوط دیوار برلین شد یک پیروزی بزرگ: لحظه ای مشخص پایان دیکتاتوری منفور و آغاز یک عصر. اما برای KGB افسران مستقر در درسدن سیاسی انقلاب های سال 1989 مشخص شده پایان امپراتوری خود و آغاز یک دوران تحقیر. در مصاحبه پوتین بازگشت به آن لحظه—لحظه ای که تقویت نمی آمد—همیشه توصیف آن به عنوان یک نقطه عطف در زندگی خود را. مثل اسکارلت اوهارا, تکان دادن مشت خود را در خون قرمز, آسمان, پوتین, قسم, به نظر می رسد به وقف زندگی خود را به بازسازی کشور خود افتخار.

اما پوتین سینمایی تصویر از روز گذشته خود در درسدن قطاری تنها بخشی از آنچه اتفاق افتاده است. به عنوان کاترین بلتون نشان می دهد در پوتین افرادزیادی تکه های گم شده از داستان خود را و داستان خود را KGB همکاران—اعضای دیگر از آنچه که تبدیل به دو دهه بعد از آن روسیه طبقه حاکم. به عنوان نشان می دهد بلتون کتاب است نه یک بیوگرافی از دیکتاتور اما یک پرتره از این نسل از ماموران امنیتی. و بسیاری از آنها در واقع کاملا شوکه حوادث سال 1989.

بر خلاف برخی از آنها آماده شده بود در حال حاضر. در ماه اوت سال 1988 یک مقام عالی رتبه از مسکو وارد برلین شرقی و شروع استخدام, آلمانی, دارای جای خواب عوامل که همچنان به کار با کا گ ب یا به جای نهاد که جایگزین کا گ ب, حتی پس از اتحاد مجدد آلمان و سقوط اتحاد جماهیر شوروی خود را. در حدود همان زمان کا گ ب بود و همچنین راه اندازی حساب های دریایی جعلی کسب و کار و پنهان "سیاه و سفید پول نقد" وجوه که در 1990s سوق دادن برخی از اعضای آن به ثروت و قدرت است. از سال 1986 تا 1988 به عنوان مثال استاسی منتقل میلیون ها نفر از مارکس به یک شبکه از شرکت در سوییس و لیختن اشتاین و سنگاپور, همه اجرا توسط یک تاجر اتریشی به نام مارتین Schlaff. او شرکت خواهد مجددا سال بعد بلتون می نویسد که "مرکزی دندان در تاثیر عملیات پوتین رژیم است."

کا گ ب را درسدن تیم ممکن است همچنین یکی دیگر از نقش ها در سازمان های دقیق آماده سازی برای یک پست-کمونیستی آینده. دقیقا به این خاطر که این شهر یک مرداب—و در نتیجه علاقه به دیگر سازمان های اطلاعاتی—کا گ ب و استاسی سازماندهی جلسات در درسدن با برخی از سازمان های افراطی آنها پشتیبانی در غرب و سراسر جهان است. یک عضو سابق ارتش سرخ جناح—غرب آلمان, سازمان تروریستی, همچنین شناخته شده به عنوان بادر ماینهوف باند که به کشته شدن ده ها تن از مردم در طول دوران اوج خود را—گفت: بلتون که یکی از بدنام ترین نهایی اقدامات برنامه ریزی شده بود با کمک کا گ ب و استاسی در درسدن. در اواخر ماه نوامبر سال 1989 آلفرد Herrhausen رئیس دویچه بانک, درگذشت, پس از یک بمب ضربه ماشین خود را. Herrhausen بود که در آن زمان یک مشاور دولت آلمان در اقتصاد الحاق و طرفدار بیشتر یکپارچه اقتصاد اروپا است. چرا او ؟ شاید KGB به حال خود را با ایده های در مورد چگونگی الحاق باید ادامه دهید و چگونه اقتصاد اروپا باید یکپارچه شده است. شاید روسیه را مخفی پلیس نمی خواهم هر رقبا خراب کردن همه چیز. یا شاید آنها می خواستند به عنوان جانشینان خود هنوز هم به ایجاد خرابی در آلمان و فراتر از آن.

