یک مشکل نشانه ای از شیوع بیماری های ویروسی

جهانی به عنوان coronavirus گسترش در سراسر جهان تا بیش از حد نژاد پرستی. فعالان در نانت فرانسه محکوم ک

توسط NEWS-SINGLE در 23 اسفند 1398
فعالان در نانت فرانسه محکوم کردن نژادپرستی از زمان شروع این بیماری همه گیر با نشانه آن است که بار خوانده شده "coronavirus: از آن ساخته شده است که بیشتر مردم نژادپرستانه از بیمار است."Estelle رویز / NurPhoto / گتی

هنگامی که خبر از یک رمان coronavirus شروع به چکه کردن چین در شهر ووهان در اوایل ژانویه یونیس شروع به پوشیدن یک ماسک صورت. هر چند او در زندگی بیش از 7000 کیلومتر دورتر در شهر نیویورک او را به آن استدلال خواهد بود با این وجود یک راه ایده آل برای محافظت از خودش به خصوص در حمل و نقل عمومی. یک دلار هنگ کنگ بومی زندگی می کردند که از طریق 2003 شیوع سارس او را درک پوشیدن ماسک به بیش از یک ساده احتیاط.

"هنگامی که شما با پوشیدن یک ماسک آن را نمادی از همبستگی به افراد دیگر" یونیس که خواسته می شود که تنها با نام به ما گفت. "این [راه] گفت:" من درک می کنم که همه چیز ترسناک هستند اما در اینجا چیزی است که من قصد دارم به انجام برای محافظت از خودم و برای محافظت از همه شما.'"

نه هر کس در اطراف او, اما, این را درک. در این هفته که به دنبال یونس گفت: او شروع به تجربه چندین شکل از بیگانه ستیزی مانند مردم آشکارا فاصله خود را از او بر حمل و نقل عمومی و یا ساخت نژادپرستانه نظرات—از جمله تهدید به مرگ. "هر بار که چیزی شبیه به این اتفاق می افتد به من همیشه زودگذر فکر مثل من باید نه بیرون رفتن در یک ماسک دیگر ؟ " او گفت:. "من باید به انتخاب من ایمنی بیش از سلامت من."

هر کجا که یک بیماری همه گیر می رود بیگانه ستیزی است هرگز به مراتب پشت سر. پس از شیوع کروناویروس (و بیماری های آن, علل COVID-19) آغاز شد به گزارش نژادپرستی به سمت شرق آسیا جوامع رشد کرده apace.

به بد نام کردن از جمعیت های خاص آشنا است نشانه ای از شیوع بیماری های ویروسی. بیماری, بعد از همه, پرورش, ترس, که به نوبه خود ترویج تبعیض است. در طول سال 1853 زرد-تب بیماری همه گیر در ایالات متحده مهاجران اروپایی بودند که تصور می شود بیشتر در معرض این بیماری شد و هدف اصلی از انگ زدن. در طول شیوع سارس که در چین نشات گرفته از شرق آسیایی ها با مته سوراخ کردن فشار. هنگامی که شیوع بیماری ابولا ظهور در سال 2014 آفریقایی بودند هدف قرار دادند. به همین دلیل سازمان بهداشت جهانی است که نظارت جهانی در پاسخ به کروناویروس شیوع تصمیم گرفتند در برابر دلالت موقعیت جغرافیایی زمانی که رسما نامگذاری ویروس جدید, به عنوان آن را با ابولا (به نام بعد از رودخانه کنگو که در آن برای اولین بار شناسایی شده) و 2012 میانه سندرم تنفسی شناخته شده به سادگی به عنوان MERS. "ننگ به صداقت است خطرناک تر از ویروس" Tedros Adhanom Ghebreyesus که با مدیر کل اظهار داشت: به تازگی. هنوز هم برخی از رسانه ها و رهبران ایالات متحده در ادامه به اشاره به این بیماری به عنوان "ووهان ویروس."

که coronavirus گسترش فراتر از چین نشده کاهش یافته که موجی از شرق آسیا تعصب. برایان وونگ رودز محقق از هنگ کنگ است که تحصیل در بریتانیا نیز تجربه انگ زدن در حمل و نقل عمومی. جاناتان Mok, یک دانش آموز از سنگاپور قربانی یک حمله خشونت آمیز در خیابان های لندن. رستوران در سان فرانسیسکو محله چینی ها گزارش می دهند که کسب و کار کاهش یافته است پس از شروع شیوع و یک ویتنامی هنرمند بود disinvited از یک London art fair به دلیل ترس او می تواند به عنوان یک حامل است. "اگر شما دیده می شود آسیایی" وانگ به ما گفت: "حتی اگر شما در حال سرفه یا نمایش علائم و مردم به طور طبیعی راه رفتن به دور از شما."