بلتون اثبات نمی کند پوتین دخالت شخصی در هر یک از این پروژه ها که تعجب آور نیست. رهبر روسیه است به طول های بزرگ رفته برای پنهان کردن نقش واقعی خود را در طول چهار سال و نیم را صرف او در درسدن. اما در سراسر کتاب او که قطعا در حال حاضر تبدیل شدن به حساب قطعی ظهور پوتین و Putinism او می افزاید: به اندازه کافی اطلاعات جدید برای ایجاد فراتر از شک که آینده رئیس جمهور روسیه بود و کار کردن در کنار افرادی که راه اندازی حساب های بانکی مخفی برگزار شد و این جلسات با subversives و تروریست ها است. مهم تر او برقرار, چگونه, سال بعد, این نوع از پروژه های در آمد به نفع او و شکل او جهان بینی. ساختمان در کار دیگران—ماشا Gessen را مرد بدون چهره: بعید ظهور ولادیمیر پوتینکارن Dawisha را پوتین دزد سالاری: که صاحب روسیه ؟ , استیون لی مایرز جدید تزار: ظهور و سلطنت ولادیمیر پوتینو فیونا هیل و کلیفورد Gaddy را آقای پوتین: عمل در کرملیندر میان کتاب های بسیاری در این موضوع—بلتون سابق Financial Times خبرنگار در مسکو شامل مهم مواد جدید از مصاحبه با سابق KGB فعالان کرملین خودی و بانکداران در کشورهای مختلف. او نشان می دهد که پوتین ممکن است سوزاندن اسناد در درسدن اما او هرگز از دست رفته تماس با مردم تاکتیک و یا عملیات راه اندازی شده توسط KGB در آن زمان.

گام به گام بلتون نشان می دهد که چگونه رئیس جمهور آینده ساخته شده استفاده کامل از KGB روش های مخابرات و شبکه در هر مرحله از کار خود را. او توصیف معروف فریب او زد در سن پترزبورگ در '90s فروش نفت در خارج از کشور در این شهر از طرف ظاهرا به خرید مواد غذایی برای ساکنان آن; به جای سود برای ایجاد یک ارز دوغاب صندوق شناخته شده در روسیه, جنایی, زبان عامیانه به عنوان یک obschak—آنجا که تامین مالی عملیات دیگر و در نهایت غنی پوتین دوستان است. بعد پوتین برنده اعتماد به نفس از الیگارشی روسیه از رئیس جمهور بوریس یلتسین عصر در بخش های امیدوار کننده آنها مصونیت از تعقیب پس از یلتسین استعفا داد; هنگامی که او در زمان قدرت او حذف آنها را از بازی دستگیری برخی از سراسر اوایل 2000s و تعقیب دیگران در خارج از کشور است. در این سال که رئیس جمهور همدستان خود را راه اندازی کرده اند یک سری از عملیات—دویچه بانک "آینه تجارت" طرح مولداوی "ماشین لباسشویی" در Danske Bank رسوایی—همه از آن استفاده می شود بانک های غربی برای کمک به حرکت سرقت پول از روسیه است. طرح های مشابه همچنان به روز است.

اما محوری رویداد سیاسی برای پوتین صورت گرفت در سال 2005 زمانی که یک طرفدار غرب جمهور ویکتور یوشچنکو به قدرت در اوکراین پس از یک خیابان انقلاب. رئیس جمهور روسیه مقصر این حوادث در پول آمریکا و سازمان سیا (سازمان است که برای بهتر یا بدتر هرگز چیزی مانند این نوع از نفوذ در اوکراین). "این بدترین کابوس پوتین KGB مردان است که با الهام از حوادث در کشورهای همسایه روسیه مخالفین بودجه توسط غرب به دنبال سرنگونی پوتین رژیم بیش از حد" بلتون می نویسد. "این بود که در تاریکی پارانویا که رنگی و سوار بسیاری از اقدامات آنها را از آن پس ، نه اتفاقا این سناریو—pro-غربی-دموکراسی معترضان سرنگونی فاسد و منفور رژیم—دقیقا یکی که پوتین تا به حال زندگی می کردند از طریق در درسدن. پوتین بود خیلی ناراحت حوادث در کیف است که او حتی در نظر گرفته استعفا, بلتون ، به جای او تصمیم به ماندن و مبارزه با استفاده از تنها روش او می دانستند.

اگر چه رای دهندگان آمریکایی از خواب بیدار شد به واقعیت نفوذ روسیه عملیات تنها در سال 2016 آنها را آغاز کرده بود بیش از یک دهه پیش از آن و پس از آن به قدرت اول تغییر در اوکراین است. در حال حاضر در سال 2005 دو از پوتین نزدیک ترین همکاران الیگارشی ولادیمیر Yakunin و کنستانتین Malofeyev را آغاز کرده بود راه اندازی سازمان های که ترویج یک "جایگزین" برای دموکراسی و یکپارچگی در سراسر اروپا است. با کمک واسطه ها و شرکت دوستانه و اخیرا با کمک ترول مزارع و آنلاین دروغ عملیات آنها ترویج کل شبکه از فکر می کنم مخازن و جعلی "کارشناسان." گاهی اوقات آنها به وسیلهی موجود احزاب سیاسی—جبهه ملی در فرانسه, برای مثال, و لیگ شمال در ایتالیا—و گاهی اوقات آنها کمک کرد ایجاد امکانات جدید مانند راست جایگزین برای آلمان. مهم ترین حامی مالی از Brexit کمپین بود, عجیب و غریب, روسی, تماس با ما. به طوری که برخی از وزرای کابینه در لهستان ظاهرا ضد روسی سخت-مناسب دولت منتخب پس از یک کمپین مشخص شده توسط آنلاین دروغ در 2015.

طرفدار روسیه "جدایی" که بعدها راه اندازی یک جنگ در شرق اوکراین خود را شروع کردم حدود سال 2005 بیش از حد با حتی بیشتر آخرالزمانی نتیجه. روسیه عمدا به دنبال تقسیم اوکراین و متضاد در اوردن شهروندان خود را در حالی که روسیه با فساد رسیده عمیق به اقتصاد است. در یک دهه روسیه عملیات در اوکراین منجر به جرم خشونت است. برخی از اوکراینی ها که با حضور کرملین جوانان اردوگاه ها یا پیوست اوراسیا جنبش جوانان در طول 2000s—اغلب بودجه توسط "موسسات خیریه" ایجاد شده توسط Malofeyev, Yakunin و دیگران—در زمان طوفان دونتسک شهر-ساختمان دولت در سال 2014 و پس از آن در وحشتناک در روسیه و اوکراین جنگ است که مختل سیاست اروپا و ادعا کرد بیش از 13000 زندگی می کند. سربازان روسی سلاح و مشاوران سوخت جنگ در شرق اوکراین و حتی در حال حاضر.

همه از این روسیه و حمایت گروه از تصفیه هلندی راست سیاستمداران در لباس های ظریف به دونتسک اراذل و اوباش, به اشتراک گذاری, مشترک, دوست نداشتن برای اتحادیه اروپا برای ناتو و برای هر ایالات مفهوم "غرب" و در بسیاری از موارد برای دموکراسی خود را. در یک حس عمیق آنها پوتین ایدئولوژیک پاسخ به تروما او با تجربه در سال 1989. به جای دموکراسی استبداد; به جای وحدت را بدست آورد; به جای باز کردن جوامع بیگانه ستیزی. شگفت آور است که تعداد کمی از مردم حتی برخی از محافظه کاران گرفته شده در توسط تاکتیک های. آن باور نکردنی است اما یک گروه از بدبینانه فاسد سابق KGB افسران با دسترسی به مقادیر عظیمی از غیر قانونی پول عامل در یک کشور مذهبی بسیار کم حضور در کلیسا و یک اقلیت مسلمان—باید به نحوی ساخته شده خود را به بزرگترین مروج "ارزش های مسیحی" مخالفت با فمینیسم, گی, حقوق و قوانین در برابر خشونت خانگی و حمایت از "سفید" سیاست هویت. این یک جغرافیای سیاسی مبارزه مبدل به عنوان یک فرهنگ جدید جنگ است. Yakunin خود گفت: بلتون رک و پوست کنده که "این جنگ است که روسیه خود را برای بازگرداندن موقعیت جهانی."