به عنوان coronavirus گسترش این بیگانه ستیزی آن foments سرعت intertwines با شرایط سیاسی در این کشور آن را لمس رنگ آمیزی, پاسخ مردم و دولت است. احزاب جناح راست در اروپا به عنوان مثال ضامندار بر روی شیوع به تکرار تماس های خود را برای سخت تر مهاجرت محدودیت—ایتالیا راست رهبر Matteo Salvini در میان اولین برای بهره برداری از ویروس برای نوع خود را از همه گیر پوپولیسم اشتباه ارتباط شیوع به پناهجویان و اصرار مرز تعطیلی. مشابه خواستار به تعلیق در اروپا و در نزدیکی مرزهای سیستم شناخته شده به عنوان منطقه شنگن شده اند ساخته شده توسط far-right سیاستمداران در آلمان, فرانسه و اسپانیا. در آمریکا رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن با اشاره به شیوع بیشتر به عنوان دلیلی برای ساخت یک دیوار در مرز مکزیک.

در هنگ کنگ که در آن ویروس به نظر می رسد برای اولین بار در ماه ژانویه این سرزمین مدیر اجرایی, کری لام در برابر تماس به طور کامل نزدیک مرز با سرزمین اصلی با این استدلال که چنین "رویکرد تبعیض آمیز" خواهد تنها به ساکنان سرزمین اصلی (هر چند تعدادی از گذرگاه های مرزی بین این دو به شدت کاهش می یابد پس). حتی بدون ممنوعیت سفر, عدم تحمل همچنان ادامه دارد.

بی اعتمادی و سوء ظن نسبت به mainlanders در حال حاضر عمیق تر توسط ماه از دموکراسی تظاهرات موجب ترس از پکن نفس بیش از حد باید رشد کرده است. جامعه برای سازمان جامعه محلی حقوق بشر گروه هفته گذشته گفت که آن را تا به حال شناسایی بیش از 100 رستوران ها که در آن صاحبان حاضر به خدمت ماندارین سخنرانان و nonlocals (هنگ کنگ زبان مادری زبان کانتونی).

مینی Li, یک مدرس جامعه شناسی در آموزش و پرورش دانشگاه هنگ کنگ به دنیا آمد در شانگهای رسیده به صاحب کونگ وینگ پذیرایی محبوب رستوران های زنجیره ای است که تراز خود را با جنبش دموکراسی خواهی و گفت: آن را نمی خواهد در خدمت Mandarian سخنرانان سعی کنید به بحث در مورد موقعیت شرکت. اگر او قادر به امن یک جلسه با زنجیره ای را مالک او و گروه کوچکی از ماندارین زبان دوستان دو بازدید از رستوران خود را در آورده و به همراه ماسک صورت برای اهدا و همچنین به عنوان یک مجموعه ای از مقالات نوشته شده توسط ماندارین سخنرانان که در حمایت از جنبش دموکراسی خواهی. اما توسعه تلاش شد تا حد زیادی ناامیدی او گفت:. کونگ وینگ غذا نیست, پاسخ به یک درخواست برای نظر. زنجیره ای موضع سرزنش دولت در کمیسیون فرصت های برابر.

"به همراه یک بیماری با یک گروه از مردم بر این باورند که طرد, quarantining و پیوند اعضای این گروه خواهد بود یک صدا محافظ اندازه گیری خواهد شد تنها منحرف کردن ما از تهدید واقعی" لی نوشت: در یک سری از Facebook پست در مورد تجارب خود را. "تجربیات کسانی که تکبر, ترسید دور رانده و ناعادلانه به عنوان برچسب 'آلوده ممکن است به ما نشان می دهد که چگونه آب و هوا از ترس ما ایجاد کرده اند که می تواند در واقع باعث به مراتب بیشتر آسیب جدی به جامعه از این بیماری همه گیر می شود." نوشته های او به دست آورد توجه گسترده اما "نظرات منفی هرحال آنهایی که مثبت" او به ما گفت. مردم مخالفت با تاکتیک او گفت: او در تلاش بود برای شروع مشکل. دیگران او را متهم بودن "کسیکه در تاسیس مستعمرهای از چین است." نظرات به خصوص اشاره کرد و با توجه به این که Li فعال است و به خوبی شناخته شده شرکت کنندگان در جنبش دموکراسی خواهی. در تظاهرات تابستان گذشته او به اعتصاب غذا سرانجام سقوط و با عجله به بیمارستان. حتی افرادی که به شرکت در اعتصاب در کنار او گفت: او را متنبه برای مقابله با رستوران.

راجر چانگ لی و دستیار بهداشت عمومی استاد در دانشگاه چینی هنگ کنگ توصیف زنجیره ای به عنوان در نظر گرفتن یک consequentialist رویکرد است که نادیده گرفته شود, مهم, پرسش دشوار است. "بهداشت عمومی ما بحث در مورد اخلاق در پشت اندازه گیری آن است که به اندازه کافی فقط به بحث در مورد اندازه گیری" او به ما گفت. "آنچه که در مورد حقوق مردم ؟ آیا شما تایید هر فضیلت و ارزش? چیزهای دیگر وجود دارد که ما نیاز به فکر می کنم."

آخرین تلاش برای جلوگیری از این ویروس را گسترش رسیده از ایالات متحده, که در آن رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام کرد از ماه ممنوعیت مسافران از بیش از دو دوجین از کشورهای اروپایی به جز بریتانیا در تلاش برای "حفظ موارد جدید از ورود به سواحل ما."

مشکل با این اقدامات جدا از هزینه اجتماعی است که آنها نمی کاملا کار می کنند. در شیوع بیماری های قبلی "چیزهایی مانند ممنوعیت سفر نکرده مادی متوقف بیماری به کشور—آنها به سادگی با تاخیر آن," کلر Wenham, استادیار جهانی-سیاست های بهداشتی در مدرسه اقتصاد لندن به ما گفت. ویروس ها نمی احترام به مرزها و تلاش برای تقویت آنها در حال ادم: یک فرد از یک کشور را تحت تاثیر قرار می رسند می تواند از طریق یک محل است که در لیست ممنوع, به عنوان مثال. انتقال نیز می تواند اتفاق می افتد در محدودیت مکان. تلاش برای مهار این بیماری هستند به احتمال زیاد برای اثبات حتی بیشتر بیهوده در مکان های که در آن در حال حاضر در حال گسترش است. در مورد ایالات متحده ممنوعیت سفر هیچ چیز وجود دارد را نشان می دهد که محدود کردن بازدید کنندگان اروپایی خواهد شد جلوگیری از موارد جدید از در حال ظهور: پس از همه این بیماری در حال حاضر وجود دارد.

خطاپذیر بودن این اقدامات شده است بر روی صفحه نمایش کامل در ایتالیا است که با وجود اینکه اولین کشور اروپایی برای تعلیق پروازها به مقصد و از چین پس از ویروس ظاهر شد شیوع این کانون در این قاره. در حال حاضر ایتالیا تحت مستند و دیگر کشورها ممنوع, ایتالیایی, بازدید کنندگان است. آمریکا نیز در میان اولین برای محدود کردن ورود برای مسافران مواجه است شیوع قابل توجهی از خود در واشنگتن است.

اگر ممنوعیت سفر و مرز تعطیلی نیست همیشه موثر است پس چرا کشورهای توسل به آنها ؟ Wenham گفت که در حالی که دولت در درجه اول اعمال این محدودیت ها به سرعت گسترش ویروس آنها نیز انجام این کار به کاهش ترس و وحشت در میان جمعیت. بیشتر مردم نگران تر "شما می خواهید برای دیدن خود دولت انجام چیزی شبیه به آن به دلیل آن باعث می شود شما احساس امن تر به عنوان یک فرد," او گفت:. و دولت برای اثبات ظرفیت خود را برای رسیدگی به شیوع کمکی بکند. آن را "امنیت تئاتر است."

هنوز که نه لزوما توصیه کشورها در برابر تصویب این اقدامات است. "این یک قضاوت تماس بگیرید و آن را البته تحت تأثیر سیاسی زمینه" دیوید Nabarro که فرستاده ویژه جهانی COVID-19 پاسخ و یک مدیر شرکت امپریال کالج موسسه بهداشت جهانی نوآوری به ما گفت. "من می دانم که من می توانم پیشنهاد را به هر گونه اظهار نظر در مورد اینکه آیا این خوب است یا بد. این فقط واقعیت است."

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im
آخرین مطالب