در نهایت همه این تاکتیک تا به حال خود را در اوج زندگی حرفه ای دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن. در آخرین فصل از پوتین مردم, بلتون اسناد و مدارک فعالیت های biznesmeny که دور اطراف تهمت 30 سال, نجات او را از, خرید آپارتمان ها در ساختمان خود را به صورت نقدی ارائه او "معاملات" همیشه عامل در "نیم-نور بین سرویس های امنیتی روسیه و اوباش با هر دو طرف با استفاده از این دیگر به نفع خود را دارند." در میان آنها Shalva Tchigirinsky های گرجستان, سیاه, فروشنده که ملاقات مغلوب ساختن پیشی جستن در شهر آتلانتیک در سال 1990; فلیکس Sater روسیه با اراذل و اوباش لینک که شرکت خدمت کرده است, در میان چیزهای دیگر به عنوان واسطه برای مغلوب ساختن پیشی جستن ساختمان در منهتن, فورت Lauderdale و محفل ققنوس; Alex Shnaider روسیه فلزات معامله گر که توسعه مغلوب ساختن پیشی جستن هتل در تورنتو; و دیمیتری Rybolovlev یک oligarch که خریداری مغلوب ساختن پیشی جستن پالم بیچ عمارت در سال 2008 به 95 میلیون بیش از دو برابر آنچه مغلوب ساختن پیشی جستن به حال برای آن پرداخت می شود در سال 2004 فقط به عنوان بحران مالی مغلوب ساختن پیشی جستن شرکت.

در حالی که بسیاری از این داستان نوشته شده است قبل از بلتون قرار می دهد و آنها را در متن بزرگتر است. حقیقت سخت است که تهمت بود نه استثنایی. او فقط یک amoral غربی تاجر یکی از بسیاری از آنها سابق KGB نخبگان باید به ترویج و حمایت در سراسر جهان با این امید که آنها در نهایت ممکن است برخی از سیاسی یا تجاری استفاده کنید. بسیاری از این شرط نمی پرداخت اما در سال 2016 پوتین در نهایت ضربه برنده تمام پولها: خود را به فعالان کمک به انتخاب یک رئیس جمهور آمریکا با طولانی ایستاده, روسی, لینک که نه تنها ایجاد هرج و مرج اما به طور سیستماتیک تضعیف آمریکا اتحاد ارد آمریکا نفوذ و حتی در بهار سال 2020 ارائه فدرال آمریکا دولت ناکارآمد آسیب رساندن به شهرت هر دو در ایالات متحده و دموکراسی به طور گسترده تر.

یک موفقیت بزرگ برای پوتین مردم ثابت شده است یک فاجعه وحشتناک برای بقیه جهان—یک تراژدی است که همچنین لمس عادی روس ها. در خاتمه بلتون اشاره می کند که در تلاش برای بازگرداندن کشور خود اهمیت پوتین KGB دوستان باید تکرار بسیاری از اشتباهات خود شوروی پیشینیان ساخته شده در صفحه اصلی. آنها یک بار دیگر ایجاد یک calcified اقتدارگرا سیستم سیاسی در روسیه و یک فاسد اقتصادی که مانع نوآوری و کارآفرینی است. به جای تجربه رفاه و سیاسی پویایی است که هنوز هم به نظر می رسید ممکن است در '90s روسیه بار دیگر فقیر و بی تفاوت. اما پوتین و مردم خود را پر رونق هستند—که مهم ترین هدف در تمام طول.


این مقاله به نظر می رسد در ماه سپتامبر سال 2020 نسخه قابل چاپ با تیتر "جهان پوتین ساخته شده است."

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب